Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
26. únor 2008

Ahojky 🙂

Včera mi vypadl net 😠 A to neni poprvé, ale světe div se, dneska jsem měla na e-mailu od Starnetu omluvu 😕 Copak se jim stalo, nejsou schopný se mi omluvit za to, že mě neprávem upomínali a odpojili a teď toto? No zajímavý 😝

Panter psala jsem včera, že Jáchymek bude teda 22.5. 🙂 A Hyneček je na tom nočníku šikula 🙂 S těma plínkama uvidíme, nebudu to nijak hrotit, snad za mnou manža taky někdy přijede tak kdyžtak doveze 😀

Kuli včera dokonce padl v Č.B. teplotní rekord 😵 Já jsem z toho ale celá divoká, jak jsem natekla, tak mi to teplo nedělá moc dobře, mám dokořán balkon a okno v ložnici aby to profukovalo ale nic 😝
Teda s tou tvou známou to je něco 😲 Já znám zase případ kdy klukovi bylo 5 let a ještě chodil na nočník - záchod nepadal v úvahu, tak to je taky hrůza, za chvilku má jít do školy a neumí si dojít na záchod 😲
Tak ten váš byteček jsem asi ještě neviděla jak tak nad tím uvažuju 🙂 Já si taky říkám že čím větší tím lepší - ne samozřejmě palác, ale 4+1 je super, aspoň budou děcka oddělený a nebudete řešit sourozenecký spory 😀 My jsme sem vrazili zhruba 300tis. a pořád nemáme doděláno, ještě toho hodně chybí, ale postupně se snažíme 🙂 Jádro jsme si dělali sami, takže to vyšlo ani ne na 60tis. 🙂

Jinak se musím pochlubit, dneska se jdeme podívat na Emmíska 🙂

jitulka1985
26. únor 2008

Ahoj holky 🙂
Kristý, tak je moc pozdravuj 😵

dludli
26. únor 2008

jee tady se to rozjelo, sem nebyla par dni na MK no a to je stranek, abych si vzala volno a docetla vsechny diskuse, ktery sleduju! 😀

jitulka1985
26. únor 2008

Dludli taky jsem měla co dělat, abych to dočetla 😀
Koukala jsem do tvého albíčka a překvapilo mně jaké máš už pěkné velké bříško v 16tt 🙂 Já jsem ted ve 14tt (zítra to bude přesně 14tt+0) ale nemám ještě bříško skoro žádné. 😒 Už bych ale chtěla 😅 Tak doufám, že v tom 16tt už budu mít taky takové jako ty 🙂

kulllisek
26. únor 2008

Kristi, v pěti letech si neumí dojít na záchod? To je docela průšvih ☹ , jak to praktikovali ve školce?

Takže vy už jste investovali třistatisíc? To je dost! My když bysme měli všechno spočítat, tak budeme na nějakých dvoustech! A za byt jsme dali něco málo přes melounek! Uff, to je peněz, až se mi z toho protáčí panenky! No a to jádro... 🙄 Kdyby bylo víc korunek, tak do toho jdeme hned, ale teď musíme šetřit prašulky, páč manžel jde na podzim na operaci srdíčka, takže pak bude delší dobu marodit a musíme mít rezervy, abysme byli v pohodě a zvládali splátky hypotéky 😖 Takže tak! Ale jinak si taky všechno děláme sami, štuky, malby, podlahy, dlažbu, manžel si sám vyrobil i veškerý nábytek - kuchyňskou linku, obýváček, teď ty skříně do šatny i posuvné dveře! Je to šikulka a to není truhlář...prostě koníček 😉 Jen se u toho vždycky šíííííleně vzteká 😨 🤐 😅

Hele, já myslela, že už rodíš, není u tebe zvykem, že bys dorazila na koníka takhle pozdě!!! 😉 Jinak zkusím něco z bytečku nafotit a dát do albíčka.

Jitulko, nesmutni, taky budeš mít krásné veliké bříško! Já jsem teď ve 23+6TT a taky nic moc! Myslela jsem, že bříško bude větší!!! Všichni mi říkají, kde to mimčo nosím a koukají mi na zadek...tak nevím, ale je schované v bříšku a pořád se tam šmrdolí 😀

krista
26. únor 2008

Ahojky Jitul a Dludli 🙂

Kuli on do školky právě nechodil 😅 Jeho máma byla s nim doma, no ono už je to hodně dávno tohle, ale zajímalo by mě jak je dneska samostatnej 😀
Tak to je manžel vážně šikula, my jsme si dělali taky všechno sami, krom toho nábytku teda 🙂 To radši ne 😀 Ale je to fajn mít doma zručnýho chlapa co? 🙂

Jo ty jsi včera chtěla po mě taky nějakou fotku viď 😀 Tak já jdu na to 😀
Určitě nafoť a něco přihoď, já mám nějaký fotky na Modrý Střeše, ale jen útržky, nechtěla jsem fotit všechno, aby toho přece jenom někdo nezneužil, i když přes 4 zámky na pancéřových dveřích by to bylo těžký 😀

Dneska jsem spala, teď chodím spát pozdě, tak kolem 1h nebo 2h a vstávám kolem 10h 😅 No a pak jsem byla nakoupit, najíst se, umýt nádobí a teď jsem tady 🙂

kulllisek
26. únor 2008

Kristi, už se těším na fotky!

Takže jsi odpočívala...no, ještě si to pořádně užij, už na to máš posední týden, dva, tři 😀
A trénuj noční ponocování, to se taky bude hodit 😉

Já vůbec nevím, jak zvládnu to noční vstávání a kojení a uspávání....jsem pořád šíleně unavená, tak mám docela strach! 😒 Ale snad jo, manžel mě teď trénuje nočním chrápáním 🙄 , nevím, co to má poslední dobou za zvyk!!! Nikdy nechrápal až teď! Dneska už jsem začala vyhrožovat, že půjdu spát do obýváku 😔

Já mám dneska časík na čtení diskuzí a debat a zase mám z toho pořádně zamotanou hlavu 😨
Kristi, budeš používat jenom jednorázovky, nebo i látkové pleny? Ty látkové, to je pro mě docela španělská vesnice 😒

kulllisek
26. únor 2008

Případně kde jsi látkovky nakupovala 😅

krista
26. únor 2008

Já naštěstí jsem taková, že mi stačí málo toho naspat a jsem fit, teď mám ale ke konci těhu období že pořád vstávám na záchod a převaluju se, takže to dospávám ráno a on mi tam někdo stejně asi od 8 hodin dělal diskotéku 😖 No ale až bude malá tak ten spánek pro mě bude určitě mnohem více drahocený, taky se bojim jak to zmáknu to vstávání, ale určitě to půjde a snad manža občas i pomůže 🙂

A nemá tvůj manža rýmu že chrápe? 🙂 Můj právě chrápe když má rýmu nebo když přibere 😀 To na něj můžu mlaskat jak chci a když mu ráno vynadám tak mi řekne že ho mám kopnout, ale to je takový krutý 😀

Já budu používat výhradně jednorázovky, sice to poleze do peněz, ale myslim si, že s jednorázovkama bych zase vyplácala hodně prášku a energií, navíc si neumim představit jak tady kolem toho všeho skáču, chápu, že jiný to zvládnou, ale já se na to necítím 😉 Jinak budu asi dávat na tu jednorázovku ještě látkovku - ne kvůli pročůrání, ale kvůli kyčlím, aby byly OK 🙂

A jinak jsem je kupovala tady:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9568586&tab=1

A jsem s nimi spokojená, někdo nadál, že ty dnešní jsou nekvalitní, tak já bych řekla že tyto jsou OK - asi to nebude to co bývalo za nás, ale to se nedá nic dělat 🙂 Jinak já to objednávala jen protože jsem tam brala tašku na kočárek, tak abych to měla v tom jednom poštovným, jinak bych je koupila asi v Bejbycentru, tam je maji za 179,- což je taky slušná cena 🙂 A vzala jsem jich 20ks s tím že budou na ty blinkací nehody snad stačit 🙂

A co už máš všechno koupenýho vůbec? 🙂

gabcos
26. únor 2008

Ahojky, jdu vás na skok pozdravit, dočíst nestihnu....☹

Dneska jsme byli v poradně, tak jsme pěkně přibraly a jsme o 0,5 cm delší, to jde za týden od porodu, ne??? 🙂 🙂
Terka , těšíme se na dnešní "vizitu", pak písni v kolik dorazíte, ju?? 🙂

Jinak látkovek mám asi 25 ks a pěkně mizí, to si ublikne, tu se na ni "omylem" počůrá...sranda...🙂 Včera mi při přebalování pokadila nový čistý obleček...🙂 ale já ji miluji !!!!! 🙂

krista
26. únor 2008

Gábi 😀 😀 😀

No jasně dneska se určitě ozvu, počítáme s tím že vám dáme vědět než vyjedeme, abyste s námi zase vy počítali 🙂

To je něco, ta roste jako z vody člověče 😀 Asi máš dobrý mlíčko a to jsi měla pořád strach, že nebudeš kojit 🙂
Už se těšim až mi osobně povyprávíš 😀

A co teď dělá čumáček? Spinká? 😵

kulllisek
26. únor 2008

Tak to je fajn, že ti stačí málo.... 😅

Já manžu občas vzbudím, aby se převrátil na bok, on se převrátí, během minuty usne a během dalších pěti se stihne převrátit na záda, takže už jsem rezignovala. Je fakt, že tu rýmu asi má, ale už dobrý 2 týdny ne-li 3!!! 🙄 On mi zase říká, že mu mám dát kolíček na nos, tak to asi brzo zkusím 😀 ...pak z toho bude minimálně týdenní tichá domácnost 😀

Takže budeš používat jednorázovky a ze začátku ještě přes to látkovku...hmm, nějak v tom plavu, takže přes to všechno ještě plenkové kalhotky? Já chci taky používat jednorázovky, ale právě kvůli těm kyčlím nevím, jestli koupit pár plenkových kalhotek a plenek na prdýlku! Plenky na blinkací nehody určitě koupím, taky cca 20 ks, to plně postačí! 😉

Já mám pocit, že zatím nemám vůbec nic! Je fakt, že každý týden zajdu do sekáčku, kde mají super věci na mrňousky a vždycky tam něco koupím, takže už mám půlku krabice věcí, další krabici plnou mám od švagrové a další tašku po nás, co jsme byly se ségrou malé.

Pak jednu lahvičku (zatím), lehátko - houpátko pro mimi a toť tak vše! Víš, pořád nevím, jak to vzít za ten správný konec a čím začít, je toho fakt moc! V týdnu asi vyrazím do Bejbycentra, napíšu si pár věcí a pokoupím! 🙂

gabcos
26. únor 2008

Teď spinká,ale za chvíli mi to končí, o půl třetí by mělo být další kojení, no uvidíme zda se vzbudí...🙂 🙂

Před chvíli jsme teprve doobědvali, než jsme přišli od doktora, nakojila, přebalila,uvařila jsem...no obědy v poledne asi končí...🙂 🙂

krista
26. únor 2008

Kuli jo přesně tak jsem to dělala taky, napsala seznámek a podle něj jela a ještě mám pár seznamů od holek, tam jsem si vyškrtala co je pro mě podstatný a to jsem koupila 🙂

Těch hadříků máš dost ty jo, to nemáme ani my 😀 No to s těma kalhotkama mi nedošlo, jsem si myslela, že to tam prostě nějak složim 😅 Tak uvidíme jak to bude až bude malá na světě 🙂 Kdyžtak ještě dokoupim, počítám s tím že až se narodí tak se dokoupí ještě hodně věcí na který přijdu, že chybí 🙂

No vidíš, manža chuděrka má pánskou smrtelnou nemoc, tak on za to nemůže že ti tam chrápe 😀 A jaký jsi kupovala lehátko? Pěnový nebo látkový? 🙂

Gábi to už jsi vystopovala jak často kojíte? 🙂 Říkala jsi jednou za dvě hoďky za půl hodiny nebo jak? 🙂

gabcos
26. únor 2008

teď přes den většinou kojíme po třech hodinách, ale taky tomu tak není vždycky,ale snažím se o to...🙂 🙂

krista
26. únor 2008

Hlavně že vám to jde Gábi to je fajn 🙂 A jak se cítíš celkově? Pocity? 🙂

krista
26. únor 2008

Jo Gábi tady ti zkopíruju ještě svoje otázky kterýma jsem tě včera bombardovala a ty jsi je asi už nečetla 🙂

Gábi tak to je fajn, že to takhle miluje A používáte nějakou kosmetiku (na koupání)? Já jsem na radu té dětské Dr. na kurzu nic nekupovala, kdyžtak dokoupím za pochodu

Gábi a co sousedi, maji z vás radost?

Ty jo gábi ty na tý fotce vůbec nevypadáš že jsi rodila
No teda to ti budu závidět, já jsem sice přibrala zhruba 8kg ale jsem nateklá jak ten balon tak to budu krásná po porodu

Jo Gábi a už jsem se na to ptala i jiných těhulek ale jak to vnímáš ty? Co pohyby nechybí ti?

krista
26. únor 2008

Koukám, že Emmi se vzbudila na čas 😀

krista
26. únor 2008

Kde je dneska Panterka? 😲

kulllisek
26. únor 2008

Kristi, jo s tou pánskou smrtelnou nemocí máš pravdu!

Lehátko máme tohle: http://www.bejbycentrum.cz/?item=479, ale nekupovala jsem ho, dostali jsme ho od švagřice po děcku, vím, že její malá v něm byla pečená vařená, hrozně se jí tam líbilo a byla tam moc hodná!

Jinak ty máš v albíčku moc hezkou hrací dečku, kdes nakupovala?

A s těma věcma máš pravdu, co bude chybět, to se jednoduše dokoupí až bude mimísek na světě 😉

Gabcos: Jééé, vy jste šikulky, že si takhle krásně zvykáte na kojení po třech hodinách! A co v noci, budí se malá pravidelně nebo ji musíš probouzet! Máte ji u sebe v ložnici? A jak to praktikuješ když začne kníkat? Normálně rozsvítíš malou lampičku nebo jak? Já mám strach, aby z toho náhlého světla miminko nebylo moc v šoku!!!

krista
26. únor 2008

Kuli:
Jo já jsem hloupá, myslela jsem lehátko do vany, hlavně že tam píšeš - houpací, no to je tak když je někdo natvrdlej 😅

Ta hrací dečka se mi líbí, ale bohužel jí ještě nemáme 🙂 Maji ji jinak v Quelle, zatím jsem na hezčí nenatrefila, ale nevím jestli jí budeme kupovat, potřebujeme koupit ještě kopec věcí do bytu a ono to v Quelle trvá než dojde, tak aby nebyla nějak zbytečná, no je to krásná věc, ale fakt nevim jestli jí koupit nebo ne 😖

S tím světlem si to myslím stejně jako ty, že když náhle rozsvítím tak bude mimi v šoku a hlavně manža by se tvářil kysele jak ho znám 😀 Vymysleli jsme to tak, že koupíme tu ztlumovací lampu, víš jak se tam dá regulovat světlo 😉 Ta je na tohle jako dělaná, no zatím jsme jí nekoupili, tak kdyžtak budu používat baterku jako Panterka jak tu popisovala 😀

Ještě k tomu lehátku - taky jsem slyšela že je to super věc, ale nejdřív jsem nakoupila ty prioritní věci, takže ho taky ještě nemáme 😅 A taky nevim jestli ho koupit nebo ne, je fajn, že máš to mimčo pohyblivý, doneseš si ho kam chceš a ono je s tebou a spokojený tak uvidíme 🙂 Třeba ze zbytku porodnýho by se dalo koupit 🙂

Jo a konečně přihodim do alba tu fotku postýlky 😅 Já jsem totiž líná lézt pod počítač a zapojit kabel 😝

krista
26. únor 2008

Kuli tak tady jsou ty fotky 🙂

Tohle je ulička mezi postýlkou a naší postelí - moje strana samozřejmě 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

A tohle je pohled od okna na celou ložnici:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Moc na to nekoukej, protože zrovna máme to nejhorší povlečení 😀 hlavně to zelený prostěradlo to kazí, ale bavlněný jsme nějak prošoupali 😅, tak se nedá nic dělat 😀 Jo a jak písneš že jsi to viděla tak mažu 😀

kulllisek
26. únor 2008

Hele, Krist, dobře vím, že není peněz nazbyt, ale řeknu ti jednu věc! Po zkušenostech švagřice mimíska jsem už na začátku těhu věděla, že když to lehátko - houpátko nedostaneme od ní, tak tuhle věc si na 100% koupím, malá v tom byla opravdu spokojená, neplakala, švagřice ji brala všude s sebou, byla s ní i na naší svatbě v restauraci a to malé byly 3 týdny!!!! Měla tam svoje lehátko, švagrová ji pohupovala nohou a prostě pohodička! Fakt výborná věc, když si na to vzpomenu, tak to opravdu stojí zato!

Musím letět, jdeme s Dludli na těhu tělocvik, tak doufám, že nás tam dodělají jako minule ☹ 🙂 To byla síla 😉

krista
26. únor 2008

Kuli to ani nevim že vás tam dodělali 😀
Tak to si to užijte, snad vás nezmrzačí 😨 S tím lehátkem fakt uvidím, je to přece jenom věc která se motá kolem 1,5tis., tak možná radši až z toho porodnýho 😉 Je tu totiž pořád kupa věcí který je potřeba koupit, jsou to kravinky ale už jsem psala, že dohromady asi za 15tis. 😖

jitulka1985
26. únor 2008

Holky ahoj 🙂 Jdu vás pozdravit.Kristý ty fotečky jsou moc pěkný 😵 Koukám, že kojící polštářek máš na svém místě 🙂 Já už bych se bez něj asi nevyspala 🙂 A manža mi ho závidí 😀 😀

krista
26. únor 2008

Jitul hlavně ho manželovi nepůjčuj, já to udělala první týden s ním spal jen on 😀
No moc pěkný to tam neni, fakt se stydim za to povlečení, to zelený prostěradlo je extrém, pořád říkám že musíme koupit jiný, nějaký barevně ladící ale dokud se tohle netrhá tak ho tam máme, nechce se mi platit za něco co akutně nepotřebuju 😀

A jak je dneska? 🙂

kamiiik
26. únor 2008

Ahoh Jitul a Kristý vy už nebudete chodit do snažilek ČB? Já tam na vás pořád čekám a vy nic.

krista
26. únor 2008

Ahojky Kami jak se vede? 🙂

jitulka1985
26. únor 2008

Kamííí ahoj 😵 Jak se vede? 🙂
kristý on už ho po mně chtěl včera půjčit, tak jsem mu ho půjčila k večeru, když se díval na TV a pak mi ho ani nechtěl dát když jsem šla spát..... 😀 Jsem se o něj málem musela poprat 😀 😀 😀 Pak mi tedy říkal, že už ví, co chce ode mně k narozkám - no co asi 😀 - ten kojíící polštářek 😀 😀

krista
26. únor 2008

Jitul to jako fakt? 😀 No ty chlapi jsou hrozný 😀 Mě MM taky říkal: "Jakto že už jsme ho nekoupili dávno" 😀 Je fakt super a nevadí ti jak šustí, někdo tuhle psal, že mu to dost šustí, já bych řekla, že v pohodě co? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru