Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
2. dub 2008

ahoj Terko, prostě bodytílko nemá ani krátkej rukáv 😀
s těma očičkama mě to mrzí, ale dr. vám na to určo něco dá...

panterka
2. dub 2008

Emmince už je nějak kolem těch 6ti týdnů, ne? co já si pamatuju, tak Hyneček v září (taky mu bylo kolem těch 6ti týdnů) taky hrozně brečel, že jsem nevěděla, co s ním, ale pak se to zase srovnalo, tak vydržet, GAbi, vydržet 😉
jinak já začínám mít pocit, že to prostě nezvládnu... jsem poslední dobou pořádně podrážděná, až jsem na sebe naštvaná, protože na Hynečka vyjíždím ☹ teda zrovna v tuhle chvíli mám pocit, že až budeme mít ještě mimi, tak mě brzo odvezou... on je Hyneček zlatíčko, ale občas má období, kdy snad zkouší, co vydržím 😒

krista
2. dub 2008

Aha tak to jo 😀
Panter a ty si nepamatuješ jestli měl Hyneček ze začátku zanesený ty očička??? Já ji je musim pořád vymývat, asi to neni normální že? ☹ A to se mi i osypala na jedný straně obličeje, doufám, že jsou to jenom nějaký novorozenecký pupínky 😲

krista
2. dub 2008

Panter neboj, to bude dobrý 😉 Teď jsi nervní, protože máš strach z toho, aby to všechno dobře dopadlo, až bude Jáchymek venku tak to bude v pohodě, protože už jsi zkušená mamina 🙂 A každý dítko neni pořád nejhodnější, to víš všichni máme někdy špatný období 🙂 No jo, to už Emmi bude kolem těch 6ti týdnů, nám už jsou skoro 4 🙂

panterka
2. dub 2008

Tak, holky, názorně vyfocený bodytílko 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

panterka
2. dub 2008

Terko, my jsme s očičkama problém neměli, ale vím, že zrovna nedávno byla známá s malou na nějakým tom čištění slznýho kanálku nebo jak se tomu říká, ale rozhodně na to upozorni dr. a ona Ti řekne, co a jak, kdyžtak vám nejdřív dá nějaký kapičky a uvidíte 😉
taky teď furt přemýšlím, jestli už se nahlásit k dětský, že nám teda přibude jedno dítě 😀 vím, že tady je dost problém s doktorama, mají prostě plno, ale pokud už tam s jedním chodím, tak je to bez problémů (snad 😅 ), no tak asi ještě počkáme. pořád si říkám, že jí to řeknem, až tam půjdem s Hynečkem, ale ten se, ťuk, ťuk, ťuk, zatím pořád drží, tak doufám, že to vydrží co nejdýl 😉

krista
2. dub 2008

Já to čekala tu fotku 😀

Panter já jsem si Dr. "zarezervovala" už taky kolem 30tt, chtěla jsem mít jistotu a jsem ráda, že jí mám pod barákem 🙂 Ale vy když už tam chodíte tak snad nebude problém, to by byla hloupá kdyby vás odmítla a ty by si musela hledat novou Dr. pro oba, protože chodit s Hynečkem k jedný a s Jáchymkem ke druhý to by asi nešlo 😝
Taky si pořád říkám jak jsem chtěla hodně dětí, že bych to asi nezvládla ☹ Jsem fakt lemploň, sotva mi to jde s tím jedním 😝

panterka
2. dub 2008

já se spíš bojím období, kdy už nebude Jáchymek jenom miminko, ale až se začne přemisťovat, počítám, že pak to bude nejnáročnější 😒 dokud jenom leží, tak se to dá, i když zas jsou s nima jiný starosti 😀 Hyneček, jak se překulil na bříško, tak jsme ho na zádech neudrželi a pak když se začal přemisťovat, tak to bylo taky veselý 😀 no a o době, kdy se poprvý postavil radši nemluvím 😀 ale je fakt, že Hyneček už je velkej, takže o to to mám jednodušší, s takovým svéhlavým dlouleťákem si to nedokážu představit 😅

panterka
2. dub 2008

Terko, a co malá, co teď dělá? spinká? 😵
jo a ještě jsem se chtěla zeptat, jak často chodíte k dětský na kontrolu?

krista
2. dub 2008

Panter jj malá teď spinká 😀
Asi se uřvala ke spánku 😀 Ona zase kňourala a tlačila 😖 No pořád dokola 😝 Počítám že se ale každou chvíli vzbudí, tak jí nakojim přebalim, převleču a půjdeme pomalu k té Dr., aspoň jí uspim v kočáru - doufám 😅
A na kontrolu jsme šli z porodnice, pak za týden a pak za dva týdny, takže různě 😅 😀 Dokud je všechno OK, tak budeme chodit asi po těch dvou týdnech, teď jsou nám skoro 4 týdny a další kontrolu mám v průkazu předtištěnou v 6ti týdnech - to necháme píchnout i ouška 🙂
A vy s Hynečkem? 😀

panterka
2. dub 2008

mě to právě zajímá, protože my jak jsme byli nedonošený, tak jsem chodili každej tejden na vážení 😅 tak uvidíme, v červnu by mi to ani nevadilo, protože to budem s Jáchymkem doma, ale v červenci už budem na chalupě, tak by se mi nechtělo sem jezdit každej tejden 😒 teda pokud bude všechno ok...
jéééééééééé, tak to bude Kristýnka fešanda 😵 😵 😵 už se těším na fotečky 😵 Terko, je něco, co považuješ za fakt dobrou vychytávku, co jsi na malou pořizovala? něco, co Ti fakt pomůže? já jak se spoustou věcí nemám zkušenosti, tak právě sonduju, o čem ještě uvažovat 😉

krista
2. dub 2008

Panter ani ne tak na malou jako jsem ráda za kojící polštář, v porodnici jsem se trápila vleže, boleli mě záda, ruce, prostě mi to nešlo a taky jsem ráda za odsávačku, že nemusim odsávat ručně když potřebuju a mám i pár zásob kdybych potřebovala malou nechat někomu na hlídání 🙂 A co ty máš nějaký vychytávky ještě s Hynečkem? 🙂

krista
2. dub 2008

Jo myslim si, že když bude všechno v pořádku tak budete chodit tak jednou za ty dva týdny a pak už možná i po měsíci 🙂

krista
2. dub 2008

Tak já pomalu půjdu vzbudit malou, abychom se připravili k tý Dr. tak zatím 🙂

panterka
2. dub 2008

Terko, a Ty jsi kojící polštář neměla v porodnici? 😕 já počítám, že ho s sebou vezmu 😉
s těma vychytávkama... já ani nevím, prostě tenkrát to nebylo takový jako teď... já neměla net a navíc jsem byla taky prakticky doma, takže jsem neměla moc přehled... je fakt, že jediná věc, kterou chci oproti Hynečkovi pořídit navíc je ta hrací deka 😉 jinak fakt nevím, mně nevyhovovala ani rychlozavinovačka, ani jsme nedávali autosedačku na kočík (teda jednou jsme jí tam dali 😅 ), fakt nevím, spíš jsme toho moc neměli a nechybělo nám to, to si myslím, že mi nejvíc bude chybět druhá postýlka v obýváku, protože tam jsem hol odložila a věděla jsem, že je v bezpečí

panterka
2. dub 2008

Terko, tak utíkejte a pak dej vědět, jak jste dopadly, hlavně s těma očičkama...

gabcos
2. dub 2008

Ahojda, jsem zase jen na skok, ale jdu Vás aspoň pozdravit...:--)

Panterka, bodytílo máme doma taky, dostali jsme ho od někoho dárkem, takže jsem byla v obraze - o co jde...🙂

Terka, ať Vám to dobře dopadne u doktorky, pak dej vědět, my jdeme v pátek na kontrolu v 6-ti nedělí, měli jsme jít včera,ale byli jsme na těch kyčlích, takže jsme to nestihly... 😒

snad se mi podaří zajít na delší dobu, zatím páááá

krista
2. dub 2008

Panter ten koj. polštář mi dovezl manžel až další den, protože jsem už beztak táhla do porodky velkou tašku + velkou igelitku a nosila jsem si to i jako těhotná sama, tak to pro mě bylo náročný, když byly v tý velký tašce 2 velký vody apod. 🙂

Gábi a co malá pořád zlobí? 😲

Jinak jsme teda zpátky, máme 3850g a 51cm 😲 Roste jako z vody, prý je krásná - jako dobře živená 😅 Už máme zahojenej pupík tak se těšim na koupání 😵 a s očkama - musim mačkat nějaký kanálky 😖 ale koupila jsem i kapky a na prdy mi poradila Sab, ale na ty kašlu, ty názory jsou na ně různý 😉 a další kontrola je taky v šestinedělí a rovnou máme donést naušničky 😵

Tak pááá, já musim zase letět 🙂

gabcos
2. dub 2008

Ahojky, tak jsem ráda, že jste dopadli dobře, koukám, že náš s váhou předeženete...🙂 my máme podle domácí váhy teprve 4 kila...🙂

Malá asi před 15 minutkama usnula,ale byla vzhůru od 5, takže bylo na čase..🙂

Terka, už naušničky??? ?? Já je taky chtěla v 6-ti nedělí, ptala jsem se na to, ale všichny mi říkají až po tom očkování - hexavakcíně....od nás z únorovek je taky ještě nikdo nedával, tak nevím...
ale je pravda, že jak sjem byla včera na kyčlích, tak tam byla paní s 4 měsícní holčičkou a říkala, že ji jí taky dávali v 6-ti nedělí....
taky bych už chtěla naši princeznu naušničkovou...🙂

Kapky Sab simplex josu na prd, na prdy fakt nejsou...🙂

krista
2. dub 2008

Gábi já se na to ptala Dr. dvakrát, řekla že je píchne v těch 6ti nedělích, tak je necháme píchnout 🙂 Moc se na to těšim 😀 Ale nechci teda slyšet ten řev 😅
No já jsem se na tu váhu ptala Dr., jestli neni moc vykrmená 😅 Říkala že ne, ono je to možná tím, že jí fakt dávám kdykoliv si řekne 😅 a taky jsem měla strach, aby mi příbírala tak jsem jí dávala dost a mlíka je taky pořád dost 🙂

Ty kráso od 5ti??? A vás už ty prdy teda vůbec netrápí??? Já jsem si včera dala dva čerstvý rohlíky a to jsem si užila 😝

krista
2. dub 2008

No teď se taky děsim těch kyčlí, to jdeme příští týden 😲

gabcos
2. dub 2008

přijde mi, že prdy ji netrápí,ale fakt nevím, prostě prdí a nějak u toho nebrečí...navíc dneska kadila, tak ji to jde...🙂
ale fakt děláme pořád ty masáže bříška, takže denně masírujeme po koupání - a když se nám zdá, že má nadmutý bříško, tak ji ho rozmasírujeme a je klid a vyprduje si potom...
🙂

zkusím se na ty naušničky v pátek znova zeptat, taky bych je už chtěla !!! 🙂

krista
2. dub 2008

Gábi no malá taky prdí - doslova jako starej chlap 😀 ale asi je to pořád málo když se pak kroutí a vyřvává, já jsem včera hodně cvičila nožkama a to bříško jsem taky zkoušela masírovat - ale u toho huláká 😖 Tak nic z toho ☹
Dneska bychom mohli konečně koupat s pupíkem 😵 Ale nevim v kolik přijde MM, to vidím tak na 21:30 a to už je na koupání dost pozdě 😖

Ono asi záleží co Dr. to názor a tvoje Dr. je píchá nebo nastřeluje??

gabcos
2. dub 2008

na kyčle už příští týden??? se chodí v 6-ti nedělích, ne?? 🙂

krista
2. dub 2008

Dostala jsem žádanku od Dr. a než jsem se objednala tak se mě pani ptala kdy je malá narozená a podle toho nás objednala 😉 Jdeme 11.4. a to je nám 5 týdnů bez jednoho dne, tak to máš jedno ne? 🙂

gabcos
2. dub 2008

uvidíš jak se bude malé líbít, že může být celá namočená, naší cácorce koukají jen oči a pusinka..nechá se celá polívat vodou, i kukadla, má ponořený uši, no je to pohodařka, vodu fakt miluje...🙂 brečí jen když ji vyndáváme, nejdarději by tam strávila půl dne...🙂 😀

gabcos
2. dub 2008

asi je to jedno ty kyčle, já nevím...🙂 ale včera se mě sestřička přeptávala, jestli už máme 6 týdnů...

krista
2. dub 2008

To je super 😵 No malý se taky líbí vodička - to je vidět, nelíbí se jí ta zima 😖 Tam je zima i nám když vylejzáme tak to se neni čemu divit 🙂 Jen musím počkat až přijde Martin někdy brzo domů, aby tam s ní vlezl do té vany 😀

krista
2. dub 2008

Gábi tak má smůlu, když nás takhle objednala 😝
A kde jsi byla?

krista
2. dub 2008

A nastřeluje nebo píchá ty naušničky tvoje Dr.???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru