Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
13. únor 2008

Ahojky, i já jsem se rozhodla rodit v Krumlově, v Budějicích se mi to nelíbí stejně jako Tobě...
A můžu se zeptat, kdy máš termín??? Byla si se v Krumlově už podívat??? Zajímá-li tě něco konkrétního tak se ptej, byla jsem tam na prohlídce, mám sepsaný předpříjem a teď tam dojíždím denně na monitory...

evkahornova
autor
13. únor 2008

Gabcos ahojky, mám radost, že jsi mi napsala.Myslela jsem si, že třeba se nikdo ani na toto téma nechytí.Já mám termín 11.května, takže ještě mám celkem čas, ale chtěla bych se ted objednat už na prohlídku porodnice.Četla jsem i nějaké názory a nedá se to vůbec srovnat s Budějoviceme.To je síla ty Budějovice, fakt.
Jjeje, tedkon koukám, že už jsi za termínem co? 🙂 Držím palečky at ti to vyjde, at je vše bezproblémové.Takže ted už tam jezdíš na monitory?A máš z toho pořád dobrý pocit? 🙂

gabcos
13. únor 2008

Jojo, už mám po termínu...🙂 Ale snad se to rozjede a nebudu muset na vyvolání... 😒
No prohlídce jsme byli kdysi v sobotu, můžeš si tam zavolat a domluvit se, víkend je na prohlídku taky možný...vůbec se to s Budějovicema nedá srovnat...taky chci mít manžla u porodu od začátku a ne na poslední chvíli kdy budu tlačit jako tady v Budějkách...

porodní sály tam jsou dva, jeden větší, kde je manželská postel, žebřiny, žíněnky, balon, masazní sprchový box, polohovatelný křeslo, kde rodíš...druhý sál je hned vedle, je tam vana (možnost i porodu do vany)..tu vanu můžeš samo použít i pokud budeš rodit ve předu na sále...moc milý personál a pokoje po 2 !!! 🙂 🙂

evkahornova
autor
13. únor 2008

Děkuji moc za pěkný shrnutí 🙂 Zní to moc dobře a právě je fajn, že manžela tam můžeš vlastně mít od začátku do konce, kdežto v Č.B. prý ti ho tam někdy ani nezavolají na ten konec a chlap prostě musí být hrozně průbojný aby se tam vůbec dostal.A já ho tam tedy chci mít hlavně při těch bolestech.Když už budu tlačit a mimčo bude venku tak je mi tam fakt prd platnej 🙂A pokoje po 2??????No ideální.Krásný 😵 A je tam tedy opravdu milý personál jak se píše na diskuzích?všichni si tam ty Dr.vychvalují.Akorát je prý blbý, když nastanou nedej Bože nějaké komplikace.Oni ti doktoři si prý neumím moc poradit a hned tě posílají do Budějovic.Tedy aspoň co jsem slyšela, ale třeba je to jinak.
Neboj, rozjede se to, Emminka bude chtít brzy ven k mamince a tatínkovi 😉 Držíme s miminkem palečky 🙂

gabcos
13. únor 2008

jojo,to máš pravdu.. pokud bude nějaký větší problém s mimi, tak ho převezou do Budějic, to vím..ale nemůžeme hned myslet na komplikace, ne????

to je na Budějicích jediné pozitivum, že mají perfektně vybavené oddělení pro novorzence...ale zase to ostatní hrůza....

a ke komu chodíš tady v Budějkách??

evkahornova
autor
13. únor 2008

No samozřejmě, na komplikace raději ani nemyslet!Mně to v té porodnici v Budějovicích přišlo opravdu otřesný.Já byla prostě přesvědčena, že budu rodit tady v Budějovicích, nikdy mě nenapadlo že bych jela až do Krumlova (snad tam stihneme dojet včas 😀 😀 )ale po té prohlídce a hlavně když jsem četla ty názory na Budějovice, tak jsem to ihned zavrhla!
Já chodím k Dr.Míkovi na polikliniku Jih a jsem s ním celkem spokojená.
To už máš určitě sbalené všechny věcičky do porodnice a čekáš vid?Ty se máš 🙂 Já už se těším na květen, ani nevíš jak 😅

gabcos
13. únor 2008

no já taky byla zkraje rozhodnutá, že rodím v Budějovicích... 🙂 na prohlídce tady v Č.B. jsem byla na poslední chvíli , zděsila se a na Krumlov mě "navrtala" jedna těhulka tady odtud..taky bude rodit tam, Budějice okamžitě zamítla...navíc ona chce rodit do vody a to Budějovice neumožňují....

jojo, sbalená jsem a netrpělivě čekám, kdy to konečně přijde...🙂 😀

evkahornova
autor
13. únor 2008

No já právě taky znám ted hodně lidí co jsou z Budějovic, ale rodit jezdí raději do Krumlova nebo i dokonce znám jednu holčinu, která jela rodit až do Jindřichova Hradce 😨 Prostě z Budějovické porodnice se zděsila.
Porod do vody může být taky fajn, ale já bych se toho nějak bála, nevím proč 😅 A ty sis vybrala porod do vody nebo klasický porod?
Tak potom po porodu až budeš mít samozřejmě čas a náladu tak sem určitě písni 😉 A moc ti držíme palečky.

gabcos
13. únor 2008

nee, já chi rodit klasicky, taky nevím proč do vody nechci..prostě ale ne.... 😖

Jo a taky výhoda Krumlova je, že tě pouští až 5 den a naučí Tě kojit...PA říkala, že se 3. den začíná tvořit teprve pravé mléko, máš nalitá prsa a v Budějkách tě pustí v tom nejhorším domů a ty si poraď... 😲 v Krumlově Tě proto pouští až 5. den, aby ti s kojením pomohly a poradily ti co a jak... 🙂 😉

evkahornova
autor
13. únor 2008

Tak to je dobrý, že ti i se vším poradí a pomůžou.Tak jsem ráda, že slyším pozitivum 🙂 😀 A oni i na těch jejich stránkách píší že si můžeš vybrat různé způsoby porodu.jestli jsem to dobře pochopila 🙂 Jako jestli chceš rodit na nějakém tom letišti a jestli v leže nebo v polosedě, že si to můžeš vlastně určovat ty.Což v Budějkách je nemožný.Tam všechno určují oni!

gabcos
13. únor 2008

jojo, rodit můžeš kde chceš....klidně i na té žíněnce....takže taková Ordinace v Růžové zahradě...🙂 🙂

a co mě ještě dostalo v Budějkách je ta velikost hekárny..místnost 2 x 2 m, kde jsou jen dvě postele a žádné místo na uvolnění se... ☹

dludli
13. únor 2008

Ahoj tak ja mam sice jeste vic casu nez evka, ale resim stejne dilema 😕 Budejc se bojim jak cert krize 😒 mozna je to prehnane a nemam k tomu vlastne ani duvod. Tezko se clovek muez spolehnout na to co kde cetl, myslim ze se vzdycky najdou lidi, co maji z toho sameho mista dobre i spatne zkusenosti. A je to o lidech, na "blbou" sestricku muze clovek narazit v CB i v Krumlove.
Ja jsem mela tedy jednu zkusenost v lete, kdy jsem musela na revizi ☹ taky v CB a byla jsem desne moc mile prekvapena, vscihni hodny, mily, starostlivy, jeste rano se me prisei i zrizenec ptat jak mi je, nebyt toho ze jsem tehdy prisla o mimi, tak to byl proste prijemny pobyt. Tak jsem si rikala proc ja se toho tak bojim. Ale je pravda, ze jsem tam byla nakonec na noc, takze relativne klid, a rano to zacalo byt jak na bezicim pasu. Inu asi to tu trochu dojizdi na to, ze to je vlastne krajska nemocnice, a amji tam proste vic prace.
Ted v utery jsem byla na cviceni, vede ho PA ktera delala tady v CB, tak jsme to tam zrovna nejak rozebirali. Ten cekaci pokoj (kde se heka a otevira 🙂) je pry pro 2 maminky, takze tam ten tatinek nemuze byt ze jako by videl i tu druhou maminu (uprimne me by to bylo uplne burt, hlavne kdyz tam bude ten muj, myslim ze ma v tu chvili kazdy svych starosti dost) ale pry je mozna domluva, a primar to sam pry hlasa, kdyz zrovna neni jina mamina na tom cekacim, ze tam tatka muze, ale kdyz dovezou dalsi, tak musi pryc. No a ja sem se taky ptala, jestli nam bude taky pri porodu nekdo rikat co zrovna delat, jak dychat, v jaky poloze atd, ja nam to rika na cviceni, tak rikala ze samo ze tam PA radi, ale ze treba rodi 3 mamky najednou, no tak lita mezi nima. No tak z toho ledacos vyplyva.
No tak sice zadny svetoborny nazor, no ale zas neco k tematu.
Znama rodila v CB, rikala ze kdyby rodila jinde ma postizenyho kluka a to bylo tehu bez potizi. Pak aby se jeden nejak rozhodnul. Ja doufam ze mi v tom nejak pomuze Martin, ze se treba k necemu prikloni on.

Jo a jeste dalsi, ale zase jen o zname, ktera ma zase blbe zazitky z krumlova, ne z porodu jako takoveho, ale ze sestinedeli je tam desne, pry snad jedna sprcha na patro, tak nevim. JInak ja osobne tedy v tech 5 dnech pobytu v CK zrovna vyhodu nevidim 😒

evkahornova
autor
13. únor 2008

Ty jo, tak to je úplně parádní 😵 A už víš kde si vybereš ty? 😀 Nebo to asi necháš jak se rozhodneš v té chvíli vid? 🙂
No s tou hekárnou, to mi povídej, na mně to tam tak hnusně působilo, neumím si představit tam být v nějakých bolestech, navíc bez manži, kterého ti tam prostě nepustí!A v Krumlově prý mají na hekárně i rádio a míče a spoustu věcí jo?

dludli
13. únor 2008

ja myslim ze my se pojedem kouknout do obou porodnic a tak nejak dame na prvni dojem. Chci se citit prijemne, pokud to bude mozne a pokud mam uz ted z porodnice v CB obavy, tak to asi neni zrovna nejlepsi zacatek. Ale tak sem rada te mi pak pisne nekdo jak to tedy bylo 🙂

dludli
13. únor 2008

jo a jeste ta znama co si tedy nepochvalovala to CK sestinedeli, tak ale vim ze mela porodni plan, tady v CB by se mi asi vysmali 🙂
ted mam dojem ze pokud bude az do konce tehu vsechno ok, a nebudou se predpokladat zadne komplikace, ze CK vede

evkahornova
autor
13. únor 2008

Dludli ahoj 🙂 jsem ráda, že jsi taky napsala svůj názor, je to fajn.Určitě se podívej do obou porodnic a pak se rozhodneš.
A jak jsi psala o té jedné známé, že kdyby nerodila v Č.Bud. že by měla postižené dítě, mohu se zeptat prosím, co nastalo za komplikace? 😨

gabcos
13. únor 2008

dludli: jenomže v Budějkách máš pokoje po 6 ti- 3 a 3 rozdělené pouze přepážkou..takže 6 lidí na jednu sprchu a WC....v CK máš pokoje po dvou a i kdyby teda byly sprchy na chodbě (což fakt nevím), tak tam jsou jen 3 pokoje ( 2 x po 2 a jeden po jedné mamině), tak to máš stejně 5 lidí...

jitulka1985
13. únor 2008

Ahooooj 🙂 Zdravím všechny nastávající maminy 🙂 Můžu se připojit k vám do diskuze?Já mám tedy ještě času dost do porodu 😅 ale už začínám také uvažovat o tom, kde vlastně budu rodit......a na Budějovice sï stěžuje strašně moc lidiček v mém okolí, i má ségra mi řekla že už by tam nikdy rodit nechtěla a at si raději vyberu Č.Krumlov.Ale ještě jsem se nebyla podívat v žádné porodnici, tak nevím.Ale reference na krumlov jsou moc krásné, takže u mně vítězí jednoznačně Krumlov na celé čáře.

Gabcos my už se známe, myslím 🙂 Jednou jsi psala Kristý, at nás neovlivňuje, že pak nikdo nebudeme chtít rodit v Č.B. a že tam budeš nakonec sama 😀 😀 Pamatuješ??? 😀 😀 Takže jsi se taky rozhodla pro Krumlov? 🙂

dludli
13. únor 2008

gabcos aha

evko maly proste nejak nechtel ven, snad i snura nejak zamotana, zkratka uz mu nejak dochazel kyslik. Mozna jsem se i blbe vyjadrila ze neslo ani tak o CB ale o konkretniho doktora, ktery prste prisel, rozhod, ze posledni kontrakce a musi ven jinak je to v haji, 3x nastrih a bylo vystarano. Predtim ze jeden rikal tlacit druhy netlacit, ze proste mamina nevedela co delat. No takze tak.

jee to je tak tezky rozhodovani, kdyz clovek nevi do ceho jde, tak podle ceho ma soudit? No ta prolidka urcite pomuze, samo prozkoumam oboje, ale clovek nevi, zda ma zvolit radeji mene pohodli pro sebe a peci o mimi, nebo radeji pohodlnejsi porod a pece o mimi horsi. I kdyz horsi, je to taky nemocnice, jde spis o nejake vaznejsi koplikace, nebo ne? Zase aby se z tech Krumlovaku nedelali neschopaci.

jitulka1985
13. únor 2008

A já bych třeba chtěla (kdyby tedy byly volné)ty pokoje kde jste samy a může tam s vámi být manžel od rána do večera a máte sprchy a WC samy pro sebe a v Buděj.to stojí myslím 600,- a v Krumlově je to i mnohem levnější.Jenže ne vždy je ten pokoj volný no 😒

jitulka1985
13. únor 2008

Dludli podle mně ale i v Krumlově se najdou určitě šikovní doktoři.I když se říká že ne, ale já věřím tomu, že i tam jsou prostě dobří doktoři..........A přesně jak říkáš......co zvolit vid? 🙂 Koukám, že máš termín měsíc přede mnou, i když já mám termín až 27.8.
🙂

dludli
13. únor 2008

Jitulko a to je i v CB takova moznost?

evkahornova
autor
13. únor 2008

No uvidíte sami až se tam kouknete do porodnice v Č.Bud., na mně to opravdu působilo hrozně, jak personál tak i místnosti a hrozný přístup.A to šlo JENOM o prohlídku.

gabcos
13. únor 2008

jitulka1985..jojo, to jsem já...psala jsem to v době, kdy jsem se nebyla ještě podívat v porodnici ani v ČB ani v Krumlově...ta návštěva porodnice v ČB mě ale totálně odradila a byla ta Kristy, se kterou jsme se vypravili na prohlídku do Krumlova a to rozhodlo... 🙂 🙂

fakt doporučuji zkouknout obě porodnice a rozhhodnout se teprve potom...

jo a nadsrtandart v CK stojí 300 Kč...🙂 🙂 🙂 🙂

jitulka1985
13. únor 2008

Ahááááá Gábi, ona to Kristý vlastně psala, že jste tam byly spolu a že se ti tam taky líbilo 😵 Kristý z toho byla taky nadšená, hned jsem od ní vyškemrala číslo, chtěla bych se tam pak taky objednat na prohlídku, ale ještě mám čas 🙂 Gábi koukám, že jsi tu psala, že už jsi po TP, budu mooooooc držet pěstičky 😉

Dludli myslíš možnost toho nadstandardu?Ano, v Č.Bud je taková možnost, ale je jen pár pokojů a je blbý že si je nemůžeš nijak objednat, takže ne vždy jsou k dispozici.A stojí myslím 600,-Kč na den.Ale je to paráda, ségra ho měla, manža tam byl celé dny a měla tam i TV a vlastní WC a sprchu.A v Krumlově je to taky a za 300,-Kč no to je parádička.A myslím si, že tam by to tak obsazené být nemuselo 😨

dludli
13. únor 2008

no jako vim ze je nadstandart, ale nevedela jsme podrobnosti. A je to pak ,myslim v CB, takovy ten pokoj kde jsi jenom tam, tam funis rodis a vsechno? nebo te taky prevazi do porodniho boxu? A pak zase zpatky?

Jee ja bych se tam snad vypravila hned. N atu prohlidku. Od kdy se tak chodi? Ja si pripadam trochu blbe i na tom cviceni, tak abych nebyla uplne za pako 😅

gabcos
13. únor 2008

nee dludli ....jedná se o pokoj na 6-ti nedělí...jakože nejsi na pokoji se 6 maminama,ale máš pokoj, sprchu a WC jen pro sebe a mimi a josu tam neomezené návštěvy...rodíš normálně jako ostatní...takže hekárna a porodní box klasika

jitulka1985
13. únor 2008

Dludli, tak to nevím, já myslím, že tě převážejí, na tom pokoji asi určitě nerodíš.Ale ted si nejsem jistá, tak abych nekecala.
No mně to povídej, já bych taky vyrazila hned 😀 Jenže já mám fakt ještě hodně času a je to takový asi divný kdybych ve 3.měsíci šla hned na prohlídky porodnic 😅 Já ještě nechodím ani na cvičení, ale už mám plno letáků a chystám se.Chtěla jsem jít do Červeného kříže na diskuzi s PA - ona by nám tam prý říkala čeho se v těhu vyvarovat, pak něco o životosprávě atd, bylo to určeno ženským v 1. trimestru, stálo to jen 50,-Kč a když jsem tam volala že se objednám, tak řekli že už je to od ledna zrušený 😠 Škoda.

jitulka1985
13. únor 2008

Joo, tak jsem si to myslela správně 🙂 Ale ty pokoje jsou fakt celkem dobře vybavený a máš tam aspoň soukromí.Mně přijde strašný když na pokoji v Bud.je jich tolik.Aspoň že v krumlově je to po 2.

gabcos
13. únor 2008

jitulka1985: my do červeného kříže s Kristy chodily..ta diskuze co byla zrušená stála za prd...takže se nemusíš bát, o nic si fakt nepřišla...až ty pro těhule od 7. měsíce byly dobré...ty se skládaly ze 4 lekcí, 3.hodina byla i s tatínkama, pouštělo se video - porod....🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru