Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
2. bře 2008

Jo chtěla jsem napsat jakoby dvojčata 😀 Když budou dvě dohromady - vaše Emmi a naše malá 🙂

gabcos
2. bře 2008

budeš mít doma dvojčata???? nějak nechápu...🙂 No neříkej dvakrtá s tím hlídáním...🙂

krista
2. bře 2008

Gábi dočti - právě proto jsem to vysvětlovala 😉 😀
No jasně s tím hlídáním to myslim vážně 🙂 Budeme mít holky ve stejným věku, tak co by ne 🙂 A kolikrát budeme potřebovat něco zařídit bez miminek 🙂

krista
2. bře 2008

Zítra už jsou Emmi dva týdny, to letí 😵 Hezká nová fotečka 😵

Jo dneska se mi zdálo o porodu 😀 Rodil mě samozřejmě ten Dr. co tebe (asi jak jsem ho viděla na tý fotce 😀) ležela jsem an to porodnickým boxu a říkám že chci rodit do vody - čekala jsem že mě odmítnou, ale Dr. mě spustil na něm dolů, napustili vanu a šla jsem, ale jak jsem u ní stála tak se mi do ní nějak nechtělo 😅 No blbost to byla a pak to zkončilo, ani nevím co jsem měla a kdy jsem rodila - datum 🙂

gabcos
2. bře 2008

musela jsem jít kojit a ted mě čeká uklidňování Emm....zatím pa

panterka
2. bře 2008

ahoj holky 😉

gabi, i když má Emminka flíčky, tak je to stejně princeznička 😵 😵

krist, tak jak je to s tím Tvojim porodem, bude nebo nebude? 😕 už bys to ráda měla za sebou, viď? držím palečky 😉

jinak, my jsme byli na tý návštěvě, zvládla jsem to, byli jsme tam jen něco přes hoďku, tak to šlo. naštěstí MM se zvedl, když jsem řekla, že mi to sedění už nedělá dobře 😉

kulllisek
3. bře 2008

Ahojky holky, zdravím takhle poránu,

vůbec nestíhám, takže jestli se na to dostanu, tak musím dočíst, co jste všechno napovídaly 😉

Koukám, že Kristi je pořád 2v1 😀

panterka
3. bře 2008

krásné pondělní ráno 🙂 zdravím vás z postele, dneska je mi nějak mizerně, nízkej tlak 🙄 a co krista, spinká nebo rodí? 😕

krista
3. bře 2008

Ahojky holky 🙂

Panter v noci jsem si myslela, že porod snad i jo, celou noc jsem měla posly jako prase, vzbudilo mě to někdy kolem 1:30, v 1:45 už jsem to nevydržela a šla do sprchy, na chviličku - tak 20min. byl klid a pak znova, celou noc jsem se nevyspala, úplně jsem si připomněla první noc s MS kdy jsem se vždycky jen válela ze strany na stranu 😖 Malá se tam navíc taky mlela, takže fakt super, ráno to samé, tak jsem si došla na záchod, vyčistila zuby ap., na chvilku byl klid a teď už je to zase zpátky 😝 Porod tohle určitě neni, ale bolí to už dost dlouho, jsem nevyspalá a na porod nebudu mít ani sílu po tomhle 😅 Chtěla jsem se vyspat přes den, ale to se zase malá probrala a to břicho - no už jsem to nemohla vydržet, teď jak sedim tak je to lepší, cítím to, ale nic extrémního, v leže to bylo horší 😖

To mě mrzí že ti je mizerně, já jsem taková divná, cítím malinko hlavu - to bud tou nocí pitomou, litovala jsem že nemáme ve vaně sedátko, sedla bych si tam a nechala na sebe pořád působit to sprchu, netoužila jsem po ničem jiným než spát 😔

panterka
3. bře 2008

ahoooooj kristý 😉

jejda, holka, snaž se co nejvíc odpočívat, ať máš sílu 😕 já už Tě tipuju, že porodíš fakt brzy, tak ať nejsi vyčerpaná ☹ když budeš myslet, že je to lepší, tak zalez do postele a zavři oči a načerpej energii 😕 ráda bych Ti pomohla, poradila, ale nevím jak ☹ budu držet palečky, abys porodila už co nejdřív a měla to za sebou a Kristýnku u sebe 😵 😵 😵 to je ta nejkrásnější věc, která Ti dodá energii 😉

krista
3. bře 2008

Panter jj dodá energii a zároveň všechnu sebere že 😀

No já právě v tý posteli nevydržim jak to břicho bolí, takhle na židli je to lepší 🙂 Ale jak ležím tak to prostě je takový protivný, když jsem mívala MS tak jsem si přikládala nahřívací dečku nebo prostě do toho břicha tlačila rukama, ale to teď přece jenom nemůžu, takže jsem odkázaná na tu sprchu, která mi pomůže stejně jen na chvilku a ne že bych se nemyla, ale jsem líná sprchovat se 3x denně to fakt jo 😀 Navíc nemám ráda na těle jen vodu takže se vždycky i namydlim 😝 a navíc je tu máma, asi by na to koukala jako vejr, takže počkám kdyžtak až odejde do práce 🙂

A kdy typuješ že se malá narodí? 😀

panterka
3. bře 2008

krist, já tipuju zítra maximálně pozítří 😉 no ale většinou jsem se minimálně o den spletla, takže Ti to nezaručím 😀 😀 hned jak máma odejde, tak jdi do sprchy a relaxuj tam, fakt, snaž se načerpat sílu 😉 to se mi to lehce mluví, viď? já vím, že jsou to kecy, ale strašně ráda bych Ti pomohla a poradila ☹ jen jsem v tý nemocnici viděla, že holky byly fakt vyčerpaný na to tlačení, když měly ty posly dlouho před porodem ☹

ale neboj, až bude malá, tak uvidíš, co máš v sobě skrytý energie 😉

krista
3. bře 2008

Panter to jsi takhle dobrá že se spleteš jen o den, teda to už abych se připravovala, musím pořád zkontrolovat tašku teda 😀 Nejvíc by se mi to líbilo dneska - 3.3. nebo 4.3. když máme doma tu čtyřku tak rádi, ale malá mě asi poslouchat nebude 😀

A jak je ti teda dneska? Ty trpíš na nízký tlak?

No super, celý víkend jsem uklízela v kuchyni, ale už je tam asi 20 minut máma, já jí zabiju a z tohodle rozhodim porodim dřív, protože jestli tam zase dělá bordel - a jako že jo, tak mě trefí 😠

krista
3. bře 2008

Rozhodně jsem chtěla napsat 🙂

panterka
3. bře 2008

jj, trpím na nízkej tlak a navíc mi teď dost vyskakuje tep, tak nevím, jestli je to po těch prášcích, ale spíš asi ne, protože se mi to občas stávalo i před nima ☹ dneska, když mě přišel Hynďa vzbudit, tak jsem měla tlak 99/60 a tep 140, no, já myslela, že omdlím 😕 musela jsem si dát malinký kafe, aby mě postavilo na nohy. ale nízkej tlak nevadí, ne? kdyby byl vysokej, tak by to bylo naprd, ne?

stejně jsem na vás holky zvědavá, kdy Kristýnka vykoukne 😉 a jestli Ti vyjde ten porod do vody, nebo jestli si to rozmyslíš 🙂 třeba Tě bude rodit můj dr. a bude sranda, uvidíš 😵

panterka
3. bře 2008

jéééééé, krist, změna fotečky 😵 😵 super 😉

dludli
3. bře 2008

Ahoj, tak vas to nikoho neodfouklo? 🙂

Kullli cviceni mame zamluveny na cely brezen a duben ok? 😎

krista
3. bře 2008

Nízkej tlak je dobrej lék na dlouhověkost 🙂 Akorát je protivnej no 😖 Ten tep teda nic moc 😖 já mívám taky vysokej, ale u mě to bude i tím vysokým tlakem a mám na to prášky, kdyžtak se zmiň Dr. až tam půjdeš kdyby to trvalo 😉 Třeba je to "jen" dneska tím pitomým počasím, to by člověk nevěřil jakej to má vliv, už si připadám jako moje babička co cítí kolena apod. 😅

Do toho porodu do vody jsem pořád odhodlaná jít, hlavně kvůli tomu nástřihu a šití a bolesti, uvidím, třeba mi to bude protivný jako v tom snu, kdy se mi do ní nechtělo a budu to hlavně chtít mít za sebou nebo budou komplikace a prostě mi to nepůjde 😖 Nebo Dr. nebudou vstřícní 😖

Děkuji za pochvalu fotky, ale asi si chválila tu předešlou 😀 Nevím jakou tam dát 😝

A ten tvůj Dr. nevíš jak má služby co? Jestli je to tam nějaký pravidelný nebo nárazový?

krista
3. bře 2008

Ahojky Dludli 🙂

panterka
3. bře 2008

ahoj dludli 😉 jak se vede?

krist, já když jsem tam byla, tak sloužil ve všední den ranní a měl jednou noční, ale jak je to teď to nevím 😅 já jsem si dala za úkol rodit ve všední den, až bude mít ranní, ale při mý smůle bude mít určo dovču 😀 😀 😀

dludli
3. bře 2008

Jo vede se docela dobre, v sobotu jsme byli na motorkarskym plese, no kraval strasnej, tak to nase maly tak moc kopalo, az sem se lekala, takovy dardy, parada 😀 no a byl tam raut tak jsem byla uplne desne prezrana, to mam pak pandero ze se divim, kam to jako chce jeste rust 😀

Krist ty uz mas poslicky? Jen jsem tak prolitla ocima par poslednich stranek, nebo jen nejaky pobolivani?

krista
3. bře 2008

Panter kdepak tebe bude určitě rodit 😵
Škoda že se s nima nejde nějak bezplatně domluvit co? 😝

Já nechci toho Římana a jinak je mi všechno jedno ☹ 😅 No zase všechno ne, ale toho Římana se bojim moc ☹

Dludli to je fajn, že jsi se napápla 😵 Já přemýšlím co si dám dneska, mám hroznej hlad ke konci těhu 😝 😀 Jako bych cítila že pak nebude na jídlo čas nebo co 😅 A jak se máš ty? 🙂

Jinak jsem holky zjistila, že díky tý vodě (jak jsem natekla) jsem nabrala 3kg protože včera jsem se vážila a jak už jsem splasklá tak jsem měla o 3kg míň 😅

Jo a jsou to určitě poslíci a dá se to popsat i jako pobolívání na MS 😝 Zrovna jsem mluvila s MM a je ve Frymburku - znáš to tam Panter? 😀

krista
3. bře 2008

No jsem pitomá, ty jsi popisovala jak se máš, tak spíš jak se cítíš Dludli? 😀

panterka
3. bře 2008

jj, krist, ve Frymburku to celkem znám 😉 trávila jsem každý léto na táboře v přední výtoni, takže jsme tam chodii na výlety přívozem 😉 loni v létě jsme tam byli na výletě s Hynďou a neteřema, když jsme byli na chalupě, přece jen to odtud není daleko a přívoz pro ně byla změna 🙂

MM už se ho teď ve středu ptal, jestli rozdává čísla k porodu a on mu řekl, že zatím ne, že zatím ještě rodit nesmím 😀 tak nevím, jestli to jde nebo ne 😅 no, pokud by mi chtěli porod vyvolávat jako s Hynďou, tak bych chtěla jeho 😵

a co břicho, uklidnilo se nebo pořád zlobí?

dludli
3. bře 2008

Kristy citim se vyborne, jen se mi nejak krati dech, hlaven kdyz se prejim 😀
no ted se s vami hned zase rozloucim, pac bezim ke kadernici, asi se necham na kratko 😀 i kdyz mi to zacina byt lito tak nevim zda se odhodlam. Jdu pak mam pul dne dovcu, a budu u mamky probirat hadriky po malem brachovi tak se uz tesim! 😝

krista
3. bře 2008

Panter ne ty budeš rodit klasicky, chytnou tě bolesti tak ve 38tt 22.5.2008 a za hoďku bude malej na světě 😀

Břicho občas bolí občas ne, teď zrovna ne, ale ještě minutu zpátky bolelo 😀 No to je takový všelijaký, ale nemá to zvedající se tendenci 😀 Odpoledne jdu k MM zase na u stavbu, tak jsem mu říkala, abych jim tam klukům neporodila 😀 Tak prý musím ještě tak 5 dní vydržet 😀

Panter znáš to ve Frymburku jak tam přejíždějí v zimě přes ten led? Někde jsem viděla že se tam propadlo auto nevíš kde přesně to bylo?

krista
3. bře 2008

Jééé Dludli tak se nám pak nafoť, určitě budeš kočka, já se taky vždycky nechám na krátko (teda já chodim když mám vlasy v půlce zad a nechávám si to nad ramena 😅) a pak je mi to líto 😀

panterka
3. bře 2008

jé, dludli, já Ti závidím, já bych taky potřebovala ostříhat, už skoro nevidím 😅 no, ale když jsem to vytáhla na dr. (s těma vycházkama), tak mě prý má ostříhat MM, prý mu klidně půjčí strojek 🙄 vtipálci, si tam notovali 😀 😀

krist, tak uvidíš, až to bude, tak to bude 😉 zkus nějakou svižnou vycházku, možná sexík a bude 😉

já přesně nevím, kde ty auta přejíždějí, ale myslím, že to bude zrovna u toho přívozu 😉 taky jsem to viděla ve zprávách

jinak s tím mým porodem, to je sranda 😀 😀 😀 já vydržím do 37tt a pak už se uvidí 😉 ale takhle by se mi to líbilo 😵 a ještě k porodu tu skvělou PA a mýho dr. 😵 😵 jj, plánujem si to hezky 😀

krista
3. bře 2008

Panter no všichni mi říkáte zkus sexík, ale zkuste si to sami s tímhle tělem v tomhle "tt", neni to prča 😀

Jo naplánovat si to můžeme že 😀 Ještě aby aspoň něco z toho vyšlo 🙂 Zatím jsem tam viděla všechny PA moc milé tak doufám, že i u porodu budou milé 😵 a ten Dr. no snad mě tam někdo blbě nezašije no 😅 Docela jsem se vyprdla na masáž hráze ☹

Co dneska papáš Panter? 🙂

panterka
3. bře 2008

právě jsem snědla polívku a rozhodla jsem se, že druhý jídlo vynechám a vezmu su hoi později 😅 děsně mě pálí žáha, je to hrůza, už nevím ani co pít, aby to přešlo ☹ furt něco. no, ale koblížkům jsem neodolala a tak se cpu koblížkama, mám tu dva od rána, co mi koupila mamka 😅

já masírovat nebudu, holt nějak ten nástřih zvládnu 😕 ono je to asi nepříjemný nebo ne?

a s tím sexem se Ti nedivím 😅 už teď si to nedovedu představit, kdybysme ho neměli zakázanej 😅 ale naše sousedka čeká dvojčata a má vysoce rizikový těhu (termín asi 20.6.) a to bys měla někdy v noci slyšet, tak ta si to umí užívat 😕 tak takhle rizikový těhu bych taky chtěla mít 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru