Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
1. bře 2010

Zdeniii já už se tam do třetice nechystám 😀 ale porodila jsem tam dvě děti a doporučuju 🙂

zdeniii
1. bře 2010

Tak to moc moc ráda slyším!!! 😎 A ty jsi tam jela z ČB nebo jsi Krumlovská?

krista
1. bře 2010

Zdeniii já jsem jela z Č.B. 🙂 Byla jsem na prohlídkách v obou porodnicích (před prvním porodem) a ta Krumlovská mě přesvědčila 😵 Prvně jsem rodila v březnu 2008 a po druhé v září 2009. Ty jsi odkud? 🙂

zdeniii
2. bře 2010

Já jsem taky z ČB. jsem rozhodnutá jet do Krumlova. Jen kdyby náhodou se něco dělo nebo by to bylo brzy tak bych volila ČB, ale jinak Krumlov. Chtěla bych přivést miminko na svět v hezkém klidném prostředí a nena porodní výrobně... 😖

krista
2. bře 2010

Zdeniii tak to jsme na tom stejně, taky jsem si říkala, že kdyby něco mělo být špatně tak jdu do Č.B. to bych neriskovala, on to bohužel člověk dopředu nemůže poznat, ale pokud rodíš v termínu, tak zase neni důvod dělat si nějaký starosti navíc a myslet na černý scénáře 🙂
Byla jsi se podívat v Č.K. a Č.B. na pohlídkách? 🙂

zdeniii
2. bře 2010

Přesně tak, člověk musí myslet pozitivně! 😉
Nu nebyla do ČB není snad možné se dostat, týden co týden je tam obsazeno, nechápu proč ty prohlídkyy jsou jen v úterý... a do Krumlova se snad už dostaneme příští týden... nějak nic nestíháme 🙂))

krista
3. bře 2010

Fakt? Tak já kdysi byla v Č.B. dvakrát 😀 a byla jsem teda překvapená kolik tam je těch lidí na prohlídky, bylo nás tam strašně moc, měla jsem štěstí že jsem se tam vždycky dostala, nikdy mi neřekli, že se tam rodí, že prohlídka nebude 🙂 V Č.K. jsem byla jednou a to mi stačilo 🙂 Tak ať se ti v Krumlově líbí 😵

zdeniii
3. bře 2010

Moc děkuju, věřím, že bude 🙂 Už se na to těším! 😎

evejka
16. bře 2010

Ahoj holky,jsem na vážkách ČB nebo Krumlov?Máte nějaké zkušenosti a prosím,jak se dostat do ČK na prohlídku porodnice? 😀

zdeniii
16. bře 2010

evejka: ahojky, do porodnice se můžeš jet podívat kdykoliv, stačí si dopředu zavolat jestli je volno, což většinou je a pak tam zajet, je jedno jaký den i třebas o víkendu, jsou tam moc milý a vstřícní... Do ČB jsem se na prohlídku nedostala ani jednou, pokaždé plno, to je tak když jsou návštěvy jen v úterý. Tak jsem si říkala, že mi tam prostě něco nechce pustit a že na to prdím a jsem rozhodnutá jet do Krumlova. Opravdu to tam na mne moc zapůsobilo hezky a to prostředí je taky parádní. Tedy je fakt, že nemocnice vypadá na první pohled otřesně, ale uvnitře je to jako v obýváku... a hlavně ten klid...
Ale je pravda, že jsem v poslední době slyšela i dobré ohlasy na ČB, tak někdy trochu zaváhám, nu uvidíme kam nás to nakonec zavane, ale doufám, že do Krumlova... 😎
Jo jinak to číslo do porodnice je 380 761 261
Nu a když ještě pár týdnů počkáš hodím sem hlášení 😀

evejka
22. bře 2010

Ahoj Zdenii,děkuju moc za číslo i referenci...já jsem se do ČB dostala a jsem fakt na vážkách...prostředí nic moc a ty mladý suverénní sestřičky a doktoři ☹ ...bojím se,že profesně nic moc...ale ono nakonec bude všechno jinak.Říkám si,jestli je pohodlí mamky důležitější,než bezpečnost miminka,páč když se něco stane, v ČB máš Jipku,laborku atd...no uvidíme🙂držím palce a ať vše dobře dopadne 🙂 a děkuju

jaru30
23. bře 2010

Ahojky 🙂
já taky váhala a nakonec jsem zvolila Krumov, byť jsem z Budějc. Mám spostu důvodů, proč nebrat Budějce (ale to by bylo asi tak na dvě A4 🙂). Už jezdíme do Krumlova na kurz, zítra jdeme omrknout sály, tak jsem zvědavá 🙂
Samožřejmě že v Budějcích mají lepší vybavení (ještě lepší v Písku), ale to je asi tak všechno. Říkám si, pokud bude problém a začnu rodit dřív, nebo třeba krvácet, pochopitelně pojedu do Budějc, ale pokud je ženská v pořádku, tak k porodu nepotřebuje nic víc, než co nabízí každá okresní porodnice! 😀
V Krumlově už porodilo tolik mamin a mají zdravá miminka!!!! A co by pak měly dělat těhulky třeba z Tábora, JH, nebo Prachatic? taky nejedou do Budějc, rodila ve svých porodnicích a jak to pěkně zvládly. Takže já jsem 100% pro Krumlov. Chci, abych měla na porod pokud možno co nejhezčí vzpomínky, nenechám si ho dobrovolně kazit 🙂 Navíc ani v budějcký porodnici nejsou bez průšvihů a to vím od člověka, kterej tam dělá.....

zdeniii
24. bře 2010

Jjo Jaru úplně s tebou souhleasím... Taky pojedeme tam, už nám v tom nic nebrání. Malá je hezky připravená a když jsem se ptala své dr. co si o tom myslí, říkal jeďte tam kde vám bylo dobře. Že do Krumlova jela spousta jeho maminek a také tam jezdí rodit i sestřičky z Budějovické nemocnice...

Je mi jasné že zdraví miminka je nejdůležitější, ale není třeba si připouštět že by se "něco" mělo stát, akorát si to člověk k sobě přivolá... Já mám jen takový malinkatý strach nebo to ani není strach z té jízdy autem, ale je to 20 minutek a to je rychlé... Kolikrát musí maminky do nemocnice cestovat i hodinu...

Takže přeji příjemné rozhodování a dej hlavně na svoje pocity.

Pro mne je tedy hodně důležité aby se miminko narodilo v klidu a hezkém prostředí. Než na sále kde to všechno musí být šup šup a je tam děsně narváno. A ten přístup personálu? To je na další téma. Budějická nemocnice je krásně vybavená na všechn odděleních, ale bohužel ti lidé co tam pracují jsou hodně nevstřícní i když je člověk na ně milý. A to mne moc moc mrzí. Takže k čemu nej vybavení když ten přístup který dělá druhých 50 % je o ničem... Líp to člověku neudělá...

jaru30
24. bře 2010

Zdeniii mluvíš mi z duše 🙂
Mě, když někdo z okolí řekne "a když bude mít miminko problém, tak jeho odvezou do Budějc a ty zůstaneš v Krumlově", tak já na to říkám jediné "a proč zrovna naše miminko by mělo mít problém? Jsi vědma, že víš, co se bude na sále dít? ".
Nemám ráda tohle strašení, když na to bude člověk myslet, tak si fakt akorát něco přivolá.....

Z té cesty strach nemám, protože myslím, že u mě jako prvorodičky to hned tak nebude a v pohodě to stihneme 😀

Taky mám radši komornější prostředí porodnice, kde je klídek a né stres, nervozní protivný personál a nával mamin. Zrovna mi sousedka říkala, že když před měsícem rodila, bylo tak narváno, že ležela na chodbě u záchodů. No mazec.....

Myslím, že maminka, která je spokojená a v pohodě je pro miminko hoooodně důležitá. Třeba proto, že se snáz rozkojí. Což se většinou nedá říct o maminách z budějcký porodky. Jsou ve stresu, takže to nejde...a pak, ani jim to tam nikdo pořádně neukáže.

A co se týká třeba doktorů. Moje kamarádka, která dělá ve zdravotnictví říkala, že stejně ty největší lékařské kapacity odešly z Budějc do Krumlova nebo do Písku 🙂 A že v budějcký porodnici si řeknou o peníze, abys dostala k porodu nějakýho odborníka. Pokud nezaplatíš, tak tě bude rodit nějakej ňouma medik....což mi přojde fakt ujetý.

Navíc od dalšího človíčka vím, že tu funguje i systém barevných tužek. Kdo je v kartě napsanej červeně, má protekci a lepší přístup personálu. Ty zbylí mají smůlu. Což je sprostý, každej pacient by měl mít stejnej přístup......
Je toho mnohem mnohem víc, ale to by byla fakt slohovka 🙂

zdeniii
24. bře 2010

jaru30: jjo přesně tak souhlasím se vším...
Což já se nebojím že to nestihneme, ale spíš toho jak to budu zvládat v autě a jakou zvolím polohu 😎

Každopádně sem hodím jak to všechno bylo za pár dní... čekám, že se malé dočkáme příští týden, tak uvidíme... 😉

Jinak k té protekci, kolikrát ani ta v Budějicích nepomůže, bohužel... jen domluvené císaře jsou naprosto bez chybičky a tak jak má vše být... ale to je zase jiná cesta.... já bych do toho nikdy nešla... 😖

jaru30
24. bře 2010

No tak to jsem zvědavá!!!! 🙂
My máme za sebou druhou lekci kurzu. Přicházeli jsme tam a zrovna slyšeli, jak nad námi jedna těhulka rodí. Skončil kurz a tou tichou chodbou porodnice se rozléhal už jen křik novorozeného miminka 😵 😵 😵 Byl to takovej zvláštní, krásnej pocit 🙂
Ale kvůli porodu jsme neviděli sál, tak snad příště 🙂 PA říkala, ať si k porodu vezmeme i CD s oblíbenou muzikou a klidně i aromatické olejíčky 😅 No to jsem koukala 😀

zdeniii
25. bře 2010

Jjo přesně tak, olejíčky, aromalampičky a tak prostě všechno pro příjemnou atmosféru. Počkej až uvidíš ten "sál" je to tam jako v obýváku... prostě nádhera...

gabcos
13. dub 2010

Zdenni, určitě pak podej info, jak si byla spokojená a zda si použila oeljíšky, aromalampičku atd.... 😉 🙂

myslím, že budeš v ČK spokojená, já byla moc, super porodní sál, přístup, pokoje na 6-ti nedělí jen po dvou...no pohoda jazz....

zdeniii
13. dub 2010

Určitě dám vědět, jen se té naší mršce bude muset trochu víc chtít ven 🙂)

zdeniii
25. dub 2010

Ahojky tak čerstvě hlásím zážitky a prižitky z porodnice v Krumlově...
Krumlov mohu za sebe jen a jen doporučit!!! Milé PA, a personál celkově. U porodu se mnou byl manžel celou dobu a byla tam také neustále PA, která byla kdykoliv k ruce a byla báječná. Ve všem vyhověla a pomáhala. Radila i polohyy jestli nechci zkusit a hodně chválila že jsem šikovná a tak... Když se mi stala "nehoda" v koupelně a nestihla jsem se vyčůrat na záchodě ale šikovně před něj jo holt když je kontrakce tak je jedno kde člověk zrovna je a uleví si, vzala v klidu hadr a kybl a uklidila to po mně beze slova i když jsem se omlouvala. To se na mne podívala jako že si snad dělám srandu 😉 že se ještě omlouvám... 🙂)
Celou dobu mi tam hrála moje oblíbená hudba a používala jsem si svoje olejíčky a vonítka a prostě sarapatičky co jsem chtěla, na nic se nikdo neptal a byli v pohodě. A to prostředí, jako doma někde v pokojíčku a ne na porodním sále je opravdu moc příjemná. Původně jsem chtěla zkusit i vanu, ale nějak jsem se tam ani nedostala, nejlépe mi bylo ve sprše 😉 a hýbat se...
Musím obzvláš pochválit a poděkovat, že mi PA i pan dr. když už to bylo k porodu masírovali hráz a pomáhali miminku nenásilně a bez nástřihnutí ven. Nikam se nechvátalo. Byli prostě úžasní. A zkončilo to zdravou krásnou holčičkou které byl pořádný kousek 4015g a 52 cm a to všechno bez nástřihu.
Původně jsem měla připravený porodní plán, ale není tam opravdu nutný. Ve všem vyhoví stačí jen říct a já věřila že to prostě zvládnu si říct co chci 🙂 a taky že ano 🙂
Byl to pro mne moc krásný zážitek, určitě jestli budeme mít další přírustek pojedem do Krumlova zase 🙂 i manžel byl nadšený jak to tam bylo všechno v klidu a pohodě, prostě nidko nerušil, nečakali další mamky až budem hotovi a tak se nemusí nikam chvátat...
Co se týká personálu na šestinedělí a další péče zase musím jen a jen pochválit. Všichni úplně suproví, o miminko i o mne bylo úžasně postaráno. Měloa jsem i nadstandartní pokoj, což mohu jen doporučit. Mám ráda klid a tak bylo moc fajn, když jsem těch pár dní mohla strávit jen spolu s miminkem a nemuset být i s dalšíma mamkama. A 350 kč za den je pohoda 😉 a když nosí jídlo na pokoj a prostě všechno je to paráda. Akorát toho jídla není zrovna nejvíc, tak doporučuju něco s sebou navíc aby nebyl hlad... Ale možná jsem nenažránek já 🙂) a naše malá je po mně 😀

jaru30
25. dub 2010

Tak to byl super porod. Jsem moc ráda, že jsi nadšená!!!!! 😵 Už se docela i začínám těšit!

Třeba se trefíme na PA Lenku (světle hnědý kudrnatý vlasy na ramena), kterou jsme měli v kurzu. Je fajn. Snad se mi taky podaří ukořistit nadstandart. Škoda, že nejde zamluvit nějak dopředu....I já mám ráda svůj klid 😀 A abych řekla pravdu, docela nerada bych trefila na nějakou naší opálenou spoluobčanku. Sice PA říkala, že se snaží dávat k sobě ty správné maminy, ale že samozřejmě někdy to nevyjde.....

S tím jídlem nás varovala předem. Néé že by ho bylo málo, ale že se bohužel vaří pro gyndu a dostávaj to automaticky i maminky, takže leckdy jídlo není vhodné pro kojící.

Aroma olejíček už mám, jen pořád hledám tu správnou muziku. Relaxační neposlouchám, vzala bych si jinou, ale aby tam pak personálu nepraskla hlava 😀

jaru30
25. dub 2010

Porodní plán si taky nepíšu. Mám jen jedno přání a to PA říkala, že to dělají normálně. Že chci hned po porodu mimíska k sobě. Né až ho umejou a zbalí, ale hned 😵

PA říkala, že tady se nástřih dělá jen v nutných případech, že radši zkouší všechno možné, jen aby hráz vydržela. Tak jsem ráda, že se mamině fakt věnujou.....
A kdo tě vlastně rodil? nemělas náhodou přímo primáře Shona? 🙂 to je prý machr. Ten prý zvládne bez nástřihu i porod koncem pánevním.....

zdeniii
26. dub 2010

Lenka je tam myslím jenom v týdnu, co jsem tak nějak vypozorovala, jak jsme jezdili na monitory.. teda myslím... 🙂 Já ti ani nevím jak se jmenovala PA která s náma rodila, což mne mrzí, protože byla opravdu úžasná ani jméno dr si nepamatuju, ale primář to určitě nebyl... ;o) ale i tak to nevadí, jsou opravdu ochotní vyhovět když si povíš a opravdu to jde...

Ten nadstandart určitě volnej bude, oni je moc neberou a taky mi PA říkala že je ted odcela klídek s porodama...Co se týká těchg spoluobčanek tak tam byly dvě a spoli na pokpji, ale je fakt, že tam byla nesustále nákyblovaná celá jejich rodina ale možná to bylo tím, že byl víkend a pak šli dmů 🙂)

Jjo s tím jídlem je to fakt, ale přežila jsem to a i mlíčko se udělalo rychle - Nutridrink to jistil 🙂))

A jakou hudbu máš namysli? Já senbou měla CD které jsem fakt poslouchala nejvíc ale je taková relaxační... a asi na jinou bych náladu neměla 🙂)) stejně jsem jí vnímala jen tak z povzdálí...

To přání jsem měla taky a je fajn, že je to tam automatika... já jsem pak ještě chtěla bez toho nástřihu a tak jsem to dr raději pověděla aby neměl tendenci něco "urychlovat". Hlavně se doktra nelekni, vypadá jak řezník v tý zástěře, přišlo mi to docela komicý a manžel z toho měl taky smíšené pocity, ale jeho výrzaz jsem nezachytila... škoda, ale smějeme se tomu 🙂))

Jen se na porod těš, to je to nejlepší co můžeš udělat. Pak to ůjde všechno hladce a taky pamatuj, že porod nebolí! Proč by taky měl, ne?!!! 😉

jaru30
26. dub 2010

🙂 díky za info!
A ty jsi používala epi-no, žejo? já právě ne, takže to tak hladký mít nebudu 😔

zdeniii
26. dub 2010

Jjo používala, ale myslím že stačí i masáž hráze ;o) Jinak epino můžu fakt doporučit... budu ho prodávat, nechceš? máš ještě čas, já začínala v 38tt 😉

gabcos
26. dub 2010

Zdeni, to je tak příjemně napsaný, čte se to jako pohádka... 😉

jaru30
26. dub 2010

Zdeni, já možná budu muset na císaře víš, takže mě by byl k ničemu 😅 No uvidím, co mi řekne za tejden gyne.

zdeniii
26. dub 2010

Vážně to bylo celé nádherné... 😵

evejka
30. dub 2010

Hoj holky,tak jak vás čtu,pořád si říkám tak kam rodit? 😀 Já byla na 14 dní v nemocnici v ČB, páč jsme začaly krvácet,ale nebylo to tak hrozný, vše se stabilizovalo a jelikož bylo plno,byla jsem na nadstandartu...každopádně všichni říkaj,že rizikový je nejlepší oddělení z těch všech,ale historky hysterických maminek na klidu moc nepřidají, to vám povím...uvidíme,jak to stihnu s manžou,protože pracuje v Praze a tak to nechám asi na osudu...ale jak čtu Zdeniičku, tak mám takovou chuť už rodit teď a v ČK 😀 malá je úžasná a vy jste fakt sympatická rodinka...zdenii,dotázek,za kolik bys prodala to epino?Uvažuju nad tím,tak se rozhlížím 😉 zatím jsme v ideální poloze,tak by snad neměl být problém...Jaru,taky děkuju za info, pokud bys měla čas a chuť napiš mi něco o té ČB porodnici do IP, docela by mě to zajímalo...říkám si,že čím víc informací,tím líp je člověk aspoň teoreticky připravenej,kam a do čeho jde 😀 u nás se to bude opravdu odvíjet od momentální situace a přítomnosti manžílka...tak ať nám to dobře klapne, jsem s maličkou (i když je prý už dost velká) domluvená,že rodíme v půlce května..ha ha 😀

zdeniii
30. dub 2010

evejka: ahojky 🙂 jjo máš pravdu že v BUdějicích je nejlepší odělený pro rizikovky a vůbec neonatologie a tak 🙂 ale proč mít strach když celé těhu je v pohodě a citíš se skvěle 🙂 Vůbec jsem si nepřipouštěla že bysme něco takového potřebovali ;o) Ale pokud by hrozil císař a tak asi bych šla přeci jen do Budějovic...

Jsem moc ráda, že jsem tě navnadila na Krumlov, ale věř že i tam se určitě najdou nespokojené mamky... všude je to o lidech, ale já prostě Budějice nemusím jako celkově, stačí tam jít na jakékoliv oddělení nejen pro mamky a vidíš těn hroznej přístup... bohužel... tedy to jsou moje zkušenosti...
Děkuji za komplimentík sympatické rodinky, krásně to zahřeje u srdíčka 😵

Co se týká Epina určitě bychom se nějak domluvily... Kupovala jsem ho za 2400, tak jsem myslela nějak kolem 1800. nebo kolik bys chtěla investovat? 😎

evejka: já byla taky s maličkou domluvená, ale pořád se jí nechtělo, ale nakonec jsem jí přesvědčila a to jsem myslela že přijde na svět koncem března a ono houby, princezna na sebe nechala čekat do 17 dubna 😀 😎 Tak jsem zvědavá jak dobře jsi ji ukecala ty 😀

jaru30: Jaruuuš jakpak to že na císaře??? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru