Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
2. bře 2008

tak uvidíš, já to ze zařátku taky měla slabé a nepravidelné...🙂

no bolí to fakt jak MS bolesti...no a čím dál více nabírají na intenzitě, fakt to poznáš, takové silné MS bolesti běžně nemáš...🙂 Takže třeba budeš co nevidět maminou...🙂 jéé, to by byla paráda...🙂

krista
2. bře 2008

Janino v Č.B. s tebou opravdu tatínek být nemůže, což je smutný a proto jsem se taky rozhodla pro ten Krumlov, tam hrálo roli u mě víc kritérií, ale to jsi určitě četla, jak píšeš 🙂 Já teď jezdím do Č.K. každý týden na monitor, 1x týdně se to dá, jestli budu přenášet tak to bude horší, ale vybrala jsem si porodku podle svého gusta tak jí něco objetuju 🙂

Tak hodně štěstí s výběrem, ještě máš čas 🙂

krista
2. bře 2008

Gábi tak uvidíme no, uteklo 12 minut a pořád nic, tak už je to asi fuč 😝
Na intenzitě zatím moc nenabírají nebo se to teprve rozjede, uvidíme 🙂 Já to mám zatím slabší než bývali moje MS bolesti v plné parádě 😀

A co dělá Emmísek? Dala ti chvilku volna? 😀

gabcos
2. bře 2008

Emmi tu "řve", ale uklidnuje tatínek...🙂 😀 😀

gabcos
2. bře 2008

Janina, já si taky měsíc před porodem myslela, že bdu rodit v Budějkách...🙂 nakonec jsem týden přenášela, musela jsem tam denně na monitory, ale zvládla jsem to a jsem ráda, že jsem si Krumlov zvolila... 🙂 🙂

krista
2. bře 2008

A copak jí trápí? 😅
Jsem zvědavá jak to budu poznávat já co tu malou prďolku trápí 🙂

Jo Gábi a jak se jmenuje ta hmota na ty odlitky, nevíš? 🙂 My bychom si to hrozně rádi doma udělali, jestli vám nebude vadit že se opičíme 🙂

krista
2. bře 2008

Gábi a jak vůbec vypadá ten rodný list jsem se tě chtěla zeptat 🙂 Dělaji ještě takový ty jako máme my? 🙂

gabcos
2. bře 2008

no už zabírá, asi byla unavená a nešlo ji "zabrat"...🙂 taky nevíme kolikrát proč brečí...☹ je kolikrát napapaná, přebalená a stejně ječí jak pavián...☹

gabcos
2. bře 2008

nee, rodný list je moc pěkný, takový list na A4...🙂

ježíš, to je jasné, že nevadí, že budete mít taky odlitky, na hmotu se jdu zeptat MIlana...🙂

krista
2. bře 2008

Tak to je fajn, že už zabírá, taťka to s ní umí 😵

janina84
2. bře 2008

Kristo, tak já si ještě počkám na tebe 😀

Já nejsem z ČB, tak vlastně toho o zdejší porodnici moc nevím, jen co najdu na netu.

gabcos: A to tě tam někdo vozil? Já bych se asi bála řídit. Ale času dost 😀

krista
2. bře 2008

Tak to jsem zvědavá, už se na ten RL těším 😀
Hlavně mám seznam toho co po porodu zařídit a už se těšim až to bude za mnou, doufám, že mi taky M. s tím pomůže, záleží kdy porodim aby měl volno 😖

krista
2. bře 2008

Jani a pročítala jsi si reference na rodině a aperiu? Ty mě právě přesvědčily 🙂
A taky chci rodit do vody a to mi nabízí jen ten Krumlov, byly jsme tam s Gábi na prohlídce a působilo to na nás moc hezky, jsem ráda, že to tam Gábi odzkoušela, já už se tam i těšim 🙂 Č.B. jsem se moc bála ☹ Hlavně kvůli těm jejich referencím, ale musím říct, že se ke mně chovali vždycky hezky když jsem tam byla, takže sama je soudit nemůžu 🙂

Jinak já už neřídim od 4. měsíce, povedlo se mi nabourat a od tý doby radši ne, takže mě by musel vozit manža, on má kolem termínu porodu 14 dní dovolenou, takže by to mělo být OK 🙂

gabcos
2. bře 2008
gabcos
2. bře 2008

janina, mě tam vozil ráno před prací manžel, nechtěla jsem v tom stavu už řídit, když už jsem měla rodit...🙂

krista
2. bře 2008

Děkuji Gábi 😵

A jak jsi zvládla včera úklid? 🙂

janina84
2. bře 2008

holky, dík moc, jdu se ještě kouknout na tu rodinu 😉

MM má odjet na tři týdny na kurz a vychází to na poslední dva týdny v dubnu a první týden v květnu, tudíž bych tu byla sama. Ale snad se to ještě nějak vyřeší.

gabcos
2. bře 2008

Terka, ale klidně se dá koupit i jiná hmota... 🙂 jen abys věděla o jaký typ se jendá...🙂

joj, včera jsem to zvládla, měla jsem navíc večer chut na něco dobrého, tak jsem nám ještě udělala k večeři bifteky a kroketkama, mňam mňam...🙂

krista
2. bře 2008

Jé Jani a to by teda s tebou nešel ani k porodu? To já bych bez manži nedala ☹ Samozřejmě kdybych musela tak jo, ale asi bych mu to neodpustila, moc ho tam chci 😵

krista
2. bře 2008

Gábi no já radši jinou kupovat nebudu nebo koupim špatně 😀
A ještě jedna blbá otázka 😀 Kde se to kupuje? 😀

Teda ty jsi ale šikula, no já dneska vařila omáčku a vidím to tak, že zkončí v záchodě, moc se mi nepovedla, nevím kam jsem dala chuťový buňky, nemůžu to nějak dochutit ☹

gabcos
2. bře 2008

my to objednali z netu, teda MIlan to objednal...🙂

ale, určitě je omáčka dobrá...🙂 já dneska vařila pečené maso, brambůrky a špenátek, pochutnali jsme si...🙂

gabcos
2. bře 2008

teĎ mi MIlan říká, že bychom vám mohli jeden sáček odporodat, kdyby jste chtěli...odjednal asi 4 pytlíky...🙂 🙂

janina84
2. bře 2008

já ho tam taky chci a moc, v práci to nahlásil, ale zatím se k tomu nevyjádřili (dělá u vojáků 😝 )

krista
2. bře 2008

Gábi tak to by bylo super, tak až se zase zčuchneme tak s námi počítejte, že to od vás koupíme ju 🙂
Ty jo, ty fakt zvládáš vařit? No to já určitě nedám až se malá narodí 😅 To tě fakt obdivuju 🙂 Omáčka měla být znojemská ale chutná to jako kdyby to nechutnalo nebo nevim jak to popsat, prostě se fakt nepovedla, bohužel 😖 Počkám až přijde Martin, co mi na to řekne a kdyžtak to fakt vyhodim, to bylo podle receptu z netu, ale dopadlo to šíleně 😅 Dělala jsem to bez masa, tak možná proto to nemá tu pravou chuť 😖

krista
2. bře 2008

Jani aha, tak tam je to těžký, to chápu ☹

krista
2. bře 2008

Začíná se nějak stmívat, řekla jsem Martinovi že za nim přijdu, ale ne za tmy, tak to abych pomaličku vyrazila, fakt netoužim po tom aby mě tam někdo přepadl 🙄

gabcos
2. bře 2008

no já vařím, odbíhám od toho, kolikrát mám v ruce Emmíska...🙂 no a dneska MM hlídal, tak to vaření docela šlo...🙂
uvidíš že omajda Martinovi pojede a pochválí ji ještě...🙂

jjo, s tou hmotou budeme pro Vás počítat...🙂

gabcos
2. bře 2008

tak radeji vyraž, at tam jsi za světla..!!! teda, mě by se do té zimy nechtělo fučí tam jak blázen...☹

krista
2. bře 2008

Jé Gábi já vám tak závidím že máte to vaše zlatíčko už u sebe 😵 Já vím, že toho máte hodně, že se nevyspíte, ap., ale já už chci taky 😀

Jo a bolesti jsou pryč, sakra 😀

Včera dělala malá zase vlny na břiše, tak jsem si říkala, že se asi natahuje podobně jako Emmísek jak se vždycky probírá 😵

Jo Gábi a jak jsi říkala, že tady nemáte hlídání, známý apod., nevím jestli už jsem ti to říkala, ale kdykoliv by si potřebovala tak je jasný, že malou ohlídám, sice budu mít doma dvojčata a sama ještě nevim jak na děti, ale až bude malá, tak budu v tomhle snad lepší 🙂

krista
2. bře 2008

Gábi mě se taky nechce, ale tady je to tak hrozný ☹ Ticho v celým bytě, nebýt koníka tak mě tu šibne 😀
Včera jsem pekla bábovku, dneska dělala tu omáčku, abych se zabavila, já už nevím co se sebou 😀

On mi Martin psal ať přijdu kolem 20h, chce tam být asi ještě dlouho potom, no tak ještě počkám než vyjdu, abych tam dlouho nestrašila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru