Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

evejka
17. srp 2010

Ahoj holky,zdravím po dlouhé době 🙂 malá je skvělá, v noci spinká bez buzení 10hodin, ve dne bdí a je veselá - co víc si přát už brouká, skřehotá a odpovídá ... teď objevila bubliny ze slin... to jí hrozně baví, vypustí sliny, udělá z nich bubliny a strašně se tomu směje... 🙂 Já měla pokoj č.1 nadstandart a byl super,koupelna i WC na pokoji,dokonce tam s námi spal jednu noc i manžel.Akorát tam byl po ránu velký hluk,jak vozili jídlo,tak to pěkně rachtalo...Měla jsem ho 3 dny,protože předtím byl obsazený...Jinak epidural v ČK dělají výjimečně,protože mají jen jednoho anesteziologa...ČK je o přirozeném porodu s plnou parádou 🙂 bohužel tělo je někdy nevyzpytatelné...nakonec Hanička šla císařem a zapomněli mi vytáhnout jeden steh,který za měsíc zhnisal..no ale vše je zapomenuto...přesto všechno ČK poporodní péče je nebeská!!! 🙂

jaru30
19. srp 2010

Ahoooj Evejko, zdravím 🙂
To je paráda!! malá je veselá kopa 😀 Náš Matýsek na sliny a bubliny ještě nepřišel. Akorát má teď pořád prsty v puse 😅 nevim, co tam furt hledá 😉
O vytahování stehů mi ani nemluv. U toho jsem zapotila pomalu jako u kontrakcí 😀 Sestřička říkala, že ty moje obzvlášť pevně drží. No ten špagát lezl ven snad po milimetrech 😖 A já jsem si furt říkala, že se dávaj ty vstřebatelný a asi nee 😅
Poporodní péče je nebeská...tos napsala pěkně 🙂 Já jim do porodky zrovna v úterý posílala děkovnej dopis, s Matesovo fotkou. Všimla jsem si tam na chodbě hned několika dopisů od nadšených maminek, tak jsemsi řekla...proč ne? 🙂

tatarina
23. srp 2010

Ahoj holky, tak máme po poradně a když už jsem si hned ráno postěžovala sestřičce, když mě připojovala na monitor, že se mi ústřel žeber zhoršuje, že jsem si mimořádně brala i prášek v poledne, tak prý tvrdila už minulý týden mudrovi, že do 40. týdne, jak původně doufal, nevydržím... Takže závěr je tento... Prý jestli chci, pošle mě na vyvolávačku hned, ale spíš by se přikláněl k variantě pokud to půjde, vydržet ještě do příštího pondělka (všechno dole se ještě líp připravý) a to si mám vzít rovnou tašku a půjdu pak hned do nemocnice na vyvolání. Přece jen, dole mám jen CS 4 (ale min. týden jsem byla CS2 - lepšíme se a malá začala lehce naléhat hlavičkou), tak by vyvolávačka mohla trvat zbytečně dlouho (navíc já po císaři)
a možná by porod skončil dřív, než by začal dalším císařem. Kdyby se mi něco nezdálo, tak mám jet do nemocnice hned a tam jim nahlásit, aby mě už odrodili, mám hlásit že jsem tak s mým mudr domluvená...
Volala jsem do Č.Krumlova a zítra tam bude primář, tak se mám přijet domluvit ohledně nástupu a sepíšeme předpříjem.

jaru30
23. srp 2010

Ahooooj,
😕 taky bych ještě vydržela. Měla jsem taky "jen" CS4 a za dva dny byl Mates venku, dobrovolně 😉 😀
Tak držím palce, ať to všechno dopadne dobře!!!! Těším se na fotečky Barušky 🙂

A kde jsi vůbec k tomu ústřelu žeber přišla? 😕

tatarina
23. srp 2010

@jaru30 Ahooooj, jo, já jsem mu dala za pravdu, chci hezký, co nejvíce přirozený porod, takže pár dní to ještě vydržím... 😉

Fakt? Tak to jsi mě potěšila, já se prolejvám maliníkovým čajem, teď už 3 šálky denně a koncem týdne asi zkusím vyvolávací ricinový nápoj, pokud bych v pondělí měla jít lehnout na vyvolání... Lepší ricin jak ty medikamenty...

Zatím mrkni do mého albíka, jsou tam nově vložené bříškaté fotečky, Barunka se brzy ukáže na světě a pak ji už budeme moct taky blejsknout 😵

Ani nevím, ústřel prý může být už "jen" kvůli těhotenství. Prostě je to velká zátěž na páteř a po porodu se to zlepší... Nejsem si vědoma žádného špatného pohybu nebo nějakého přeležení. Nejlepší je, že mi to nemůžou nijak "spravit" a odblokovat, protože mám bříško a tak si na mě nikdo nedovolí teď "sáhnout", rozhání mi to léky, které by to měly uvolňovat, ovšem moc úlevy za ty 3 týdny necítím... 🙄

Jakej je primář v Krumlově? Zítra se s ním jdu domluvit na to lehnutí k nim...

zdeniii
23. srp 2010

@tatarina Ahojky, primáš je prý úžasný, osobně jsem se s ním ale nesetkala... neboj je tam spousta super lidiček 😉
co se týká toho CS tak sestřenka měla pořád 0 a najednou to přišlo a bylo 🙂 takže na žádným CS nezáleží 😉 tedy pokud už jsi na konci cesty skoro...

Budem moc držet palečky at se Barunka vyklube sama a pokud se jí nebude chtít ricinového koktejlu se neboj, taky jsem si ho dala a druhý den v den příjmu Helenka vykouknula na svět 🙂

jaru30
24. srp 2010

@tatarina Souhlas se Zdeniii 🙂
A hlavně primář je machr. Koho rodí, ten je spokojenej 🙂 Říkaly na PA na kurzu, že zvládne porod KP přirozeně a pokud se nepletu, tak i bez natržení a nástřihu 😕 🙂 nebo jen s minimáním nástřihem. Teď už nevim 😀

Ricínového koktejlu bych se taky nebála, jen bych asi nedávála ten alkohol a prubla ho spíš s minerálkou. Ale mrkni se tady na koníka, je tu k němu i diskuze:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...

Držímě pěsti!!!!! 🙂

tatarina
24. srp 2010

@zdeniii @jaru30 Ahoj holky, tak jsem zpátky z Krumlova... Upřímně řečeno, čekala jsem trochu lepší domluvu, sestra říkala včera po telefonu, že se kdyžtak na mě doktor i podívá a byla tam "jen" taková mladá doktorka a ta pouze koukla do těhu průkajdy a prý proč mě doktor posílá na vyvolávačku do nemocnice 😅 , když mám termín AŽ 8.9. 🙄 (už za 14 dní - takže už jsem skoro v termínu porodu, zítra začínám 39. týden) No, nakonec mi jen tak na stojáka obklopená sestřičkama řekla, že ať teda přijedu v úterý ráno, s tím papírem od mého doktora a ještě pak uvidí podle nálezu... No nevím, co na mě bude hledat... 😅 Asi jí CS 4 nestačí a nejradši by asi byla, kdybych šla na vyvolávačku už úplně otevřená, ale jak to udělat, že? 😝 S milou sestřičkou jsme sepsaly předpříjem (ta se mě nejdřív ptala jestli jsem na 100% rozhodnutá rodit u nich 😅 ) a předpřipravily jsme i matriku. Byla jsem z doktorky trochu v rozpacích, že jsem tam jela jenom kvůli jejímu kouknutí do průkazky, no, ale tak aspoň, že ten předpříjem jsme teda aspoň daly... Ještě jsem se pak na odchodu sestra ptala, jestli si mám vzít s sebou v to úterý tašku a ta mi řekla, že určitě... Tak já nevím... Myslíte, že si mě tam nechají, nebo mě ještě kvůli nízkému CS, když se tedy za tento týden nepohne, ještě můžou poslat domů? 😒 To už bych asi nevydržela...
Já teda rozhodně koncem týdne zkusím riciňák, možná už ve čtvrtek a v neděli třeba znovu, jestli to napoprvé nezabere... Kdybych prý akutně rodila, prý už můžu do Krumlova přijet (říkala sestřička), už máme předpříjem sepsanej... 😀 Snad nezačnu rodit "akutně" (tenhle výraz nechápu, jsem myslela, že porod je akutní vždycky) už ve středu, manžel bude do čtvrtka v Německu a má to 8 hod. jízdy autem... 😀

terryfox
25. srp 2010

Holky zdravím a přidávám svou zkušenost... nebylo to špatný, ale čekala jsem víc... Krumlov jsem zvolila, aby se mnou mohl být po celou dobu manžel, byl a bylo to bezva, i když jsem vždy po bolestivé kontrakci na chvilku usla, vím, že mi jeho přítomnost pomohla 😉 Taky jsem nechtěla nástřih, cvičila jsem s epinem a doufala, že v Krumlově to klapne... Syn měl kolem hlavičky 35cm, vážil 3375g a měřil 49cm. PA (Dagmar, dál nevím - byla výborná)jsem říkala, že jsem cvičila hráz a ráda bych bez nástřihu. Prý jsem tlačila dobře, ještě, když už byla venku hlavička, říkala, ať teď tlačím méně, a´t se netrhnu... nakonec mě chválila, že jsem to zvládla. O to větší bylo mé překvapení, když se mladý, brýlatý a nesympatický dr dožadoval mezokainu na umrtvení šití ☹ Nevím, kolik mám stehů, v zrcátku vidím 4... dr pak říkal, že jsem se trhla, že je to poranění 1. stupně, jen povrchové... ale bolí to jak sviňa a nejhorší je zákaz sezení, abych si to netrhla dál a nepoškodila 😒 Byla jsem z toho moc zklamaná, cvičila jsem a nakonec jsem šitá, navíc mě nestřihli, ale rovnou jsem se roztrhla, navíc v nemocnici, kde mají pro porod bez nástřihu pochopení... Ale taky jsem se včera dozvěděla od dětské doktorky, že syn se na svět dral s ručičkou u hlavy (následkem má zlomenou klíční kost), takže se asi ještě k obvodu hlavy musí něco přidat za tu ruku... prý se nemám trápit, tohle se prý bez zranění odrodit nedalo 😔 No, nevím... pořád se mi v hlavě honí myšlenka, zda ten dr udělal maximum a malej musel dopadnout se zlomeninou ☹ a taky ta nemocnice je děs, pokoje jak z doby krále klacka 😒díky bohu za dětské sestry, ty byly bezva!!! Obzvlášť Widersteinová, myslím 😀 Starší, nakrátko... Jo a mladá doktorka je zvláštní, nejprve mi přišla nesympatická, včera jsem s ní mluvila po propuštění a to už byla fajn, mluvila úplně jinak, když už jsem nebyla pacient 😅
No ale přiznám se, že jsem tam několikrát bulela a přemýšlela, zda jsem neudělala chybu a volila správně 😖 Předpokládám ale, že stejný myšlenky by mě asi honily i naopak, kdybych zvolila Budějky...

tatarina
25. srp 2010

@terryfox Díky za tvůj názor... Já jsem z té mladé hnědovlasé doktorky byla v úterý na předpříjmu taky v rozpacích, uvidíme jak to bude další úterý u příjmu... Já se znám, obrečím všechno, takže počítám s tím, že budu řvát u porodu i pak na šestinedělí... 😀 😀 😀 Ten mladej brýlatej mudr. - nebyl to Čutka? Ale ten je zase docela vysokej a připadl mi vždycky fajn...Toho bych u porodu klidně brala... 😉

terryfox
25. srp 2010

@tatarina Já taky bulím často 😀 a sestry mi pomohly, fakt - prý, to přebolí, zítra bude líp, malýhu uřvánka si vzaly na noc k sobě, abych se prospala, a druhý den se mi svět fakt jevil růžověji 😉 Dr byl Vladan Klos, vzpomněla jsem si na to divný křestní jméno a našla ho na netu 😀 opravdu nebyl moc sympatickej 😒 za to ta PA byla skvělá 😵 když jsme tam byli s mužem na prohlídce, provázela nás ona, já pak říkala, že ji bych tedy chtěla u porodu a povedlo se 🙂 na mě se nesmí moc změkka a ona byla fajn, podporovala, ale taky po pravdě řekla třeba, že tyhle kontrakce jsou ještě prd 😀 ale ať vydržím, že jsem statečná, vážně mi pomáhala 😉

jaru30
25. srp 2010

Ahoooj holky 🙂

@terryfox v první řadě moc gratuluju k mrňouskovi!!!! Ať je hlavně zdravej jako rybička a dělá vám samou radost!!!! 🙂 Přeju ti ať jsi spokojená maminka 🙂
Koukala jsem, že v pase už máš jeho fotku. Je krásnej 😵 😵 😵 Moc se vám povedl!!!!!

Mrzí mě holky, že jste nebyly tak nadšené 😔 Trochu si i vyčítám, že jsem vás tak trochu v tom rozhodnutí podpořila a teď jste v rozpacích. Jedna z porodu, druhá z předpříjmu.

Terko, je fakt, že jak má ruku jako superman, nedá se to odrodit bez zranění. Aspoň já žádnou takovou maminku neznám 😝 A to jsi na tom ještě dobře. Mamky dopadávají hůř, potrhaný nejen venku, ale i vevnitř a leckdy až k zadku 😔
Uvidíš, že za pár dní už se tomu budeš smát. Rychle zapomeneš! 🙂
A s tou Wiedersteinvou máš naprostou pravdu.Já jí měla nejradši, sluníčko a anděl v jedné osobě 😅 Moc mě podporovala v kojení, když už jsem to chtěla vzdát. Chodila za mnou i v noci a ptala se, jak se cejtim, jak mi je, starala se o mě jako máma. Fakt super 😵 😵 😵

Mě přijímal Neruda, děsnej vtipálek, ráno pak přišel Klos. Navrhnul mi císaře. Za to jsem mu vděčná 😅 Asi byl ten den dobře naladěnej, protože mi přišel v pohodě.
Těším se na další fotečky!! 🙂

@tatarina moc držím pěsti, ať jsi aspoň ty mooooc spokojená 😵
Mladej Čutka je fajn 🙂

zdeniii
25. srp 2010

Ahojky holky, já tu mladou dr znám je tam necelý měsíc a je to moje bývalá spolužačka, teda spolužačka mých kamarádů, což to je jedno prostě jí znám... Je to je jí první práce hnedle po škole! Takže to asi ještě bere vše s "nadhledem" a s ničím se nepáře, ona tak brala vždycky všechno... Tímto jí nechci samozřejmě omlouvat!!!! Asi jiný dr by byl lepší 😎

@terryfox gratuluju k mimískovi a myslím že super výkon na to že šel i s ručičkou, tu tam měl určo nějak šprajckou že si se trochu potrhala... uvidíš za nedlouho to bude v pořádku... holt to vždycky nejde bez ničeho...
Zlomené ručičky je mi mooc líto, vůbec si to nedovedu představit u tak malinkatého mimíska... 😨 Jak to má ošetřené?
Klose jsem zažila jen na vizutu, snažil se být vtipný ale moc nebyl 😀
Ale tu PA jsem asi taky měla! Jak vypadala??

Mne rodil Neruda a byl moc fajn! 😉

@tatarina moc moc držíme palečky at všechno proběhne v pohodě!!!

jaru30
25. srp 2010

@zdeniii tak tý mladý doktorce vyřiď, ať se kouká zklidnit, že kazí Krumlovu reputaci!!!! 😀 😀 Na tohle tam nejsme zvědavé! 😉

tatarina
26. srp 2010

@jaru30 Jasně, souhlasím, já jen doufám, že tam nebude znovu v úterý na mým příjmu... Protože na mě opravdu neudělala nejlepší dojem... 😒

zdeniii
26. srp 2010

Joo to bych holky ráda, ale na to jsem malý pán... ☹

terryfox
26. srp 2010

@zdeniii No, má zlomenou klíční kost na pravé straně, nedělá se s tím nic, do deseti dnů by to mělo samo srůst. Jen nesmíme za pravou ruku tahat a lehat na pravý bok a bříško 😒
PA byla pěkná ženská, vlasy k ramenům, takovej jakoby bob, zlatavý vlasy, menší, štíhlá, hnědý oči...

tatarina
26. srp 2010

@terryfox No chudáček, si to moc nedokážu představit, jak bych prcka oblíkala a tak...

Já jsem před 3/4 hodinkou vypila vyvolávací koktejlík, tak jsem zvědavá, jestli pojedeme do Krumlova "akutně" 😀 😀 😀 Držte palce!!! 😀

tatarina
26. srp 2010

@zdeniii A jak bude mít službu náhodou nevíš? 😉

terryfox
26. srp 2010

@tatarina Problém je vlastně jen s tím oblíkáním 😒 tak nosíme celopropínací overálky 😉 ale s pacinou hýbe, asi to moc nebolí, prý to sroste jako nic 😅
jinak držím palce! a ať to nebolí a jde vše hladce 😉

jaru30
26. srp 2010

Ahoooj,
@tatarina držíííííííme!!!!!! Ať to máš rychlý a co nejmíň bolestivý, a ať tam není ta nepříjemná krůta 😀
A jak to chutná, ten koktejlík? 😉

@terryfox určtě bude malej brzy v pořádku 🙂 U dětiček se to hojí rychle. Prdelka malá...hlavě že s ní hejbe a moc to nebolí 😵 Ale je kráááásnej!!! fakt povedenej. A celá ty!!! 😀

terryfox
26. srp 2010

@jaru30 moc děkuju 😉 jj, hodně lidí říká, že je mi podobnej... takže to, chudák, bude krasavec 😀 😀 😀

tatarina
26. srp 2010

@jaru30 No, nic moc, dala jsem tam půlku domácího kompotu (napočítala jsem 14 ks půlek meruněk), pak 25 ml riciňáku a malýho panáka vodky... Rozmixovala, dolila trochou vody a po dávkách s požehnáním manžela vypila.... Ke konci jsem ten zbytek musela naředit víc, už se mi to příčilo v krku, ale jinak v pohodě... Já jsem tam cítila hlavně tu hustotu meruněk a ten alkohol... Vypila jsem chviličku po čtvrté a zatím vůbec nic, spíš než bych se vyprázdnila, dostala jsem hlad... 🙄 Tak se asi půjdu najíst... 😅

Doufám, že tu doktorku nechytnu, i když, třeba by se projevila během porodu i z příjemnější stránky... 😉

gabcos
26. srp 2010

@terryfox veliká gratulace k Matějíkovi !!! 😵 😵

taky mě mrzí, že si tam nebyla až tak moc spokojená, já v obou případech velmi...Poprvé mě rodil Klos, vše v pohodě, podruhé primář. Poprvé jsem měla normální 2-lůžkový pokoj, podruhé nadstandart. Pokoje nebyly luxusní, ale mě přišel standartní nemocniční...Nadstandart byl samozřejmě super !!

Chudák Matějíček s tou pacinkou, ale myslím, že při takovém porodu by byla nastřižená každá..vím, že tě to musí mrzet, když si tak cvičila a tak, ale rychle se to zahojí a za měsíc o tom ani nebudeš vědět !! 🙂 😵

Mimísek je krásný !!!! 😵

jaru30
26. srp 2010

@terryfox a kdes rodila? ve žlutým pokojíčku, nebo sis dala vanu v modrým? 😀
pustila sis muziku? proběhla aromaterapie? 😉 😀

Co se týká těch pokojů, klasika nemocniční noooo.....ale dobrý je, že jsou jen po dvou 😉 Ale nadstandart byl fajn 😀

A ten výýýhled! . Jak bylo krásný počasí, tak hned druhej den proletěl kousíííííček od mýho nemocničního okna (ještě na JIPce) balon....bomba pohled!!! 😀 Pak mě přeložili na nadstandart a tam lítali taky, pro změnu kolem zámecký věže...🙂

tatarina
26. srp 2010

@jaru30 No to je krááása, u porodu ti nic kolem oken neletělo, ale tam jsou myslím okna na druhou stranu, nebo ne? Se přiznám, jsem se z oken moc nedívala při předpříjmu... 🙂

jaru30
26. srp 2010

@tatarina jooo, i při porodu letělo...vrána! 😀 a v zobáku měla Matese 😀 😀 😀

zdeniii
26. srp 2010

@terryfox jéé tak tu jsem měla taky, přijde mi že je tam vždycky na víkend 🙂))

@tatarina Jak má služby netuším, už se s nima nevídám, je ze "staré" party do které už dávo nepatřím, takže se dá říct že jen vím že tam pracuje a že ji "znám" 😨

@jaru30 Mně ten koktejl teda moc nechutnal, olej v lásce na pití zrovna nemám a slivovici taky neholduju 😀 ale hlavně že to pomohlo 😀
Teda Jaru dělat takovýhle parádní fotky i v porodnici 🙂)) to já fotila jen Helenku 😀

tatarina
27. srp 2010

@jaru30 Tak to pořádně Matýska zkontroluj, jestli má fakt pindíka... 😅 😀 I když mi našemu prvorozenému taky říkáme, že k nám do porodnice přiletí čáp a přinese nám tím velkým oknem v porodním sále Barunku... 😀 😀 😀

@zdeniii Aha, tak to jo... No budu doufat, že tam nebude... 😉

Jinak hlásím, holky, že já na koktejlík vůbec nereaguju. Žádný zvracení, žádnej průjem, poslíci minimální a to jsem si večer dala s rodinkou noční prohlídku zoo... A NIC!!! 😒 ☹ Na mě to funguje nějak opačně nebo co, dostala jsem jen hlad. 😅 🙄 No, v neděli zkusím znovu a když tak už mi zbývá jen to vyvolání... Tak držte palce tentokrát i na nohách a pro jistotu řekněte i dětičkám... 🙂

zdeniii
27. srp 2010

@tatarina nevěš hlavu, prostě ještě není na Barunku čas... já zkoušela všechno možné ještě pžřed termínem a stejně ta potvůrka naše si dala říct až 10 den po 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru