Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

jaru30
29. led 2011

můj takyyyyyy 😉 😵

zdeniii
13. únor 2011

@kosarka
@jaru30
@evejka ahojky holky a nastávající maminky 🙂
Donesla se ke mně úžasná novina 😵 Do Krumlova se nebojte jet ani v březnu, budou tam fungovat pořád skvěle, ba možná ještě líp!!! 😉 😎 😵

jaru30
13. únor 2011

@zdeniii no nepovídej!!!! 😵 Ven s tím!! co víš? 🙂
Dobrých zpráv není nikdy dost!!! 🙂

zdeniii
13. únor 2011

@jaru30 to je vše co můžu prásknout 🙂)) já tam rozhodně s druhým pojedu zas 😀 pokud to stihnu 🙂))

kosarka
13. únor 2011

@zdeniii Ahoj, to je super zpráva. Abych řekla pravdu, byla jsem tam na prvním monitoru, a chtěla jsem se taky zeptat, jak to tam bude, protože mám termín 5.3. Ale sepisovali se mnou tolik papírů, že jsem se na žádný dotaz ani nezmohla. 🙂 Tak snad příště. Ale i ta tvoje zprávička mě potěšila. A ty to víš od nějaké maminky??? Nebo od dr.? Nebudete tam holky některá ve stejnou dobu? Nebo nechodíte některá už na monitor??? Docela rychle to letí a já začínám mít z porodu čím dál větší hrůzu. Tak hezký zbytek víkendu. A díky za info. 😉

hotarova
13. únor 2011

já se taky začínám bát a to dost. zvlášť po tom, co jsem si přečetla tu zkušenost té maminky v čb. ach jo ach jo.

kosarka
13. únor 2011

To mi ani nemluv. Soustředím se pekelně na pohyby. Dneska jsem je moc necítila, tak uvidíme večer, to je vždy prcek nejakčnější. Ale soustředila jsem se na tvrdnutí břicha a napočítala jsem cca 15-20 za den. Jak já už bych to chtěla mít všechno v pohodě za sebou 🙂 .

jaru30
13. únor 2011

@hotarova @kosarka nebojte, zvládnete to v pohodě 😵 Vždyť už jeden porod máte za sebou 🙂
Druhej půjde jako po másle!

marecek4
13. únor 2011

já můžu přidat svůj zážitek-pro někoho z doby předpotopní,ale zato opravdu nezapomenutelný-je to už šestnáct let a ležela jsem na gyndě,která byla tehdy pod porodním,že tam miminka pořád křičely bych brala,ale že do toho byl pořád slyšet řev jedné sestry to mě celkem vytáčelo a když jsem se pak bavily co to jako má být,tak jsem se dozvěděla,že to je jedna co dřív pracovala v base a že ječí po maminkách po porodu,že nemají srovnané bačkory a poklizenou skříňku-po tomto jsem se zasekla a radši si domluvila porodnici v Brně,na tu teda taky nedošlo,protože jsme se mezitím přestěhovali a já rodila mezi známými ve Vyškově a za dva roky ještě jednou a to se mi podařilo,že jsem ležela na stejným pokoji a na stejné posteli jako s prvním,takže to jsou moje zkušenosti s Krumlovem-no a ani s dětskou nemocnicí tam nemám dobré vzpomínky-takže doufám,že se za ty roky hodně změnilo k dobrému a vy nové maminky jste na tom líp 🙂

jaru30
13. únor 2011

@marecek4 přesně tak, to je z doby předpotopní a neaktuální 🙂 Tohle tam opravdu bývávalo, to máš pravdu. I sám ředitel nemocnice něco v tom smyslu říkal.....mluvil i o tom, že dřív je považovali pomalu za veterinu 😅 ale dneska je to k nepoznání. Obrat o 180stupňů. K lepšímu. Dneska bys nevěřila, že jsi v Krumlově 😉
Ordinace v růžový zahradě je proti tomu čajíček pro batolata 😀 😀 😀

marecek4
13. únor 2011

@jaru30 to jsem ráda,protože jsem kolikrát myslela na ty maminky co tam musely rodit a o dětském oddělení ani nemluvím,bohužel co tak poslouchám a čtu ,tak jsou i místa,kde se to moc k lepšímu nehnulo 🙂

kosarka
13. únor 2011

@jaru30 No a o tom to asi je. Jelikož můj první porod po několika hodinách v bolestech zkončil císařem a teď se budu snažit rodit přirozenou cestou, opět nevím do čeho jdu. Proto se toho bojím. Nevím jaké to je rodit normálně a představa, že se mi to opět nepovede a zkončí to opět císařem mi taky růžová nepřipadá. Ale vydrželi to všechny, vydržím i já, to je jasný !!!! Navíc jak píšeš, je to náš druhej porod. Ale poprvé jsme netušili do čeho jdem, teď už to tak nějak víme a o to je to alespoň u mě horší. 😉

zdeniii
14. únor 2011

Nebojte se holky zvládnete to v pohodě!! A opravdu se nebojte zvolit Krumlov, bde to paráda! 😵

jaru30
17. únor 2011

Zdeniii má recht. Zvládnete to obě. Oni vám pomůžou 🙂
A až se pak dostanete do rukou sestřiček Ungerové a Wiedersteinové, zaručuju, že si je budete chtít odvézt domů 😵 😀
Že je moc zdravííím 😀 😀 😀

jaru30
27. únor 2011

@kosarka koukám, svítí už 40.tejden 🙂 Tak to už je miminko možná na světě 🙂 Těším se na fotečku a na zážitky 😵

kosarka
27. únor 2011

@jaru30 Ahoj, pořád nic ☹ Termín máme teda 5.3., takže je ještě chvíli čas. V úterý jsem teda měla poslíčky, ale myslela jsem, že už pojedem. Ale přešlo to. Tak uvidíme. Určitě dám vědět 😉

jaru30
27. únor 2011

@kosarka jasně 🙂 Stejně jsi dobrá, žes to vydržela a budete mít překvapení 😅 Já už otravovala doktorku ve 13. tejdnu, ať mi řekne, co to bude 😀

kosarka
27. únor 2011

@jaru30 No jo, vidíš, to jsem sem ani nenapsala. 😉 Já to vědět nechtěla, ale když jsem byla na UTZ, tak jsem to viděla sama, aniž by mi dr. cokoli řekl. Takže teď už jen uvidíme, jestli jsem to viděla správně a nebo jsem se sekla. Ale na 98% je mi to jasný, tak uvidíme, jestli jsem si toho pindíka nespletla třeba s pupeční šňůrou. 😀

evejka
1. bře 2011

@kosarka držíme palce a těšíme se na další přírůstek!!!Hlavně ať je vše v pořádku 🙂 máš nějké zprávy o osazenstvu v ČK?Zdenii psala moc pozitivní zprávy, tak ať to všechno 100% klapne 🙂 🙂 🙂

zdeniii
2. bře 2011

@kosarka Jéé tak na tebe moc myslíme a držíme palečky ať je všechno v pohodě!!

hotarova
3. bře 2011

ahoj, tak mám zprávy od kosarky, doufám, že to tady můžu prásknout🙂. včera porodila chlapečka a oba jsou v pořádku🙂

jaru30
3. bře 2011

@hotarova Jéééé, tak to je paráááda!!!!!! 🙂 Tak už to má za sebou. Tak je to klučík nakonec 😵 😵
A jak to zvládla? bez komplikací? bála se toho.... 🙂

@kosarka gratuluju k chlapečkovi!!! Ať je zdravej jako rybička a dělá vám jen a jen radost 🙂 Těším se na fotečku!!!

jaru30
3. bře 2011

@hotarova no, koukám, už to máš taky za pár 😵 36. tejden 😵 Za chvilku už budeš mít Miriam v náručí 🙂

hotarova
4. bře 2011

@jaru30 no už se to vážně blíží. už to chci mít zasebou! v pondělí půjdu do porodnice sepsat předpříjem, tak se asi stavím za kosarkou.

zdeniii
4. bře 2011

Hurááátak gratulace @kosarka!!!

@hotarova a tobě držíme palečky taky!!!!!!!!!!!!!

evejka
5. bře 2011

@hotarova Tak to je parádáááá 😀 velká gratulace a hodně zdraví přejeme a těšíme se na informace co a jak 🙂

hotarova
7. bře 2011

ahoj, tak jsem byla dnes v Krumlově sepsat předpříjem. zároveň jsem si opsala služby všech lékařů na celý březen, abych případně věděla, komu přijdu pod ruku 😉

jaru30
7. bře 2011

@hotarova Ahoj, a co? vrátila ses klidnější, nebo vynervovanější? 🙂 😉
Tref se do služby Nerudovi, nebo Shonovi 😉

evejka
7. bře 2011

@hotarova To je moc rozumný, já si tam taky zavolala a když jsem slyšela, že je tam Neruda, tak se Haničce začalo ctít na svět 😀 😀 😀 A jaká je tam vlastně doktorská situace?Všichni, co dali výpověď jí stáhli?

jaru30
7. bře 2011

@evejka čau pani 😉 Hlásim že u nás furt stejný. Kapky pomáhaly, byl klid asi 14 dní a už je to zase zpátky. Ale našla jsem dalšího človíčka, kterej dělá to samý 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru