Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
27. bře 2008

kullisek, tebe to taky čeká...problémy s prdíky mají většinou všechny miminka... ☹ ☹

krista
27. bře 2008

Gábi takže ten Espumisan ti pomáhá? Tak já napíšu MM ať ho koupí 🙂 Já piju ten hnusnej fenyklovej čaj, blééé, už mám druhej dneska a jako ona prdí ale stejně se kroutí, asi potřebuje prdět víc nebo co ☹
Prdíky jsou neštěstí, nikdy jsem to nechápala když se o tom maminy bavily, ale když vidíte toho prcka jak se kroutí a brečí a tlačí a nic ... no je to děs ☹

O těch kapkách jsem uvažovala jako o poslední variantě 🙂 Doufám, že pomůže ten Espumisan, kéž by 🙂

Ona se tam v ložnici kroutí normálně i ze spaní ☹

panterka
27. bře 2008

GAbi, to jsem na to fakt zvědavá, protože s Hynečkem to bylo naprosto v pohodě 😅

gabcos
27. bře 2008

Emm se taky občas před vyprdnutím kroutí, ale pak si prdne...blbý je, když se routí, je v křeči a hrozně brečí, to jsou ty pravé prdy, když tlačí a nic nejde ven...☹

No nevím zda mi pomohl, ale já věřím, že je to díky Espumisanu, protože si občas dám i čerstvé pečivo a chleba a po něm hnedka Espomisan a Emmi nijak netrpí...takže si myslím, že je to fakt díky tomu...🙂

gabcos
27. bře 2008

panterka to buď ráda, že si měla takové zlaté dítko...🙂 ale třeba ti to Jáchymek všechno "vynahradí"... 😀 😀

panterka
27. bře 2008

Gabi, to bylo tou UM, ale je fakt, že Hyneček byl fakt absolutně v pohodě 😉 no, on je vlastně dodneška, je to zlatíčko, takovej dobráček 😵

krista
27. bře 2008

Holky myslíte že když jí mimi UM tak je to lepší? Že pak nemaji ty prdy? No jo, vlastně nepije vaše mlíko a tak ho nenadýmá vaše strava - to je fakt 🙂
Ale já nejím nic nadýmavýho a samá nadmutná (nebo jak bych to napsala 😅) nejsem ☹

Gábi a ty pořád dokrmuješ? To ti řekla Dr. nebo si to začla dělat sama?

panterka
27. bře 2008

Terko, já jsem nad tím nepřemýšlela, jestli je to tou UM, možná je to tím, že má Hyneček výborný spalování a to mu vydrželo doteď, kaká tak 2x denně 🙂 no, naštěstí tohle má po mně, protože MM rodina - s prominutím - prdí na každým kroku 🙄
je fakt, že já sama taky vůbec s vyprazdňováním problémy nemám (jen občas teď v těhu, ale nic hroznýho)

gabcos
27. bře 2008

joj, dávám jenem večer po kóju...přes den ne...no ona když malá ze začátku vůbec nepřibývala, tak mi řekla Dr., ať odsaju svoje mléko a dám ji ho ještě po kojení nebo ať začnu s příkrmem, jenomže mě to odsávat nešlo, jen málo, tak jsme jednou večer když malá brečela hlady vyslala MM do lékarny pro Nutrilon a dala ji ho a byl klid..no a pak jsme šli myslím hned druhý den nebo za dva dny na kontrolu k Dr. tak jsem ji to řekla, a ona že je to dobře a ať v tom pokračuji..no a teĎ ho malá už večer vyžaduje...přes den při kojení vypije tak 70 ml, někdy i jen 50 ml, takže to dožene večer tím Nutrilonem, nechci ji ho dávat po každém kojení, tak si myslím, že jednou za den je to v pohodě...🙂

gabcos
27. bře 2008

Terka, ale nemysli si, že pokud je dítě 100% na UM že nemá problémy s prdíky...má...ono je to dané tím, že mimískovi ještě dokonale nepracují střívka...takže prdíky mizí sami tak ve 3-4 měsíci bych rěkla....

krista
27. bře 2008

Gábi to je určitě v pohodě, ono kdyby si ho začla dávat častěji, tak už ho podle mě nevysadíš a to by si taky pomalu a jistě mohla s kojením zkončit 😖 Já mám zamražený dvě skleničky mlíka cca 100ml pro horší časy 😅
Jsem ráda, že zatim vystačim, bojim se až přijde to období kdy třeba bude toho mlíka míň 😖

Panter tak to jste šikulky 😀

krista
27. bře 2008

Gábi no tak to se mám na co těšit, jestli až ve 3-4 měsíci 😝
No malá už mi kňourá, tak kdybych zmizela tak jsem fuč 😅

panterka
27. bře 2008

holky, teda já jsem na to zvědavá, já tenhle váš kolotoč ze začátku fakt neznám, my jsme spali, jedli, kakali a i když jsme byli menší, tak malej zvládal všechno jako "normální" dětičky.... ale na tohohle malýho raubíře, co mám v bříšku, jsem zvědavá, protože je živější už v teď 😅

krista
27. bře 2008

Panter třeba jsi to prostě líp zvládala než já 🙂
Já jsem s malou pořád ještě "chvilku" takže ono to bude asi u mě trvat než si na všechno pořádně zvyknu, dřív jsem vůbec nespala a teď je mi spánek tak drahý, kdybych se mohla vyspat třeba 8 hodin v kuse - jééé to by bylo 😀

panterka
27. bře 2008

Terko, já jsem hlavně měla doma celej měsíc MM 🙂 to bylo úžasný 😵 jinak spánek nic moc, ale já na to, jakej jsem byla předtím spáč, jsem čučela, jak jsem se přizpůsobila 😅 jinak si nemyslím, že bych to líp zvládala, protože každá mamina to zvládá 😉 jen jsem to možná měla jednodušší v tom, že nás netrápily ty prdíky a taky že bylo léto a my jsme prakticky celej den kočíkovali, a v kočíku Hyneček spinkal jak dudek 😉 chodili jsme do zámecký zahrady, sedli si k rybníčku a tam byl klídek a bylo to super 🙂 zato teď z toho mám docela strach, protože to už nebude jen jedno dítě, ale budu se muset věnovat oběma a hlavně nesmím zanedbávat Hynečka, aby se necítil odstrčenej 😒 ale je super, že chlapi spolu pojedou na dovču k moři - na pánskou jízdu, o to moře bych Hynečka nechtěla připravit, miluje ho 😉

krista
27. bře 2008

Panter to je moc fajn 🙂
No jak jste se tady bavili o těch baráčcích tak mě právě mrzí, že nemůžu prdnout malou v kočárku na vzduch když spí 😖 Někdo dává děti na balkon, ale tam než bych se kočárkem dostala 😀 to tady prostě nejde 😝
Malá už je teď živější a dá mi i zabrat než jí uspim, dřív prostě zalehla a spala a teď pořád kňourá, dokonce i brečí - možná jsem tvrdá, ale když brečí a vím že jí nic neni, tak jí nechám, nechci aby si vybrečela chování, my prostě nechceme aby byla rozmazlená 🙂 Ale jinak se samozřejmě muchlujeme, pusinkujeme ap. 🙂

panterka
27. bře 2008

Terko, taky jsem to tak dělala, pokud jsem věděla, že mu nic není 😉 a u nás byl na chovinkání hlavně taťka 😀

gabcos
27. bře 2008

Jsem tu, vypadá to že ještě zabrala beruška naše...🙂
a Terka jak moc ji necháváš vybrečet??? Má i takový ten hysterák??? to je nezvládám nechat ji dlouho brečet...

krista
27. bře 2008

Gábi tak to se tu asi prohodíme, moje beruška tak kňourá čas od času, ale zatím ještě spí 😀
Ne do histeráku to zajít nenechám, to nevydržím 😝 A hlavně jí před spaním nacpu dudlíka, ona prostě ráda dudá, ty jsi říkala že Emmi ho nechce viď? Zkoušela jsi koupit jinou značku, ten Nuk by mohl být dobrý - i Panterka ho používala viď 🙂

krista
27. bře 2008

Jo a abych to ještě vysvětlila s tím dudlíkem, ona mi vždycky usíná při kojení a když jí zvednu tak se probere, takže vždycky nakojim, nechám odkrknout, dám dudlíka a položim na spaní - a je klid - teda někdy, dneska v noci mi to bylo prd platný, to byla fakt krizovka 😖 Chudák MM, on byl zvyklej spát hodně hodin a tvrdě, kdyby dělal v kanclu tak je mi to fuk, ale na silnici nevyspalej, to se mi nelíbí 😖

krista
27. bře 2008

Panter a u nás chová taky hodně taťka a hlavně jí pořád houpe, tak mu nadávám aby jí houpal míň nebo si zvykne a já pak s ní budu chodit celý den jako otrok a houpat ne 😝 Když to tak píšu tak si sama připadám že jsem na ní tvrdá, ale nechci aby si fakt něco vyřvávala, stačí jak se kroutí u prdů a stejně mi přijde že se občas snaží vyřvat si to houpání - tak to teda ne 😝 Uvidíme ale co řekne na lehátko 🙂

gabcos
27. bře 2008

dneska jsem ji zkoušela dát ráno dudlíka a asi 3 minuty dudlala, jupíííí...🙂 jiný jsme zatím nekoupili, ale mrknu po něm..zase je ale zatím bez dudáku a zvládáme to, tak ho třeba nebude ani potřebovat...🙂

Jinak dneska psala jedna holčina do unorovek příspěvek, že říkala v pořadu Sama doma, že pokud dítě při kojení usne, nemusí se dávat odříhávat, a nechat klidně spát...tím by uspávání odpadlo...🙂

panterka
27. bře 2008

Terko, jj, na NUK nedám dopustit, používali jsme prakticky jen ty 😉 a mám je zas připravený pro Jáchymka 🙂

krista
27. bře 2008

Gábi když to zvládáte tak to je pohoda 🙂 Já jí ho právě vždycky narvu když brečí nebo před tím spaním jsme si teď zvykly 🙂
To je dobrý, že se nemusí dávát odříhávát, ale ona je stejně tak vyčůraná, že jak jí prostě zvednu z koj. polštáře tak je vzhůru a přitom spí na něm tak tvrdě, jakoby cítila že už jí nedržím já 😝

krista
27. bře 2008

No tak mi budeme vstávat, už tam brebtá, nechci aby začla brečet tak letím, pááá 🙂

krista
27. bře 2008

MY!!! Bože taková hnusná hrubka až se mi udělalo zle 😝

panterka
27. bře 2008

Terko, tak zatím páááá 😉

gabcos
27. bře 2008

tak mi už brečíme...papa

panterka
27. bře 2008

Gabi, tak taky, papapa 😉

dludli
27. bře 2008

holky tak koukam ze to mate pekne na stejne 🙂 ja uz se tesim taky na takovy starosti, ne jen to bydleni porad 😠

Asi vyrazim na obed 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru