Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kajjinka
23. led 2013

Ahoj milé maminky, i ty budoucí 🙂, na začátku roku jsem rodila v ČK, naprostá spokojenost, přístup personálu velmi vstřícný, porod proběhl v klidu a pohodě, podpora psychická byla od paní doktorky i asistentek. Mohu jen doporučit. První dítko jsem rodila v ČB a i když to bylo teď mírně náročnější logisticky (celou rodinu vždy přesunout na kontroly do ČK atd.), tak bych za ČB neměnila.

pablinka
23. led 2013

@kajjinka to máte jako my, první dítě kluk, v ČB, druhé dítě holčička, v ČK 🙂... ať dělá samou radost! 😉

buterfree
25. led 2013

@kajjinka a na normálním pokoji nebo na nadstandardu ?

kajjinka
27. led 2013

Jeden den na normálním, pak se uvolnil nadstandard, nicméně na přístupu personálu jsem změny nepoznala 🙂

iff_kov
5. únor 2013

@pablinka ahoj, kdy a od kolika je poradna v ČK? Je i v pátek?

pablinka
5. únor 2013

@iff_kov ahoj, tak to nevím, já tam poradnu nestihla, v ÚT ve 39+0 jsem měla jít naposledy ke své doktorce (navečer), ale odpoledne už jsem porodila 😀... ale předpříjem jsme tam v pátek byli sepsat asi v půl 8. ráno...

iff_kov
6. únor 2013

Mám dotaz, je poradna v ČK i v pátek? a kdyžtak od kolika?

sammaelka
28. bře 2013

Milé maminky,
rodila jsem v ČK v prosinci 2012, porod byl vyvolávaný (kvůi mému zdrav.stavu). Nastoupila jsem den předem, večer dostala tabletu, ráno píchli vodu. přes den bolesti a dcera se narodila v 7 večer. Rodil mně doktor Říman a vlastně jen díky němu vám tu můžu dnes psát, protože po porodu jsem měla vážné komplikace a málem vykrvácela, on mi zachránil život.
S přístupem personálu a lékařů na sále jsem byla vcelku spokojená, vyslechnou, poradí, do ničeho nenutí, respektují přání rodičky. Na oddělení šestinedělí je to trochu jinak, jako hodné sestry a PA taky byly, ale co jsem vypozorovala, tak to tam funguje stylem "na co se nezeptáš, to nemáš/nevíš". Takže se nebát a ptát se, dotazovat, prosit. A pak jde vše. A rozhodně si nenechat "srát" na hlavu, VY jste maminky, takže bude PO VAŠEM! 🙂

jaru30
28. bře 2013

@sammaelka Ahoj, tak to já zažila opačný přístup. Několikrát denně se mě sestřiky chodily ptát, jestli něco nepotřebuju, jestli umím to a tamto, jak jsem na tom s kojením, jestli potřebuju pomoct s koupáním. Nikoho jsem se nemusela o nic prosit, všechno mi řekly. A myslím, že mi fakt ve všem vyšly vstříc-
A rozhodně jsem tam neměla pocit, že by mi někdo "sral" na hlavu, jak píšeš. Na to jsou tu jiné porodnice 😉 😅

pablinka
28. bře 2013

já tam rodila jako druhorodička, ale u porodu se mě sami ptali všichni na všechno, jestli tomu rozumím, jestli chci to nebo nechci, sami vysvětlovali předem, říkali sami od sebe, jak to pokračuje a tak, na šestinedělí se pak chodily sestry ptát, jestli něco nepotřebujeme, několikrát zdůraznily, že když ze mě půjdou velké kusy čehosi, ať za nimi kdykoli zajdu a ukážu jim to, ptaly se, jestli chci ukázat přebalování apod. Ale je fakt, že když mě něco napadlo, tak jsem se zeptala 🙂 Ono je potřeba se vždycky ptát, všude jsou jen lidi, můžou něco považovat za automatické, i když tomu tak není... Mně vyhovovalo, že se všichni ptali, jestli jde kojení, ale už mě nenutili se tam co 3 hodiny ploužit a převažovat u nich dítě, že ho můžu přijít převážit, když budu chtít, jinak že si ho převáží sami ráno, to bylo fajn. V ČB jsem musela dítě chodit pořád převažovat, pořád mělo "0 vypito", tak to byl na psychiku děs.

evejka
22. dub 2013

Ahoj všechny...v sobotu jsem se vrátila z porodnice v ČK a přináším čerstvé dojmy, snad to někomu pomůže v rozhodování, nebo ke zklidnění 😀 Porodnice v Krumlově je stará, není tak super vybavená, nefungují žaluzie, na záchodech nebývá toaletní papír, je vidět, že už má něco za sebou...ALE to jsou všechno detaily v poměru, jak úžasnej personál tam je. Rodila jsem tam podruhé, akutní císař, špatně položená placenta, takže velká ztráta krve, malýho nemohli vyrvat ven z dělohy, tak jí musely 2x říznout mediálně i sakrálně.No a malej byl zboulovanej, jak ho dostávali ven, takže žádnej pěknej pohled napoprvý, ale ve finále jsem šťastná, že jsme v pořádku, že jsme vše přežili. Za vše mohu poděkovat báječné doktorce Bartošové...ano, působí trochu přísně, je trochu nepřístupná, ale jen na poprvé...dostali jsme veškeré informace, klidné vedení porodu, klid při komplikacích, profesionalita...skvělý člověk. Primář Shon je sympaťák, dá se s ním mluvit, udělá si na vás vždy čas, odpovídá na maily. Mudr. Hana Bartoňová- sluníčko, každý den ráno kontroluje pacientku, je klidná, radostná, poctivá, velká sympaťanda...Mudr Janurová- viděla jsem jen 1x, sympatická, veselá, vtipkovala. Musím říct, že v této nemocnici se potírají vztahy pacient-lékař...Nepřehlíží vás, vždy jsou milí...včetně externistů (Neruda,Říman). Zdravotní sestřičky na ženském oddělení jsou úžasné, jmenovitě Marcela Ungerová, Blanka Gregorová..pak několik mladších, které neznám jmenovitě, ale bylo to vždy pohlazení...chodily se ptát, pomáhat. Musím také vyzdvihnout primáře dětského oddělení F. Chromčáka, který každý všední den kontroluje miminko, je velmi charismatický, milý, poctivý, věnuje se miminku i mamince...sestřičky na novorozeneckém taky moc fajn...hlavně D. Wiedersteinová, to je anděl, který vám se vším pomůže,...jsou tam tedy 2 sestřičky trochu odměřené, ale to je asi o člověku...ale cokoliv jsem potřebovala, neměla jsem ani s nimi problém...Shrnuto...sečteno a podtrženo..Měla jsem těžký porod, odborně ho zvládli na jedničku, miminko je v pořádku, bezvadná přátelská atmosféra...neměla jsem ani sekundu pocit, že někomu překážím, jsem na obtíž, vždy vyšli vstříc...Nevolila bych jinak...

pablinka
22. dub 2013

@evejka gratuluju, úplně se mi s těmi zmíněnými jmény vrátily vzpomínky na můj krásný pobyt v ČK 🙂 Ať se vám doma společně pěkně žije, přeju hladký průběh šestinedělí a malému do života vše nej 🙂

evejka
22. dub 2013

@pablinka moc děkuji, zatím je vše tak krásné...jsem toho plná, tak jsem to všechno chtěla sepsat a podělit se 😀

mykolaapsi
26. dub 2013

@evejka krásně napsané a nezbývá mi nic jiného, než s Vámi souhlasit 🙂 V ČK jsem rodila před 2 měsíci a do dnes vzpomínám s nostalgií. Porodnici jsem si užila až až, protože jsem tam nastoupila již týden před samotným porodem - měla jsem už týden po termínu. Chodila jsem x-krát denně na monitory, proto jsem měla tu čest poznat snad všechny porodní asistentky i doktory a musím říct, že opravdu všichni byli naprosto báječní. Když mě tam pak manžel vezl po víkendu (na který mě pustili domů) na vyvolání, ani jsem se nebála, Když jsme v 6 ráno kráčeli z parkoviště k porodnici, zastavila u nás autem jedna PA a přála mi hodně štěstí, fakt jako doma 🙂 U samotného porodu jsem měla tu čest mít pana primáře, paní doktorku Janurovou a nakonec mi akutního císaře provedla také doktorka Bartošová. Je sice odměřenější, ale špatný pocit jsem z ní neměla. Když jsem pak ležela na pooperačním, sestřičky se o mě starali jak o miminko 🙂 Dokonce se na mě ráno přišla podívat na pokoj i sestřička z ambulance 🙂
Sestřičky na novorozeneckém také bez problémů, přesně jak píšete - dvě trochu odměřenější, ale žádný stres mi nezpůsobily 🙂. Nikdy jsem neměla problém za nimi zajít a na cokoliv se zeptat.
Tím, že jsem tam trávila už týden před, podařilo se mi mít nadstandard a proto jsem si opravdu připadala jak na dovolené 🙂
Sečteno-podtrženo - Krumlov všem doporučuji a vůbec nebudu váhat si to tam jet za pár let zopakovat, i když mám v ČB porodnici co by kamenem dohodil.

kajalka
22. kvě 2013

Ahoj holky, nejste tu některá s čerstvou zkušeností? Pořád váhám mezi ČB a ČK. Věřím, že díky osobnějšímu přístupu a možnosti volby polohy, jde porod pozitivně ovlivnit.

biibaa
22. kvě 2013

@kajalka Ahoj, v ČK jsem rodila už dvakrát, před dvěma lety a pak letos v březnu a pokaždé jsem byla moc spokojená. Sestřičky milé jak na odd. šestinedělí i na novorozeneckém, ochotné... Lékaři taktéž milí, pan primář, který mě rodil naposledy byl skvělý.... Při porodu respektovali moje přání a nijak zbytečně do toho nezasahovali, já doporučuju ČK 😉

terryfox
30. kvě 2013

Holky ahoj 🙂 Já jen doplním čerstvou zkušenost mých dvou kamarádek, jedna chtěla jet do Krumlova, ale porod začal o dva týdny dřív masivním krvácením, takže volila nejrychlejší cestu do nejbližší nemocnice, tou byla ta českobudějovická. A byla nadšená 😕 Prý neskutečně milý personál, všichni ochotní vyjít vstříc jejím přáním, manžel s ní mohl být po celou dobu od jejich příjezdu do samotného porodu... Až jsem nevěřila 😉 No a má druhá kamarádka rodila své druhé dítě v ČB proto, že i poprvé tam byla spokojená. Ale říkala, že tentokrát to bylo ještě lepší! Tak že by se tam něco změnilo, nemáte některá nějaké zákulisní info? 😉 Nechci v diskuzi o českokrumlovské porodnici chválit tu druhou 😀 Ale vypadá to, že se i v ČB možná blýská na lepší časy... 😉 Kéž by! Já dosud neslyšela moc pochvalných slov...

ditakl
2. říj 2013

Ahoj zajímalo by mě jestli se ted někdo chystáte rodit v čk.

bobitka
8. pro 2013

Ahojky,
já, pokud bude vše v pořádku, budu 100% rodit v Krumlově 🙂 TP mám teda až 5.3., ale porodnici znám a do Budějk se mi jít nechce 😉

kajalka
8. pro 2013

Ahoj holky, já tam rodila v červnu a dokud se nevystřídala směna, bylo vše v pohodě. Pak nastoupila PA, která mi porod neskutečně zkazila šílenou bolestí, ač jsem nechtěla, aby do porodu zasahovala. Musela jsem dát nohy k sobě, že s ní nechci nic mít. Naštvala se a začla mít jen samý kecy. Naštěstí přišla MUDr. Foltová, která to jakž takž zachránila a porod dovedla do konce. Těžko říct, jestli příště nezvolím Budějice. Je to holt o lidech. Přeju štěstí na jiné PA.

mykolaapsi
13. pro 2013

@bobitka jééé, já rodila v Č.K. loni 4.3. 🙂 tak ať vám to dobře dopadne 😉

bobitka
14. pro 2013

Děkuji 🙂

elenta
14. pro 2013

Dobrý den, napíšu tady svojí zkušenost z obou porodnic. Svou první dcerku jsem v r. 2008 rodila v Českém Krumlově. Manžel se mnou byl skoro celou dobu bolestí, byli jsme v pokoji s velkou postelí, sprchou, mohla jsem chodit, dělat vše jak se mi chtělo, por. asistentka jen občas přišla na kontrolu. Při poslední fázi přišla doktorka, ani nevím jak se jmenovala, ale byla dost nepříjemná. Naštěstí s námi většinu času trávila asistentka a ta byla příjemná. Porod trval celkem asi 9 hod., z toho manžel se mnou byl asi 7 hod. Takže to hodnotím, až na tu doktorku pozitivně, přístup porodní asistentky supr, prostředí se mi taky líbilo a hlavně jsem tam měla skoro celou dobu manžela.

Co se týká oddělení šestinedělí, tam už se mi to tedy moc nelíbilo, na pokoj pořád chodily návštěvy mé spolubydlící, a to od rána do večera. Byla jsem prvorodička, mléko se nejdříve netvořilo a pak ho najednou bylo tolik, že jsem musela odstříkávat a v tom pokoji nebylo žádné soukromí, sotva jsem přiložila odsávačku, někdo cizí vstoupil. Nejsem taková, že bych dělala nepříjemnosti a někomu něco řekla, to neumím. Dětské sestřičky byly moc přijemné, ty ostatní nic moc.
Nakonec jsem to vydržela, ale pravidla návštěv byly hrozné, ale je to už 5 let, třeba se to již změnilo.

No a další zkušenost je s mou druhou dcerkou, která se narodila v r. 2010, a to v Českých Budějovicích. Tak jsem nakonec jela rodit proto, máme kamarády doktory, a ti mě vystresovali tím, že mám jít rozhodně do větší porodnice, perfektně vybavené, komplikace mohou nastat vždy. Tak jsem nakonec podlehla a jeli jsme do Budějovic (Krumlov i Budějovice máme skoro stejně daleko). Přijetí bylo pěkné, všichni na mě byli moc hodní. Do nemocnice jsme přijeli asi v 8 hod. ráno, kontrakce se zpomalily, tak mě dali na pokoj na od. šestinedělí, jinde nebylo volno. Do hodiny se to však rozběhlo a asi kolem desáté jsem šla na porodní sál, kde už čekal manžel. Tam se mnou byl celou dobu, malá se narodila ve 12 hod. Přístup na porodním sále byl skvělý, sestřička mě v bolestech dokonce masírovala v bedrech. Doktor byl také moc příjemný. Takže přístup skvělý a manžel byl se mnou.

Na oddělení šestinedělí byli také všichni perfektní. Na pokoji jsme byly tři a hlavně co mě se líbilo, že na pokoj návštěvy nesměly, což jsem po Krumlovské zkušenosti uvítala. Dětské sestry moc příjemné.

No a moje poslední zkušenost je z roku 2012, kdy se nám narodil syn, kterého jsme jeli rodit také do Českých Budějovic, jelikož jsme tam předtím byli spokojení. Mnoho lidí mi říkalo, aby jsme stihli dojet, máme to 45 km. Třetí dítě po tak krátké době, prý půjde rychle, bylo to 20 měsíců po mém druhém porodu. V půl 12 dopoledne mi praskla voda, manžela jsem zavolala z práce a jeli jsme. V porodnici bylo přijetí tak jak minule příjemné. Po vyšetření mě dali na jakýsi čekací pokoj o velikosti 3 x 3 m jestli vůbec. Sprchovat jsem se měla chodit kdesi na chodbu. Občas přišla nějaké sestra a poslechla dřevěným sluchátkem srdíčko malého. Manžel tam se mnou nemohl být, nikdo se mi nevěnoval, chodit jsem mohla jen kolem dvou postelí, které tam byly. Chodili se mě jen ptát po jaké dlouhé době mám kontrakce a i-když byly silné, nikdo neměl snahu mě vyšetřit. Nakonec mě vyšetřila až sestra co přišla asi na noční a to někdy v půl deváté večer. Řekla, že to už asi bude, dala klystýr, já zavolala manželovi, který čekal v autě na parkovišti od cca 13 hod. Asi v 9 večer jsem se s ním potkala na porodním sále, no a malý se narodil ve 21.50. Takže cca z devíti hodin co jsem strávila v porodnici, se mnou manžel byl jen posledních 50 min. Přístup na porodním sále byl moc dobrý, ale ty hodiny předtím ...
Nevím jestli takový přístup byl proto, že jsem byly již třetírodička, ale ta doba od cca 13 do 20.30 se neskutečně táhla a manžel mi chyběl. Nevím, možná ne, ale myslím si, že kdyby byl přístup jiný, možná bych byla víc uvolněná a netrvalo by to takovou dobu. Nechápu, proč mě do porodního pokoje nedali dřív, nával v porodnici nebyl. Asi se jim nechtělo ...
Tu hodinu co jsem strávila na porodním pokoji se mi teda věnovali skvěle, i porodní asistentka i doktor byli moc příjemní.

No a na oddělení šestinedělí se mi nikdo taky moc nevěnoval, ale to už mi nevadilo, už jsem věděla co dělat. Přece jenom maminky co měly první mimi jsou přednější.

Takže snad má zkušenost někomu pomůže třeba v rozhodnutí, kde rodit. Za mě, bych se tentokrát asi rozhodla pro Krumlov. Ale asi hodně záleží, na jaký personál člověk narazí. Kamarádka před měsícem rodila v Budějovicích a byly moc spokojená, byla prvorodička.

Můj třetí porod měl být nejrychlejší a byl naopak nejdelší.
Snad má zkušenost někomu pomůže v rozhodování.
Nakonec jsem vše zvládla a mám zdravé děti, to je asi nejdůležitější, nakonec se dá vydržet všechno. 🙂

bobitka
14. pro 2013

Opravdu záleží, na jaký personál člověk narazí...
Já jsem zaměstnanec krumlovské nemocnice 7 let a s různýma praxema jsem tam strávila už dohromady 12 let. A co za tu dobu vím, NIKDY nebyly návštěvy na pokoj na šestinedělí dovolené. Takže jsi asi bohužel měla smůlu, že to nikdo neřešil ☹
Soukromí je určitě moc důležitý a návštěvy by ho měly respektovat a v tomhle případě by na to měly dohlídnout i sestřičky 😉
Je ale pravda, že pokud bych věděla, že není něco v pořádku, určitě bych nabrala směr Budějovice, protože je tam neonatologické oddělení...
Protože, jak píšeš, zdraví je to nejdůležitější! 🙂

kajjinka
20. led 2014

Přesně tak, návštěvy jsou pouze v té malé místnosti, nebo pokud máte nadstandard. Já rodila loni a naprostá pohoda ve všem, musím říct, že jsem měla černovlasou paní doktorku, která byla supr, na všem se dalo domluvit, porod proběhl v poklidné atmosféře, přestože byl poměrně rychlý, asistentky jsem pozanala 3 a všechny OK, no a oproti ČB musím říci, že mi vyhovuje, že miminka nemusí být ve vozíčku, že si mimi mohu vzít do postele, že jsou malé pokoje po 2, že mě nikdo nenutí do jídla, když zrovna nemohu, že vizita i doktoři zdraví a klepou, že na mě nikdo při porodu nekřičel, že mě pokaždé asistentka vyšetřila, nejen že by poslechla ozvy přes břicho, jako tomu bylo v ČB, pravidelně se dělal v noci i monitor, to jsem v ČB nezažila no a halvně i přesto, že jsme rodily 3 zároveň, nepoznala jsem žádný stres, naopak bylo mi, dkyž jsem se ptala na vše odpovězeno, asistentky vždy vyčkaly, nikdo mi nezaváděl kanylu při kontrakci apod... v ČB jsem skoro porodila na pokoji, protože to nikoho nezajímalo, zní to hrozně, ale bohužel to není přehnané, oba porody měly podobný průběh, takže je vše porovnatelné

piskulin
20. led 2014

Ahoj lidi ,,v jakem tydnu jste se byli zaregistrovat v porodnici v CK nejsem mistni spadam pod jinou dekuji za info

kajjinka
21. led 2014

@piskulin ke konci tzn 1-2 týdny před termínem

kajalka
21. led 2014

@piskulin Regisrovala jsem se v úterý a v sobotu jsem rodila.

jennyska
21. led 2014

AHoj @kajjinka @kajalka @bobitka @elenta @mykolaapsi @ditakl @terryfox @evejka @pablinka @sammaelka @iff_kov @buterfree a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Českém Krumlově do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do /porodnice-cesky-krumlov/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

piskulin
21. led 2014

A co porod do vody naky zkusenosti z Krumlova ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru