Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
16. únor 2008

jo a ten má brýle, tohle je takovej vtipálek, narozdíl od klose 😉

gabcos
16. únor 2008

jééé, já chci taky vtipálka u porodu... 🙂 🙂

panterka
16. únor 2008

gabi, taky jsem mu řekla, že ho chci k porodu, když se totiž sejdou s MM, tak je to jeden velkej výtlem 😀

gabcos
16. únor 2008

no tak to nevím, jak si to zařídím já,abych měla vtipálka u porodu když tam v KRumlově nikoho neznám... 😒

panterka
16. únor 2008

gabi, pochybuju, že mi to klapne, asi by nebyl ochotnej přijet na zavolání 😀

jck
16. únor 2008

Ahoj holky, tak vám sem taky musím písnout 🙂

co já jsem četla o Budějkách i Krumlovu a co jsem slyšela ze zkušeností mamin, tak je na všem trochu pravdy.
Já jsem teda rodila v Krumlově, jsem z Krumlova tak nebyl důvod přemýšlet nad jiným řešením. Porod jsem měla vyvolanej (na mou žádost) na hekárně jsem byla od rána. PA jsou úžasný, nedám na ně dopustit, jsou to opravdu ženský na svým místě. nic není problém 🙂
Jelikož jsem tam byla od rána, tak jsem taťkovi volala asi ve 2 odpoledne aby teda přijel, byl tam se mnou celou dobu (a moc mi pomohl) Natálka se narodila v 7 večer. Nakonec mě odrodil Čudka, ale Fialkovič tam běhal přes den a ráno mi zaváděl tabletu na vyvolání. Klose je opravdu takový mrzout 😖 tváří se ňák divně. Primaře jsem neviděla, měl zrovna dovču, ale slyším na něj jen samou chválu 😉 a další dr. Římanová tam chodila jako největší lady porodnice, když jsem se na něco zeptala tak koukala jak roura 😠 a mluvila slovensky, tak mi taky trvalo chvilku než jsem jí začala rozumět a Říman je u mě opravdu debil. při propouštění jsem se s ním dohadovala.
Sestřičky na šetšinedělí a na bečárně jsou taky opravdu zlatý ženský, vůbec není důvod se nějak stydět se na něco zeptat, vše ukážou a vysvětlí a pomůžou 🙂 neměla jsem jediný problém.
Akorát je tam jedna oška a ta je tam nejdůležitější, každý den když přišel taťka se za náma podívat, tak ona vlítla do pokoje a začala ho vyhazovat, že prý taťínkové na pokoje nesmí...je to taková důležitá slepice... 😀 😀 😀 ...nevadí to jiný sestřičce ani vrchní ani doktorům a tahle oška má blbí keci...to bylo jediný moje negativům a pak ten Říman, ale zaplať bůh jsem šla domů

Tak jsem se rozepsala, tak se omlouvám, jestli vás to nezajmalo 😅

Všem vám Krumlov schvaluju a doporučuju a přeju hodně rychlý a bezproblémový porod a hlavně krásná zdravá miminka

panterka
16. únor 2008

ahoj jck 😉 konečně jedna mamina přímo z krumlova, která může napsat zkušenosti 🙂 je to asi tak, jak jsem je poznala já, jak jsem tam teď těch 14 dní ležela, jenom Čutku jsem tam neviděla, Římanová se podle mě dost sichruje a bojí, no a o Římanovi ani nemluvím, ten mě přijímal a ani MM neodpověděl na pozdrav-seladon, ale ten tam asi normálně nebývá, nebo jo?

gabcos
16. únor 2008

jéé, díky moc JCK za příspěvěk, jsem ráda, že si byla spokojená, hned se mi tam bude lépe rodit..:_) 🙂 a jak dlouho po termínu sis řekla o vyvolání??? Já přenáším od úterka...

panterka
16. únor 2008

jck, taky bych si chtěla nechat vyvolat porod 22.5. 😉 ale takhle to asi neklapne

jck
16. únor 2008

panterka...Říman je tam asi normálně, to opravdu netuším 😖
Ty jsi z Krumlova?

gabcos...já jsem rodila v 38tt zbouřili se mi hormony (hajzly 😅 ) opupínkovlo se mi celé břicho (stehna po porodu) svědilo to jako sviňa a já měla strach, že si škrábáním něco zanesu, tak jsem si to nechala vyvolat 🙂 a tak má Natálka narozeniny ve stejný den jako její tatínek 😀

ale opravdu si myslým, že doktro je to poslední důležitý u porodu a celkově i v porodnici, když teda nejsou komplikace. Protože při porodu jsem teda registrovala jenom PA. dr. až když bylo po porodu a musel mě zašít 😀 (jinak Čudka je opravdu sympaťák). Pa na mě křičela, přes můj křik, že mám tlačit a netlačit a tak 😅 a pak jsou zase důležitý sestřičky, pomůžou s mimi, s kojením, koupáním atd... 😉 a dr. tě zkoukne jestli se hojíš po porodu a jinak nic 😝
Ale když člověk narazí na vola, tak je to na prd 😖

panterka
16. únor 2008

jck, jj, jsem přímo z krumlova, z vlakovýho nádraží 😉 a Ty?
jinak Čutku jsem zažila akorát před 5,5 lety, když mi po spontánním potratu čistil dělohu 😅
já teď chodím k Fialkovičovi do rizikový poradny

jck
16. únor 2008

panterko já jsem ze Spolí a původem z Kájova 😉

mě přišel ten Fialkovič takovej zplašenej 😅 ale jinak byl v poho 🙂

panterka
16. únor 2008

mně v tý nemocce docela psychicky držel, takže jak jsem psala na něj nedám dopustit, podle mě měl nejlepší přístup že všech těch doktorů, který jsem tam poznala, vždycky jsem se ho mohla zeptat, když mi něco nebylo jasný a nebyl to žádnej suchar 😉

jck
16. únor 2008

panterko...já jsem se s ním moc nebavila, zavedl mi tabletku a pak to šel po čase zkouknout 😀 přišlo mi jako kdyby měl strah z Kloseho, ten se tváří jako kakabus 😀 a přišlo mi že Fialkoviče kontroluje dost neprofesionálně a nedůvěřivě před pacientkama (na mě to nepůsobilo věrohodně, když na mě Fialkovič kouknul jak to vypadá a Klose mu stál za zády 😖 ) ale jinak ho vůbec neznám 🙂 chodí k němu kamoška a ta ho jen chválí, tak asi máte stejnou zkušenost a něco na tom bude 😉

koukala jsem na tvoje fotečky a myslým, že tě neznám. Tak třeba někdy.... 🙂

panterka
16. únor 2008

jasnačka, až budu mít malýho, tak se domluvíme a stavíme se ve městě na hřišti 😉

krista
17. únor 2008

Ahojky holky 🙂

Koukám, že jste to tu včera zase rozjeli 🙂 Já jsem byla s kámoškama v restauraci si sednout, popovídat 😉 Aspoň tady pořád nejsem sama, manža je dneska zase pryč a uvidím ho při nejlepším za 10 hodin, takže vyhlídky dobrý 😖

Jck to ráda slyšim, že tě rodil Čutka 🙂 To jsem nevěděla, já k němu chodila na ultrazvuky, takže by se dalo říct, že už ho znám a bylo by fajn vidět tam pak známou tvář 🙂 A ty jsi normálně přišla do porodnice s tím že jsi se osypala a chceš vyvolat porod? 🙂 Moc si to nedovedu představit, ale vím, že známá šla takhle na svůj termín do porodnice taky - ale to byly Budějovice 😉

Gábi jak jsi na tom dneska? 😅

jitulka1985
17. únor 2008

Holky ahoooj 🙂 Už jsem tu dlouiho nebyla, mesela jsem se hned mrknout co je nového a zírám, kolik tu toho přibylo 😨 😀 To je dobře, tak já jdu dočítat at jsem v obraze 😉

Co Gábi?Co malá? 🙂

jitulka1985
17. únor 2008

Jééé to jsem si početla 🙂
Jck je moc fajn, že jsi sem napsala zkušenosti přímo z porodu.
To že Čutka je v porodnici v krumlově jsem tedy vůbec nevěděla 😲 Já k němu chodím občas na UTZ a je celkem správnej mi přijde.
Kristý ten pokoj je úžasnej, jak jsi sem dávala ten odkaz.Fakt nádhera.

cmelaci
17. únor 2008

Ahoj holky, tak pročítám zkušenosti z Krumlovska a jednu malou přidám 🙂 ! Ja ležela začátkem ledna na gyn. začala jsem v 10tt krvácet a nemůžu si naprosto na nic stěžovat! Jen dávám za pravdu, že dr. Klos(e)? je opravdu takový divný! Přijmal mě v noci a měl strašně blbý otázky a když mi dělal vnitř.ultrazvuk strašně dlouho se ve mě vrtal a prý nemůže nic najít.... atd. a jestli prý při krvácení ze mě nevypadlo něco velikýho 😲 ! Já měla nervy a ještě takovýhle otázky, brrrr 😖 Ale jinak dr. Bartošová i Římanová na mě působily moc dobře a když mě Ř. propouštěla, podala mi ruku a přála, aby vše dopadlo dobře! Jsem byla fakt mile překvapená! A sestřičky taky moc v pohodě! Jinak chodím k dr. Římanovi a zatím můžu hlásit jenom chválu! Je v porodnici exetrně - nebo jak tomu říkají - prostě má snad jen nějaký služby! Pořád tam není! Má ordinaci ve městě v ČK a pak jezdí jednou týdně do CHvalšin! Tak doufám, že jsem nenudila!
V červenci stroprocentně počítám s Krumlovem a doufám, že budou všichni tak milí, jako byli v lednu! 🙂

panterka
17. únor 2008

ahoj holky 🙂 v krumlově v nemocnici je mladej Čutka - David 🙂 já jsem byla v budějcích u starýho a ten byl super, ale jak říkám, mladej mi čistil dělohu před 5,5 lety, ale je asi jedinej, kterýho jsem tam za těch svých 14 dní strávených tam neviděla 😅

krista
17. únor 2008

Panter oni maji ordinaci dohromady - jak mladej Čutka, tak starší 😉 Znám oba 😉

Cmelaci to je fajn, že máš taky dobrou zkušenost 🙂

Ahojky Jitul 🙂

panterka
17. únor 2008

krist, tak když jsem byla u starýho čutky před 5,5 lety, tak tam mladej ještě nebyl a byl asi jen v nemocnici, tak to se nedivím, že jsem ho tam teď neviděla 😅
cmelaci, a odkud přesně jsi?

gabcos
17. únor 2008

Ahojky holky,

tak my jsme pořád 2 v 1, trochu už zpruzené,ale což...včera večer zase posly jako blázen ale nic z toho..a ráno mi asi odešla konečně poslední část zátky, asi 15 cm dlouhé...pokud to nebyla poslední, tak jsem zazátkovaná asi až po krk a nedivím se Emm, že to nejde ven....☹

krista
17. únor 2008

Panter no třeba dělal před těma 5ti lety ještě školu 😀 To si dělám legraci, tu už asi měl 😀

krista
17. únor 2008

Ahojky Gábi jestli to byl opravdu poslední kus, tak to jsou dobré zprávy 😉 Koukám, že už ti tam nazkočilo 42tt, ani se ti nedivím že jsi zpruzelá, já docela taky 😅 Malá mě v břiše kope do všechno co je po ruce a v noci se roztahuje až to bolí, když si představím, že by tam měla být ještě cca 4 týdny, tak fakt nevim 😝

panterka
17. únor 2008

ahoj gabi, jejda, to jsem nevěděla, že ta zátka je tak velká 😅 myslela jsem na vás, ale koukám, že to bylo na nic, no, nevěš hlavu, ještě máte dnešek, to určo klapne 😉

gabcos
17. únor 2008

už nevím co dělat aby malá fakt vylezla, já nechci na vyvolání, béééééééé........ ☹ ☹ ☹

cmelaci
17. únor 2008

Panterka:
Jsem kousek od Křemže! A myslím, že znám Tvojí tchýni i Tvého tatínka!

panterka
17. únor 2008

cmelaci, jejda, koukám tchýni zná hodně lidí, oni teď bydlí v Brloze a mýho tátu? to mě taky nepřekvapuje 😅

panterka
17. únor 2008

jejda, ale já Tě asi neznám 😅 aspoň podle fotek z albíčka, ještě se zkusím zeptat MM 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru