Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
13. únor 2008

my (teda já) jsme Hynečka měli vybranýho ještě než jsem otěhotněla a od začátku jsem věděla, že to bude kluk 😉 teď když nám řekli, že i druhý mimi bude kluk, to mi právě řekli při velkým utz v krumlově v nemocnici, když jsem tam ležela, tak jsem jméno vymýšlela tam, pomáhaly mi i sestřičky 🙂 no a nakonec jsme se s MM shodli na Jáchymovi a Hynečkovi se to taky líbí 😉

jitulka1985
13. únor 2008

No my se neshodneme asi nakonec na žádném jménu, protože MM se skoro žádné jméno nelíbí 😠 😀 Hyneček se tedy ZATIM líbí nám oboum, ale čekám, že jemu se za chvíli líbit přestane a budeme zas vymýšlet něco jiného.
No já taky tak nějak podvědomě cítím, že to bude kluk, když koukám na kočárky, tak automaticky na modrý 😀 Prostě nikdy mě nenapadlo že by to třeba byla holka 🙂 Tak uvidíme no. 🙂

jitulka1985
13. únor 2008

Holky já pomalu mizím, mějte se moc pěkně a opatrujte se 😉 Gábi tobě držím pěstičky, at vše dobře dopadne a at máš krásný porod.pak na nás určitě nezapomeň a dej vědět 😉 Papa

gabcos
13. únor 2008

jitu, děkuji moc, doufám, že už to přijde už brzo a nebudu muset nastoupit na vyvolání...☹ ☹ pak poreferuji, jak bylo v Krumlově !!! 😀 😉

panterka
13. únor 2008

gabi, taky, hlavně ať je všechno ok a pak nám dej vědět, jak se Ti rodilo v Krumlově 😉 papa

krista
13. únor 2008

Ahojky holky,
koukám, že než jsem tuhle diskuzi objevila, tak už jste mě "zdrbly" 😀

Já jsem na 200% rozhodnutá pro Krumlov 😵 Už jste tady asi všechno zmínily 🙂 Já doufám, že přihodim někdy v březnu i zkušenost s tím porodem do vody 🙂

Jinak tyhle reference mě taky přesvědčily, kdyby někdo chtěl juknout 🙂
http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/porodnic...
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

dludli
14. únor 2008

kristy ty chces rodit do vody? Ja jsem vzdycky taky chtela, nejak me voda proste pritahuje, ale mluvila jsme tudle se spoluzackou, ktera je porodnice, a ty mi celkem rychle vysvetlila, ze to neni moc dobre, ze Dr nema moznostu chranit hraz, tudiz jsou casto mamky potrhane a ze je blbost aby slo dite do vody, ze se chce co nejdriv nadechnout, ze ten pupecnik mu v te dobe uz kyslik moc nedava. Ja te nechci zrazovat, jen proste pisu co mi rikala. Musim ale taky dodat ze ona ma na porod hodne technickej nazer, nebo jak to rict, proste z pohledu doktora, aby ona jako Dr dobre videla a mela vse pod kontrolou a mohla co nejlepe chranit hraz a dobre videla, takze mamka ma nohy az za krkem, ale ona ma prehled (s tema nohama to tak fakt rikala). No je to zajimave to slyset zase takle z lekarske stranky.
Predem podotykam ze nepracuje v jiznich cechach 🙂

jitulka1985
14. únor 2008

Ahoj holky 🙂 Kristý, my jsme tě zdrbly jen v dobrém, neboj 😀 😀

gabcos
14. únor 2008

Ahojda Jitul....tak my jsme pořád 2 v 1... 😠 😠

panterka
14. únor 2008

ahoj holky, tak zítra se juknu v Krumlově na porodní sál 😉 jdu tam totiž na ten test na těhu cukrovku 😀

dludli
14. únor 2008

jee ja jsem na to taky zvedava. Holky a kdy je tak "koser" abych se sla kouknout? Ja se uz sice ptala ale nejak to zapadlo, nebo jsem si nevsimla reakci. Jsem desne zvedava 😅 ale abych nebyla za exota, ze uz tam lezu 😅

gabcos
14. únor 2008

panterka: A v kolik tam zítra jdeš??já tam ránobudu zase na monitoru...🙂

Dludli, těžko říct, od kdy se chodí dívat do prodnice, myslím, že je to vcelku jedno, ne??? já bych šla tak od 6. měsíce ...nevím...

krista
14. únor 2008

Dludli já jsem právě četla pravé opaky 😉
Že pro mimčo je nejpřirozenější přijít do tekutiny, dokud neni nad hladinou a nenadechne se poprvé vzduchu tak je všechno v pořádku, co se týče potrhání - to je díky vodě minimální, právě kvůli jejímu blahodárnému účinku (ve vodě se hráz lépe natáhne) v nejnutnějších případech je možno provést nástřih (dle slov MUDr. Jana Shona - primář) a já masíruju hráz, takže dělám všechno proto abych se tolik nepotrhala 🙂
Samozřejmě že jsou ve vodě i rizika a kde ne 😉 Když jsem viděla videa o porodu do vody a četla zkušenosti, tak mě to hrozně nadchlo, neříkám že tak budu rodit na 100% můžu změnit názor na poslední chvíli, ale zatím tak rodit chci 🙂

Panter tak to budeš mile překvapená, řekla bych že jsou hezčí jak v Č.B. 🙂

Gábi ty jsi mi psala, že ty odkazy jsou staré, co je tam starého? 😉 Tam se přidávaji postupně zkušenosti a nejstarší je jeden měsíc 🙂

jitulka1985
14. únor 2008

Jééé Gábi ahojky.Takže pořád 2 v 1 jo?Pěkně řečeno 😀 Malé se asi ještě ven nechce 🙂 Ale neboj, určitě si to brzy rozmyslí 😉 Mně se zdálo dneska jak rodím, asi tím jak jsme tady včera rozebíraly ty porody 😀 ...už mi z toho hrabe 😀 😀

Panterko tak dej pak vědět jak se ti tam líbilo 🙂

Dludli já nevím, já se tak chystám tak v tom 5. nebo 6.měsíci.I když nejraději bych vyrazila už ted 🙂

gabcos
14. únor 2008

krista: psala jsem ti do IP...myslím ty info o šestinedělé atd.... 🙂

krista
14. únor 2008

Gábi to jsem právě nečetla 😅
Já to sem házela hlavně kvůli zkušenostem, tak na to tolik nekoukejte 🙂 Ostatně o Č.B. všude píšou, že doprovod může být po celou dobu porodu u rodičky (nechápu proč si vymýšlí 🙄) a praxe je jiná 😖

Jitulko: Gábi je naše Kindervajíčko 😀

Co se týče tý prohlídky, asi je fakt na Vás kdy tam pojedete 🙂 V Č.B. jsem se byla podívat v 6. a 7. měsíci, v C.K. v 8. 🙂

gabcos
14. únor 2008

jéé Terka, to si pěkně napsala, Kinder vajíčko... 😀 😀

misa1980
14. únor 2008

Ahojdy, toto téma je super, i já jsem se jako vy rozhodla rodit v CK presto ze bydlim az 56 km od CK, bydlim smerem na Starkonice, za C.Budejovicema, do Budejovic bych to samozrejme mela bliz a proto bych se chtela zeptat na vas nazor.Myslite si ze je mozne, zvolat si sanitu aby me odvezla do CK nebo je to nemozne, kdyz je to uz jakoby jiny okres?Kdyz ja do CB jit rodit nechci ☹ ☹ Byla jsem tam na prohlidce a humus je to tam.TP mam uz 15.4.a v CK jsem byla na prohlidce a moc se mi to libilo, ale bojim se ze to autikem nestihneme tak nevim co delat 😢

jitulka1985
14. únor 2008

Kinder vajíčko 😀 😀 😀 To je pěkný 😀 😀
Holky já koukala na ty refernece na Krumlov a pak na Budějovice, to se nedá vůbec srovnat!!!! 😕 S Krumlovem je tolik lidiček spokojených, kdežto na Budějovice fakt všichni píší jen blbé názory a těch spokojených je fakt po mikru 🙂

krista
14. únor 2008

Do prčic!! Takovej obrovskej článek jsem sem napsala a celý mi to spadlo, to je na nic 😠

Gábi: no máš tam taky takové překvapení 😵

Miso1980: říkal mi manžel (i jsem to zažila) že se můžeš nechat sanitkou odvézt kam chceš, že máš právo si o to říct, vím o kamarádovi který si zlomil na fotbale nohu dost ošklivým způsobem a nechal se odvézt do vzdálenější nemocnice, řekl, že jinam nechce a nebyl problém 😉 Ale jde o to že nevím jak je to s porodem, to je věc jiná, jde tam o čas (i když sanitky jsou rychlé) to by bylo nejlepší zeptat se přímo někde na ústředně 😅 A ty nemáš nikoho kdo by tě do Krumlova hodil?

Jitul jo hlavně ty reference mě zvyklaly, jinak jsem chtěla pořád rodit tady, říkala jsem si že to nebudu hrotit, ale on ode mně ten Krumlov neni zase tak daleko, při dodržování předpisů to máme 15 minut a manža si ráda zahraje na závodníka až budu rodit 😅 😀

krista
14. únor 2008

Jé Gábi teď čtu, že jsi chtěla Natálku - já taky, ale taky mi neprošla, pak jsme ještě zvažovali Nikolku a Kristýnku, tam jsme se fakt nemohli rozhodnout a nakonec když jsem viděla všude okolo Nikolky (tak se mi to trošku zhnusilo 😝) a i k příjmení se víc hodí ta Kristýnka 🙂

gabcos
14. únor 2008

no mě právě přijde, že Kristýnka je ted mnohem mnohem častější než Nikolka... 🙂 🙂
Ale Kristýnku jsme na papírku s jmény měly napsanou taky...neprošlo...manžel chtěl jméno podle mě a nejel vlak,nakonec jsem ho překecala, tak to bude Emma Gabriela..dvě jména...Manžel je max. uspokojený... 😀 😀

krista
14. únor 2008

Nevim jestli je častější 😉 Je fakt že je hodně častá, ale hodí se nám víc k příjmení, od začátku byly v kurzu jen tyhle dvě jména 😉 Nemůžeme si dovolit kvůli příjmení žádnou exotiku, i když se mi cízí jména moc líbí 🙂

panterka
14. únor 2008

ahoj holky,
gabi, já tam jdu hned ráno v 7h na první odběr, pak domů a za dvě hoďky v 9h na druhej odběr 😉 Ty tam budeš v kolik hodin? já se tam zdržovat nebudu, sestřička mi to domluvila takhle kvůli tomu mýmu režimu 😅
ahoj krist, jen jsem Ti chtěla říct, abys s těma 15 minutama moc nepočítala. já teda nevím, odkud pojedeš z čb, ale těch 15 minut bych brala s přihmouřením oka od značky ke značce. MM to jezdí každý den do práce, od nás z nádraží do Čechovky to má při dobrým provozu a rychlejší jízdě za 20min, pokud by dodržoval předpisy a dobře se projednou budějce a krumlov
tak 25min. minimálně 😕

gabcos
14. únor 2008

panterka, já tam budu taky ráno v 7, tak se tam třeba zahlédneme...🙂

Jojo,my jezdíme teď do Krumlova každý den a za 15 min. se to fakt stihout nedá...ani jednou se nám to nepodařilo,ale asi je ráno větší provoz....

panterka
14. únor 2008

gabi, myslím, že by se to dalo stihnout jen v noci, když je provoz nulovej a navíc při dodržování předpisů určo ne 😉 tak supééér, třeba se tam uvidíme 🙂 já jsem na porodním sále ještě nebyla, i když jsem na porodnici ležela, tak se tam nevyznám, nevím, kde jsou monitory a tak, ale třeba se zahlídnem a pak si tu o tom napíšem 😀 😀

gabcos
14. únor 2008

panterka: monitory jsou v druhém patře, jak je ambulance..dveře u schodů (po pravé straně), ale to uvidíš...🙂 🙂

panterka
14. únor 2008

já jsem domluvená se sestřičkou, že se za ní zastavím v prvním patře a ona mě tam odvede, fakt je hroooozně hodná, takovou hodnou a milou sestřičku jsem ještě nepotkala 🙂 tak jestli tam budeš a uvidíš sestřičku, jak vede paní Jakešovou na cukrovku, tak to jsem jááááá 😀

gabcos
14. únor 2008

panterka : 😀 😀 😀

dludli
14. únor 2008

Kristi ja jsem prave taky cetla ze je to z vody do vody, tlumene zvuky, hluk svetlo...tak jak je zvykle, ze voda tlumi bolest a lepe pomuze rozvolneni hraze a tak a vsechno mi to prijde logicke a jasne, jenze pak mi prislo jasne a logicke i to vsechno co mi rikala ta spoluzacka. No tak si vyber, jako se vsim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru