Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
18. únor 2008

krist,já vím, máš to těžký, zdá se to neřešitelný, nebo už jste o tom s ní mluvili? ☹

krista
18. únor 2008

Panter já si nechtěla stěžovat 😅 Jen jsem to jako tak napsala, že kdykoliv přijde návštěva nebo něco tak je strašně aktivní a prostě tak ... teď nám maji měnit vodoměry a ona asi v tu dobu nebude doma, ale má strašnej bordel v tom jejím pokoji, tak o tom si musíme promluvit, já se přece nebudu za ten její bordel stydět tady před těma chlapíkama až přijdou 😕

Bohužel jsme o tom nemluvili, je to těžký, ale každej den jsem k tomu blíž i když to tak nevypadá, protože pěnim a pěnim 😖

A co ty jinak jak je? 🙂 Doufám, že všechno OK 🙂

panterka
18. únor 2008

krist, vždycky tak přemýšlím, jestli bych to dokázala říct, kdyby to byla moje máma, fakt je to hrozně těžký a hrozně by mě to štvalo. musela bych to asi nechat na MM, ale to zas pochybuju, že by se to někdy hlo. nehorší je, že za chvíli toho místa bude ještě míň, když budete mít Kristýnku, a pak taky takový to soukromí, to by mi asi vadilo nejvíc. je i Tě líto, ale vím, že Ti asi nikdo nemůže pomoct, že je to asi jenom na Tobě ☹
u nás všechno relativně ok. já mám depku z toho ležení, fakt to psychicky nesu hrozně špatně. navíc mám někdy pocit, že MM se na to mimi tolik netěší, vím, že je to blbost, že se hlavně snaží všechno vynahradit Hynečkovi, když já s ním nic nemůžu a je to fakt skvělej táta, ale já bych někdy potřebovala takový to pohlazení a tak. no, je to opravdu rozdíl čekat první a druhý mimčo, aspoň u nás ☹
nejvíc mě štve, jak všichni říkaj, že se nedá nic dělat, že to musím vydržet, to bych je nejradši někam poslala 😒 ať si to zkusí, já odpočítávám dny a týdny, mám jich před sebou ještě necelých 13 týdnů, když to počítám do ukončenýho 37tt ☹

krista
19. únor 2008

Ahojky Panter,

chápu jak se cítíš, že jsi bezradná ☹ Já jsem tyhle stavy měla na začátku když jsem špinila, taky jsem se pak s každým novým "tt" radovala a počítala kdy by asi tak mohlo naše mimi přežít když se narodí ☹

Neni to jednoduchý a kdo to nezažil - nepochopí 😉 TM se určitě polepší uvidíš 🙂 Já taky měla pocit občas, že se MM na malou netěší, ale neni to vůbec pravda, jen jsou dny kdy to dává míň najevo a dny kdy víc 🙂

Teď jedu do Krumlova na ten předpříjem tak se stavím za Gábi a vyfotim nám tu její princeznu, snad nebude proti 😀

S mámou je to složitý, kdyby nedělala aspoň bordel a naschvály tak by se to dalo, ale takhle to nejde 😉 Čas od času musíme po ní dělat generální úklid, vyhazovat jí starý jídlo z lednice, ze spíže apod. ... fakt mě tohle nebaví a MM taky ne, ale ani jeden se na nic nezmůžeme - jemu se divit nemůžu, je to jeho tchýně - moje máma a je na ně abych to s ní vyřešila, ale já jsem neschopná 😖

Tak zatím pá, ozvu se odpoledne až se vrátím z Krumlova 🙂

jck
19. únor 2008

Ahoj holky,

tak jsem vás dočístla a mmmmmmmmmmmmmmmoooooooooooooooooccccccccccccccccccccccccc veliká gratulace Gábi k princezně, tak to má konečně za sebou, holka šikovná a ani se s tím nepárala 😀

krista...tak to jsme na tom stejně, já mám totiž v baráku přítelovo nevlastního bráchu a to ti řeknu, že většího hajzla jsem nezažila. Jsem z něj na nervy každý den (a to myslým vážně) a u nás je to zase tak, že on by se odstěhovat, ale chce po nás koupit byt 😅 a bohužel nekrademe 😀 (už jsem i kůli tomu i vsadila sportku, ale nic, tak jsem toho zase nechala)
Tak vám tobě i manžovi přeju aby jste to vyřešili ještě než přijde na svět Kristýnka, aby jsi pak nebyla na nervy 😉

panterka
19. únor 2008

ahoj holky 😉
krist, rozhodně se ozvi, až se vrátíš 🙂 já tu dřív nebo později budu, nemám kam jít 😅 papa a pozdravuj holky 😉

dludli
19. únor 2008

tak jsem se uz v unorovkach docetla, ze Gabcos ma uz prcka u sebe, byl to nejaky fofr ne? 🙂

dludli
19. únor 2008

holky zbezne jsme procetla diskusi a psali jste o Cutkovi ze rodi v CK, to je ten Cutka co dela na JIhu na genetice?

panterka
19. únor 2008

dludli, ahojky, jj, je to mladej čutka z budějc z genetiky 😉

dludli
19. únor 2008

hm tak na nej jsem slysela jen samou chvalu a zitra se na nej jdu podivat 😉

ted tu byla kolegyne ktera bude za mesic rodit v krumlove, cetla jsem jeji porodni plan, coz neni v CK problem a taky se bez potitzi domluvila s primarem na ambulantnim porodu, a dneska se jde podivat do CB tak treba bdue mit nejaky zajimavy dojmy

panterka
19. únor 2008

ahoj dludli, tak pak dej vědět, jaký z budějc měla dojmy. pokud má teda představu ambulantního porodu a ještě má porodní plán, tak uvidíme, jak v budějcích pochodí 😉 teda já bych do ambulantního porodu nešla ani za nic, ale každej na to má jinej názor 😉 dokonce, jak jsem ležela v krumlově v nemocnici a byla tam ta jedna mamina, čistě alternativka, přes přirozenej porod, tak po porodu změnila názor a říkala, že příště už by si nechala se vším poradit, i ten oxytocin a tak by neodmítala, vodu by si trhnout nechala a jak nejdčív myslela, že by chtěla taky ambulantní porod, tak pak řekla, že taky ne, že si nedokáže představit jít hned dom 😅

panterka
19. únor 2008

halooo krist, kdepak se touláš? ještě jsi z tý porodky nedorazila? 😅

dludli
19. únor 2008

panter ona je uz rozhodnuta pro CK, ale jde se kouknout i do CB, proste at muze srovnat. A kazdy odstavec v jejim porodnim planu zacina slovy pokud to bude mozne, pokud nebudou komlikace, pokud to situace dovoli atd, takze urcite nebude trvat bezhlave na necem co povazuje ted za nejlepsi, kdyz se bude porod vyvijet jinak nez by mel. nwbo kdyz se nebdue vyvijet 😉

panterka
19. únor 2008

dludli, tak to je rozumná mamina, nejdůležitější je zdraví miminka a maminky a o tom podle rozhoduje dr., oni ví, co dělaj 😉 já bych už do budějc prostě nechtěla, i když nemám o druhým porodu žádný extra představy a klidně budu rodit klasicky na stole, ale ne v budějcích, chci tady u nás v krumlově 🙂

krista
19. únor 2008

Ahojky holky, tak dodávám fotky Emmíska od Gabcos 🙂 Emmi je nádherná a maminka se nechtěla fotit, takže jsem jí respektovala 🙂 Jinak byla malá moc hodňoučká, usmívala se na mě, podrobnostmi o porodu mě nechtěla Gabcos strašit 😅
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

panterka
19. únor 2008

ahoooj krist 🙂 tak jak bylo? povídej, přeháněj 😉 co porodka? co Gabi a malá, jak jsou spokojený? a jak monitor?

krista
19. únor 2008

Jck já taky sázím sportku, sázíme každý týden ale prd 😖
No jo s příbuznýma je to těžký, ach jo, chtěla bych bydlet zase sama - vlastní klid, udělali jsme kravinu, že jsme jí věřili a já za to dost pykám 😔

Jinak jsem teď dorazila z Č.K., teda asi před hoďkou, bylo to na dlouho a ještě jsem byla s MM, všechno bylo super, PA strašně moc hodný, akorát jsem tam čekala na monitor cca 20 minut a sama jsem byla napojená cca hodinu, malá se vyjíčně nehýbala, tak jsme na ní čekali, sepsaný předpříjem mám, tak jsem ráda, protože to bylo dost informací a tahat to ze mně u porodu, no nevim, i takhle jsem si občas vzpomněla dodatečně na nějaký choroby naše 😅

S Gábi jse mluvila, o porodu moc ne, ale vím že jí rodil Dr. Klos - to jsem se ptala kvůli tobě Panter 😀 Ale na jakým sále ap. to jsem se zapomněla zeptat, vím že má nástřih, říkala že jí to nebolelo, ani to šití, takže fakt šikula 🙂 Malou zrovna oblíkala když jsem tam byla tak to tam trošku zkoumala jak to patří, ale fakt šikovná 😵 a malinká vůbec neplakala, nic ... prostě zlatíčko a byla fakt mrňavoučká 😵 Já už dlouho neviděla takhle malinký miminečko 😵

panterka
19. únor 2008

krist, tak super, a co ten předpříjem, taky se Tě ptali na takový věci jako mě? 😀
jinak ten porodní sál jsem zas myslela kvůli Tobě, jako kolik jich tam najednou rodilo a jestli byl volnej ten s tou vanou nebo ten druhej s tím letištěm a tak 😉
no, hlavní u porodu jsou asi fakt ty PA, ale stejně dík, že ses ptala? tak toho aspoň znala, ne? navíc je to zástupce primáře 😉 hlavně, že jsou holky v pořádku a spokojený 😉 už nemaj problém s přisátím? a jak jsou spokojený na šestinedělí? nemá nadstandart?

krista
19. únor 2008

Panter já sama nevim jak to s těma porodníma sálama třeba udělám, protože když si budu chtít ulevovat, tak budu muset být v tom předním kde je masážní sprcha a když pak přijde další rodička tak jí šoupnou na ten kde je vana a já utřu, to je dilema co? 😖

Jinak Gábi si prý myslela, že je to Fialkovič ale byl to Klos 🙂 a říkala že se o ní hlavně staraly PA, že tam Dr. přišel jen tak 😀 Nadstandart nemá, je na pokoji sama, takže je spokojená, akorát říkala že jí je tam smutno a říkala zrovna že kojení půjdou zkoušet, já se nemohla zdržet moc dlouho 😖 Před nemocnicí čekal manža a utekla jsem z monitoru a pak se tam vracela na vyhodnocení a stejně jsem je propásla, takže tak 😝 Ale vypadaly spokojeně holky 😵 Z toho kojení má Gábi asi strach, ale říkala jsem jí ať se nebojí, že to bude určitě OK 😉 Já z toho ale budu stejně vyplesklá jako ona 🙂

krista
19. únor 2008

Jo Panter a ptaly se mě na to samý jako tebe 🙂
Jak bydlíme, v jak velkým bytě, ukončený vzdělání, datumy narození, choroby (dokonce jsem zapomněla na svoje choroby ale vzpomněla jsem si včas 😅) no a byly fakt obě ty PA moc hodný 😵

panterka
19. únor 2008

jé, krist, mě se na ukončený vzdělání neptala 😅 ale zas si nejsem jistá, jestli to tam neměla z dřívějška, protože nějaký věci tam měla už zanesený, třeba první MS a tak 😉
hlavně ať se Gabi z toho kojení moc nenervuje, to je to nejhorší. toho se já v porodce nejvíc bojím, že tam bude ten tlak s tím kojením ☹ ale jestli jsou ok, tak by je nejpozději v pátek mohli pustit dom, ne?
koukala jsem na Emminku, je krásná 🙂
zrovna jsem si říkala, že se na Fialkoviče už vůbec netěším 😅 doufám, že si mě tam nenechá 😅

krista
19. únor 2008

Panter jsem tak blbá že jsem se jí nezeptala kdy půjde domu 😖
Já fakt zapomněla na takových věcí, tolik jsem toho chtěla vědět, ale pak jsem chvátala, ona přebalovala malou a já jí jen řekla jak je krásná, že jí mám pozdravovat - já mám taky všechny od ní pozdravovat, dala jsem jí nějakou maličkost a když říkala že půjde kojit, tak ani nebylo vhodný být tam dýl 🙂

Ty Panter, normálně se mě PA ptala jestli jsem u nich někdy byla (v životě jsem v C.K. nebyla 😲) a pak říká, jo byla jste tu, já vás tu mám, netušíš jak je to možný?! A ještě jméno za vdana tam měla, to mám od r. 2005 a to jsem tam určitě nebyla, nevíš jestli nejsou třeba propojený s Č.B. databází nebo tak?

panterka
19. únor 2008

krist, tak to netuším, Tys tam ale byla jen na tý prohlídce, ne? to se Tě na nic nevyptávali? moje údaje tam můžou mít už z tý doby před 5,5 lety, co jsem tam byla po tom potratu 😅 nebo na začátku s tím krvácením... to je pochopitelný. jen nevím, jestli třeba nenatahujou nějak registr z pojišťovny nebo tak, ale proč by tam měli i budějckej okres, to netuším 😅
krist, asi už jsi profláklá 😀 známá firma 😀 😀
s tou Gabi je to pochopitelný, ty maminy toho mají dost samy se sebou, pak to prostředí a nervy. já jsem taky s Hynečkem byla vynervovaná, pak ty problémy s kojením a tak, no, já bych tenkrát přivítala být na pokoji sama, protože jsem byla na pokoji se dvěma maminama (byly jsme tam tři maminy a čtyři děti) a ty dvě byly vyloženě kojný, no a jak nám to nešlo, tak jsem byla na nervy ještě víc ☹ dneska už vím, že nemá cenu se nervovat, nějak to bude 😉
a zjistila jsi, kde jsou tam ty monitory?

panterka
19. únor 2008

vidíš, jak ta těhu demence působí, jasně že jsi to zjistila, když jsi na něm byla 😅 😀 😀 😀

jck
19. únor 2008

Ahoj holky,
tak jsem zkoukla malou princenzu a koukla jsem vedle sebe na to moje zlobidlo a je to až nezkutečný jak to letí, nám je zítra půl roku 😀
Emmi je krásná, taková čisťounká (než bude opálená žloutenkou 🙂 )

panter...monitory jsou na příjmu na sály, tam co jdeš na příjem na porodní sám, tak v tý první místnosti a druhý (vyšetřovna) dělají monitory a pak je ještě jeden jakoby v tý chodbičce od schodů do čekárny na sály. Teda tak to bylo za mě 😉

Krista...já čekala na monitor třeba i hodinu, protože tam chodily maminy z oddělení a tak to braly PA na střídačku. Ale vždy jsme se tam nějak sešly a pokecaly si.
A s tím, že tě tam mají zamsanou to je divný, to jsi byla poprvní na monitrou? Třeba si tě tam napsaly jak jsi byla na prohlídce sálů, třeba!

Ono holky být sama na pokoji je taky na prd. Když tam jsou ty maminy dvě tak se snadno domluví, dojdeš si v klidu do prchy a víš, že je mimčo v pořádku, protože ta druhá mamina je na pokoji. Když jsem tam byla tak jsme s mojí spolubydlící hlídaly mimčo mamině z vedlejšího pokoje, byla tam sama a nemohla si dojít ani na záchod (a to se přebaluješ po porodu víc jak mimčo 😀 ) ale taky se nesmí narazit na ňákou pipunu, to je taky na prd. Je to náhoda.

panterka
19. únor 2008

jck, tak s tím střídáním to je zase fakt, ale hodně záleží na tom, na koho narazíš 😉 asi jako všude 😉
jéééé, já když si vzpomenu, že už je to 4,5 roku, co jsem tohle řešila a za chvíli mě to čeká znovu, tak je to síla. jen počkej, až Natálce bude ještě víc, to už se Ti to miminko bude zdát hodně vzdálený. já vždycky říkám, ať si to fakt všechny maminy užívají a věnujou se mimču, jak to jde. oni vyrostou ani se nenadějem a ten čas už vrátit nejde 😅
no, jsem na sebe zvědavá, tady poučuju a pak budu vyjukaná ještě víc než prvorodička 😅 😀

krista
19. únor 2008

Panter jj zjistila jsem kde jsou monitory - 2. patro, projdeš jedny dveře, napravo je jeden monitor - rovně se jde do čekárny a z čekárny je další monitor 🙂
Maji tam kopu dveří 😅

No v Budějkách je to naprd bych řekla 😖 Tady maji ty pokojíčky malinký ale takový útulný 🙂

Mě PA tvrdila že jsem tam musela být, netušim kde moje údaje vzala, fakt jsem tam nikdy nebyla, já byla v nemocnici akorát když jsem se narodila, v 15ti s mononukleozou a na začátku těhu kvůli špinění, ale jen na vyšetření, toť vše a to bylo v Č.B. 😝

Jck Emmi se prý i narodila čisťounká, žádný mázek 🙂

Jo a na prohlídce sálů se mě neptaly na nic, tam jsem se představila akorát do telefonu, ale těžko bych jim říkala rodný číslo a takový věci 🙂 Opravdu jsem tam nikdy nebyla, ptala jsem se i manžela, jestli jsem na něco nezapomněla a fakt ne 🙂

dludli
19. únor 2008

Kristi tak to je divny s tema tvyma udajema 😲

A gabcos nechtela strasit s porodem? Vzdyt rodila par hodin 😲 sem si rikala jak to mela v pohode. No mozna byla jeste jen vypleskla.

Holky vim jiste ze me to v den D prejde, ale zatim se na porod vyslovene tesim 😀 😎

zvizatinka
19. únor 2008

Holky, tak se pridam do diskuze - kamoska rodila v CB 2x a uz pry nikdy vice.. PA na ni byla nejaka hnusna, no radsi mi to nechtela popisovat 😅 jenom mi rikala, ze na ni PA rvala "Co tady kricite!" no 😕 🙄 😠 tak asi kdyz zenska rodi poprve, tak nemuze vedet, co a jak ma kdy delat.... a kdyz se ji chce rvat, tak at si rve, ne? 😉

panterka
20. únor 2008

ahoj holky 😉
zvizantinko, a kdy tam ta Tvoje kámoška rodila? já jsem tam totiž rodila před 4,5 lety a bylo to děsný, můj nejhorší zážitek z porodu, kterej si pamatuju, je chování PA 🙄 někde jsem slyšela, že se to tam prý už zlepšilo, tak by mě zajímalo, jak starý ty zážitky má ona 😒 jinak, já myslím, že je jedno, jestli rodíš poprvý nebo podesátý, počítám, že já budu podruhý křičet určitě 😅
dludli, já se na porod taky celkem těším, na první jsem se vůbec nebála a na druhej se taky nebojím, i když vím, že to mám jednodušší v tom, že jsem taky poprvý rodila fofrem 😉 vždycky jsem si říkala a říkám, že to odrodilo tolik ženských přede mnou, tak to zvládnu taky 😉 a hlavně, pak už budu mít miminko u sebe 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru