Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
23. únor 2008

Krist, Ti to říkám, s těma pantoflema 🙂 já je mám od léta, kdy jsem je měla na chalupě a jiný nemám, takže mám volbu jasnou, ale jak říkám, do sprchy bych si je stejně zula, co pak s mokrýma

krista
23. únor 2008

Panter těhu nezávidím 😉 Jen ten porod 😉

Gábi tak aspoň vyhodim ty Martinovo trenky z tašky 😀 Já nevěděla jak to tam chodí, všude píšou plavky pro tatínky, tak jsem ráda, že to vim 🙂 Já budu muset najít taky něco na kontrakce 🙂

A jak vám jde to kojení, všechno fajn, pomohly sestřičky a PA při porodě?

gabcos
23. únor 2008

panterka: předpisová jízda to fakt nebyla 🙂 ,ale co měl dělat, já nadávala jak blázen, to víš, kontrakce po 2 minutách a navíc v autě nejsou žádná prdel.. 😀 😀

krista
23. únor 2008

Gábi tak aspoň tu snídani a večeři budu jíst 😀 Jak jsem ti říkala, tak jsem rozmazlená a nic jejim, takže mi stejně bude muset vozit jídlo Martin 😀 A když jsi měla hlad ty, tak to já ho budu mít dvojnásob 😀

panterka
23. únor 2008

Gabi, to jídlo se mi zdálo, že mají po týdnech, jeden týden to byl k večeři pokaždý jinej jogurt a druhej tejden pokaždý jinej sýt 😀 😀 😀 takže se mi to nezdálo, je to tak 😀

krista
23. únor 2008

Gábi byla jsi sprostá při porodu? 😀 No tak to já budu taky nádávat určitě 😀 😀 😀

krista
23. únor 2008

Jo gábi a chodili jste jíst někam do tý kuchyňky nebo jak jsi to měla s malou a Milan chodil normálka každý den na pokoj? Nebo jsi pak chodila na chodbu když tam byla ta mamina?

gabcos
23. únor 2008

KOjení jde, paráda, jen mám dost mlíčka a teče a teče..zítra razím koupit kojící podprdy, ty polštářky do podprdy to nějak nestíhají poprat...🙂

PA byli při porodu zlaté, fakt hodné a s kojením mi taky dost pomohly...🙂

panterka
23. únor 2008

vy jste taky jeli hodně brzo ráno, tak to bylo štígro, zrovna v pátek jsem čekala po třetí hodině odpoledne na MM a koukala z okna, jestli už nejede po hlavní a tam jeli auta k tomu druhýmu kruháči na trojici krokem, tak buď ráda, že to bylo takhle 😅 i když bys stejně v autě neporodila...

gabcos
23. únor 2008

Terka sprostá jsem byla 🙂 , dokonce mě PA napomenula...a od té doby jsem neřekla jediné slovo, byla jsem ticho...🙂

Jojo, chodíš papkat do jídelny, jen večeři ti dají na pokoj, tu si mlžeš sníst kdy chceš...
Milan na pokoj pak už nesměl, museli jsme být na chodbě...

krista
23. únor 2008

Gábi tak to fakt ráda slyším 😵
A budeš kupovat odsávačku když máš tolik mlíčka? Víš jak říkali na kurzu, udělat třeba zásoby kdyby přišla laktační krize, tak sama nevim 😖

gabcos
23. únor 2008

panterka, tak s tím jídlem se ti to fakt nezdálo... 😀 😀

krista
23. únor 2008

Gábi 😀 😀 😀
Tak jak potom budou napomínat mě, já přišla ve středu od Dr. a mluvila jsem jako dlaždič, to si se mnou u porodu užijou 😅

Aha tak to tam mohl jen když jsi tam byla sama viď 😉 No a sprchy a WC společný že?

panterka
23. únor 2008

jo, oběd UHO a večeře týden v jednom stylu 😀

gabcos
23. únor 2008

asi si začnu dělat zásobu mlíčka, jen nevím do čeho to mám dávat, už jsem si musela parkrát ulevit a odtříkat jen tak do umyvadla...🙂
snad to mlíčko neztratím a bude ho pořád dost, pak se rozhodnu pro tu odsávačku...

panterka
23. únor 2008

GAbi, nevíš, jak to tam bylo, pokud se kojení nedařilo? pomáhaly tam s tím hodně? trpělivě?

gabcos
23. únor 2008

jsou tam dvě místnosti, kde je WC a sprcha, ale takové pěkné, jako doma...🙂 takže dvě sprchy a dva záchody na celé oddělené,ale nikdy se mi nestalo, že bych musela čekat....

krista
23. únor 2008

Gábi oni jsou speciální lahvičky na to a nebo jak říkala dětská sestra do skleničky, přikrýt a zamrazit 😉
Jo a rodný list jste si už vyzvedli a kde kdyžtak? A všechno si olítali? Jako pojišťovnu apod.?

krista
23. únor 2008

Jé to jsem fakt ráda, doufám, že to tam vydržím, já jsem děsná jak nespim doma, ale tady asi budu spát jako zabitá, když budu unavená 😀 A malou jsi měla teda krom toho prvního dne pořád u sebe ju? 🙂 A nechala jsi tam teda 500,- za tatínka u porodu a 120,- krát těch 5 dní??

krista
23. únor 2008

Holky vy jste mi nějak odpadly co? 😀

panterka
23. únor 2008

krist, zrovna přemýšlím, že už bych měla jít do hajan, ráno máme zas od Hynečka budíček, tak abych byla fit 😅

krista
23. únor 2008

Panter jasně utíkej, hezky se vyspinkej 😵 Jak dlouho vůbec vydrží spinkat? 😀
Já přemýšlím že bych něco zobla 😅

panterka
23. únor 2008

stejně je Gabi dobrá, že tu s náma takhle pokecala 🙂 přece jen má už svých starostí dost 😅

krista
23. únor 2008

Jo jsem jí za ten popis nesmírně vděčná 🙂 A líbí se mi že přes její odhodlání jsem jí zvyklala do Krumlova 😀

gabcos
23. únor 2008

panterka, s kojením fakt pomáhaly hodně, mě taky - nešlo mi to...🙂

Terka, rodný list jsme si měly vyzvednout v pátek,ale byli tam jen do 11 a nestihli jsme to, jedem pro něj v pondělí..nezařídili jsme ještě nic, všechno v pondělí.... 🙂 a to k nám už dorazí na kontrolu doktorka...🙂

platila jsem 500,- za tatínka u porodu - HOTOVOST - a pak 480,- za celý pobyt (240 za mě a 240 za Emmíska) ...platila jsem to včera převodem doma z netu....

Holky jsem gehe ..jdu se umýt a chrupkat, čeká mě noční krmení dravé zvěře....🙂 🙂

tak papa, dobrou noc !!!!! 🙂

panterka
23. únor 2008

krist, on je v pohodě, v osm jde do postele, nejpozději do devíti spí (dokud neusne, tak leží a má zhasnuto a otevřený dveře do obýváku) a spí celou noc, no a ráno vstává mezi sedmou a půl osmou, no a to ještě spí o obědě 🙂

panterka
23. únor 2008

GAbi, dobrouuuuuuu 🙂 a zas mezi nás přijď, když budeš mít někdy volnou chvilku 😉

panterka
23. únor 2008

krist, taky jsem dost v rozpacích, jak to bude s tím malým, už jsme si zas zvykli, že spíme v pohodě celou noc a teď nás zas čeká noční zápřah, no bude to prča 😅

krista
23. únor 2008

Gábi to jde převodem? No paráda 🙂 Tak dobrou holky 😵

Panter určitě to zvládneš levou zadní, když už jsi to zažila, já mám ale o sebe taky strach 😅 Nevím no 😖 Prosímtě budete malýho mít v ložnici? Já právě nevím jak to dělat se světlem když se vzbudí, chtěla jsem koupit lampu - tu jak se dá světlo regulovat, ale nějak jsem to nestihla a teď za ní nechci "utrácet" tak nevim jak to budu dělat při nočním kojení? Jako jestli při tmě nebo jak? Chápeš mě?

panterka
23. únor 2008

krist, já jsem Hynečka měla v ložnici (spal tam s náma do 4 let, pak jsme se přestěhovali do 3+1 a dostal pokojíček), v noci jsem to dělala tak, že jsem ho normálně kontrolovala baterkou, to bylo super, nebylo to prudký světlo a super jsem ho viděla. já jsem teda nekojila a když jsme do těch 6 týdnů prcka budili každý 3 hodiny na jídlo, tak s náma vstával i MM a krmil on, to jsme krmili v obýváku u televize, víš, co jsme viděli nočních pořadů? 😅 a pak jsem s ním taky chodila do obýváku, ale to víš na UM je to jiný, ty malý dáš jen prso a bude to 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru