Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
12. bře 2008

tak my měli kojení a pak jsem frkla ještě rychle procházku s kočárkem, když přestalo pršet, aby byla EMmi taky na čerstvém vzduchu....a mezitím jste se mi rozutekli....:-/

panterka
12. bře 2008

Gabi, akorát jsem tu zas 😉 upravovala jsem nějaký fotky, protože jsme ostudy a už jsme Hynečkovi nenechávali rok a půl fotky dělat 😕

gabcos
12. bře 2008

Terka,ale ono se pravé mlíčko tvoří až 3.den...my to měli v porodce tak, že malá první den nejedla, prostě nic nechtěla, navíc ani neuměla sát..až druhý den jsem začala s kojením což mi moc nešlo,malá se neuměla přisát, ale pak jsem se rozkojila a třetí den jsem měla už mlíčko...🙂 🙂 taky jsem dávala glukíou ze stříkačky...a malou jsem měla u prsa pořád aby se to naučila...

Terka, nahoře mám 7kg...:-/ ☹

KOjím docela dlouho, malá u toho odpočívá, takže tak 20 minut, odříhnutí a pak ji dám ještě, a to je u prsa taky tak 15 minutek..takže suma sumárum, tak celkem skoro hodinku...🙂

Panterka: my taky ještě nenechali ty fotečky vyvolat, jsme fakt hrozný !!ale už jsem vytvořila v PC složku s názvem "Emminka na vyvolání"...🙂

panterka
12. bře 2008

Gabi, my teď budem nechávat přidělat za ten roka a půl skoro 300 fotek 😅 no, síla... sice jsme pořídili tiskárnu a fotopapíry, ale to by se nám nevyplatilo, když teď je budem nechávat dělat za necelý 2Kč 😉 tak jsem řekla, že ty papíry necháme právě na to období, až se narodí Jáchymek a než necháme fotky udělat... oni jsou na těch papírech fakt jak od profíků 😉

spachmanka
12. bře 2008

Ahojík holky..zrovna sme narazila na tyto stránky a koukám že se bavíte o Krumlově 🙂 já rodila v Krumlově před 21 měsíci a byla sem spokojená..ted sem ve 28 týdnu a budu zase rodit v krumlově pokud nebudou nějáký komplikace..sem přímo z čk takže to mám kousíček což je pro mě super 🙂 Ste tu některá taky z čk????všechny vás zdravím...

panterka
12. bře 2008

ahoj spachmanko, já jsem přímo z krumlova 😉 tak to musíme mít termín podobně, já jsem dneska akorát 28tt 😉

panterka
12. bře 2008

a odkud z krumlova jsi?

spachmanka
12. bře 2008

Jéééé to je hezkýýýýýýýý 🙂 Já jsem podle utz 27+2 tt a podle MS 28+2 🙂 a ty už máš taky jedno dítě?a kde bydlíš?já mám Adélka necelý 2 roky a bydlím na Plešivci 🙂

spachmanka
12. bře 2008

A termín mám 9.6 🙂 na den stejný jako s Adélkou..akorád Adélka vykoukla na svět až 18.6,se jí nechtělo ven 🙂

panterka
12. bře 2008

no, našemu Hynďovi je 4,5 roku, já jsem dneska přesně 28+0, teda podle MS, podle utz nemám termín nijak upravenej 😉 já bydlím na Nádraží 😉 koukám, že taky čekáte chlapečka 😉

panterka
12. bře 2008

jé, tak to já spíš počítám, že budu mít květňátko 😉 Hynďa se narodil ve 34tt a už teď jsem na riziku, tak budu ráda, když to bude takovej 37tt 😅

spachmanka
12. bře 2008

Tak to bych tayk brala rodit v květnu..připadám si ted už jak sloník který se nemůže skoro hýbat a smalou je to záhul,co ti budu povídat 🙂 ale musim to zvládnout..tak na nádraží nikoho neznám ale je to super že už někoho znám..sice to máme od sebe dál ale někdy se sejít ve městě by bylo fajn 🙂 moc mamin s dětma tu neznám...a kolik ti je?joj budeme mít chlapečka a vy?já sem u Adélyk měla kontrakce ve 34.týdnu..ale zahnali mi to kapačkama..a pak sem ještě přenášela vlastně 9 dní..ted bych brala rodit klidně o 14 dní dřív než přenášet..břicho mi tvrdne od 5 měsíce ale tak to bylo i s adélkou..takže ty si rodila v čk?

panterka
12. bře 2008

já jsem rodila v budějcích, ležela jsem tam od 30tt, protože jsem měla velkej nález, já mám totiž gyndaře v budějcích a jela jsem tam na první monitor a když zjistil, že mi tvrdne břicho, tak mě poslal do nemocnice, aby mi monitor přetočili, no a oni zas, když viděli, jakej mám nález, tak si mě tam nechali a ve 34tt mi porod vyvolávali 😒 teď už jsem byla v krumově 14dní v nemocnicí od 20tt, krvácela jsem. to břicho mi taky pěkně tvrdne už tak od 15tt, když mě pouštěli z nemocnice, tak si mě tam nechali v rizikový poradně, tak teď docházím k Fialkovičovi... no, příští středu mám zas kontrolu, tak mám strach, jak to bude vypadat ☹ jo, je mi 28 😉

panterka
12. bře 2008

čekáme taky chlapa 😉 ale bylo by fajn se pak někdy sejít ve městě, třeba na hřišti 😉

spachmanka
12. bře 2008

teda tak si užíváš co?já ležela v 10 týdnu s krvácením v nemocnici..měla sem hematom..ale pak od tý doby oki..joj člověk neví co bude zítra..nechtěla bych rodit takhle brzo ale člověk to neovlivní..tak at tam malej vydrží co nejdýl 🙂 joj hřiště ve městě je super..ted je ale asi ještě zavřený což??a plánujete třetí?třeba tu holku?

panterka
12. bře 2008

tak já se teď ani nikam nepodívám, mám přísný klid na lůžku ☹ jinak ten hematom jsem měla taky, v 8tt, ale v nemocnici jsem nezůstala, to až pak v tom 20tt.. myslela jsem si, že bysme časem to třetí mimi zkusili, ale po tomhle těhu už určo nee 😅 k jakýmu gyndaři chodíš Ty?

spachmanka
12. bře 2008

joj tak to nezávidím že máš řísný klid..je to opruz co..a hlavně pro ěm to bylo tak nereálný v tom 10tt mít klid..s malou to nešlo.. 🙂 chodim do Budějc k Tůmovi..sem 100% spokojená 🙂

panterka
12. bře 2008

jé, to si tu pokecáš s holkama 😉 ty taky chodí k Tůmovi, já chodím do budějc k Míkovi, jsem s ním taky spokojená, ale to dojíždění bych teď nezvládala 😅 no, po porodu bych chtěla asi už zůstat u Fialkoviče, abych taky nemusela do těch budějc 😉

spachmanka
12. bře 2008

Tak mě to nevadí když tam člověk jezdí jednou za měsíc.. 🙂 sem u něj od 16 let a sem spokojená..ono v krumlově jich moc neni,..takže pokud mi to dovolí zdravý atd.budu u Tůmi napořád 🙂 malej už ti spí?já na pc nemám teda moc čas i když bych chtěla..když už tu sem tak dělám fotky,dávám je do alba a vyřídim mejlíky,písnu s někým na icq a skypu..ale u pc ten čas letí..dnes tu sem protože malá spí a manžel je v práci..jinak s Adélkou přes den to an pc moc neni..i když ho máme v obýváku a ona si kolikrát hraje že reálný to je..ale chodim na mimibazar.cz a na rodina.cz a ted sem tady..takže nevim kam budu chodit dřív 🙂 🙂 🙂 🙂 naMMb prodávám věcičky a na rodině chodim na diskuze..pak ještě máme dva pejsky takže občas juknu na pejskovskou diskuzi a člověk aby měl na pc celý den 🙂

panterka
12. bře 2008

tak Hyneček chodí do školky, ráno ho tam naši odvedou, v poledne mi mamka přinese oběd a pak buď po obědě nebo po spaní pro něj zas naši dojdou, pak ho odvedou na bruslení nebo na plavání, takže naši mají zápřah, když já fakt nic nemůžu, o víkendu musí vařit manža... před chvílí se Hynďa vykoupal (už to zvládá sám, jen mu taťka vyčistil zuby) a teď už je v posteli a čtou pohádku... já mám noťas v obýváku, takže jsem tu docela dost, jinak by mě tu šmejklo, hlavně když jsem doma sama 😒

já jsem k Míkovi přešla po potratu, když tady nebylo ke komu jít ☹ a já potřebovala změnit doktora (chodila jsem k Dvořce), ale s Fialkovičem jsem teď maximálně spokojená, takže bych u něj ráda zůstala 😉

panterka
12. bře 2008

já mám teď kontroly po 2-3týdnech

spachmanka
12. bře 2008

Teda tak to fakt jen ležíš a vegetíš co..no co se dá dělat,ještě že máš pc 🙂 tak je super že rodiče takhle pomáhaj a manžel taky..já mám mamku tady od nás 50 mětrů a je zrovna bez práce takže taky pomáhá když je třeba..já byla s Adélkou ted 10 dní v nemocnici v čb,malá měla zamotaný střeva takže jí operovali,dnes sme byli vyndat 8 stehů..je atatečná a už to máme vše snad az sebou..byli to nervy a sem ráda že sme doma,malá je oki a adámek v bříšku to taky ustál 🙂 tak je dobře že si spokojená s gyndařem..tak to má být 🙂

spachmanka
12. bře 2008

dala sem ted nějáký fotečky do alba tady na modrým koníkovi tak můžeš juknout,jmenuje se to Špachmánci 🙂

krista
12. bře 2008
spachmanka
12. bře 2008

Kristo pěkný fotečky 🙂 ty si z krumlova?

gabcos
12. bře 2008

Jéé, ta je hezounká Teri, a ten ksichtík na té 3. fotce je dokonalý...🙂 🙂

gabcos
12. bře 2008

a naušničky taky moc parádní, budeš kóča...🙂 já dostala nádherný prstýnek z bílého zlata s kamínkem...ještě jsem ho ani nedala do alba...už má Emmi taky samostatné, koukala si?? 🙂

panterka
13. bře 2008

Terezko, Kristýnka je faaaaaaaaaaakt úžasná 😵 😵 moc, moc se vám povedla 😉

gabcos
13. bře 2008

Ahoojda holky...🙂 Vítám spachmanku..🙂

Terka, tak jak proběhla první noc doma??? 🙂

panterka
13. bře 2008

ahoj Gabi, chtěla jsem se Tě zeptat, kolik pĺínek jsi spotřebovala v porodnici 😅 kolik minimálně si jich do tý porodky mám připravit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru