Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
8. dub 2008

Dobré ránko,

Jck: děkujeme za přáníčko...🙂

Terka, jojo o Baby calm jsem taky slyšela, no a jsou hlavně o dost levnějsí než ty probiotické...🙂 Ale unorovky ty probiotické objednávají ze sSovenska, kde stojí 240 KC, coz jde...i postovné jim ta lékarna davá levné, takže se to ze SLovenska vyplatí ...🙂 Kdyby si chtěla dám ti pak na tu slovenskou líkarnu odkaz...v ČR stojí jinka 600 Kc...☹(

gabcos
8. dub 2008

Terka se naše holky omuvily, Emmi taky spala od půl 9 do 02,22... 😀 😀 No to je sranda....🙂

gabcos
8. dub 2008

mělo tam být "se naše holky domluvily".... 🙂

gabcos
8. dub 2008

JO Terka, kdy jdete na ty naušničky??? jsem to řešila s MM, takže do nich taky půjdeme dřív než ve 3 .měsící...🙂
Ráda bych ale počkala, až mi řekneš jak malá brečela...jak moc to bylo hrozné...já jsem srab... ☹ říkala jsem MM, ať tam půjde se mnou, že já to nedám, koukat se na brečíčí Emmi...☹

krista
8. dub 2008

Gábi ty jo, tak to by bylo super kdyby to nezabralo tak bych hodně ušetřila 😲 Jestli někde ten odkaz máš tak mi ho prosím hoď, já bych si ho dala do oblíbených 🙂

Tak to je paráda, že Emmi taky takhle krásně spinkala a co jinak? Jak to jde? Jak spinkáte a jaký máte intervaly mezi kojením??? Je teď rychleji nakojená jak je větší??? 🙂 A co úsměvy? 🙂 Mimochodem už máme doma lehátko a ještě je na cestě k nám hrazdička 🙂 Lehátko budeme víc využívat až bude větší nebo až jí nebudou trápit prdy, protože to na to rozhodně nezabere 😖

krista
8. dub 2008

No Gábi to jsme na tom stejně, já se toho bojim víc než kdyby ty naušnice píchali mě 😅
A jdeme tam 23.4. 😉 To já pak dám určitě vědět 😅 a ten den jdu i na gyndu tak to budu mít lítací den 😝

gabcos
8. dub 2008

No Emmi je někdy skoro celý den zlatá, hrajeme si, culí se, povídá mi a tak...🙂 je prostě k sezřání...:_)
no ale pak jsou dny, kdy je celý den protivná, pořád řve, nic ji nebaví, no hrůza, to pak nevím co mám dělat a jsem sama vzteklá...:-/

Jinak kojení se mi nezkrátilo, protože Emmi je líná vytahnout celé prso, takže ji musím kojit z obou prsou, aby dohromady vypila apsoň tu 100 ml - vážím si ji, abych měla přehled...🙂

Přes den kojím po 2-3 hodinkách, jak si řekne...🙂 Někdy i po hodince...🙂

gabcos
8. dub 2008

Já jdu na gyndu teĎ ve štvrtek....🙂

Aha, tak já nevím, zda ty naušničky nedáme dříve než vy...jedeme totiž 26.4. k našim a ráda bych, aby měla už naušničky - dostala je právě od našich, tak by měli překvápko... 🙂 no a já nechci jet takovou dálku tešně po píchání,bojím se případných komplikací...☹

jenomže když se vidím jaký jsem srab, tak nevím, zda se dokopu zajít s ní na to píchání...🙂

gabcos
8. dub 2008

http://www.mojalekaren.sk/biogaia-probioticke-k...

odkaz na ty kapky, stojí 280,- Kc, jsem se sekla...🙂

není tam sice že je posílají do ČR,ale posílají...🙂

krista
8. dub 2008

Takže už taky nemáte žádný režim? My právě pořád žádný nemáme, přesně jak jsi řekne no a to je taky někdy po hoďce, někdy i míň 😲

Já jsem taky pěkně vzteklá když řve, to přijde MM z práce a hrozně se diví co mi je, kdyby si to zkusil ji tady celý den utěšovat, on přijde když už je vyřvaná a myslí si, že je to pohoda 😝

Kristý právě teď stačí tak 10 minut z jednoho prsu a pak třeba až za ty dvě nebo tři hoďky, já jsem se divila, protože jsem si myslela, že bude mít určitě za chvilku hlad, ale ne, ale celý prso mi taky nevyžahne 😲
Už tam zase kňourá ☹ A co Emmi od kolik spinká? 🙂

gabcos
8. dub 2008

Jinak gratuluji Kristýnce k 1 měsíci.... 😀 😀 😀

jck
8. dub 2008

gábi...já jsem byl na naušnicích s Natálou po šestinedělí a šla bych tak znova 😉 Natálu mi dr. zbudila jak jí bodla do ucha a pak řev, řev a řev a když to bylo píchlí tak jsem si jí pochovíčkala, třošku se zklidnila a pak jsem jí dala do sedačky a usla než jsme došly do auta, ale pak ještě bečela když šly dolů ty náspasti, už jsem to tady myslým psala tak se nechci zbytečně opakovat.
Ale...moje známá (skoro sousedky dcera) byla na naušnicích v půl roce a holčičce je rok teď, ale má hrůzu z doktorky a prý po tom píchání uší, jak už je dítko větší tak si to prý pamatuje a ona má teď hrozný problémy jít s ní k dr. Tak jsem ráda, že jsme to píchly tak brzo a je klídek

tak já radím...je to větší utrpení pro dítko jít později, si myslým já 😀

gabcos
8. dub 2008

řekla bych, že režim celkem máme... každý den koupeme ve stejný čas, ve stejnou dobu ji dáváme spinkat a nemá vůbec problém hnedka usnout, nemusíme ji nijak uspávat a tak... 🙂 🙂

Většinou je kojení po těch 2,5-3 hoďkách, záleží na tom, kolik před tím vypije MM...🙂

krista
8. dub 2008

No tak nakonec budeš referovat ty mně jak Emmi řvala 😀
A jak se těšíte na první výlet s Emmi? Je v autě hodná? Kristýnka tam vydrží spát třeba 6 hodin bez jídla 🙂

To máš jedno s těma kapkama furt je to dobrá cena 😵 A díky za odkázek 🙂

A taky se bojím těch komplikací po tom píchání, můžou přijít horečky apod., tak jsem na to zvědavá ☹

gabcos
8. dub 2008

ha, jsme vzhůru, tak pá

jck
8. dub 2008

taky, taky gratulace Kristýnce k prvním malinkatým narozeninám 🙂 🙂 🙂

krista
8. dub 2008

Jo Gábi díky za gratulaci 😀
My teda režim fakt nemáme co se týče kojení, ale už dva dny spí v postýlce, před tím spala s námi a zvyká si dobře, tak jsem ráda - abych to ale zase nezakřikla 😝

Jck to jsem ráda 🙂 Já už se moc těšim jak bude naušničková 😵

krista
8. dub 2008

Jck taky děkuji 🙂
No Gábi tak zatím, možná tě budu brzo následovat 😝 Poznám že jí tam zase tlačí ty prdy, jinak by spala ☹

panterka
8. dub 2008

ahoj holky, jdu vás dneska pozdravit a za chvíli se musím jít zkulturnit 😉

panterka
8. dub 2008

kristý, teda s tím vysvětlováním jsem se teda zasmála 😀 už vidím, jak bych to říkala Hynečkovi 😀 a on to pak povídal ve školce, to by si musely učitelky klepat na čelo, co mu to povídáme 😀

jinak, holky, mně píchali naušnice v 10letech 😅

dludli
8. dub 2008

ja mam nausnice taky asi az od 10, no skoro myslim ze je lepsi to sfouknout za mala, kdy si to nebdue pamatovat 😅

Je fajn ze alespon v noc jste mely trochu klid 🙂

krista
8. dub 2008

Ty jo holky to já nevim kdy je píchali mě, ale už se fakt nemůžu dočkat až je prďola bude mít, sice všichni poznaji že máme holčičku, když je v růžovým 😅 ale přesto 😀

Panter tak jak? 😲

Holky jsem naštvaná, malá spí už dlouho, vždycky se probere a vyprdí (což jsem ráda) ale nešla nám elektrika, tak čekám jako blbec kdy to pustí a když jsem v koupelně zkoušela světla tak jsem zjistila že jde, ale nejde TV, lednice ... takže nám nešli zásuvky, tak jsem nahazovala pojistky jako blbec několikrát, byl tam nějakej zkrat, tak už to jde, ale bůh ví jak dlouho a já tu marnim čas když malá spí 😖 Teď už nebudu nic začínat, protože bude určitě brzo vstávat 😉

krista
8. dub 2008

Panter tak co? Nenapínej!!! 🙂 Doufám, že vše OK!!! 😉 😵

panterka
8. dub 2008

ahoj kristý, no nic moc

krista
8. dub 2008

Co? ☹

panterka
8. dub 2008

Fialkovič tam nebyl, místo něj jsem byla u Bartošová 😒 podle utz je malej v pořádku, odpovídá a mám ho hlavičkou dolů 😉 no jo, ale čípek se jí moc nezdál, tak mám ležet a další kontrola za týden u Fialkoviče

krista
8. dub 2008

A kolik máš CS víš? Jak to že tam Fialkovič nebyl hajzlík!!! 🙂

panterka
8. dub 2008

no, zajímalo by mě, jestli se jenom tak jistí nebo jestli se jí to fakt tak nezdálo ☹

krista
8. dub 2008

Panter to fakt nevim 😖
Já si myslím že to bude OK, uvidíš, ještě hezky odpočívej a za týden ti řekne Fialkovič že jste šikulky 😵

panterka
8. dub 2008

cs mi neříkala, ale měřila mi utz čípek a je 26mm, a to je prý hraniční... ale nezdála se jí konzistence, že je dost měkkej ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru