Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

zdeniii
15. zář 2010

Jéé já to kafe taky milovala!!! 😀

jaru30
15. zář 2010

Já takyyy 😀 ale moc nezasytilo, no 😝 takže já si dala kávu a tajně jsem k tomu zobala sušenky 😉 a to pak byla mňamka!

evejka
17. zář 2010

😉 Ahoooj holkyyy...tak moc gratuluju novopečeným maminkám 😉 Ať jsou ty vaši prcci zdraví a dělají radost...Jinak my jsme se vrátili z naší první dovolené s Haničkou!!!Byli jsme v Krkonoších v Černém dole,kdo by chtěl tip na bezkonkurenční penzionek family friendly,ráda napíšu do IP...Bylo to bezva,jen 2 dny nic moc počásko,ale zdolali jsme i nadmořskou výšku 1300 m a chrupkali jsme tam jak syslíci 🙂 S taťkou jsme si tam dali i kafe (já bezkofeinový)a dokonce jsme zvládli i hospůdku (zahrádku) a steak 😉 Jsem na malou Haňuli tak pyšná,jak je skvělá a pohodová,aklimatizace naprosto 100%...jo a k tématu... jídlo v ČK..no občas mi ho nosila sestra na krátko ostříhaná s melírem a to mi moc nechutnalo 😒 ,ale jinak bílý kafe se súšama..mňam!!!Neruda super a sestřičky Ungrová a Wiedersteinová áááách 🙂 Když jsme odcházeli,dali jsme jim pozornost....prostě když musíš,tak musíš 😀

kikita.nikita
25. zář 2010

Ahoj holky, tak jsme se do porodnice po necelých třech týdnech jeli znova podívat.. 🙂 pač je sobota a mě v noci chytly ukrutný bolesti do prsu, tak jsem volala svýmu Mudr..mimochodem super doktor, nikdy mě nějak neodsekl, byla sobota, pravý poledne..a on, že to budu muset na pohotovost..joj, já celá zmatená jsem vleszla na chirurgickou ambulanci, já že netuším kam jít, tak volali na porodnici..poslali mě tam a opět jsem se potkala s Mudr.M.Nerudou. Vyšetřil, předepsal antibiotika a i si na mě vzpoměl, že mě nedávno rodil, tak to jsem čučela.. 🙂 Ale opět ta stará ohraná píseň...skvělej přístup, s úsměvem, aympatické a hodné sestřičky i doktoři.. 😀

jaru30
25. zář 2010

Ahoooj,
@evejka no to mě zajímá, kdepak jste byli. To mi prosím písni 🙂 Paráda, že jste si to užili!!!! Já se zatím s prckem na větší dálky bojim. On už je v tom vajíičku takovej namačkanej, zkroucenej a fakt ho to v něm štve. Ale jak přejdeme do větší sedačky, natáhneme i naše cesty 🙂

A copak jste sestřičkám darovali? 😵
Mě zase napadlo je nominovat jako adeptky na Cenu města 😀 No coo, tolika maminkám pomohly, udělaly už pořádnej kus práce a jejich "sláva" už sahá až do Budějc 😉 😀

@kikita.nikita takže ti ta bolest vlatně ani nevadila 😀 Já bych se tak taky ráda mrkla. Příští Vánoce už začínám zase těhotnět, tak se moooooc těšim!!!! Snad tam pak při porodu budou staří známí 😀
A už je to prso dobrý? pomohly atb?

kikita.nikita
29. zář 2010

@jaru30 Ahojky, když mi na chíře řekli, že mě tam čeká Neruda, tak jsem byla štěstím bez sebe..lepšího doktora jsem si tam přát nemohla..už je to dobrý, hned mi to pomohlo..u malý jsem to měla taky a to i ke všemu zánět dělohy 😒 závidím ti těhotnění.. 🙂 my už tu s manželem natvrdku mluvíme o třetím prckovi...ale stejně teď mám objednanou Mirenu po šestinedělí, ta je na 6 let...ale benjamínka si za těch 10 let uděláme 😀

jaru30
29. zář 2010

@kikita.nikita A proč chcete čekat tak dlouho? 😕 😅

kikita.nikita
29. zář 2010

@jaru30 máme teď děti po dvou letech a chci si od dětí dát "voraz" 😀 Není mi zase tak moc, takže ještě kolem těch 35 můžu s jedním mimi počítat..a u nás naštěstí problém není, tak plánovat prý můžem..uvidíme..

tanuki
18. pro 2010

Ahoj maminky, v ČK se předpokládám neregistruje? Kdy jste si tam poprvé volaly? My jsme se přestěhovali na jih z Prahy, ale pořád do Prahy hodně jezdíme, tak vůbec nevím, jak to udělat, kde rodit.. V ČK rodily všechny kamarádky byly moc spokojené 🙂
Rodila jste některá jinak než v klasické poloze na porodním lůžku? a jak s nástřihy? První dítě šlo bez, takže bych velmi ráda i to další bez 😉

jaru30
18. pro 2010

@tanuki Ahojky,
v Krumlově budeš určitě spokojená. Já byla moc moc moc 😵 Stačí když si projdeš pár stránek zpět a hned budeš všechno vědět 🙂

Registrovat se nemusíš. Jen po 37. týdnu si tam sjeď na tzv. předpříjem. Sepíšou s tebou všechny papíry, aby tě pak PA netrápily při kontrakcích. Je to tak na půl, třičvrtě hodiny. Nemusíš tam ale jet, je to jen na tobě 🙂

Rodit můžeš v jaké poloze chceš. Já byla celou noc s přítelem na manželské posteli ve žlutém pokojíčku, na křeslo jsem lezla jen při vyšetřeních. Dopoledne mi pak PA nabídla, že mi napustí vanu...ale na tu už nedošlo. Šlo se místo toho na sál a na císaře 😅
Nástřihy se tu nedělají automaticky 🙂 Dokonce se budou snažit, aby ses ani nenatrhla. To třeba v Budějcích by se s tebou nepárali. Tam by tě fíkli, šup zatlačit a další mamka na řadu 😒
A pokud už jsi první děcko zvládla bez nástřihu, myslím, že zvládneš i to druhé 🙂

Navíc si můžeš zvolit, že chceš třeba opravdu přirozenej porod bez injekcí...že chceš, aby se malá narodila do šera a neosplepilo jí hned prudký světlo, tak ti taky vyhoví apod.
Prostě a jednoduše, v Krumlově skáčou tak, jak maminka píská. Néé obráceně 🙂

Jo a partner tu s tebou může být od samého začátku kontrakcí, což třeba v Budějcích není. Tam s tebou smí až když tě vezou na sál.

A v Krumlově jsou moc milí lidičky 😵 Mě vyhovuje i to jejich menší, rodinnější prostředí.
Jak říkám, přečti si 5 stránek zpátky a budeš vědět všechno co chceš 🙂

tanuki
18. pro 2010

@jaru30 díky, jojo, pročítala jsem něco zpátky 🙂 To je krásné, že povolí i to šero. Já nejsem zarytě pro přirozené porody, u Veru jsem dokonce podlehla vábení epidurálu 😅 ale myslím, že to pro obě proběhlo výborně 🙂

Já rodila u Apolináře, sice jsem měla fajn mladého progresivního doktora, ale ten box+celou dobu od většího otevření na posteli, to se mi zdá zbytečné a chtěla bych to jinak. No a ještě jednu věc bych si moc přála jinak, ale to je asi problém všude..mít dítě pak po vyšetření třeba přikryté na mém nahém těle- po porodu mi jí ukázali, jenže pak už mi jí přinesli zabalenou jak mravenečka a to mi přijde divný, abych jí já maminka, rodička vůbec neměla okoukanou! V jiné pražské porodnici dávají nahaté mimi vedle maminky vyhřát do inkubátoru, to je snad o trochu lepší než praktiky u Apolináře.

tanuki
18. pro 2010

@jaru30 tak mě napadá a to se před porodem vůbec nechodí do poradny na monitor (CTG)? Nebo Vám je dělali Vaši gyndr? Tady se od 37.tt chodí jednou týdně do poradny+monitor, při přenášení 2krát týdně.

jaru30
18. pro 2010

@tanuki jéééé, tady je to ještě lepší, tady ti jí daj na nahý tělo hned po porodu 😵 Prej klidně ještě s pupeční šňůrou. Přímo jsem se na to ptala PA na předporodním kurzu. Na to jsem se fakt těšila, no ale pak to neklaplo. Doufám, že ten druhej porod už budu mít přirozeně a užiju si to! 🙂

Já chodila na monitor ke své gyn. Ale když ho tvoje dr. nemá, tak pak budeš jezdit do Krumlova. Myslim jednou tejdně.

jaru30
18. pro 2010

@tanuki A ty teď bydlíš kde? 🙂

krista
18. pro 2010

Ahojky holky 🙂 taky jsem rodila obě dvě děti v Krumlově 🙂

@tanuki oba dva jsem je měla ihned po tom co se narodili nahaté, špinavé a scvrklé na břiše i s pupeční šňůrou 😵 pro jistotu se mě akorát PA zeptala jestli mi to nevadí (každý to rád nemá) a já byla jsem nadšená, poprvé jsem tak ráda chovala něco tak upatlaného 😀 🙂 pokud tvoje Dr. nemá monitor, měla by ti vypsat žádanku do nemocnice a je na tobě kam budeš chodit, ovšem lepší je chodit do porodnice kde budeš i rodit, protože kdyby se jim něco nezdálo můžou si tě tam nechat. Nevím k jakému gyn. chodíš, ale co jsem měla první doktorku tak ta byla strašná, vůbec nedodržovala různé zásady, ani ty žádanky na monitory mi nedala, ale domluvila jsem se s primářem Českokrumlovské porodnice a chodila jsem k nim bez problémů 🙂 😉 tak hodně štěstí!

tanuki
19. pro 2010

Jé, to jsem asi napsala špatně, taky mi jí dali na břicho ještě s pupečníkem, ale na chvlililinku, pak odnesli a mě vyšetřili..no a vrátil se ten mraveneček a já si musela z fotek prohlížet, jak vlastně celá vypadá 😠
Bydlíme teď v Prachaticích, ale jak jsem psala, rodit se jezdí raději k Vám 😉
Mám tam doporučeného Dr. Procházku, ale zatím nevím, zda nabírá a navíc se mi moc nelíbí, že si dělá velké UZ sám, myslím, že je lepší jít někam do "centra" takže si asi teď nechám vypsat průkazku a žádanku na 1.screening u své pražské gyn a pak budu řešit případnou změnu.. I když dojíždět jednou za měsíc by se asi dalo..a pak teda ke konci do porodky..

jaru30
19. pro 2010

@tanuki aha 🙂
Já taky nejsem z Krumlova, ale z Budějc 😉 Jsem si taky raději dojela...tady nechci rodit ani za zlatý prase 😀

Já mám Bosákovou v Budějcích a je fajn. Veké utz sice dělá sama, ale stejně každého ještě posílá na takovej podrobnější utz do Centra lékařské genetiky, tady v ČB.
Ale pokud vím, tak v Prachaticích má ordinací Mudr Špička. Dělá taky tady v Sanatoriu Art (tam nám udělali Matýska 😉 ) a je moc fajn. Sednul mi a škoda, že má ordinaci tak daleko.....

tanuki
19. pro 2010

@jaru30 Ten prý sídlí vedle Procházky, jenže je tam asi jen 2dny v týdnu a většinu času se tam tudíž točí různí jiní doktoři..

zdeniii
20. pro 2010

@tanuki Ahojky, já naši dcerku přivedla taky v Krumlově 🙂 Po celou dobu jsem se mohla volně pohybovat a i monitor mi točila PA na čtyřech 🙂 Chtěla na posteli ale já jsem řekla že to ne, že chci takto a jestli to jde, úplně v pohodě souhlasila. Vyhla jsem se i nástřihu - dr. se moc snažil a i pomáhal aby to šlo.
Prostě vše co si řekněš, tak se pokusá splnit, což je opravdu neocenitelné a hlavně by to tak mělo být všude. 😵
Na samotné tlačení jsem byla na křesle, ale určitě to jde i jinak. J8 bych příště chtěla na čtyřech 😀 tak uvidíme 😎
Poprvé jsem do porodnice volala asi ve 30tt, a pak až tam jela ve 36 nebo 37 se podívat a rovnou jsme tam sepsali i předpříjem, který není zavazující.
Na monitory jsem chodila ke svému dr do38tt, a pak ke konci jsem jezdila do Čk asi každé 2 dny 🙂 jelokož jsem přenášela 😎 ale mohla jsem na ti monitory chodit samozřejmě i do ČB, ale tam by si mne hnedle nechali a vyvolávali porod... V ČK tě nechají přenášet 8 dní a pak si tam jdeš "lehnout" ještě na týden abys byla pod dozorem (samozřejmě lze odmítnout) a pak až teprve vovolávají, tedy pokud člověk nechce dříve sám...
Už mi nic nenapadá, kdyžtak se ptej 😵

Krásné těhulkování přeju!!

evejka
21. pro 2010

@tanuki já jsem taky rodila v Krumlově a neměla jsem tak pohodový průběh.Hanička měla špatné srdeční ozvy, takže jsem nemohla využít veškerý komfort, co ČK skýtá, ale ležela jsem ve žlutém pokoji na žlutý postýlce a jediný pohyb mohl být ze strany na stranu, protože jsem měla zavedenou sondu na Haniččinu hlavičku. To vše cca 6 hodin, nakonec jsem byla šťastná za císaře. Přesto Ti chci říct, že i když se vyskytnou komplikace, jsou kvalifikovaní a velmi vstřícní. Rodil mě MUDr. Neruda a nedám na něj dopustit. Nepovedla se nám jen PA (Tereza Vokatá), tak na tu pozor. Jinak, jak jsem již psala, poporodní péče je tam nebeská a věřím, že i díky tomu se mi rychle spustilo mlíko a jako prvorodička jsem neměla s péčí o miminko žádný problém. Naučí Tě všechno...od koupačky po kójo, po dodání sebevědomí jako ženě a mamince 😀 ČK DOPORUČUJU!!! 😉

jaru30
21. pro 2010

@tanuki k tý péči...možná tě někdo bude strašit, že tam nejsou odborníci a že při problémech tě budou převážet do Budějc a ty svoje miminko neuvidíš, bla bla bla.....ano, ale to jenom v případě, že by se narodilo předčasně, do toho 37.tejdne. V Krumlově nemají pro tyhle nedonošeňátka tak super vybavení jako v Budějcích. Tak ho radši převezou..........
Ale pokud budeš rodit v termínu, už je vše ok a s případnýma komplikacema si určitě poradí. Jsou tam odborníci jako všude jinde 😵 😵 😵

kosarka
29. pro 2010

Ahoj holky, mohu se k vám přidat? Mám totiž jedno velké trápení. Jsem nosička leidenské mutace a celé těu si píchám fraxiparin a jezdím na kontroly do CB na hematologii. Mám už jedno dítko, malou dcerku a tu jsem rodila v CB, protože mi to dr. doporučil. Teď jsem byla rozhodnutá rodit v CK, ale můj dr. mi to "zakázal" a nařídil opět CB. Ale já tam za žádnou cenu nechci. Chápu, že kdyby se v mém případě něco stalo, asi jsou v CB na to lépe vybavené, ale já vím, že půjdu císařským řezem a chtěla bych být v CK. Můj dotaz spočívá v tom, páč už si to moc nepamatuju, když chodím na první monitory, mám žádanku? Já jen jestli i kdyby mi jí dr. vypsal do CB, jestli bych ho mohla obejít a mohla bych jezdit do CK? Když bych chtěla plánovaného císaře, můžu si to dohodnout rovnou v nemocnici, nebo musím přes svého dr.? Zajímá mě to proto, protože když budu mí plánovaný a budu uspaná jen na spodku tak v CK u toho může být i manžel, ale v CB u toho být nemůže. Ráda bych ho tam měla. Dokážete mi někdo poradit? Jsem strašně špatná z toho, že mi dr. nařídil CB, protože já tam opravdu za žádnou cenu nechci. V CK mi to přijde milejší a útulnější a prostě se mi tam zdá vše lepší. Prosím vás o radu a moc děkuji. Mějte se hezky. 🙂

krista
29. pro 2010

@kosarka ahojky kosarka, já jsem v prvním těhotenství chodila na monitory sama bez jakékoliv žádanky, moje Dr. je nedělala ani mi žádné žádanky nedala, domluvila jsem se konkrétně s panem primářem, říkal mi že nějaká česká lékařská komora ty monitory doporučuje, takže abych určitě přišla, že to nebude problém 🙂 možná by teda bylo fajn si tam zavolat a konkrétně se domluvit s nějakým lékařem 😉 co se týče plánovaného CŘ, nemám zkušenost takže neporadím. Každopádně držím palce, aby ti všechno vyšlo dle tvých představ 🙂

jaru30
29. pro 2010

@kosarka Ahojky 🙂
v první řadě, NIKDO, žádnej doktor, nemá právo ti nařizovat, kde budeš rodit. Je to jen a jen tvoje rozhodnutí 🙂

Já chodila celou dobu na monitory ke svojí gyne....jen jednou jsem byla v Krumlově. Ptž mi ke konci odteklo trochu plodovky. To bylo v pátek, gyne říkala, že je malej ok, ale že to určitě chce další monitory i o víkendu, pro klid. Dala mi papír do čb nemocnice a řekla, že si mě tam nechají na víkend na pozorování, že to tak běžně dělají (ona tam taky slouží). To jsem odmítla a oznámila jí, že si radši sjedu do Krumlova. Byla v pohodě. Jen mi do průkajdy napsala v krátkosti, že žádá o monitor a s tím jsem tam jela. Ani to tam po mě nechtěli 🙂
A je fakt, že jsou tam všichni moc milí 😵

Na toho císaře ti zřejmě dá gynekolog "papír". Podle mě je jedno, kam s ním pak pojedeš. Je to tvoje věc. Já to takhle dělám taky, s žádankama o vyšetření. Často jsem s nima šla k jinýmu dr. a nikdy nebyl problém 😉 (naposledy v těhu. Např. na některých krevních testech jsem nebyla v laborce na Jihu, jak bylo psáno na žádance, ale u nás na Vltavě 😉 )
Tak věřim, že i v tomhle případě to bude ok 🙂

A pro klid duše si do Krumlova zavolej, určitě ti vyjdou vstříc 🙂

Chápu, že nechceš do Budějc 😉 Já si těch 30 km taky radši dojela 😀

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kosarka
30. pro 2010

krista: Děkuju za rychlou odpověď 😉 Ty sis do CK volala nebo sis tam zašla? A primáře znáš osobně nebo si na něj jen měla štěstí? Jinak moc děkuju. 🙂

jaru30: Já si taky myslím, že to kde budu rodit je má volba. Tak trochu si myslím, že můj dr. je proti CK, prý je tam špatná domluva s lékaři atd. Tak mi to minule říkal. Ale i u prvního těhu jsem měla přímo v knížce napsáno porod nemocnice CB, tak jsem to neřešila a jela tam. Ale teď jsem prostě rozhodnutá pro CK, mají tam lepší dobu návštěv, i je to takové osobnější a ne, že sedí všichni na jedné chodbě. Navíc od domova to mám blíž a tak různě.
Navíc jak píšeš, že když ti tvá dr. dala žádanku, že by si tě v CB nechali na víkend , tak to je pravda. Mě dr. taky říkal, že by si mě v mojí situaci do CB vzali už na konci 38 týdne. Ale chápeš to? Já mám doma už jedno dítko, a fakt nepotřebuju jen tak někde ležet 2 týdny než porodím a pak další týden, jestli budu po císaři. Prostě tě poslechnu a jestli mi napíše žádanku na monitor do CB, pojedu s ní do CK a uvidím co mi tam řeknou. Asi ho takhle budu muset obejít , jestli chci být v CK a jako že fakt chci. Jen doufám, že mě pak v CK za to nevyhubujou. Ale zkusím si tam po novém roce zavolat a domluvit se tam rovnou s nima. Snad se tam se mnou o tom někdo bude bavit. Uvidíme. Ach jo, mám z toho fakt docela nervíky.

Holky děkuji za všechny rady a příspěvky, pomáhá mi to, sama bych asi byla zoufalá. 😉

krista
30. pro 2010

@kosarka primáře neznám nebo neznala jsem do té doby, našla jsem si na něj e-mail a napsala jsem mu, ještě tentýž den mi přišla odpověď 🙂 a už v minulosti jsem se ho ptala ještě na jiné věci a vždycky mile a skoro hned odopověděl 🙂 a o něm se všeobecně ví že je takový alternativní člověk, já to slyšela už od více lidí co ho znají včetně porodních asistentek, takže pokud se ti třeba nechce žhavit dráty, určitě bych mu napsala alespoň e-mail, popsala celou tvou situaci a já jsem si téměř jistá že ti vyjde ve všem vstříc a hubovat tě nikdo nebude, neměl by 😉 🙂

krista
30. pro 2010

@kosarka tady je nějaký info, mimo jiné i ten kontakt na konci:
http://www.nemckr.cz/gpo.php

len089
30. pro 2010

Ahoj v ČK na porodnicko-ginekologickým odd. jsem ležela.Podle mě je dost znát nedostatek peněz např.po císaři a jiných operacích můžete zapomenout na nějakou jipku tu tam prostě nemaj.Já osobně jsem tam nerodila.sestřenici nechali po odtoku plod. vody ještě několik hodin trpět potom ji nechali porodit dítě které vážilo 5,20 přirozeně jak potom byla rostrhaná ani nebudu popisovat. Dítě nebylo v pořádku a převezli ho do ČB.Doktoři jsou příjemní ale pokut o něco jde tak nic moc.

jaru30
30. pro 2010

@krista pravdu máš 🙂 Primáří jsem psala pár týdnů před porodem, abych se pozeptala na pár věcí a hned druhý den ráno jsem měla odpověď. Byl fajn 🙂

@len089 nemůžu souhlasit. Já po císaři jsem, a ten první den jsem ležela na JIPce. Byla jsem tam sama v celém pokoji a všechny kolem mě skákaly 🙂 Teprve druhej den mě přeložily na normální pokoj, resp. na nadstandart.

Můžeš mi napsat, kde konkrétně jsi pociťovala nedostatek peněz? 😀

S tím potrháním....nestalo se jí tohle spíš v Budějcích? 😉 Tam se chvátá a rodí jak na běžícím páse. Tady si s tebou hrajou (protože mají čas) a naopak se snaží, aby se mamina potrhala co nejmíň. A znám pár holčin, co díky trpělivým doktorům porodily mimčo i přes 4 kila, bez natržení 😵

A to že převezli miminko....Do Budějc převáží v případě, že se narodí předčasně. S ostatním si poradí 😉 A nevymluvíš mi to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru