Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

jaru30
30. dub 2010

Ahojky 🙂
Zdeniii, dr. mi na začátku těhu našla na čípku 2 bradavičky a říkala, že pokud se namnoží (což se v těhu často stává), tak je to na císaře. Od té doby to ale nesledovala, takže nevim. Teď až tam v úterý půjdu, tak chci, aby se konečně mrkla, co tam ty potvory dělaj.....a hned budu chytřejší. Já bych taky radši rodila přirozeně 🙂

O zdejší nemocnici mi ani nemluv. Máš naprostou pravdu. Na každým oddělení je to stejný, arogance, neochota a nezájem. Přesvědčili jsme se o tom zrovna před 14 dny na onkologii. To byl hnus ten přístup tam 😠 😠 😠 😠 A doktoři se sestrama furt řvou, že maj málo peněz. Bych jim ještě ubrala, za to jak si tam válí zadky. Je to bílá šlechta, který člověk musí lézt do řiti a strčit nějaké prašule, aby se vůbec pohli. V Budějcích je pro ně člověk jenom číslo v kartě. Chudáci ti pacienti tam ☹ Když jsme to viděli, tak jsme řekli, že tam mamku nenecháme a vozíme jí radši do Brna. Tam maj doktoři přístup na úrovni.

Evejko, já už mám tolik otřesných příběhů ze zdejší porodnice, že by to fakt bylo na dvě A4.
Zkusím se na to vrhnout a nějak to sepsat, ale neslibuju, já se teď veškerej volnej čas snažim trávit s mamkou. Dokud tu ještě je 😢 zdejší doktoři měli furt dost času a teď už je na všechno pozdě. Operace nádoru není možná, jen čekáme na konec ☹

Ale jak píše Zdeniii, určitě se najde pár nespokojených mamin i z Krumlova, ale já je neznám. V mém okolí si jí kámošky jen pochvalujou. Jde o to, co od porodu čekáš....jestli jsi ochotná plnit přání personálu a podrobit se jejich naučenému postupu, nebo naopak chceš aby se personá přizpůsobil tobě....jestli jsi natolik silná že zvládneš nezájem sester a neochotu, nebo upřednostňuješ zájem, snahu a milé zacházení. Já bych třeba arogantní personál bych nevydejchala a bylo by zbyetčně zle, protože si nenechám nic líbit.
Taky chci rodit v klidu, tak jako to měla třeba Zdeniii. Nesnášim stres a uštvanej protivnej personál. Narození miminka je přeci tak krásnej jedinečnej zážitek, že si ho nechci nechat dobrovolně zkazit.
jestli máš chuť, mrkni se na diskuze o obou porodnicích na:
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

zdeniii
30. dub 2010

jaru30: to je mi moc líto s maminkou... moc na vás myslím a držím palečky!!!

evejka
30. dub 2010

Ahoj holky,moc děkuju za názory...mám taky manžu trochu rapla,kterej je schopnej bílou mafii v ČB seřvat,tak abych byla taky v klidu,chci raději do ČK...ale záleží to na podmínkách...uvidíme,jak to stihnem,každopádně tam chceme juknout...Jaru,je mi líto nemoci maminky...přece jenom to osobní štěstí je tolikrát tak vykoupený...držím palce,ať se vynoří nějaká naděje...třeba zrovna novorozený chlapeček jí zachrání život...přeju hodně síly...Zdenii,fakt krásnej příběh...já taky doufám,že budeme mít klid a nikam se nebude chvátat...ještě dotaz...rodila jsi v noci,nebo přes den?Neptala ses tam kolik maj přibližně porodů denně a jestli ten babyboom už konečně ustupuje? 😉 Děkuji a přeji krásné dny,holčinky

evejka
30. dub 2010

Ještě dotaz,co je třeba do porodnice v ČK?Koukala jsem na net a kromě hyg.potřeb a dokladů vlastně nic...ale je to tak?Měla jsi Zdenii oblečky pro ´Helenku?Zavinovačku atd.?děkuji

zdeniii
30. dub 2010

evejka: tak můj manžel je na tom stejně a v ČK byl spokojený 🙂 i přestože byl ze začátku pro ČB jelikož tam máme "známe" nakonec usoudil, že bylo jen a jen dobře že jsme byli v ČK, už kvůli klidu, prostředí a hlavně péči personálu...

Do porodnice jsme přijeli ráno, jelokož jsem už přenášela, ale rovnou už jsme tam zůstali a malá se narodila ve 13.35 🙂 byla jsem ten den první, pak přivedla na svět jedna maminka holčinu v devet večer a další chlapečka o půlnoci... jsou tam přibližně dva porody denně. Prý se to teď uklidnilo... ale v ČK to není jako na běžícím pásu nikdy... 😉 Za tečh 5 dní co jsem tam s malou byla tam bylo cca tak 6 maminek, střídavě...

Mlžu doporučit nadstandartní pokojík, mám ráda svůj klid a tam mi nosili jídlo a všechno, pohoda... 🙂))

Jinak potřebuješ všechno z hyg. jako vložky, plenky, vlhčené ubrousky, ručníky, těch si vezmi víc! a toaletní papír ;o) doklady a to je všechno... Oblečení na miminko dostaneš a i mazání na prdýlku a tak...
Zajeďte se tam s manožou podívat a rovnou si vyplňte papíry na předpříjem at pak máte klid.. není to zavazující, takže kdybys nakonec přivedla mimi na svět jinde, nic se neděje. Jo a jméno taky řeknete až se narodí 🙂

evejka
30. dub 2010

Jé děkuju moc,jsi moc hodná 😀 jen se mi teda nechce vůbec přenášet a ten počet porodů je úplně ideální...tak snad nám to vyjde 😀

evejka
30. dub 2010

jo a ještě dotaz,slyšela jsem,že na nadstandartu s tebou může být i manžel,ale prý záchody a koupelna jsou společné...jasně že tam juknem,jen tak pro sichr 😀 děkuju

zdeniii
30. dub 2010

Jjo je tam jeden pokojík, kde může být i druhá polovička... ten jsem neměla, stačil mi pokojíček pro mne... 🙂 stejně nevím co by tam manžel dělal 🙂)) nene u nadstandartu je samostatný záchod i sprcha takže jen pro tebe ;o)

evejka
4. kvě 2010

Ahoj holky,tak jsme se byli juknout včera v porodnici v ČK a rovnou sepsali předpříjem...moc se mi to tam líbilo.Manža byl trochu překvapený,jak to tam není přetechnizovaný a bojí se komplikací....sestřička byla suprová,milá,provedla nás.Žlutý pokoj áááách...fakt krása 😀 byl tam neuvěřitelný klid....Takže to nechávám na osudu a mimískovi...jestli bude taťka doma, budem bez komplikací a vše stihnem,jedem 100% do ČK, v druhém případě míříme do ČB.Děkuju holky za rady,ale není nad vlastní zkušenost 😀 držte nám palce 😉

jaru30
4. kvě 2010

Ahoj evejko, to je super, že se ti tam taky líbilo 🙂 to je klídek a pohoda, viď? tak moc držím pěsti, ať jste bez komplikací a zvládnete Krumlov. Už se těším na info o dalším úžasném porodu 😵

zdeniii
4. kvě 2010

To jsem moc ráda, že se tam líbilo, vybavenosti se neboj, je tam vše potřebné!!! a stresovat nemá smysl!!! 😉
Přeju pohodový porod, aspoň jako ten můj 🙂

averena
7. kvě 2010

Ahoj holky, rodila jsem v Krumlově v březnu a porod byl úžasnej. Všichni byli moc fajn a nechali mě rodit v poloze v jaké jsem chtěla, bylo to k ránu takže byl klid. Musim říct , že jsem hodně náročná na prostředí a na lidi a měla jsem ze všeho dobrý pocit 🙂 o dětských sestrách ani nemluvě, všechny byly moc příjemný. Jsem až ze Strakonic a příště bych si sem zajela zase 😉

jaru30
8. kvě 2010

no já už se snad začínám i těšit 😀

gabcos
8. kvě 2010

...tak sranda....manžel má v práci kolegu a jeho přítelkyně dělá doktorku na neonatologii v ČB....tak jsem poprosila manžu, zda by se nemohl zeptat na nějakou protekci či podobně, páč se fakt porodu v ČB bojím a myslím, že kvůli Emm a tak budu muset tentokrát sem.....

no a jeho odpověď mě šokovala....jeho přítelkyně, ta doktorka chce sama rodit v Č.Krumlově, v ČB prý nikdy, že to tu tam je fakt hrozný, jako vybavení a péče o mimi nadstandart, ale přístup lidí se ji taky nelíbí....takže mi radil jet rodit opět do Krumlova, pokud nebudu mít nějaké problémy atd.

pablinka
8. kvě 2010

ahoj holky, tak já se teda odhodlala, a rodila v ČB, ale příště bych radši taky du Krumlova... A kamarádky manžel je doktor v ČB v nemocnici, ne teda gynekolog, tak ten mi před porodem řekl: "Nooo, jestli ti nevadí trošku drsnější zacházení, tak běž rodit do ČB." 😀

zdeniii
8. kvě 2010

Já to říkám pořád že Krumlov je nejlepší volba! 😉 😎
a přesně jak říká gabčos i doktorky a manželky doktorů jezdí do ČK 🙂) jedna dr je naše sousedka a taky říkala že je dobře že jsem byla v Čk... 😎

jaru30
8. kvě 2010

já to říkám furt a každýmu, že tady v Budějcích je ten přístup na ho.no. Tady berou maminky jako kusy, né jako člověka 😠 A těm těhulkám, co mi nevěří, s chutí odpovídám "počkej, po porodu si povíme". ....Se jen modlim, aby se během porodu nic nestalo a nemuseli jsme sem....

zdeniii
9. kvě 2010

jaru30: Jaruu bez obav, pozitivní mysl!!! 😉

evejka
10. kvě 2010

Holky,to jsem moc ráda za pozitivní ohlasy na ČK 😀 jsem připravená...mám vlastní mjůsic k porodu,tak třeba se jim ty Eláni budou taky na sále líbit 😀 tašku mám rozloženou na posteli,jako bych oddalovala to zabalení 😉 Jinak Zdenii,nemáš dobrej typ jak se naskládat při kontrakcích do auta a přežít cestu? 😀 Jo a Jaru,jak jste dopadly na vyšetření,hrozí císař,nebo se situace stabilizovala?Jela bys do ČK i na císaře?Mě to tam přišlo bezva a hlavně blízko, v ČB musíš jet výtahem do 2.patra, v ČK vše při ruce 😀 S těma Mudrama je to tedy síla,nebojte,budeme v pořádku a mám kamarádku,která v ČK rodila s 4x omotanou pupeční šňůrou,chlapeček byl přidušenej a měl zkaženou plodovkou, šel kleštěmaa vše tam zvládli,takže tak 😉

jaru30
10. kvě 2010

Ahojky 🙂
Evejko, asi to bude dobrý, vypadá to na přirozený porod!!!! 🙂 Ty potvory vevnitř se nenamnožily!!!! a mimísek měl na začátku 35.týdne 2078 gramů, takže to vypadá, že to nebude 5 kilovej cvalík, kterej by musel císařem 🙂 huráááá. Do Krumlova bych ale šla i v případě toho císaře. Tamní doktoři nejsou přeci veterináři, ale odborníci, kteří si umí poradit s řadou věcí. Primář Shon je vyhlášenej machr, i D. Čutka. Pro mě je fakt psychika důležitá, zvlášť teď, kdy je člověk už tak hodně na nervy. Tak si přece nebudu v Budějcích přidělávat další s nějakým arogantním protivným personálem, kterej s člověkem jedná jak s kusem hadru.

S tou kamarádkou jsi mě potěšila 🙂

Já ještě muziku vybranou nemám 😅 relaxační neposlouchám, takže to vypadá, že si tam vezmu Kabáty 😀 Snad je tam chudáky neodrovnám.....ale olejíček do atoma lampičky už jo!!! 😅

zdeniii
10. kvě 2010

evejka: hezkýý takže u tebe budou hrát Eláni, to je dobrý 🙂)) já měla teda orient takovou spíš relaxační, malé se líbila a hlavně jsem ji poslouchala neustále před tím naším velkým dnem. Ale malá u porodu pak hezky spinkala 🙂)) Takže věřím, že eléni ti malé neuspí 😉
Jen si hezky tu tašku zabal i když já se pořád bála že jak ji zapnu tak se to spustí 😀
Týjo s tím jak být v autě zkušenost nemám, měla jsem teda kontrakce každých deset minut nebo jak, ale v klidu, že to manžel nepoznal a mně nic nebolelo... 😉 až doktor se divil, že rodím že nic necítím 😀

jaru30: jéé to jsem moc ráda, že to bude přirozeně!!! a Kabáti, hmm taky dobrá volba 🙂))

jaru30
11. kvě 2010

Zdeniiiii, prosím tě, kam se chodí na ten předpříjem? Tam k těm por. sálům? nebo o patro níž? (tam jsme měly kurzy). Příští týden už si tam sjedeme 🙂 A co všechno chtěly vidět? určitě těhu průkazku...a dál?

gabcos
11. kvě 2010

Jaru, na předpříjem k porodním sálům, jako bys jela rodit...🙂🙂

...budou Tě vyzpovídávat jaké si měla choroby atd., aby tě toho pak ušetřili až přijedeš rodit na ostro... 😀
taky bych tam měla sjet....jen není časík.... 😨

jaru30
11. kvě 2010

Děkuju Gabi 🙂 uaaa, jak někdo mluví o porodu na ostro, tak už mám takové lehké mrazení v zádech 😀

gabcos
11. kvě 2010

hele vidím velikou pravděpodobnost, že se v porodnici potkáme, TP se nám liší jen o 3 dny a já hodlám tentokrát rodit dřív a ne přenášet !!! 😀 😀 😀

jaru30
11. kvě 2010

no to by bylo fajn! 😀 jakej porodní pokojík kdyžtak chceš? žlutej nebo modrej? 😉 😀

zdeniii
11. kvě 2010

jaru30: jak napsala gančos, jen těhu průkazku a do hlavy si srovna "chorobopis" 😉

Holky to je takový hezkým jak vás to teprve čeká... vím u mne jak to bylo napínavý a krásný... 😉

evejka
11. kvě 2010

Ahoj holky 🙂 Jaru i Gábi nezapomeňte oddací list,pokud jste svoji, jinak stačí těhu průkajda,občanka a kartička ZP...já to sepisovala minulý týden v pondělí okolo 14.30, je lepší tam jet do 14.hod.(a zavolat si tam dopředu,my tam jeli až napodruhý,páč v neděli byli obsazený sály),kdy je tam ambulantní sestřička,my tam měli porodní asistentku a ta tam byla sama a říkala,že kdyby někdo přijel na porod,musíme to přerušit.Trvá to docela dlouho cca půl-3/4 hodinky,ptají se na všechny choroby,potíže,rodinné zátěže,vzdělání,velikost bytu atd atd.!!!! 😀 😀 😀 Jinak to čekání je na hlavu,možná se taky potkáme,jestli budeme přenášet 😀 😀 😀 Jaru, bylo by vtipný z jedný místnosti Eláni a z druhý Kabáti 😀 😀 😀 bychom jim tam trochu zvedly ty jejich porodní křesílka 😉

jaru30
11. kvě 2010

Evejko 😀 😀 😀 úplně to vidim, jak se to tam po chodbě rozlejhá, a zatímco my si v tom libujeme, tak PA s doktory mají studený hadry na hlavách a valí voči 😀

Oni se ptali i na bydlení? šmarjá.....k čemu takový podrobnosti? stejně chodí dětská doktorka po porodu špiónit domu, jestli je tam všechno ok......aspoň to nám říkali na kurzíku, že to je jejich povinnost 😕 Ale díky za rady!!!! 🙂

zdeniii
11. kvě 2010

My jsme ani oddací list s sebou neměli, nepotřebovali ho když si to pamatujete 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru