Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

ditakl
21. led 2014

@piskulin registrují ve 37 tt.

piskulin
9. únor 2014

Nevite zda jde prohlidnout saly i v sobotu nebo jen v tydnu ?dekuji

jaru30
9. únor 2014

@piskulin My byli zrovna v sobotu 🙂

piskulin
10. únor 2014

Fakt a i registraci nebo tu v tydnu

moniinom
10. únor 2014

Ahoj, rozhodla jsem se pro porod v ČK i když jsem z ČB, ráda bych se tam zajela podívat, ale na jejich stránkách jsem nenašla jestli jsou na to nějaké dny a nebo je to o domluvě, porádíte? 🙂

pablinka
10. únor 2014

@moniinom taky jsem z ČB a druhé dítě jsem rodila v ČK 🙂 zavolejte si tam a domluvte se, kdy můžete zajet na prohlídku, někdo šel i o víkendu, tzv. předpříjem (všechny papíry k porodu, jménu dítěte apod.) pak od toho 37. tt ve všední dny ráno 🙂

piskulin
10. únor 2014

Registrace od 8;00-11;00 v tydnu

piskulin
13. únor 2014

Ahoj zeny je pravda ze do krumlovske porodnice si musite vzit i obleceni na miminko na kazdy den ,,?ze vam na nej nic nepujci po dobu pobytu dekuji za zkusenosti

jaru30
13. únor 2014

@piskulin Nesmysl 🙂 Oblečení jsem tam měla dost. A ještě se každej den chodila sestřička ptát, jestli nepotřebuju doplnit....Svoje miminkovské jsem použila až na cestu z porodnice 🙂

pablinka
17. únor 2014

@piskulin taky jsem měla oblečení dost od nich, plus se chodila sestra ptát, jestli něco nepotřebujeme 🙂

ancalime
28. únor 2014

Taky prispeji do mlyna. Mam doma petimesicniho prcka z Krumlova.
Chtela jsem tam rodit i svoji prvni (2 roky), ale bohuzel se na gynde nezdal jeden monitor a jela jsem an kontrolni presetreni do nemocnice (CB), kde prvni vec co byla me vynadali kde mam jako tasku, byla sem 38 tt, tyden jsem byla na rizikovym (sestricky uzasny) ale z doktoru clovek nedostal ani slovo co mi vlastne je, az to zavrsil primar tim ze chci byt na Vanoce s miminkem doma (byla pulka prosince) a ze to vyvolaj a papir k podepsani sem dostala stylem ze kdyz to nepodepisu sem ja ta nezopovedna matka. Druhy den sem zacala rodit, bolesti des, sama na hekarne, nikdo si me nevsimal az na to ze me nutili at snim obed ve chvili kdy sem mezi kontrakcema zvracela, spadla sem ve sprse, nikde nikdo...az konecne me vzala sestra na vysetreni, ja nemohla uz ani chodit tak na me rvala ze na kozu musim vylezt v kontrakci...pak zaplatbuh si me prevzala strasne mila PA, na kterou tak taky mimochodem rvali co dela spatne. Na sale jsem byla tak hodinu, doktorka prisla vylozene jak reznik, neprijemna, sestry taky...po porodu manzle tvrdil ze mi tahali ven placentu, taky sem zacala dost krvacet, doktorka celkem sproste rvala na ostatni...po porodu sem byla totalne neschopna niceho...nezvedla sem se z postele a to mi dali mimco ukazali jak prebalit a podepsala sem papir a mela sem se starat a sestry byly dotceny kdyz sem zvonila at mi ji jdou prebalit (a to sem od zenskych sester mela zakaz vstavat, tak je jasny ze k pultu s miminkem nedojdu).
Kojeni nam neslo, malou mi od druhyho dne napajeli flaskou s umelym mlikem aby pry pribrala a po trech dnech nas hnali domu s tim at si koupim Bebu, ze to mimco pije. Takze sem dopadla ze sem ji krmila flaskou a mlicko odsavala pres pul roku. A ted Krumlov, porod uzasne rychly, porad sem se tam s doktorkou hadala ze uz musim, ona byla fakt andel, pece po porodu o me super (siti s umrtveni a porad se me ptala jesli me to neboli..v CB to byl des) a sestinedeli..co rict, odchazela sem, kojim, mimi stastny ja statna...sice tam jedna drsnejsi sestra byla, ale celkove dojem super a hrozne rada vzpominam na porod v CK...ale celkove shrnout je to o lidech, ja mela v CB proste smulu, bylo moc porodu, moc miminek, znam spoustu holek co byly spokojeny, ale kdyby nahodou priste tak jedine CK a nemyslet na to ze co kdyby byly komplikace, coz je nejvetsi argument proc rodit v CB... 🙂

petronila27
7. kvě 2014

Ahojky, planuji take porod v CK, prvniho syna jsem rodila v CB, ne ze bych byla nespokojena, ale urcity detaily tam jsou, co mi vadili a proto bych ted chtela zkusit zmenu.. jsem ted ve 33tt takze jeste trochu cas mam. Muzu se zeptat na par veci - je ten predprijem nutny ( v tom smyslu ze kdyz ho nebudu mit, tak me neprijmou)? Potom co se tyce navstev na klasickem pokoji, muzou az na pokoj, nebo probihaji navstevy v nejake zvlastni mistnosti (docetla jsem se nekde ze na pokoj nesmi, jinde ze smi)? A k porodu musim mit svoji kosili nebo mi pujci andelicka? Moc dekuji za odpovedi 🙂

biibaa
8. kvě 2014

@petronila27 Myslím, že i když předpříjem nebudeš mít, přijmou tě i tak. Ale doporučuju ti si ho zařídit, když už pak rodíš a budeš s nimi vyplňovat nějaká lejstra, bude to pro tebe otravný... Na klasickém pokoji návštěvy povoleny nejsou, jen na takové chodbičce, ale když máš nadstandard, může za tebou na pokoj třeba 10lidí najednou 🙂 Já ho měla pokaždé a fakt doporučuju, nerušíš s mimčem někoho jiného ani oni tebe. A u porodu můžeš mít svojí košili anebo ti dají erár, je jim to jedno...

petronila27
8. kvě 2014

@biibaa dekuji za odpoved, ja na ten predprijem urcite pojedu, to jsem se ptala spis kdyby nahodou 🙂 a ten nadstandard sis hlasila dopredu pri tom predprijmu nebo az pri porodu? Taky bych ho brala, jestli bude volny 🙂a jeste bych se chtela zeptat jestli po narozeni pokladaji mimco aspon chvili na bricho? V cb mi malyho vzali, prinesli po pul hodine na prilozeni, drzela ho sestra, jeste jsem dostala sprdung ze mu saham na hlavu, rekla ze to pujde a zas mi ho odnesla, ani manzelovi ho nedala pichovat..

petronila27
8. kvě 2014

A plati se v Krumlove za doprovod u porodu? A jeste jak je to s rodnym listem? Bydlime kousek od Budejc, takze rodny list jsem si vyzvedavala po porodu na matrice v cb, kdyz budu rodit ted v ck, tak si ho pak vyzvednu nekde na urade v ck nebo ho treba posilaji postou?

biibaa
8. kvě 2014

@petronila27 Nadstandard jsem sice hlásila dopředu, ale rezervovat ti ho nemůžou, je to spíš o štěstí. Když jsem tam rodila podruhé, tak byl volný až od druhého dne... Jinak já jsem obě děti chtěla hned po porodu na břicho, sice mi je tam nenechali bůhvíjak dlouho, ale musíš jim to říct, že to tak chceš a dá se s nimi domluvit. Já teda porodní plán sepsaný neměla, ale všechno, co jsem chtěla- nepíchat vodu, nechtěla jsem oxytocin a nástřih hráze také ne - mi po domluvě splnili. Za manžela u porodu jsem platila tuším 600kč, ale myslím, že už se teď neplatí. A RL jsme si vyzvedli osobně na matrice v Krumlově, v ten samý den, co mě propustili domů.

biibaa
8. kvě 2014

@petronila27 Jo a celý dvě hodiny, co musíš po porodu zůstat na sále jsem měla obě děti u sebe 🙂

petronila27
8. kvě 2014

@biibaa tak to je super, i kdyby ten nadstandard na jednu noc vysel 🙂 ja se snad zacnu po tech referencich na druhy porod i tesit 🙂

biibaa
8. kvě 2014

@petronila27 Já tam byla opravdu moc spokojená. Držím ti palce!!! A napiš pak, jak bylo 😉

jaru30
10. kvě 2014

@petronila27 Ahoj, nadstandart určitě 🙂 Já ho hlásila až během příjmu, byl zrovna volnej. Mám ráda svoje soukromí, tak jsem byla spokojená. A ty návštěvy na pokoji jsou fajn. I mi vlastně až na pokoj nosili jídlo.
I s tím předpříjmem je to jak píše biibaa. Je to cca na 3/4 hodiny a učitě je příjemnější, když si to maminka vyplní v klidu a pohodě, než až pak, během kontrakcí.
Přístup veškerého personálu na 1*. Pokud to tebe nebo miminko nebude nijak ohorožovat, splní ti při porodu vše, co ti na očích uvidí. A všichni byli tááák milí. Těšit se určitě můžeš, máš na co 😵 Já si tam připadala jak na dovolené 🙂

petronila27
10. kvě 2014

@jaru30 to je parada, dekuji, v tom 37tt tam zajedu, aspon nacvicim cestu, v ck znam jen tak par mist, pirodnici musim nejdriv najit na mape 😀 v cb mi pokladali ty otazky pri prijmu a je fajt ze nic moc.. a muzu na ten predprijem sama nebo i s manzelem? A jeste jestli muzu, pri tom predprijmu se hlasi rovnou uz i vybrany jmeno mimca? Ja dostala vcera formular od svoji dr., ale ten je platny asi jen v cb..

jaru30
11. kvě 2014

@petronila27 My byli na předpříjmu oba 🙂 Teď si nejsem úplně jistá, přeci jen už jsou to 4 roky, ale myslim, že ten formulář jsem dokonce odevzdávala až po porodu...🙂

pablinka
11. kvě 2014

@petronila27 rodila jsem v ČK v červnu 2012, na předpříjem mě manžel dovezl, ale nešel se mnou, celkem asi 45minutové zodpovídání různých otázek 🙂. Formulář se jménem mimča ani žádný nechtěli, jen po porodu se ptali, jaké dám holčičce jméno 😉, stačilo jim to ústně.

pablinka
11. kvě 2014

@petronila27 jinak se na porod v ČK opravdu těš 🙂... já byla strašně spokojená. První porod v ČB, druhý v ČK. V Krumlově super, paráda, nádhera, brzy to budou dva roky a moc ráda na to vzpomínám 🙂.

petronila27
11. kvě 2014

@pablinka tak to fakt moc rada slysim - teda ctu 🙂 a chodi tam po porodu nejaky fotograf a foti mimco jak je pak na ty fotce jmeno a vaha atd? Je to sice uplne nepodstatny, ale vcera mne to napadlo kdyz jsem se divala na fotku syna 🙂

janiju
11. kvě 2014

@petronila27
mám lékaře taky v čb - formulář jsem také dostala
rodila jsem v čk - formulář jsem nevyplňovala - nikomu to nevadilo
po porodu se zeptali jak se bude miminko jmenovat, tak jsem jim to řekla a bylo vše vyřízeno 🙂
Též Krumlov vřele doporučuji....mám tak SUPER zážitky, že bych tam šla nejraději znovu....ale další miminko už neplánujeme ☹ 🙂 🙂 a jen tak si mě tam asi nenechají 🙂

janiju
11. kvě 2014

@petronila27
fotograf tam chodí, ale asi jen jednou týdně a nemusíš mít zrovna štěstí... já tam byla jen 2 dny, takže jsem fotografa minula....ale můžeš poslat fotku do deníku sama a oni ti to otisknou 🙂

pablinka
11. kvě 2014

@petronila27 u nás fotograf byl, byly jsme pak vyfocené v Českokrumlovském deníku. Vydání jsem nestihla (a navíc nejsem místní, ale z ČB), ale napsala jsem panu fotografovi mail a on mi poslal celou stranu, na které jsme byly vyfocené s dcerou, v PDFku 🙂

petronila27
11. kvě 2014

@janiju tak to tam maji teda jednoduchy, ja sice formular mam ale jmeno porad nevime 😀 a ja myslela spis jakoby ty klasicky fotky, jak je tam vyfoceny mimco se jmenem, vahou a datumem narozeni, jak ti je udelaji kolikrat chces a muzes rozdat po pribuznych, co si ji pak muzes zaramovat, ne v tech novinach 🙂 ja nevim jak to lip napsat 🙂

janiju
11. kvě 2014

@petronila27
jo už vím, já to blbě pochopila...ty asi v Krumlově nedělají, aspoň o tom nevím....
Kdysi je dělali v ČB, ale to už je hodně let.
Ale rozhodně bych volila Krumlov i bez fotografií 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru