Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
11. kvě 2010

my taky oddací list neměli...🙂

jaru30
11. kvě 2010

my ho taky nemáme. Ale to je asi tim, že nejsme svoji 😀 😀

evejka
15. kvě 2010

Tak už se to krátí,co? 😀 Holky,co už jste v ČK rodily,prosím vás,jak je to tam s očkováním?Dělají ho mimulánovi a taky testy,na sluch atd...vím,že v ČB dělají očkování tzv.patičku na 13 nemocí a ten sluch taky zkouší,pokud to tedy podepíšete,že souhlasíte,ale tady jsem se zapomněla jaksi zeptat 😉 Děkuju jo a nevíte jestli tam píchají rovnou i naušničky děvčátkům?To je otázek,člověk úplně zapomene,co všechno potřebuje vědět 😀 😀

achalteke
15. kvě 2010

evej očkují den před odchodem domů nebo ten den kdy se jde (nejsem si teď jistá) sluch nevím, myslím že ne a naušničky netuším, máme klučinu 😀

zdeniii
15. kvě 2010

evejka: ahojky, očkují, ale můžeš to odmítnout... testy z patičky dělají a můžeš k tomu přidet ještě nějaký testy, podepisuješ na to papír a jde to z té patičky, takže žádné ubližování navíc... o sluchu netuším... to mne ani nenapadlo...
A co se týá naušniček, ty se hned miminkům nedávají...

jaru30
16. kvě 2010

Ahojky,
já taky váhám s tím očkováním. Přijde mi mazec, píchat hned takový čerstvý miminečko....možná pozdějc, jestli to jde.... 😕 Zdeniii, tys ho odmítla úplně, viď? byli v pohodě? Tady v Budějcích se maminek vůbec neptaj, jestli souhlasí nebo ne. Miminko po narození ďobnou a hotovo. Přitom od loňska už tohle očkování neni povinné.

zdeniii
16. kvě 2010

Očkování proti TBC je povinné... ale jde odložit... podepsala jsem jim papír že si to zařídím sama do 6ti týdnů (to je kvůli tomu aby se nenarušil celý očkovací kalendář). Ale po domluvě s naší dr. to necháme až po celkovém očkování tj. myslím, v roce nebo půl roce...
Stačí jim to jen říct, že nechceš očkovat. Byla jsem sice trochu v očích jedné sestřičky za exota ale nevadí, odmítla jsem totiž ještě i měření po porodu... 🙂)) ale jiným to přišlo normální... 🙂))

jaru30
16. kvě 2010

No vidíš Zdeniii, a to jsem minulej tejden četla v nějakém miminkovském časáku, že už to právě povinné není. Ale že kvůli naplaveným cizincům se to samozřejmě doporučuje 😕
Já už se docela začínám těšit, až porodim. Poslední dva dny vůbec nespim. Mě v noci tak bolí v kříži a břicho (křece jako při MS), že už fakt nevim, jak si lehnout....jsem jak chodící mrtvola 😒 teda, když tohle bolí, tak to nechci vidět ten porod 😅

zdeniii
16. kvě 2010

Fakt? to je mi divný, vím, že se to teď hodně prodiskutovává,a le určutě to povinné pořád je. jen víc lidí to odkládá.. a je fakt, že jsou proti plošnému i sami lékaři,a le právě že bohužel je to pořád povinné... pochybuju že by to šlo tak rychle 🙂))

Nebooj, bude to brzy, už ti zbývá jen málo! Uvidíš že porod bude už jen procházka růžovou zahradou a konečně se setkáš se svým broučkem! 😵

evejka
16. kvě 2010

Holky,já jsem byla v 31.tt hospitalizovaná v ČB a mimo jiné mi dávali podepsat souhlas s očkováním a ty studentky ZSF mi říkaly,že to můžu odmítnout,tak jsem se radši ptala jak je to v ČK.To TBC moje kamarádka odmítla (ve Vrchlabí),prý už to není povinné. Já nechám mimíska očkovat, pořád si říkám,že když zvládne projít těma porodníma cestama,tak včelička neublíží a i když je to živá vakcína,bojím se o imunitu....máme v rodině zdravotnici přímo z oboru,tak jsem tím proškolená🙂))V Budějcích taky píchají naušničky rovnou-tedy pouze ve všední den a může to udělat jen staniční sestra,ale po zvážení to necháme až na ten 3.měsíc,máme vytipovanou dobrou pediatričku,která dělá i akupunkturu,tak spoléháme na správné propíchnutí 😀.Člověk pořád musí něco řešit 😀 Jinak mi už to máme za pár a Jaru,říkám rovnou,bude hůř,nervozita každým dnem stoupá a při představě,že můžem řešit ještě přenášení...v ČK prý dle PA vyvolávají porod v 41+1....už se nemůžu dočkat, Zdenii,jsi pro mě takovým krásným příkladem a říkám si,že porod bude stejně tak úžasnej,jako jsi měla ty 😉

jaru30
16. kvě 2010

Jéé Vrchlabí. Tam jsem chtěla jet původně, ale přeci jen je to trochu z ruky 😀
Co se týká přenášení, mě bylo řečeno, že jako cukrovkářku mě nenechají přenášet ani o den dýl. Tak to mě uklidňuje 😅
Určitě budeš mít taky báječnej porod. V Krumlově se ti budou věnovat, budeš v pohodě, žádnej velkej stres a půjde to jako po másle 🙂 držím palce!!!
Já od zítřka začínám pít maliníkovej čaj a dlabat ty lněný semínka, tak snad to trochu k něčemu bude 😉

zdeniii
17. kvě 2010

Holky tak je to povinný nebo není? já mám za to že pořád je...!!!! 😖

evejka : prozradíš jakou pediatričku? 🙂
Jsem moc ráda, že jsem někomu příkladem... vážně mi to těší... určitě to bude v pohodě uvidíš! Hlavně se nebát a říct si opravdu že porod nebolí a nemůže bolet... 😵

jaru30: jen to všechno pij, já malíník pila od 36 a míchala jsem to i s jahodníkem at mám změnu a lněný semínko mi moc chutnalo a pomohlo na wc 🙂))

evejka
17. kvě 2010

Jasně Zdenii,k té pediatričce...je to Mudr. Matoušová a mám na ní ty nejlepší info, sídlí na Máji,nebo taky ordinuje v Sucháči,jinak je prý dobrá i Mudr. Racková (sídliště Šumava), takže tak🙂Ohledně očkování jsem našla tenhle článek http://www.ferovanemocnice.cz/povinne-ockovani-...
Děkuju za podporu,už bych tu prdelku měla nejraději u sebe 😉 Jinak piju maliník (dvojnásobím už dávky, takže mám v těle víc maliníku než krve 😀 😀 😀 ),masírujeme hráz olejíčkem Saloos a lněný semínka neberu,páč chodím skvěle na záchod po selských jogurtech 😀 Tak už aby to bylo,teď máme škytavku jak hrom 😉

jaru30
17. kvě 2010

Výborná je i pediatrička Hřídelová na Sadech. To je prej hotovej poklad a děcka k ní chodí rády, protože k nim má báječnej vztah 😉
Taky jsem chtěla masírovat hráz, ale mě to nejde. Za prvý už blbě došáhnu a za druhý jí tak nějak nemůžu správně chytit 😅 😀

zdeniii
17. kvě 2010

evejka: k ní taky chodíme!! je suprová!!!

evejka
18. kvě 2010

Zdeniii...tak to je skvělý!!A na první návštěvu se pozvala k Vám,nebo jste byli u ní? 😉 Jaru,mě hráz masíruje manžel,sama bych to taky nezvládla,tak zkuste spolupráci s partnerem 😀

evejka
18. kvě 2010

Skvělá zpráva holky!!!poslanci přehlasovali veto a navýšili mateřskou na původní výši z roku 2009 od 1.6. s tím,že jí zpětně maminkám doplatí!!! mrňousci se budou mít o něco líp!!!

jaru30
18. kvě 2010

jojo, vím....však já už se tu raduju jako blázen a skáču radostí 2 metry vysoko 😀

jaru30
18. kvě 2010

Jinak už jsme dneska byli na předpříjmu v porodce 🙂 Byla tam moc milá PA, taková dlouhovlasá tmavolasá holčina. Poklad už od pohledu 😀

zdeniii
18. kvě 2010

evejka: byli jsme u ní my, nevím jestli navštěvuje doma... byla jsem tam když byly malé dva týdny skoro, nějak jsem nešla hnedle 🙂))
Teda s tou hrází to je super že se manžel zapojil... já tyhle věci mám raději jen pro sebe 🙂))

jaru30: jéé tu jsem taky měla na předpříjem .-))

evejka
21. kvě 2010

Zdenii,tak to je fajn,kamarádky byla po císaři,tak k ní Mudra šla domů 😉 Jinak msírujem poctivě,ale nic se zatím neděje,všechny kamarádky okolo mě rodí a my nic ☹ je to zkouška trpělivosti to čekání...
Jinak na předpříjem jsme měli drobnou hnědovlásku,taky moc milou,takže co víc si přát 😀

zdeniii
21. kvě 2010

evejka: 🙂) neboj ono se dočkáš, moje malá se taky pěkně dlouho krášlila 🙂)) a já už od 36 týdne byla připravená že to bude každou chvilku a vylezla až ve 42 skoro 😀
Týjo tak s tou jsem asi rodila 🙂 škoda, že si vůbec nepamatuju ta jména... ale v ČK jsou příjemní všichni 🙂

evejka
22. kvě 2010

Jooo holky, to je přesně můj případ 😀 v nemocnici i doktorka mi říkala,že budeme rodit dřív, od 36 tt jsme zabalený a pořád nic...tak jsem zvědavá,vypadá to spíš na hodně pozdě...manžel odjíždí příští týden v pondělí a ve ČT do Prahy do školy,tak doufám,že se majinká nerozkouká a nebude chtít ven bez taťky 😉

jaru30
24. kvě 2010

Ahooooj,
Zdeniii prosim tě, jakej je v porodce denní harmonogram? Vím, že na kurzu nám ho říkali a že to byl docela fičák, jako že těžká nestíhačka. Jedna vizita, druhá vizita, do toho musíš stihnout tohle, tamto 😅 Jak jsi stíhala? 🙂
Jo a co příkrmy pro malou, než jsi začala kojit? bylo to dostačující, nebo plakala hlady?

gabcos
24. kvě 2010

Jaru, tak já tam před 2 lety žádný fofr nezažila, vše v klidu, žádný hoňky, časy vizity si už nepamatuju, ale bylo to fakt v poklidu !! 🙂

Mě Emmouch řval hlady hrozně, tak ji sestra dala asi 2 x stříkačkou glukózku.... 😉 No a tvrdě jdou za tím, aby ses rozkojila....nebýt jedný sestry, tak jsem nekojila vůbec, Emm nechtěla sát,ale ona byla vytrvalá a nevzdala to !!! 😉

evejka
24. kvě 2010

No tak to jsou dobré zprávy!!! 😀 Holky,nám v sobotu odešla hlenová zátka a zatím se nic neděje 😀 prostě máme pohodářku...jen jsem se chtěla zeptat,dělaj v ČK taky sono kyčliček?Teď mi porodila v ČB kamarádka a říkala,že dcerka je na tom s kyčlemi dost špatně (dědičná zátěž+ konec pánevní špatná kombinace) a přišli jí na to hned...tak jen pro sichr 😀

jaru30
24. kvě 2010

Gabčo, díky za uklidnění 🙂 to nám právě taky říkali, o tom kojení. I proto prý pouští z porodky pozdějc, protože teprve cca 3 den se dělá mlíko, tak aby se to mamči stihly naučit.
Jen jsem se právě nezeptala, jak je to s příkrmy. Jestli prckům stačí. Aby se nestalo, že tam Matýsek bude hlady řvát jako tur a spolubydlící mě s ním vyžene na chodbu, abych jí nebudila mimi 😉 😀

Evejko, vydrrrrrrž 🙂 už se brzy dočkáš 🙂

zdeniii
24. kvě 2010

jaru30: Jaru, fofr žádnej, prostě to chce v klidu vstát před sedmou, pak se nasnídat hodit sprchu a pak je vizita, to je pravda... Ale pohoda není to nic hroznýho. I když občas se mi zdálo, že když jse končně usnula tak někdo s něčím přišel... Ale ono ti to s péčí o mímo tak nějak všechno splyne 🙂)))
Týjo o příkrmech nevím, já malou jenom kojila a byla hodná. Možná jestli jí něco nedali když si ji brali ráno, vždycky ji brali na vážení a měření, ale většinou vraceli uplakanou hladovou, takže soudím, že se žádné příkrmy neudály 😀
Malá je nenasyta doteď, přijde mi že toho savečká mám na prsu neustále napojeného 😀

evejka: jjo kyčle kontolují hned, jeden den přijde kyčlař se kouknout a pak se dělá i sono. takže v pohodě.. ;o) Jinak paráda k zátce, mně ani neodešla takže nemůžu posoudit 😀

Jee to je tak krásný že už to máte za pár!!! Držím moc moc palečky a přeju pohodový porod!!!! 😵

zdeniii
24. kvě 2010

Jo a ještě k tomu kojení, můžu doporučit koupit si s sebou do porodnice Nutridrinky a pít je, měla jsem mlíčko hned druhý den. Kdybych se spoléhala na jejich stravu tak nekojím vůbec. A ty Nutridrinky dodají všechny potřebné látky a vitamíny. Je to prostě "umělá" výživa, ale vážně zabírá. Pila jsem je i teď, když se mi zdálo, že mám málo mlíčka a hnedle ho zase bylo dost... 😉

evejka
25. kvě 2010

😀 Jo holky,tak jsme pořád vcelku a nic se neděje 😀 holt někdy ani chybějící zátka nezabírá...takže čekáme,pohybujeme se od TV a PC ke sporáku a nic moc už neděláme.Říkám si,jak ještě dlouho? 😀 Zdenii,díky za vyčerpávající info...pořád mě to uklidňuje a ujišťuje 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru