Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
17. únor 2008

nee, ale ten formulář na porodné se dá stáhnout z netu, pokud myslíš ten... 🙂

já se pouštím do uklidu, peru cejchy a uklízím co se dá...pak oběd a frrr na 10 km 🙂 😀 procházku...a to by bylo, aby něco nebylo...🙂

zítra do všechno s MUDrama prodiskutuji a dám vědět jak to dopadlo...🙂

panterka
17. únor 2008

gabi, budu držet palečky a rozhodně dej vědět 😉
my už jdem taky obídkovat, takže papapa 🙂

krista
18. únor 2008

Ahojky, tak ve 4:50 mi psala Gabcos, že jede rodit 😉
Tak na ní mysleme ať to má brzo za sebou, 18.2.2008 je hezký datum 🙂 😵

panterka
18. únor 2008

krist, jééé, to je super, že to takhle vyšlo 🙂 moooooooc na ní myslím a držím jí palečky, ať jsou s Emminkou v pořádku a mají to brzy za sebou 😉

krista
18. únor 2008

Panter já na ní taky myslim až moc, je mi za ní úplně blbě, věříš mi? 😅 Fakt mě bolí žaludek z toho, myslim na to, že teď trpí "jen" cca 4 hodiny, takže to určitě ještě nemá za sebou a její mamča měla těžký porody, tak já doufám, že to dneska zmákne 😉 Zítra tam jedu tak aby tam chuděrka ještě nesténala ☹ 😔

panterka
18. únor 2008

krist, tak zítra musíš hlásit, já věřím, že to holky zvládnou v rozumným čase. Mně je dneska fakt nějak blbě, včera mě tak zlobilo břicho a navíc jsem v noci měla hnusný sny. taky o tom, že mi vyvolávali porod ve 31tt ☹ no, třeba jsem podvědomě tušila, že Gabi pojede rodit 😅 tak jsem dneska nastěhovaná v ložnici a fakt budu poctivě ležet s nohama nahoře, fakt na mě padl nějakej strach ☹

krista
18. únor 2008

Panter neboj, taky už jsem měla sny, že jsem rodila ve 28tt apod. 😉 A taky se mi narodil kluk 😅 a byl hrozně maličkej 😔 No vidíš ty jsi to asi tušila, v tu dobu kdy se ti to zdálo, tak měla chuděra určitě už bolesti ☹ Ona chtěla rodit v noci, to se jí moc nepovedlo 😅 Zrovna teď jí tam budou chodit ty těhule na monitor jak nechtěla 😉
No doufám, že zítra už bude v pohodě, vezmu foťák a kdyžtak nafotim 😵

panterka
18. únor 2008

jé, škoda, že nikam nemůžu, na kontrolu do nemocnice jdu až příští středu, jinak bych se za ní určo zastavila a podívala se na malou Emminku 😵 ale na fotky se budu těšit, kdoví kdy se sem pak Gabi dostane, až bude mít malou doma, to už bude mít jiný starosti a radost 🙂 pořád věřím, že to nebude tak moc hrozný, že to zvládnou holky rychle (třeba už to má za sebou 😅 )

krista
18. únor 2008

😀 No kéž by to měla za sebou, fakt bych jí to přála, ale když odjela ve 4:50 tak si myslim, že ještě ne ☹ Já jsem fakt úplně na nervy 😅 Ale věděla jsem že si Emmi vybere nějakej hezkej datum, dneska to snad stihne a nebude maminku dlouho trápit 😉

A prosímtě tam jak dělaji ty monitory, to je nějak kousek od toho porodního sálu? 😅

panterka
18. únor 2008

krist, jejda, to já nevím 😅 já jsem ještě na monitoru nebyla a na porodním sále jsem se taky ještě nebyla ani juknout 😅 já jsem v pátek při tý cukrovce jen zjistila, kde je příjem a toť vše 😅 ale Gabi tu psala, že tam nějaký ty maminy rodit slyšela, viď?

krista
18. únor 2008

Panter no já si to právě přesně teď nedovedu vybavit jak to tam je, vím že tam vlezeš a jdeš pořád rovně a rovně a rovně a pořád se ti otvírají dveře a někde je monitor, sál, další sál 😀 No uvidíme teda zítra 😉 No až tam budu řvát já, tak mě budeš slyšet domu, takže je dost pravděpodobný že mě uslyší i maminy na monitoru - teda podle toho kdy budu rodit, chtěla bych rodit v noci 😀

krista
18. únor 2008

Panter to neni možný 😀 😵

Gabcos:
Tak je konečně naše malá Emmika mezi námi .. 🙂 Narodila se dneska v 8:29 hod., s mirama modelky 49cm, 3105g

panterka
18. únor 2008

krist, supeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!! já to věděla, že to bude rychlovka, to jí moc, moc, moc přeju. už byla pěkně připravená, taak to šlo hladce. jejda, já mám TAKOVOU RADOST!!!!!!!! (doufám, že jí rodil Fialkovič a měli u porodu veselo 😀 )
krist, tak že jim, hroooooooozně moc gratuluju a jsem ráda, že jsou obě holky ok 🙂

jitulka1985
18. únor 2008

Ahoj holky, to je skvělá zprávička 😵 😵 Tak Gábi už má u sebe Emminku 🙂

panterka
18. únor 2008

já to pořád říkám, že je porod nakonec jinej, než jak si ho představujem, GAbi se bála dlouhýho porodu a byla to taková rychlovka 😉

krista
18. únor 2008

Panter hm., tak já ne že bych se nebála, ale doufám, že bych ho tak dlouhý mít nemusela a nakonec budu rodit asi dlouho teda ☹ Jj já taky Gábi říkala, že když se toho tak bojí tak to bude mít určitě dobrý 😉 Ale nevim jak dlouho měla bolesti doma, asi to dlouho vydržela a pak přijela už na jistotu 😀

Holky já jdu k zubaři, tak ještě držte palce mě, to bude taky porod 😀

panterka
18. únor 2008

krist, držím palečky, k zubaři ee by se mi teda taky nechtělo 😅 tak ať jsou zuby v pořádkůůůůůůůůůů 😉

krista
18. únor 2008

Panter špatně si mi ty palečky držela 😀 Měla jsem dva kazy a zubní kámen 😀 Ale to je určitě těma čokoládama, kazy jsem si nechala opravit hned a na kámen se mám objednat, asi se na to vyprdnu, nebudu mít na to pak čas, stačí že chodim jednou za půl roku, manža může ke svý zubařce chodit jen jednou do roka 😖 😉
A ty už máš za sebou povinný prohlídky v těhu? 😀

panterka
18. únor 2008

krist, a nečekáš náhodou dvojčata 😀 😀 říká se: za každý dítě jeden zub, ne? 😀 😀 no, hlavně, že už to máš za sebou a zubní kámen ppočká, když ho nemáš nějak moc. já teda na něj trpím, takže mi ho čistí pokaždý (taky jednou za půl roku 😉 )
já už jsem u zubařky byla v listopadu, to jsme šli celá rodina i s taťkou a Hynečkem a u praktika jsem taky byla, no a nic jinýho po mě nechtěli 🙂
krist, Ty zítra budeš sepisovat předpříjem? se mnou něco sepisovali v pátek při tý cukrovce, ale nevím, jestli to bylo ono, každopádně se mě ptali na hodně věcí, i kde bydlíme, jestli v bytě nebo v baráku, jak je náš byt velkej a tak, myslíš, že to bylo ono?

krista
18. únor 2008

Panter taky mi ho vždycky čistila, nevím proč teď řekla ať se na něj objednám 😕 Asi už mě nechtěla trápit, ale já bych to radši měla za sebou 😖

Ty jo, takový otázky 😲 No asi to byl ten předpříjem, mě říkala Gábi že se jí ptali na rodinnou anamnézu, od kdy měla MS ... na to se tě taky ptaly? A výsledky z cukrovky už máš?

Jinak jsem s Gábi telefonovala, bylo slyšet že je vyřízená, ale šťastná, Emminka je krásná, má prý dlouhý nehty 😀 A rodila jí PA co jsme měli na prohlídce a prý na prvorodičku fakt superrychlý porod, takže jsem ráda jak jí to vyšlo, já si to tam vyberu určitě za ní 😅

krista
18. únor 2008

A měla taky trošku obavy, že malá se nechtěla přisát, ale říkala jsem jí, že se to na 100% spraví, ať teď odpočívá 🙂

panterka
18. únor 2008

jo, na anamnézu se mě taky pala, na první MS taky, na první porod a potrat taky,jestli jsem byla na operaci a tak. no a cukrovku mám vyhovující, takže jsem fakt ráda 😉
tak doufám, že to byla fajn PA, a dr. neříkala? 😅 já vím, že ten je tam jen na konec...
hlavně, že jsou holky v pořádku a ať se Gabi nenervuje, nějak to bude, hlavně, že je malá zdravá a spokojená 🙂
neříkala, kolik tak rodilo s ní mamin a na kterým tom sálu rodila?

panterka
18. únor 2008

jo a ty otázky mě taky zarazily, já myslela, že na tohle se ptali za totáče, že dneska je to přežitek, ale ta PA byla tak hrozně moc milá, že mi to nakonec ani nepřišlo 😉

krista
18. únor 2008

Panter na to jsem se jí vůbec neptala, ale určitě se zítra pochlubí, bylo znát že je vyčerpaná a já jsem byla ráda, že mi ten telefon zvedla, psala totiž že jde spát tak jsem jí volala honem než mi usnula 🙂 Taky jsem nevěděla jestli tam nemá nějakou maminu na pokoji, abych prostě nerušila, zítra ji vyzpovídám, řekla že mi všechno poví, to víš já mám taky kopu otázek 🙂

A co to bylo za PA, já viděla zatím jen jednu 😀 Jak vypadala? No a to se tě ptaji třeba i jestli bydlíš sama nebo s někým? S námi bydlí pořád ještě moje máma, měla se už dávno stěhovat, ale zapomněla se tady 😠

jitulka1985
18. únor 2008

Kristý tak jí pozdravuj, pogratuluj jí a zítra nám sem vše napiš 😀 Jsem zvědavá a jsem moc ráda, že to má takhle už úspěšně za sebou 😵

panterka
18. únor 2008

krist, na tó, kolik nás tu bydlí se mě neptala, myslím,že to byla Křížová, Gabi mi to psala, že to je ona

panterka
18. únor 2008

zítra rozhodně oísni, jak jsi dopadla a co holky 😉

krista
18. únor 2008

Aha, jméno nevim Panter 😀
A ještě chodí domů od sociálky dívat se jak člověk bydlí? 😅

Jitul jasně zítra podám hlášení 😵

panterka
18. únor 2008

krist, to snad ne 😅 u nás při Hynečkovi nebyla ani dětská dr 😉

krista
18. únor 2008

Panter tak to jsem docela ráda, ne že bychom bydleli nějak hrozně, ale je tu s námi máma tak to neni nejlepší nápad 😉 Stačí že se mi takhle do všeho plete 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru