Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
28. bře 2008

Kuli 😀 No to bych ti nepřála, aby vaši princeznu trápily taky ty prdíky, ale trápí to snad každýho 😖 Ona dřív spinkala hodně přes den i přes noc, tak nevim no, uvidíme jak to bude pokračovat, ale nevydrží spát v kuse, vždycky se tak jednou za 10 minut vzbudí a brečí 😖
Musíme to nějak vydržet 🙂

krista
28. bře 2008

Panter koukám že se hádáš jinde v diskuzi 😀

panterka
28. bře 2008

Terko, teda řeknu Ti, takhle jsem se dlouho nerozvášnila 😀

krista
29. bře 2008

Ahojky, dneska jsme se krásně vyspali 😵
Byli jsme teda od 20h do 23:30 v autě, protože přijel frajer tchán že nemá kde spát, tak jsme ho museli odvézt domů 60km a já jela taky, aby malou viděla i tchýně, malá v autě spala celou dobu, po příjezdu domů jsme nakojily a spala do 4 a pak jsme vstávali v 7 🙂 Takhle by mi to nevadilo a nekroutila se 🙂 Za to teď zase začíná s histerákem 😖

Panter já se tady radši moc nehádám 😅 😀 Ty jo 31tt vypadá to moc hezky 🙂

panterka
29. bře 2008

Terezko, tak super 😉 když bude malá vzhůru přes den, tak je to lepší než v noci, aspoň to nebude mít otočený 😉

panterka
29. bře 2008

jinak my jsme se včera tomu hlavně s MM zasmáli, protože na tyhle věci máme stejný názory 🙂

krista
29. bře 2008

Panter já na to mám taky stejný názor jako vy dva 🙂
A jak je dneska? 🙂 Chtěla jsem jít ven s kočárkem, za oknem to vypadá že je teplo, ale asi prd, fouká tam pěknej vítr, možná půjdeme odpoledne - navštívit taťku 🙂

krista
29. bře 2008

Tak já zase jdu 😝

panterka
29. bře 2008

Terko, tady to taky za oknem vypadá krásně, ale jak jsem otevřela okno, tak tam pěkně fičí 😉 no, ale chlapi odpoledne ven půjdou 😉 já se cítím docela dobře, nějak si to svoje břicho začínám chválit, tak doufám, že mě pochválí i dr. 🙂

jinak dneska jsem vytáhla kojící podprdy po Hynečkovi a zjistila jsem, že mi tenkrát byly pořád velký a teď jsou mi akorát 😅 asi jsem trochu vyrostla 😅

MM akorát vaří, luxuje a ještě ho čeká umýt vanu, a večer žehlení... no jo, minulej víkend byl nachcípanej, tak byl hájenej a o to víc je to potřeba udělat teď 😕

panterka
29. bře 2008

tak než jsem to dopsala, tak jsi mi zmizla 😅 no neva 😉 papa

krista
29. bře 2008

Panter to se máš 😀 S těma podprdama, já si koupila podprdu v Tescu, doma jsem zjistila že je mi malá tak jsem si jí šla vyměnit a tu co jsem si vzala (byla největší) tak ta je mi taky malá 😖 A je to 80G, ale prostě tak debilní střih, že když si lehnu tak mi to z ní všechno vypadne 🙄

Malá zase histerčí a mě šíleně bolí záda takže super den zase 😒

panterka
29. bře 2008

TErko, tak to u mě nehrozí 😀 já jsem jen z velikosti 75B přešla na velikost 75C 😀 takže nic moc 😅

dludli
29. bře 2008

Cau holky, tam my dneska absolvovali nakup v baby centru v CB a vyber kocaru a mame vybrano a MM to pry i bavilo 😎 ale bylo tam taaaaaaak desne moc lidi 😨 no ale presto byli vsechny prodavacky moc mile, a vsechno nam ochotne ukazali a rekli, parada, uz se tesim z etam musim v tydnu znova, je tam tooooolik veci, koupila jsem si nejaky drobote, jako dudlik a nuzticky a kartacek na vlasky, koupili jsme i prebalovaci podlozku, mela jsem vybranou tu samou na netu ale cenove to vyslo nastejno, tak jsme ji vzali tam a mam ji hned doma 🙂

JInak kocar bude teutonia spirit S3, a hluboka korba fashion,ale tu nevime jiste zda poridime, staci totiz do sportaku koupit prenosnou tasku a je to jako hluboky kocar, ale korbicka je mnohem hezci. No jinak myslim ze jsme vybrali spolehlive to nejdrazsi co bylo 😵 ale motali jsme se tam jak vitr v bedne, tak jsme si rekli nejaky pozadavky co chcem aby kocarek mel a umel no a vlastne nam z toho vypad jen tenhle 😎

dludli
29. bře 2008

jo a to sem hlavne chtela napsat, ze ta kolegyne jak ted rodila v CK, akorat posilala fotky klucika do prace a psala ze sla domu za dva dny na reverz a ze na nektery sesry na sestinedeli asi nidky nezapomene 😕 tak jsem zvedava az bude nejak vic zabehnuta na vypraveni celeho porodu a co a jak bylo.

kulllisek
29. bře 2008

Ahojky holky, no, dneska to počasí, žádná sláva, teda!
Ráno jsem byla nakoupit, sice sluníčko, ale takovej vichr, že jsem byla ráda, že jsem přišla domů do teplíčka!
Jinak my celej den nic moc neděláme, jen tak odpočíváme a je to super!

Zuzi, to je paráda, takže v kočárku máte jasno! No a co jsi říkala na ty Jané Slalom? Hele a nevadí ti, že ta Teutonia nemá nafukovací kolečka? Já se pořád těch plasťáků docela dost bojím!!! No, my jsme tam dneska nevyrazili, vyrazíme buď v týdnu, že si vezmu půl dne dovolené a půjdu si tam vybrat všechno možné nebo spolu za 14 dní o víkendu a to bysme všechno tak nějak pokoupili! Už se nemůžu dočkat!

No a co povlečení, dorazilo?

dludli
29. bře 2008

Misko, povleceni mam, byla jsem pro nej ve ctvrtek, psala jsem ale asi sis nevsimla 🙂

No ty nafukovaci kole pry nevadi, rika MM, ja jsem ani nejak nevedela ze nejsou 😅 no ale ty kolecka jsou hodne siroky, takze myslim ze fakt v poho. Zase ma jako snad opravdu jediny vsechno ostatni co jsme chteli.
JInak tam bylo dneska desne lidi, ze se tam nedalo ani poradne projit, tak myslim ze v tom tydnu to bude opravdu mnohem lepsi. Taky tam urcite jeste vyrazim. Ted zrovna se koukam na netu a premyslim co z tech blbin jako hraci deka, lehacka a tak mam porizovat nebo ne, nebo proste jak, Nejak je tech blbinek kolem jeste hoooodne tak v tom nejak tapu 🙂

kulllisek
29. bře 2008

Jojo, taky tápu po blbinkách, zrovna jsem objevila v albu Gabcos kráááásnou hrací dečku, tak buď tu samou nebo podobou bych taky objednala! S tím povlečením jsem si fakt nevšimla...takže spokojenost??? 😀 Hlavně, že došlo 🙂 Kočárek máte vybranej fakt moc hezkej, my půjdeme asi nejspíš do toho Quinnyho nebo ABC Design 3Tec. Ale jak říkám, vezmu si v týdnu půl dne dovo a vyrazím se tam pokochat sama 😀 všechno si pomaličku a v klidu prohlédnu, co se mi bude líbit, tak koupím a manža mě pak s tou náloží věcí vyzvedne (doufám, že mi to moc nezkoriguje) 😵

dludli
29. bře 2008

Quinny se mi taky libi, oni vypadaji tedy podobne a Quinny ma moc pekny barvicky

gabcos
30. bře 2008

Ahojda, jak se vede???...🙂 pěknou slunečnou neděli - to se bude kočíkovat a procházkovat, paráda...🙂

Dludli, kočárek vypadá mooooc pěkně... 🙂 🙂 Můžu se zeptat klik tam stojí??

Kullisek, jsem ráda, že se Ti deka líbí... 🙂

Jina bejbycentrum je o víkendu narvané pokaždé, nikdy jsem tam nezažila v sobotu kídek...v týdnu tam je zase mrtvo...🙂

panterka
30. bře 2008

ahoj holky 🙂
kuli, dludli, koukám, že pilně nakupujete 😉
Gabi a Terko, vy určo v tom krásným počásku kočíkujete 😉
a já se musím pochlubit, že jsem v tom nádherným počasí byla na "procházce" 😵

krista
30. bře 2008

Ahojky, já jsem si včera užila - malou pořád trápí zřejmě ty prdy, už jsem fakt nevěděla co s ní, pořád jen brečela a brečela a to hodně nahlas, mě bolela hlava, fakt šílená kombinace, nakonec se asi vyčerpala a usnula a v noci spinkala, dneska zase vyvádí, ale dá se to, uvidíme co nás ještě čeká, ale fakt mám těch prdů už po krk ☹

Kočárkovat jsme dnes chtěli, ale nějak nám to nevyšlo tak jsme kočárkovali s autosedačkou na podvozku, byli jsme si totiž pro nový kola na auto 🙂

Panter to je super, že jsi byla na procházce, chápu jakou z toho máš radost, se vsadim že až porodíš tak budeš pořád venku - si to budeš vynahrazovat 🙂

Dludli kočárek je fakt fešák, ještě jsem ho nikdy neviděla, tak se těšim až ho budete mít doma a dodáš fotečky jak vypadá ve skutečnosti 🙂

panterka
30. bře 2008

Ahoj Terko, teda ty prdíky mě mrzí, doufám, že se to zlepší ☹
já jsme byla na miniprochajdě tady u nás u baráku na hřišti 😉 Hyneček se učil jezdit na kole, tak jsem šla kluky zkontrolovat 😉 už jsem si myslela, že je to s nim marný, ale nakonec přece jen trochu začal jezdit sám 🙂 však oni budou pravidelně trenovat a bude to v pohodičce 😉
jejda, já se těším na ten červen, co to pude, tak budem zas lítat venku s kočárem 🙂 doufám, že bude hezký počásko 🙂 no a v létě na chalupě na samotě, to bude mooooc fajn 😵

dludli
31. bře 2008

Cauves tak co princeznicky a prdiky? No u Kristy asi stale pro starem? A jak zvladli miminka presun casu? me to tedy problem nedela, no i kdyz dneska se mi vstavalo kapanek hur 😒 ale dalo se.

No kocar to je Teutonia, nemeckla firma, je fakt ze jsem o nem driv taky neslysela a na netu jsem hledala vcera kvuli cene, tak toho moc neni. Jinak je to jedna z drazsich verzi ☹ za sportak 15 000, za hlubokou korbu, 5 000, nanoznik na sportak 700, adapter na autosedacku 500, autosedacka - pry se k tomu kupuje bud Romer, nebo Maxi Cosi, coz b ybylo nejak kolem 4 000, na strankach teutonia jsem pak nasla ze maji autosedacku Tario jako do soupravy k tomu, ale za 6 000 😅 no takze kdo umi scitat, achich achich ☹ No koukali jsme tam na kocary jak Alenka v risi divu, MM porad tak se zeptame prodavacky, tak rikam a na co se chces ptat? Kdo vite jak to tam vypada tak bychom s oztazkou dobry den my chceme jeden kocarek byli asi za pitomce 😀 no takze po pul hodine oblejzani a pocitu ze snad radsi koupime trakar jsme dali dohromady pozadavky co chcem aby to umelo, a ejhle, zbylo jen par kocarku, ktery meli tohle vsechno dohromady.
Ted prohledavame net, nasli jsme nemeckou firmu na ebay, kde b yto vyslo o nejakych 5000 levneji, ale na strankach tvrdi ze do Cech nedorucujou. No MM rikal ze jim tam zkusi z prace zavolat.

JInak bych rekla ze kocar vypada v realu stejne jako na foto, jen jsem na strankach vyrobce nenasla fotku hluboke korbick yna nasem podvozku. No a mozn ato bude i stejna barva jako na foto, ale s oranzovym vnitrkem. To jeste uvidim. Maji tam vzornik, ze clovek vidi i ten material no a necha se to ruzne nakombinovat.

panterka
31. bře 2008

ahoj dludli, koukám, že takovej kočárek je fakt investice 😅 i když, my jsme kupovali kočík před pěti lety a zas o moc míň to nebylo... hlubokej kočík asi 15000, k tomu autosedačka 3000 a pak samostatnej sporťák a ten nevím, za kolik přesně... něco kolem 6000 😅 tý jo, já už si to ani nedokážu představit 😕

kulllisek
31. bře 2008

Ahojky holky, to je tak krááááásné počasí dneska, to je paráda!
Já už zase trůním v práci a vůbec se mi nechce dělat 😒

Takže Panter, ty jsi byla na mini procházce??? To je parááááda! Jen počkej, až se Hyneček rozjezdí, to vám to všem pořádně natře 😉 A co jinak, jak je ti? Taška do porodnice sbalená? Všechny věcičky, co budou třeba, pokoupený? No písej, písej!

Kristi, to je mi líto s těma prdíkama, ten Espumisan nepomáhá? Ono to chce asi víc času, cooo? Hele a co zkusit tvoje papání prokládat Activií? Všude na nás chrlí, jak výborně upravuje zažívání, tak třeba by to pomohlo i malé... 😕

Gábi, a co vy, taky jste kočárkovali o víkendu?

Zuzi, kočárek nemá chybu, to je jasný, my asi půjdeme do levnějšího, přece jen šetříme každou korunku a dvacet je fakt strop 😅 A jak jsi spokojená s tím povlečením? Líbí? Nějak jsem nedohledala ten tvůj příspěvek...asi jsem vážně úplně slepá! Hele, jedna poznámka...zítra nejdu na cvíčo, zapomněla jsem, že jedeme do Prahy, s manžou na kontrolu srdíčka, takže budeme rádi, když se vrátíme večer... 😅

Holky, my jsme si včera udělali výlet do Holašovic, bylo tam mooooc krásně, pak jsme se stavili ještě na Čakově, kde máme parcelku a když jsme se vrátili do ČB, tak jsme se vypravili ještě na stezku směr na Hlubokou, došli až do Českého Vrbného a pak okruhem zpátky, dneska jsem z toho šíleně urvaná 😔 Ale stálo to zato 😉

dludli
31. bře 2008

Jee Kullli my mame chatu v Lipanovicich, to je hned dalsi vesnice za Holasovicema 😀 (tedy chalupu ma tchyne)

No a bude vubec to cvico? POsledne to tam nejak predelavali ne? Ja si tam tedy cinknu, zda to bude nebo ne. At vim.

panterka
31. bře 2008

ahoj kuli 😉 koukám nová fotečka 🙂
no, ani mi o balení nemluv, u nás v červnovkách už skoro všechna holky perou a připravujou věci na mimi, ale já to nechávám na začátek května 😅 teda musí to za mě udělat mamka, stejně jako v prvním těhu, ale ještě mi to přijde brzy... ani tu tašku sbalenou nemám, asi se ze mě stává optimista, tak doufám, že mě dr. na příští kontrole (toho 8.4.) nezchladí 😅 je fakt, že já to mám jednodušší v tom, že fakt mám hodně věcí po Hynečkovi, takže nemusím kupovat hlavně ty nákladný věci, jen jsme doplnili nějaký bodýčka, plínky, dudlíčky, savičky, ponožtičky a čepičky 😀 no a je ještě na mamce, aby koupila 2 tetraosušky, 2 žínky a 2 prostěradla do postýlky 😀
jinak MM už mi koupil i porodnický vložky, takže rodit už můžu 😀 ale nebudu 😉

dludli
31. bře 2008

Kulli vkladam o povleceni:

JO Misko a to povleceni mi uz tyden lezi taky na poste pry ho k nam dorucovali ve stredu pred tydnem, adresat nezastizen ALE tchyne byla cely den doma a nikdo tam nebyl ( i kdyz on ana zvonek casto proste nereaguje,) no ale ani oznameni ve schrance nebylo, ja jsem presvedcena ze se na to proste vykaslali, Ledenicka je ted zavrena cela se prekopava, domu chodime po prknech, auto se tam nedostane vubec, takze ja myslim ze n ato zkratka hodili bobekl. Ze by tchyne neslylsela postaka (vedel aze cekam balik) a zaroven se ze schranky ztratilo oznameni o ulozeni zasilky, no divny ne?

Ale jinak ja jsem spokojena, ani mi nepsilo ze by to melo nejakou zasadne jinou kvalitu nez v tom baby centru, je fakt ze jsme tam narazila na nektere kousky, asi ty co se ti libili, takove heboucke, ale ta cena, j akdyz se pak nad necim takovym zaseknu tak si rikam ze za nasim mamky to nebylo a taky jsem to prezila, takze tak. Fotky mam v albu.

panterka
31. bře 2008

dludli, tak to povleční s těma kačkama do zelena, to mám taky 😉 oni ty samý kačky jsou i na tom povlečení, co mám v koši na mimi 😉

kulllisek
31. bře 2008

Ahojky holky,

Zuzí, díky za to povlečení, koukala jsem do albíčka a vypadá nááááádherně! Máš pravdu, dávat takový pálky za povlečení z Bejbycentra, je to fakt moc! 🙂 Takže zásoba kachen je doma připravená v pohotovosti, cooo? Je moc hezké, stejně tak i kočárek! Hele, večer ti pošlu mobil na Mirku, abys jí mohla zavolat, páč na tom Kříži to asi vědět nebudou!

Panter, jéééé, ty se máš, tak to už máš skoro všechno!!! Co víc si přát! Hlavně ještě néééééé do porodnice 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru