Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
7. dub 2008

Terko, tak to je super, že už Kristýnku netrápí ty prdíky 😉 co vám na ně zabralo?

jinak zítra jdem na tu kontrolu+krev+utz, ale dr. nemá po dovče, ale před dovčou 😀 no, příště se asi půjdu juknout na pana primáře 😀 Hyneček dneska spí ve školce, když zítra nebude (on totiž ví, že 2 dny spí a 3 dny chodí po o 😀 a kontroluje si to 😀 ), jde s náma na ten utz, tak jsem na to faaaaakt zvědavá 😀 už zas mluvil o tom, že se musí pana doktora zeptat, jak mi vyndá bráchu z bříška 😀

jinak bříško se mi poslední dobou zdá dost dobrý... jen včera malinko zlobilo, ale dneska zatím ještě neztvrdlo, tak uvidím, jestli mě zítra Fialkovič nezchladí 😅 vždycky když si něco pochválím, tak to pak moc dobrý není 🙄

jck
7. dub 2008

ahoj panter
jsi šikulka, tak to zítra všechno dobře dopadne, neboj...jak by to vypadalo kdyby jsi si všechno malovala černě 😅 vše bude o.k. 😉 😉
To jsem zvědavá co napíšeš zítra do kontrole, co řekl pak doktro Hynečkovi, jak vyndá bráchu 😀 😀

to počásko je fakt hrůza 😠 dneska budeme zase doma a já mám hned po náladě ☹

panterka
7. dub 2008

ahoj jck 😉 no, počasí je fakt hnus 🙄

jinak já jsem spíš zvědavá, jak malej roste... teď jak chodí holky červnovky z velkých utz, tak mají dost odhady na ty 2 kilča v tom 32tt, to je síla, já nechci velký mimi 😅 když si vezmu, že Hyneček měl 2050g a to jsem byla 35+1, tak si říkám, že jak by to bylo, kdyby Jáchymek měl 2kg teď a navíc bych ho donosila 😀 to abych se pak začla porodu bát 😅

jinak hlásím první ztvrdnutí od rána, tak to jde, protože mi ztvrdlo, když jsem vyskočila, protože mi začal řvát telefon, že si mám vzít prášky 😒 doufám, že mi je dr. začne aspoň vysazovat, protože mě už faaaaakt neba vstávat kvůli nim v jednu v noci 🙄

krista
7. dub 2008

Panter Hyneček je šikula, to je fajn, jak si ty děti tohle pamatujou 😀
Na prdíky mi nezabralo nic!!! To je viď 😉 Přestala jsem žrát blbej Espumisan s prominutím 😅 a taky jsem vynechala Fenyklový čaj 😉 Jako ono jí to občas potrápí, ale neni to tak, že by brečela celý den 🙂

Ty jo, to mám radost z toho tvýho bříška 😵

Jo a u nás byl odhad je 32tt 1900g 😝 tak si to vem jo 🙂 Porodní váha 3080g 😝 jen si to zkus jaký je to rodit větší mimčo 😀 Dělám si legraci 😀

Ty jo proč to musíš brát v 1 v noci? 😲

Ahojky Jck, jak je? 😀

panterka
7. dub 2008

jinak musím ty svoje chlapy pochválit 🙂 po tom, co MM koupil sám Hynečkovi fakt super botasky, tak v sobotu zvládli sehnat i sandálky a to je vždycky moje noční můra, protože Hynďa má fakt velkou nohu a nikdy jsme nemohli nic sehnat 😅 ještě že to takhle beze mě zvládaj 😉 jo a v pátek mu ještě taťka koupil šusťáky na běhání na ven a klokanku s kapucou 🙂

krista
7. dub 2008

Panter to jsou šikuly, já bych se bála vyslat MM pro boty 😀 Ale taky by mě určitě mile překvapil, vkus má dobrý 🙂

krista
7. dub 2008

Panter kdy je u mimča první úsměv? Mám pocit, že včera se malá smála opravdově, že už to nebyly ty novorozenecký křeče, ale nevim jestli na to neni brzo 🙂

krista
7. dub 2008

Jck ty by si to taky mohla vědět 🙂

jck
7. dub 2008

kristi...ti to psala myslým Marta, že to máš všechno vysadit a uvidí se, u ní to myslým taky zabralo 😉 tak snad bude už klídeček, hned to bude veselejší až bude klídeček 🙂

pante...třebu budeš mít i tří a půl kilový mimčo a půjde to ven jedna báseň 😉 😉 pořád lepší když je mimi větší ne 😅 už se ti to krásně krátí, akorát třeba mě to přišlo strašně táhlý ty týdny na konci 😀

panterka
7. dub 2008

kristý, já beru ten gynipral po osmi hodinách... hodinu po tom, co si ho vezmu, tak se začnu klepat a klepu se další hodinu ☹ no, ale říkal, že se už domluvíme, že ho začnu mezi 32 a 34tt vysazovat 😉 pak už jen to magnezko a to zas budu brát ráno, v poledne a večer 😉

no, já na ty odhady moc nevěřím, takže mi spíš bude stačit, když mi řekne, jestli odpovídá nebo ne... jestli je menší nebo větší 😉

espumisam máme doma taky, ale pro MM 😀 ale nebere si ho 😀 jinak jsme taky jednou dostali ten subsimplex, ale ten jsem malýmu nedávala, protože se mi nějak ekloval 😒

jck, kam chodíte na dětský?

krista
7. dub 2008

Jck jj na její radu jsem dala 🙂

Panter jejiž to je strašný 😲 Tak to ti přeju aby ti to vysadil, naštěstí nic podobnýho jsem neměla, ale v začátku těhu jsem brala léky na štítnou žlázu a jak jsem měla nevolnosti a oni byly strááááášně hnusný tak to bylo děsný ☹

Mě přišlo že po tom espumisanu a fenyklu malá tlačila i když tam nic neměla - je to na nic !!!

jck
7. dub 2008

panter...chodíme k dr.Lukáčový do starých jeslí

kristi...já myslým, že takový ten opravdový úsměv byl tak až okolo měsíce a půl - dvou, takový ten když jsem na ní mluvila a dělala opičky tak to byl úsměv jen určený mě 🙂

panterka
7. dub 2008

Terko, s tím úsměvem fakt nevím, my máme první vyfocenej ve 2 měsících, ale fakt už nevím, jestli se smál i předtím 😅 on fakt minimálně ten první měsíc prospal, tak se to asi nedá srovnávat 😅

jck, no, my jsme s bráchama neměli ani jeden přes tři kilča, tak si říkám, že by Jáchymek mohl být max. jako Kristýnka 😵 doufám, že nebude po MM, i když je fakt, že nevím, kolik měl (no, přes 4

panterka
7. dub 2008

kg asi neee 😅 )... omlouvám se, mám moc rychlý ruce 😀

krista
7. dub 2008

No tak ten úsměv asi pomalu začíná, uvidíme jak dál 🙂
Včera to bylo poprvé co jsem viděla ten výraz v její tváři, byl to jiný úsměv než ty křeče, bylo to nádherný!!! 😵

panterka
7. dub 2008

kristý, já jsem na začátku brala ještě utrogestan a po tom mi taky nebylo dobře 😒 teď mám jen to klepání a to v noci zaspím a teď by mi to mělo začít kolem tý desátý 😅

jck, já vlastně ani nevím, proč jsem se ptala 😅 já totiž akorát řeším, kdy jí (chodím k Furstový) říct, že tam chcem chodit s přírůstkem 😅 pořád všude slyším, že jsou dětský dr. plný a tak... no, ale když tam chodím s jedním prckem, tak snad nebude problém, neeeee? 😕

jck
7. dub 2008

kristi...Natála se taky tak nějak šklebila 😀 😀 někdy to vypadalo jako úsměv a asi to taky byl 😅 ale takový ten jak jsem psala jen pro mamku byl až mnohem později a ten je o to hezčí, protože víš, že se směje jen na tebe, že má radost, že jsi u ní zrovna ty 🙂

krista
7. dub 2008

Panter neboj, už jednou jsi rodila, ani nepoznáš jestli bude mít víc kg 😅 Mě to bylo jedno, i kdyby malá měla 10kg tak pro mě bylo tlačení taková úleva po těch dlouhých bolestech 🙂

krista
7. dub 2008

Jck tak to se těšim, je to úžasný jak už dává najevo emoce, je to něco jinýho než to malinký čerstvý miminko, už kouká a otočí se za hlasem, fakt úžasný 😵

jck
7. dub 2008

panter...to už si klíďo mohla jí to říct, pořád lepší dřív než na poslední chvilku 😅 ale dr.asi ví, že jsi těhotná, tak si myslým, že to bere automaticky nebo ne?

panterka
7. dub 2008

jck, my jsme tam byli s Hynečkem naposled někdy v prosinci 😅 on jí to říkal, ale já si furt říkám, že se s ní domluvím, až tam zas s prckem půjdem, ale on se krásně drží - a to musím pořádně zaťukat, ťuk, ťuk, ťuk... tak se tam asi zkusíme zastavit zítra, až pojedem z kontroly nebo jí brnknu 😉 s Hynečkem jsme se s ní domouvali těsně před porodem 😀 ale nebyl problém, já tam k ní chodila už jako malá holka

jck
7. dub 2008

kristi...já jsem byla taky nadšená když se Natála otáčela za hlasem (někdy mi přišlo aby nebyla hluchá... 😅 , protože vůbec nereagovala) a teď třeba když obídkujeme, tak co bych za to dala kdyby nečumákovala po všech vejrech 😀 to pak máme obídek úplně všude jen né v bříšku 😝

panterka
7. dub 2008

jck, tak něco podobnýho jsem si říkala, dokud Hyneček neviděl na stůj v obýváku, to bylo super, ale jak se postavil a začal šahat na stůl, tak samozřejmě všechno muselo pryč 😅 a dneska už před ním nic neschovám 😀 😀 😀

krista
7. dub 2008

No na to jsem taky zvědavá jak to bude až bude větší, ale je to super, těšíme se na to 😵 Protože s ní rádi blbneme a nevíme jestli z toho neni spíš v šoku občas 😅

panterka
7. dub 2008

holky, a co Gabi s Emminkou? už se tu dlouho neukázala holka 😅

krista
7. dub 2008

Panter netušim, s Gábi jsem mluvila naposledy tady, možná se tu neukázala, protože měly o víkendu doma taťku ne? 🙂 Já jsem tu jen teď až se malá vzbudí tak jdu taky pryč 🙂 a mimochodem pořád píšu že odcházím a pak jsem zase tady - to já nedělám schválně 😅 Ale malá vždycky vyhrožuje a pak ještě zabere 😀

panterka
7. dub 2008

Terezko, já to plně chápu 😉 já doufám, že tady pak taky tolik nebudu, myslím, že za poslední 2 měsíce si koníka užívám ažaž 🙄 radši bych byla věkde venku ☹

krista
7. dub 2008

Panter a nebude se ti stýskat? 🙂 Mě občas pokec chybí 🙂 Ale chápu, že jsi tu až moc, však já na tom byla podobně, příští víkend jsem zase sama ☹

panterka
7. dub 2008

kristý, já se prostě začínám těšit na ten kolotoč 😉 já bych tu stejně přes léto skoro vůbec nebyla, protože budem na tý chalupě a tam net nemáme 😅 tak si aspoň zvyknu, ale počítám, že absťák bude 😀 stačilo mi 14 dní v nemocnici a to jsem tu předtím zas tolik nebývala 😕 samozřejmě, že jak to půjde, tak se na vás všechny přijdu podívat, kouknout, co je novýho a tak 🙂 ale už se těším na krásný počásko a kočíkování 😵

dludli
7. dub 2008

Holky tak to je pocas co? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru