Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kosarka
30. pro 2010

@krista Ty jo, tak to moc děkuju. Napsat mu mail by mě vůbec nenapadlo. Netušila jsem, že by na něj odpověděl a ještě tak rychle (ve tvém případě). Tak to mu určitě napíšu a zeptám se ho. To si mě mile potěšila 🙂

kosarka
30. pro 2010

@len089 No to se mi taky nezdá. Po císaři na JIPce být musíš a četla jsem několik příběhů a ty maminy na té JIPce opravdu leželi.

jaru30
30. pro 2010

@kosarka ono je možný, že @len089 ležela na tom pokoji vedle nadstandartu. Tam byly holčiny, který buď čekaly na nějakej gyne zákrok, nebo měly po něm....byl to pokoj asi pro 5 holek. Vím to, protože jsem byla právě na tom nadstandartu a vídala jsem je každé ráno 🙂
Ale JIPka tam skutečně je. Je jinde, než tyhle normální pokoje 🙂

kosarka
30. pro 2010

@jaru30 To máš asi pravdu. Je pravda, že co člověk, to jiná zkušenost, i jiný názor. Já když tam ležela s krvácením (mimoděložní těhu), tak mě primář taky seřval mezi dveřma, protože jsem chtěla domů. Byl pátek a veškeré vyšetření že mi prý budou dělat až v po, přišlo mi zbytečné tam ležet. Ale sprdnul mě na dvě doby, takže dobrej pocit jsem z něho v tu chvíli taky neměla. Pak jsem s ním měla ještě tu čest a je pravda, že je to hodnej člověk, jen chtěl moje dobro a já se chovala jako hloupacatá pipka 😀 .

jaru30
1. led 2011

@kosarka v tomhle případě to seřvání naprosto chápu 🙂 Vynadat někomu proto, že by ho odchod domů mohl ohrozit... a bejt na pacientky nepříjemnej "imrvére", protože je to běžnej přístup, to je trochu rozdíl 😉

tanuki
1. led 2011

@kosarka a to máš jen Leidena nebo i něco k tomu? Má to skoro 5% lidí a většina o tom ani neví.. takže bych to jako takový problém a důvod rodit ve velké nemocnici neviděla 🙂 navíc, když to máš ještě ošetřené injekcema..

@evejka to jsi mě potěšila, že používají taky sondy..já jí taky měla a bála jsem se, že je to výsada větších a bohatých nemocnic..

kosarka
1. led 2011

@tanuki Mám jenom leidena. A vzhledem k tomu, že má sestra odrodila dvě děti (naštěstí v pořádku), po té šla také na testy a zjistili jí stejnou anamnézu. Takže při porodech o tom také nevěděla a já si taky myslím, že většina lidí o tom neví a rodí normálně. Takže já bych v tom taky takový problém neviděla, ale vysvětlete to dr., že? 😒 Ten můj prostě nechce ani slyšet.

kosarka
1. led 2011

@jaru30 🙂 No jasný 🙂 Právě jsem mu zkusila napsat můj dotaz, tak uvidíme, jestli a jak mi odpoví. 😉

kosarka
6. led 2011

Tak pan primář se pořád neozval. Nevíte jestli někdo a kdo odchází z tohoto jejich oddělení? Prý z CK odchází 30% lékařů. Nemáte některá bližší informace?

krista
6. led 2011

@kosarka to je mi líto že pořád neodepsal 😖 nechceš si tam zkusit zavolat a zeptat se kdy tam bude? Třeba má dovolenou, hodně lidí ještě od začátku roku nezačalo pořádně pracovat, i když se mi to nechce moc věřit 😅 Netuším jestli odtamtud někdo odchází a jsem celkem ráda že už mám porody za sebou, že tohle se mě netýká, neni to jednoduchá situace 😒

jaru30
6. led 2011

@kosarka Taky bych tam zavolala 🙂

kosarka
6. led 2011

@jaru30
@krista Nechám tomu ještě pár dní, uvidíme. Myslím, že i tak tam mají teď svých starostí víc než dost. Uvidíme, třeba má fakt dovolenu a ozve se během příštího týdne. Uvidíme. Ještě počkám. 😉

krista
6. led 2011

@kosarka tak uvidíme 😀 😉

hotarova
13. led 2011

ahoj holky, chystám se taky rodit v ČK. už minulý porod jsem tam byla a byla jsem moc spokojená.
Aktuální situace tam je taková, že v podstatě jen 2 doktoři nedali výpověď - primář a jeho zástupce, ostatní jo....., takže nevím, jak to nakonec dopadne. docela se obávám, aby se to tam celé nějak nezhroutilo.

jaru30
13. led 2011

Ahojky,
@kosarka tak co? něco nového?

@hotarova Ahojky, Takže Shon a Kloss zůstali a ostatní pryč? 😔 Takže Neruda pryč? ☹ Třeba tu výpověď ještě stáhnou....někteří doktoři už to udělali 😝

hotarova
13. led 2011

no, bohužel Neruda výpověď taky podal. Taky doufám, že to nakonec nebude tak horké a ve skutečnosti pak neodejdou.

hotarova
13. led 2011

@jaru30 ty jsi rodila u Nerudy? já ho neznám, ale vím, že si ho holky moooc chválí. Já před 3 lety rodily u Fialkoviče, ale ten už tam není.

jaru30
13. led 2011

@hotarova No, on mě večer přijímal a byl se mnou až do dopoledne. Pak ho vystřídal Klos a ten mě poté i fíknul 😅
Ale Neruda byl moc fajn, pohodář, úsměv na rtu, samá legrácka...😀

hotarova
13. led 2011

@jaru30 doufejme, že odtuď fakt všichni neodejdou. Do Budějovic se mi moc nechce,

evejka
13. led 2011

Teda holky, to mě zmrznul úsměv na rtech.... ☹ mě Neruda rodil, nakonec císařem a bylo to fajn. Před porodem se mnou mluvil, vše mi vysvětlil, řekl mi, že nejspíš porodím 4,5-5 kg dítě, což mě vyděsilo, ale páč jsem měla břicho jako balón, ani mě to nepřekvapilo...nakonec Hani měla 3.300 a Neruda zavtipkoval:Jooo, to je ta malá Goldová, co předstírala, že je velká 😀 Vzpomínám na ně moc ráda a je to teda síla, že dávaj konečnou....

zdeniii
13. led 2011

Holky já to zjistím joooo 🙂 jak je to s těma doktorama 😉
Jinak já s Nerudou byla taky mooc spokojená 🙂

hotarova
14. led 2011

já myslím, doufám! že neodejdou. teď jim běží 3 měsíční výpovědní lhůta, takže počítám, že ta skončí na konci března. To mám přesně termín. ☹

krista
14. led 2011

Ahojky holky,
vidím že řešíte doktory které znám 🙂

@hotarova mě rodil taky Fialkovič, byl super, teď prý rodí ve Strakonicích 😉 a co koukám na tyhle stránky, tak je dokonce zástupce primáře, takže asi se tam má fajn:
http://www.nemocnice-st.cz/gynpor.html

Neruda mě rodil podruhé, byl super, stejný pohodář jako Fialkovič, řekla bych že oba dva jsou podobný typy 🙂 a kdyby odešel do Č.B. nedivila bych se, protože je manželka tady dělá dětskou doktorku.

S těma výpověďma je to něco šílenýho!!!! Kdo tam teda rodí v tý nemocnici teď? Přeci tam nemůžou být jen dva doktoři nebo jak tomu mám rozumnět? Vůbec vám to nezávidím, abyste těhulky doplatily na tuhle situaci a byly tlačený do porodnice kam se vám nechce 😔

hotarova
14. led 2011

@krista jo jo, Fialkovič byl moc fajn. Teď tam ještě všichni jsou, Shon, Kloss, Neruda a 2 další doktorky tuším. Až jim zkončí ta výpovědní lhůta a oni fakt odejdou .....

hotarova
14. led 2011

já to mám do ČK stejné daleko jako do ČB, tak kdyžtak tam. Máte někdo nějaké nejnovější ohlasy, jak to tam teď vypadá?

krista
14. led 2011

@hotarova aha, tak to aby sis pomalu přála porodit o trochu dřív co ☹ ale snad musí zajistit chod porodnice a hledají náhrady, takže i kdyby odešli snad tam někdo zůstane 😲 a někdo dobrý! Nevím jestli tu někoho rodil pan primář, ale prý je taky dobrý, hlavně je to takovej pohodovej a trošku flegmatickej (v dobrým slova smyslu) člověk 😀 třeba budeš mít štěstí a kápneš na něj!

krista
14. led 2011

@hotarova Já to měla do ČK dál ale do ČB jsem nechtěla, ovšem takhle asi člověku nic jiného nezbyde pokud by to fakt měli "zavřít" na nějakou dobu.

krista
14. led 2011

@kosarka nezkoušela jsi tam volat, ozval se ti někdo nebo neozval?

zdeniii
14. led 2011

Holky tak je to pravda zůstává jen primář a zástupec a jedna mladá doktorka... ☹

kosarka
15. led 2011

@krista Ahoj, ne nic. Ale já se ani nedivím. Myslím, že mají starosti úplně jiný. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru