Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

tatarina
27. srp 2010

@zdeniii No, ale já tak dloho času nemám 😒 .... Jdu péct hoooodně skořicový jablečný štrůdl a možná ještě udělám hooooodně ostrý guláš 😀 😀 😀 To by bylo, aby to nebylo... Jo a manža taky udělá svůj "podíl práce" 😉

zdeniii
28. srp 2010

@tatarina moc držííme palečky, však Barunka vyleze a pokud by to nakec byl vyvolávaný porod tak se toho neboj, všechno je tak jak má být...
Posílám ještě jeden odkaz na hezký článek o přenášení... http://www.vedomematerstvi.cz/news/ach-to-prena...

evejka
28. srp 2010

Ahoj holky,moc vás zdravím a budoucím maminkám držím palce,ať je vše v pořádku a miminko zdravé🙂Zdenii,ten článek je moc pěknej...holky,chtěla bych vám říct,že jakkoliv jste z ČK zklamané,nenaplněné,buďte štastné,že máte či čekáte zdravé miminko,velkou péči,odbornost...co by za to jiné daly...já jsem taky čekala,že budu rodit přirozeně,masírovala jsem,cvičila a přesto,tělo je nevyzpytatelné a musela jsem rodit císařem...a i když jsme měli špatnou porodní asistentku (Terezu Vokatou), tak doktor Neruda byl odborník a Hanička je krásné,zdravé a štastné miminko...Tery fox,myslím,že jsou to hormony a starost o děťátko...porodnice v ČK je dobrá,odborná,ale nakonec je to vždy o lidech...nikdy nezapomenu na sestřičky z novorozeneckého,které mě jako prvorodičku tak podržely,dodaly sebevědomí....Takže buďme šťastné za ty naše uzlíčky...Tatarínko,držím palečky,aŤ vše zvládneš a jste v pořádku... 😀

jaru30
28. srp 2010

Ahooooj ženyyy 🙂

@zdeniii Príma článek. Psychika je hodně důležitá, jo jo. Já si dokonce začínám myslet, že toho císaře jsem měla hlavně díky tomu, že jsem ještě duševně nebyla připravená, já ještě nechtěla rodit, ještě jsem si chtěla užívat bříško. Měla jsem navíc několik dní do termínu. No a psychika zapracovala, porod se zastavil a museli mě říznout 😝

@tatarina mačkáme palce i s Matýskem! Už mu modraj 😉 🙂

zdeniii
28. srp 2010

@jaru30 jjo Jaru všechno se děje z nějakého důvodu.. mrkni na ty steránky, je tam spooousta užitečných informací.. holky jsou moc fajn a Terezka ví vždycky jak na věc nahlédnout... našla jsem tam spoustu odpovědí na moje otázky 😉 a myslím že i díky nim jsme se mohli s Helenkou setkat tak brzy 😉

tatarina
28. srp 2010

@zdeniii Moc děkuji za odkaz i podporu Zdeni, tenhle webík znám... 😉
@evejka No to je jasný, zdraví miminka je pro nás to základní, ale z vlastní zkušenosti vím, jak těžce jsem se smiřovala s akutním císařem u syna a následné kojení-nekojení... 😒 Snad to tentokrát dopadne o dost líp. Děkuju. 😉
@jaru30 To jste s Matýskem moooc hodní 😵 Teď ještě zmáčkne palce Zdenča s Helenkou a to by bylo, aby to nebylo... Pro jistotu se cpu bezlepkovým hooodně poskořicovaným štrůdlem. 😀 😎

zdeniii
28. srp 2010

@tatarina mačkáme mačkáme 🙂 mám je ouplně fialový 🙂

tatarina
29. srp 2010

😉 Tak já se budu snažit... Včera a dneska jsme dali s manžílkem muchlovačku, já doslova sežrala celej bezlepkovej hoooodně skořicovej štrůdl, dala jsem si večer horkou vanu a k tomu trochu červeného cinzanna a mačkala jsem nějaký akupresurní body na ruce. Dneska navečer ještě zkusím ricinovej koktejlík a už fakt nevím, co bych ještě mohla... Jo, dneska ještě bude menší procházka, u nás je na hřišti rozloučení s létem, tak ten koktejl dám raději až pak... 😉 😅 Zítra kontrola hned na sedmou hodinu u mého gynmudr. a dostanu papíry k vyvolávačce do ruky. Jsem si říkala, jestli by jsem si ještě neměla říct o Hamiltonův hmat. Přece jen to taky není chemická cesta k vyvolání... Uvidíme, jak se na to bude tvářit mudr... 😉

tatarina
30. srp 2010

Ahoj holky, tak se hlásím po ranní kontrole... Včera jsem dala ještě jednou večer ricinový koktejl (ale už bych to do sebe víckrát nedostala, brrrrrrr 😖 ) Tak tentokrát už jsem na něj reagovala, do hodiny křeče a průjem a nepravidelný kontrakce.... Ráno ještě jednou záchod a trochu kontrakce, jinak noc v pohodě. Dneska u gynmudr. na monitoru jeden velikej kopec jak u porodu (nejvyšší hodnoty kolem 60), kterej jsem teda cítila jako tvrdnutí a trochu bolení v celým břiše. Po prohlídce žádný velký novinky... Malá už naléhá hlavičkou pěkně dole, ale můj nález se nezlepšil, pořád CS 4 a otevřená (jestli se to tak dá říct) jen na špičku malíčku, na Hamiltonův hmat to nebylo vůbec... 😒 Můj mudr. si tipuje na dalšího císaře 😖

Teď jsem si všimla, mám kontrakce po 20 minutách, snad se to trošičku rozjede, abych se aspoň otevírala... 😉 Ale nechci ztrácet naději, i když je mi z toho špatně na duši... ☹

Zítra nástup do Krumlova, tak přitlačte palce i na nohách a napište mi, některá do IP telefon, ať dám kdyžtak vědět...

jaru30
30. srp 2010

@tatarina ahoooj, já myslím, že jsi na dobré cestě 😉 kontrakce po 20 minutách, to zní nadějně!!! 🙂
Ty jsem měla ve 2 odpoledne a rychle se zkracovaly! 😉 V 6 večer jsem je měla už jen po třech minutách, v 7 jsme byli v porodce a druhej den v 10 dopoledne byl Matýsek venku 🙂

Hlavu vzhůru, už se brzo dočkáš!!! 🙂 Věřim, že to půjde přirozeně! 🙂

evejka
30. srp 2010

Jé,tak to my držíme taky palce...to bude tutovka 😉 Moc na Tebe myslíme!!!Drž se a ať je vše v pohodě...Barunka holt čeká na lepší počásko 😀

tatarina
30. srp 2010

@jaru30 No, mezitím jsou zase nějaké nepravidelné, ale pořád jsou... Někdy 2x po 20 minutách, pak třeba 1-2x nic a pak zas jsou... Zatím nejsou moc bolestivý, ale cítím je stejně jak na tom ranním monitoru, kdy se tam ta kontrakce ukázala jako pořádnej kopec. No, snažím věřit sama sobě a svému tělu, že se to ještě nějak pohne a když ne, tak se to určitě pohne po první dávce vyvolávačky... 😉 Třeba důvěru v sebe vloženou nezklamu 😀 😀 😀

@evejka Barunce už jsem právě připravila takovou lehčí zimní kombinézku, kdyby se ještě zhoršilo počasí, až pojedeme domů z porodnice. Ještě musím instruovat taťku, kde co najde, ale na té postýlce to snad nepřehlídne 😅

Holky, myslíte, kdybych přirozeně porodila už v úterý, že by mě na víkend mohli pustit domů? To asi ne, co? Asi až o víkendu nebo v tam snad o víkendu nepouští? Samozřejmě, když kojení půjde dobře a malá bude přibírat... 😉

evejka
31. srp 2010

@tatarina No,byla jsem na pokoji s paní,druhorodičkou,rodila po mě ve ČT ve 4 ráno a v pondělí dopoledne po vizitě šla domů...rodila bez nástřihu a mléčný bar měla taky plně otevřený 😀 Ono záleží taky na vyšetřeních,dělávaj UTZ ledvin a močáku a očkujou na TBC a čeká se na reakce atd....ale radši neplánuj,život řeší věci geniálně 😀

gabcos
31. srp 2010

@tatarina zda pouští o víkendu nevím...prvně jsem rodila v pondělí a v pátek jsem šla domů..ted jsem rodila v sobotu ve 23,45 a ve středu ráno jsem šla domů... 😀

jaru30
31. srp 2010

Ahoooj, úterý je tu. Tak to už se možná Barunka dere na svět 😵 A nebo už je venku! 🙂

evejka
31. srp 2010

Ahoj holky...Tatarinka psala v 10.19:"Tak nic.Ted jsem byla u primáře a dneska udělají náběry jako k operaci a vyvoláváme až zítra v 6 hod..Dnesk už je pý pozdě a mají dost porodů"
Držíme palce 😉

evejka
1. zář 2010

Holky,mám další info od Tatarinky z včerejšího večera:"Je dobře,docela pohoda,holky na pokoji dobrý.Zítra (tj. dneska) začínám monitorem a klistýrem to bude probuzení 😀 A službu má ta nesympatická mudra Bartošová, ta nová malá Kadlecová je fajn,sloužila s Nerudou a ten je úžasnej.Primář neměl náladu,dělal mi UTZ.Pa a pusu dětem."
Tak na ní dneska moc myslete!!! 😉 Těšíme se na další kočku do party!!!!

kikita.nikita
1. zář 2010

Ahoj holky, po dlouhý době jsem sem nakoukla 🙂 Tak my se do ck taky chystáme, kdo se tam tento či příští týden taky chystá rodit? 😀 Vůbec se mi nechce, ale co mám dělat. Jo, Zojinku mi rodila Bartošová a byla ok, nemůžu si stěžovat.. 😉

jaru30
1. zář 2010

Ahoooj,
tak já myslela, že už tu budu číst radostnou zprávu... 🙂 Tak pozdějc, jo? Určitě sem nakouknu 😵
Už se na ní těším, na princeznu!! 🙂

@kikita.nikita No teď už asi nikdo 🙂 Leda že by sis přichvátla a stihla ještě tatarinku 😀
A jakpak se bude jmenovat, chlapeček váš? 🙂

kikita.nikita
1. zář 2010

@jaru30 tak tedy doufám, že bude aspoň málo porodů... 😖 Jinak jí asi nestihnu i když tam má termín psanej 8.9. Zítra mám kontrolu, tak uvidíme, jak na tom jsme. Joooo, jak se bude malej jmenovat stále nevíme, rozhodne se asi až po porodu. S těma kukama je toi nějaký těžký 😀

Jo, mám dotaz, rodí v ck i David čutka?

jaru30
1. zář 2010

@kikita.nikita jojo, rodí 🙂 Chtěla bys ho k porodu? 😉

My s klukama taky nevěděli. Holky jsme měli jasný, tam jsme vybírali hned z několika jmen, ale ti chlapečci 😔

kikita.nikita
1. zář 2010

@jaru30 chtěla a mooooc.. 😀 je fakt hodně příjemnej. Jak říkám, Zoju mi rodila Bartošová, ona je tedy takovej studenej čumák, ale to mě většinou nevadí. I vtipkovala a smála se, tak si myslím, že je ok. I když holky taky tvrdili opak.

Ty kluci to je něcooo. Manžel je Zdeněk a to se nám nelíbí, aby jsme dávali po tatínkovi. Asi to vyhraje Adam.. 🙂

jaru30
1. zář 2010

@kikita.nikita já ho zažila na genetickým utz a byl moc fajn. Tak ať ti to s ním vyjde! 🙂
Můj přítel je taky Zdeněk, takže ti rozumim 😉
Adam je fajn jméno. Hlavně aby dobře pasovalo k příjmení. My měli Matyáše, Daniela, Marka nebo Lukáše. Teda, já moooc chtěla Matýska, i k tomu příjmení báječně pasuje, a taky vyhrálo anketu mezi mými přáteli na facebooku 😀 ale přítel dlooouho nechtěl. Když už jsem o přemlouvání vzdala, tak mě překvapil a na matrice nahlásil Matýska 😵

evejka
2. zář 2010

Holky,tak Tatarinka dneska ráno rozjíždí druhé kolo (nic víc mi nenapsala)...chudák malá 😉 Myslete na ní 😉

jaru30
2. zář 2010

Ahoooj, furt nic? Téééda, chudák tatarinka. Beruška Baruška si teda pěkně dává na čas. Ona fakt čeká na lepší počasí..... 😀 No ale to nevim nevim, ani příští tejden nemá bejt hezky 😅
Asi jí budou muset odtamtud vykouřit 😉 A nebo jí vypustit ten vyhřátej "bazének", ze kterýho se jí nechce ven 😀

kikita.nikita
2. zář 2010

Tak pokud do pondělí neporodíme, tak v úterý nástup...uááááá, mě se nechce. Prcku, šup ven z bříška.. 😒 Prý je ale vše připraveno.

@jaru30 Matýska má švagrová a stejně jich tu kolem máme nějak moc 😉 ten nepřicházel v úvahu....Marka má kamarád..no je to děs něco vybrat pro klučinu 🙄

třeba se tam s tatarinkou ještě potkáme 😀 😀

evejka
2. zář 2010

Holky,další info z ČK od tatarinky:Tak mi MUDr.Neruda navrhnul císaře,pokud budu chtít,tak ve spinálu,abych malou viděla.Porod nepostupuje,čípek sice kratší,ale pořád zavřenej.Na tablety dnes nějak neraguju,takže poslední vyšetření po o a pak asi ten císař 😉
Po chvíli přišla další sms:Mezi 13-14.hod. bude naše brambůrka na světě...manžel za chvíli razí za námi...

Tak a je to tu...myslíme na Tebe!!!! 😉

jaru30
2. zář 2010

jůůůů, tak to už má Barušku u sebe 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Tak čekám na zprávičku 🙂

evejka
2. zář 2010

Vážené dámy,tak je to tady 😀 Barunka je na světě!Císařským řezem ve 14.27 hod., s mírami 3,5kg a 51 cm 😀 A samozřejmě je nádherná!!!!Káťo,moc Ti všechny z celého srdce gratulujeme!!!! 😉
Jaru,takových pěkných holek,co?To bude junior větřit 😀 😀 😀

jaru30
2. zář 2010

Hezkýýýýýýý!!!!!!!!!! Tak jsme se dočkali!!! Já sem furt nakukovala, jako kdy už....a uuuuuuž!

Obrovská gratulace i od nás, s Matýskem!!!! 😉 Ať vám beruška Baruška dělá jen a jen radost, je zdravá jako rybička a je to spokojené šťastné miminečko 😵 😵 Těšíme se na fotky.

Hezky si užij pobyt v porodce a první chvilky s malou, ty jsou nejkouzelnější 😵

Určitě se o tebe bude do zítřka, než tě přeloží na šestinedělí, starat i sestřička M. Ungerová. Poklad! A od zítřka pak D. Wierdersteinová (druhej poklad) To si užiješ 🙂 🙂

Jo a holky, pěkně ty svoje princezny nafoťte. Ať už si může Mates pomalu obhlížet terén a vybírat nevěstu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru