Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kulllisek
23. dub 2008

Gábi, Kristý, takže fakt nejvíc bolí ty kontrakce, kdy se otevíráte? Já mám taky obavy z tlačení....že to bude moc auau 😕

Kristý, já tam toho manžu asi na 100% mít nebudu, už jsme tohle téma tak nějak uzavřeli, to by muselo být něco, aby se cpal dovnitř. Jenom vím, že tam chce čekat celou dobu (což je myslím blbost), ale vím, že i když nebude u porodu, tak si mě bude moc a moc vážit a bude super tatínek 🙂

S tou Kristýnkou je mi to líto, snad to brzo odezní, mačkat ten slznej kanálek, to musí být nepříjemné jak pro tebe, tak pro ni! Chudák princezna! Pak nemá plakat... 😒

krista
23. dub 2008

Kuli opravdu bolí nejvíc ty kontrakce, taky jsem se dřív bála tlačení, říkala jsem si jak ze mě bude lézt to velký mimčo že to musí zákonitě bolet, ale je to vážně úleva 🙂 Základ je netlačit dokud vám to nedovolí, aby se zamezilo potrhání (to pak může bolet 😖) a správně dýchat, což vás okolnosti naučí a donutí 🙂 Uvidíš, že se na to tlačení budeš nakonec těšit 😅 a jak by to bylo s manžou? On by čekal do kdy jinde? Bylo by fajn, aby tam potom byl na vážení apod., aby vám ohlídal ten váš pokládek 😵 🙂

A Kristýnce jsme řekli, že si ty nemoce vybereme jako malinký a velký budeme zdravý 🙂 tak snad 😅

dludli
23. dub 2008

Ty jo ale radeji mackat nez tu sondaz 😕 tedy myslim ze to neboli ale pokud si to s necim nepletu tak pak strci do kanalku takovou pidi hadicku a ta couha z tech ocicek, aby mohl ten borcus co je vevnitr pekne odkapat ven 😅 no vypada to jako mimozemstanek 😅 No holka mas toho dost, jen co je pravda.

KOcky reknete mi, i kdyz na to je cas, ale jak se vyrizuje porodny? Daji mi na to nejaky papir v porodce? Nebo vubec rekne mi nekde nedko co vsechno musim udelat? Jako nejaky hlaseni na pojistovnu nebo proste takovy nejaky papirovani kolem, abych neco neprosvihla.
A jak se vlastne nastupuje na MD? To my daji nejaky lejstro u Dr? Neco jako s neschopenkou?

Holky dneska jsem byla na tehu plavani a jsem z toho uplne hotova, kdybych nemusela zitra do prace tak reknu prijemne unavena a sla bych hned spat, Jenze to bych pak nespala v noci a kdyz musim rano vstat no tak to proste musim aspon do 9 vydrzet.
Miso taky budes na to plavco chodit? Mozna by to bylo na ty tvoje zada

krista
23. dub 2008

Dludli tak to já vůbec nevim jaká ta sondáž je 😲 doufám, že na ní nedojde ☹

Porodný jsem vyřídila ještě tentýž den co mě pustili z porodky, chtěla jsem to olítat okamžitě, takže zajdeš na sociálku - úřad práce, vyplníš formulář, dáš kopii rodnýho listu, dostaneš potvrzení, že ti bylo porodné přiděleno a toť vše 🙂

Mateřská - to by si měla dostat papír od svého gyn., ten dovyplníš, doneseš do práce a tím by to pro tebe taky mělo končit 🙂 Na pojišťovnu by to měli nahlásit u tebe v práci ale mě se stalo, když jsem tam byla nahlásit malou že mi pí řekla že mě tam firma nenahlásila 😠 tak jsem letěla do práce udělat v tom pořádek 😉

No já ten první den z porodky byla vyzvednout rodný list, nahlásit malou na pojišťovnu, zážádat o porodné, nahlásit na magistrát (ale dělá se to prý automaticky), nahlásit narození v práci (to se musí 😉), zažádat o nový OP, nahlásit na byťáku, zavolat Dr., že se malá narodila ... to je asi všechno, bylo toho hodně, nedělala jsem to všechno v jeden den, ale hrůza, šílenej kolotoč 😝

dludli
23. dub 2008

A ty kráááávo nic jinýho mě nenapadá co k tomu dodat

dludli
23. dub 2008

Jo a s tou materskou, ja budu nastupovat na MD az po skonceni smlouvy v praci, ale to jim tam stejne mam dat co? U nas mi v praci tohle nereknou, Dr taky nevedel co a jak, tak mam jen strach abych neci nekde neprosvihla 😕

krista
23. dub 2008

Dludli tohle teda nevim 😲 Nevim jak to funguje, vím, že holky co zkončili jsou ještě v nějaký ochranný lhůtě či co, no já ti nevim, jestli tohle máš vyřídit se sociálkou nebo v práci, no každopádně to v práci zkus a když ti tu mateřskou uznaji tak ber 😀

dludli
23. dub 2008

No musim si to nejak vyzjistit.

Nevis neco noveho o Panterce?

gabcos
23. dub 2008

teda Terka, ty si fakt užíváš...☹ ale věřím, že si všechno vyberete teďka a pak bude malá pořád zdravoučká !!!! 🙂
Kolik Kristýnka váží??? Asi to bude pěkný cvalík, když to tak píšeš,ne?? Emmi má 4 550 g, takže za váma pokulháváme??? 🙂 Kolik máte???
a nafoť Kristýnku s naušničkama, to bude kočka !!!

Gratuluji taky ke kontrole na gyndě, takže huráá na manželské povinnosti... 😀 😀 😀

Kullisek, presne tak, šíleně bolí kontrakce, když se otevíráš, tlačení je brnkařka, kde tě nic nebolí !!! 🙂

Jinak OP se měnit nemusí, je to dobrovolné...🙂 Není povinnost mít napsané dítě v občance...

kulllisek
24. dub 2008

Ahojky holky,

já tady mám dneska zase tolik práce.... 😖 Po obědě jdu do nemocnice na oční, aby mi konečně nějakej MUDr. zhodnotil tu mojí zprávu od mého očního a vyjádřil se, jestli můžu rodit normálně nebo císařem 😝 Takže jsem z toho nadšená, protože už to bude 4. doktor, co mi řekne, že neví 😝

Kristý, to je fakt, nafoť Kristýnku!!! Chceme se taky pokochat!

Gábi, to je fajn, že při tlačení už to není taková hrůza...docela se začínám na ten porod těšit 😀 😎
A OP se měnit nemusí? To je fajn, protože při představě, že musím ještě měnit občanku, tak se mi fakt dělá šoufl, ono bohatě stačí to ostatní, co novopečená mamina musí zařídit!

Holky, je mi v poslední době nějak nanic, pořád mě bolí ty záda, je to síla, mimi asi povyrostlo a je těžké 🙂 V noci, když jdu na WC, tak se vůbec nemůžu vykulit z postele... 😅 A to nám zbývají ještě 2 měsíce 😨 Ale už se moc těším! 😵

Tak se mějte zatím bájo a písejte, ať mám co dočítat! Já jdu dělat, že něco dělám 😠

krista
24. dub 2008

Ahojky 🙂

Ježiši!!! Gábi toho jsem se bála, že Kristýnka bude mít víc 😅 No Dr. říkala, že je to pěknej buřtík 😅 Ale já jsem četla, že jak maji ten spurt, tak se maji často kojit, tak asi za to můžu i já, navíc jak jsem měla tu laktační krizi, tak abych se rozkojila 😅 No teď musim zaklepat, že je to docela v pohodě 🙂 No máme 4750g 😅
A vy jste si teda Emmi nenechali zapsat??? Já vím, že to není povinné, ale my jsme to chtěli 😵

Panterka včera:
Ahojky, tak mi dneska malýho poprvý přiložili. JE to lumpík. Poprý nic, tak to sestřička vzdávala, ale pak odpoledne se už bobánek přisál. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Přece jen je to lenoch. Ale je to miláček.

Kuli a máš kojící polštář? Mě na ty záda šíleně pomohl 😉

Jinak fotku jdu teď dávat do alba, neni to moc dobře vidět, ale jde to 😀

gabcos
24. dub 2008

Terka, musím ti říct něco o tom zánětu v očičku, konečně jsem si na to vzpomněla, pořád ti to zapomínám říct !!!

U nás v tématu se řešilo, že v pořadu Sama doma říkali, že na jakýkoliv zánět - očička, nehojící se pupík atd. je super kapka mateřského mléka...no a unorovka zareagovala, že ji to poradili už i v porodnici, její holčička taky trpěla na zánět v očičku, kapla mu tam mateřsdké mleko ( vím, zní to divně) a zánět byl fuč !!!!!!! 😀 😀

gabcos
24. dub 2008

Jéé, naušničky....🙂 no je to kočka...🙂

já si to myslela, že bude mít Kristýnka více,ale nám to nevadí....Emmi si udržuje štíhlou linii... 😀 😀 Schválně ji dneska zvážím, kolik bude mít....🙂

Zapsat jsme Emmi ještě nenechali, nějak jsem nenašla čas tam zajít, jsem lenoch líná....🙂 🙂

gabcos
24. dub 2008

k panterka: tak to je super, že je Jáchymek šikulka a pěkně už pije, hlavně aby to vydrželo !!!
jsem zvědavá na dojmy panterky až přijde domů, tak co nám o porodnici v ČB písne..🙂

krista
24. dub 2008

Gábi dík jsi hodná, že na mě myslíš, ale to mlíčko už jsem zkoušela ☹ My to máme v tak pokročilým stadiu, že už to nezabírá ☹ Jo to je dobrý, že vám to nevadí, že má K. více, ale vadí to mě 😀 Nechci aby zdědila linii po MM 😅

Jo a dojmy Pnterky z porodu asi nebudou moc dobrý, co jsem pochopila z té SMSky co mi psala 😅

A jak se těšíte na výlet? Jedete v pátek nebo až v sobotu?

Já musím jít, malá spala zase půl hoďky a teď jí mám na klíně a jak jinak než řev 😖 tak pááá

kulllisek
24. dub 2008

Ahojky holky,

Kristý, polštářek doma mám, na sezení u televize je super, na spaní už mi tolik nevyhovuje, protože když musím v noci čůrat, tak se přes něj nemůžu převalit, prostě mě celou noc utlačuje 😅 A do práce si ho asi vzít nemůžu, no, i když.... 😀

Tak to je bájo, že Jáchymek je takovej šikulka! To jim moc přeju! Hlavně vydržet, za chvilku začne brouček přibývat a nebude trvat dlouho a pustí je domů 😉 Pak nám musí holka jedna říct, co ten porod!

Gábi, tak to jsem ještě neslyšela, kapat kapičku mateřského mléka 😨 To si musím zapamatovat, kdyby jsme měli někdy nějaké neduhy! Kam jedete na výlet?

krista
24. dub 2008

Kuli to je škoda, já bych bez toho polštáře těhu nepřežila, na spaní to byla podmínka, tahala jsem ho sebou všude i na návštěvy 😅

Gábi prosímtě když dáš před Emmi nějaký předmět sleduje ho?? Myslim celou jeho cestu když s ním hýbeš? Kristýnka to nesleduje, mám pocit, že jde pouze za hlasem ☹ Ale zase když jí dám na přebalovák tak tam ji zaujme jedno místo kam pořád kouká, myslela jsem si že kouká na kolotoč, ale když jsem ho dala pryč tak tam koukala pořád a pokaždý tam kouká, já nevím co si o tom myslet, doufám, že neni slepá ☹

krista
24. dub 2008

Psala Panterka - Dnes poprvé kojili. Malej se přisál hned a vytáhl 34. Sestřička z toho byla v šoku. Tak uvidíme, jestli to vydrží, tak by mohl zítra ke mně na pokoj 🙂
A Jáchymek je prý celej Hyneček, jenom tmavej 😉

gabcos
24. dub 2008

tak jsem dneska psala už asi 10 x příspěvěk a prd, kůň nešel, ta 🙂 k jsem to vzdala a šla kočárkovat...🙂
Teď jsem zpět,ale za hodinku vyrážíme znova...:_)

Kulli: jedeme na víkend k našim - poprvé a je to cca 250 km daleko, tak jsem zvědavá na Emmi jak to bude všechno zvládat...🙂

Terka, jojo, předměty sleduje - točíčí se kolotoč, věci na hrazdičce, no a když s hračkou hýbu, tak kouká kam ji dávám - jako v tom směru a tak..ale za hlasem nejde a nejde mimi za hlasem ani nikomu z unorovek, protože je na to moc brzo...takže máš GENIÁLNÍ dítě, je to velká šikulka !!!!! 🙂 slepá určitě není, přece tě sleduje a kouká na Tebe, ne???? Když se třeba na Tebe směje, tak je to jasný důkaz že tě vidí...🙂

Jáchymek je fakt šikulka !!!!! 🙂 🙂

krista
24. dub 2008

Gábi tak jsem to asi špatně pochopila u malý, geniální asi nebude 😅 ale když s něčím chrastim tak nekouká na to, ale skrz to a když to dám pryč tak na to místo pořád kouká, jako že mi přijde že reaguje jenom na zvuk ne na to co vidí, kolikrát kouká na nás a směje se, ale uvědomila jsem si, že se třeba může smát těm zvukům co u toho vydáváme když blbneme ☹ No a nevíš náhodou kdy to začla Emmi lépe sledovat? Ty předměty tu jejich cestu ap.? Mě se tohle nelíbí ☹
Kočárkovat půjdeme za chvilku taky, až dorazí taťka 😵

gabcos
24. dub 2008

Teri to ti nepovím, to nevím,ale mám pocit, že to sleduje už dlouho, počkej, mrknu na datum fotky...

gabcos
24. dub 2008

sledování hraček mám nafoceno 22.3., takže po měsíci....
myslím, že je u vás ale všechno v pořádku !!!!!!!!!!!!!! to by si doktorka všimla, ne????

bohužel musím jít kojit, brečí mi tu Emmi, tak zatím pá

krista
24. dub 2008

Já nevím ☹ Ono kouká opravdu po hlase, takže když na ní mluvíme tak se na nás dívá, totéž když na ní mluvila Dr. nebo sestra tak na ně koukala, nevim no, doufám, že to bude v pořádku, asi by mě trefilo kdyby ne 😖
Dneska jsem malou utahala na hrací dece, tak tam teďka hajá vedle mě 🙂

Tak pozdravuj Emmi 😀 a na ty naušničky jdete i s taťkou? 🙂 Nic to neni neboj se 😉 Dokonce ani nebrečí ani když jí je posouvám 😲 ale to možná přijde 😉 Normálně jsem si musela udělat seznam toho co mám každý den dělat a pověsit si to na dveře, je toho tolik 😲 dělám si tam čárky, tak na ni nezapomenu 🙂

gabcos
24. dub 2008

Teri, no Emmi na nás taky kouká, když na ni mluvíme, já myslela že se Kistýnka otačí za hlasem - když jsi od ní dál a zavoláš na ni...🙂

na naušničky chci jít s Milanem, tak uvidíme...🙂 no pardáda, jak to Kristýnka snáší ty naušničky...🙂

a co máš za seznam??? 🙂

krista
24. dub 2008

Gábi ne to se neotáčí když na ni voláme, myslím, to tak, že mi přijde že jen slyší, nevim no 😖

Seznam: 5x denně 30x mačkat slzné kanálky, Vigantol, 2x denně mazat zadeček Imazolem, 3x - 5x denně kapat Pamycon, mazat pusinku Genciánovou violetí a myslim, že to je všechno 😝

Tak malá spala tak 20 minut, tak už se jí musim věnovat 🙂

A kdyby si chtěla vyměnit Dr. tak ten můj je fakt hodnej 🙂 i sestřička, takovej fajn přístup jsem dlouho nezažila 🙂

dludli
24. dub 2008

cauyk taky jsem uz nekolikrat psala ale neslo mi to 😠

Kristy nezapomen ze ma zanet v ocickach! Neboj se nic 🙂

Holky me dneska asi uz dve hodiny boli bricho jako na MS a od toho kycle, no mnamka 😒

dludli
24. dub 2008

jo a prve jsem jetse psala jak je Kristynka naaaaadherna 😵

kulllisek
24. dub 2008

Ahojky holky,

tak jsem zpátky z toho očního z nemocnice...konečně mi dali jasný vyjádření, takže můžu rodit přirozeně, jsem moc ráda, ale to jim to trvalo...dvakrát mi rozkapávali oči, takže jsem šla potom na zastávku skoro poslepu, do toho ještě to sluníčko, no ještě teď mám panenky přes celé oči 😕

Kristý, nebooooj se o Kristýnky očička, doktorka by uričtě už dávno poznala, kdyby něco nebylo v pořádku! Ale má v nich zánět, třeba vidí trochu rozmazaně, nebo jí prostě boli ☹ Chudinka maličká, neboj, zánět se vyléčí a Kristýnka bude koulet očičkama o stošest!!! 😉 Fakt se neboj, určitě by se na to už přišlo!!!

Zuzi, nééééééé, že nám porodíš, týýýý jo, to už by mohly být poslíčci, néééé???

dludli
24. dub 2008

hm se bojim ze jo, i kdyz MM jsem musela tvrdit ze ne 🙂 poznal i do telefonu ze nejsem ok. Ted na nej cekam (jeste v praci) a jedem nekam na papu.

Tak ty oci jsou fajn, hlavne ze je to uz vyreseny!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru