Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

jitulka1985
22. únor 2008

Tak polštářek je doma 🙂 Je úplně suprovej, měkkounkej, kraviny to určitě není, nadávat nebudu kristý, naopak, jsem moc ráda.....jen jsem si myslela že je menší..... 😲 Ty jo, taková obrovská krabice a v ní takovej obrovskej polštář 😲 😀 😀 Ale je moc hezkej, vyfotím ho a dám do alba

panterka
22. únor 2008

já jsem, krist, myslela třeba jestli si nebudeš s sebou brát relaxační hudbu nebo takový věci. já vlastně nevím, jen sbírám tipy, co kdo má v plánu, abych si to promyslela 🙂 jinak na yal jsem taky neslyšela nic moc, prostě jdu do klasickýho klistýru 😉
jitul, MM říká, že je to anakonda 😀 která spí s náma v posteli 😀

panterka
22. únor 2008

krist, kdybys náhodou rodila příští týden do středy (i když Ti to nepřeju, počkej si na březen), tak bych se pak na vás mohla přijít juknout, ve středu jdu totiž na kontrolu 😉 co kdybych Ti písla do ip číslo telefonu, že bysme si pak mohly písnout 😉

krista
22. únor 2008

Jitul jj taky jsem si myslela že je menší, ale on se mi vejde hezky pod hlavu a ještě mezi nohy mi pokračuje, takže fakt gigant 😀 Těšim se na foto 😝

Panter jj písni mi to čísílko, napíšu ti svoje obratem 🙂 A to si piš že rodit nebudu 😀 Nechci 😅 Byla bych akorát nas... že si tam malá těch pár dní nevydržela a navíc bych neměla tu pánev změřenou, protože tu mi ta slepice bude měřit až ve středu 😠 Vidíš nad relaxační hudbou jsem neuvažovala, já totiž ani nevím co by mě u porodu mohlo uklidňovat, já poslouchám všechno možný, přes J.S. Bacha po Rammsteiny 😀 Takže těžko říct 😀 Asi budu ráda, když třeba zapnout klasický rádio 🙂

krista
22. únor 2008

Jo a ty si hudbu brát budeš teda? 🙂

panterka
22. únor 2008

krist, já asi ne, já nic moc neposlouchám, ani rádio si nezapnu, já bych si tam maximálně mohla vzít Landu 😀 no, to číslo jsem Ti písla, ono se bude taky hodit, kdyby si mě náhodou dr. nechal v nemocnici ☹ to bych vás chtěla vidět stopro 😉

krista
22. únor 2008

Panter tak jsem ti odepsala 😀
A něco jinýho si teda na ten porodní sál budeš brát? Nechám si poradit 🙂

panterka
22. únor 2008

já právě vůbec netuším, já jsem v tomhle hrozně neosvícená 😀 tak sonduju u vás skoromamin 😀

panterka
22. únor 2008

jé, krist, tak jsem si všimla, že sis dala do albíka tašku 🙂 ale ta je docela malá, ne? to tam měly maminy i větší 😉

jitulka1985
22. únor 2008

Kristý tak mám v albu ten polštářek 🙂

jitulka1985
22. únor 2008

Furt ho tu zkoumám, ale je pohodlnej, je super jak se přizpůsobí.jen jsem fakt v šoku z té velikosti 😀 😀 Ale je to dobře že je takhle velkej.A pak pro mimčo jako podpěrka při kojení, to musí být dobrý 🙂

krista
22. únor 2008

Panter právě že neni malá, to mi říkaly i holky v jiným tématu, já bych řekla že je velká dost, možná jak jsem osekala tu fotku tak tak působí 😕 Radši bych teda měla menší 🙂 Ale vešlo se mi to tam jen tak tak 😝 No aspoň nebudu vypadat jako blázen, když tam přijedu, jestli tam nosívaji maminy větší 🙂

Já si na ten sál nic brát nebudu, tu hudbu ani žádný prostředky, ulevovacích prostředků tam maji oni dost, takže budu doufat, že to bude OK 🙂

krista
22. únor 2008

Je Jitul ten je hezkej, ale nemá nějakou jinou barvu? 😕 😲

jitulka1985
22. únor 2008

Myslíš??? 😲 Já nevím, mně se nezdá.....Myslíš že je tmavší nebo světlejší?
kristý koukala jsem na tvé album, že tam máš nějaké nové věcičky a líbí se mi ta fotečka s těmi taškami...zbaleno do porodnice 🙂

krista
22. únor 2008

Já už to nemůžu najít Jitul, ale měla jsem za to že si objednávala z odkazu kde byly nafocený jen ty tři vpravo nebo ne teda? 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11107340&tab=0

krista
22. únor 2008

Jo a děkuji za pochvalu fotečky, to jsem tam teď házela, aby holky viděly jakou mám velkou tašku a oni mi tvrdí že je malá, tak to je dobře 😀

krista
22. únor 2008

Jitulko myslela jsem si, že budeš mít jeden z těchto 🙂
http://img.mimibazar.cz/foto/4/080213/12/d69299...
http://img.mimibazar.cz/foto/4/080213/12/d69299...

Ale je hezký to jo, jen že jsem překvapená že máš jinej 😀

jitulka1985
22. únor 2008

Kristý já jsem si objednávala přímo tenhle s těma medvídkama.....Mně se líbil nejvíc.Já jsem ted na tu modrou ujetá 😀
Jo, taky bych řekla že není tak veliká ta taška......hlavně když tam máš to, co potřebuješ.To já bych ted ani nevěděla co si sbalit všechno 😀

panterka
22. únor 2008

jitul, super polštář 😉 a jsem zvědavá, jestli budete mít taky Hynečka 🙂 to by určo byl takový zlatíčko jako ten náš miláček 😵
krist, věř, že jako blázen vypadat nebudeš, fakt ne 😉
taky to nijak nebudu řešit, prostě porodím s tím, co tam mají, jen to pití si vezmu 😉

krista
22. únor 2008

Holky já taky nevěděla co všechno si zbalit, bylo to pro mě takový chaotický nejdřív, sbírala jsem seznamy od holek z netu a pak je samozřejmě podstatný poptat se v konkrétní nemocnici co vám daji - což v našem případě odpověď jednoduchá - nic 😀 takže zbalit všechno bez čeho se neobejdete, ten můj seznam snad stačí, nechtěla jsem kupovat ty síťovaný kalhotky, ale pak jsem šla kolem lékárny a řekla si, že tím nic nezkazim, prý jsou lepší na to popordní poranění tak uvidíme 🙂 Kdyžtak mám erotickej model 😝 a ještě jsem tam nepřipsala vložky do podprsenky že mám taky zbalený 🙂 a kartáč na vlasy 🙂

jitulka1985
22. únor 2008

Panter děkuji za pochvalu polštářku 🙂 No já furt tuším, že to prostě bude Hyneček no, už podle toho jak furt vybírám všechno modrý a jsem ujetá na modrou 🙂 A jestli to bude zlatíčko jako ten váš Hyneček, tak to bude super 🙂
Kristý ten koš na plínky jak máš v albu je moc hezkej a pak je taky super ten zásobníček na plínky, nad komodu.No prostě super věcičky máš 😉 Už se těším až budu mít takhle i já všechno 🙂 Už bych si to nejraději vše objednala ted.
Mám vyhlídlé i těhu džíny, ale nevím nevím jestli by mi byly...nemám nějak odhad.Ale možná to risknu, nejsou moc drahý v MMB.

krista
22. únor 2008

Jitul a píše tam na MMB ten prodávající rozměry? Přeměř si starý kalhoty a nemůžeš se splést, takhle jsem taky jedny kupovala 😉 A právě že mi jich hodně nebylo, sama víš jakou mám postavu hruškovitou, takže u mě to nebyla sranda, ty si můžeš vybírat 🙂

Já myslim, že budeš mít holčičku 😀 😉 Děkuji za pochvalu všeho, ten koš na plínky to je z toho Bejbycentra jak jsem ti psala, že na jednou bylo 149, -a na druhým 169,- no já platila samozřejmě těch 169,- 😝 a ten kapsář stál z netu 70,- včetně poštovného, já mám levný věcičky 🙂 I přes to že nám to finančně přes těhu moc nešlo tak jsme se snažily koupit tak nějak potřebný věci pro malou a pár i těch co jsou nepotřený ale líbily se nám 😀

panterka
22. únor 2008

jitul, já taky kupovala těhu džíny přes net, a přesně jak říkala krist, přeměřila jsem svoje normální džíny a vzala o trochu větší (to se mi vyplatilo, protože jsem fakt tentokrát nabrala víc než s Hynečkem - to jsem měla celkem 10kg nahoře a teď už mám 9kg nahoře 😅 )
krist, předpokládám, že budeš používat jednorázovky, nebo půjdeš i do látkovek?

krista
22. únor 2008

Panter přesně tak budu používat jednorázovky 🙂 Moje máma se teda zhrozila když to slyšela, ale já jsem řekla že nebudu za pradlenu a kvůli kyčlím budu dávat širší balení, tak co 😉 Však víš že ona mi musí do všeho kecat, ale do výchovy dítěte, to zkusí jednou 🙄 A co ty? Taky jednorázovky? 🙂 Látkovek jsem si koupila 20ks na blinkací nehody 🙂

panterka
22. únor 2008

krist, já jsem teda na Hynečka do 6 týdnů poctivě používala klasický látkovky (široký balení a navíc 3 najednou), a pak už jen jednorázovky, ale teď půjdu nejspíš rovnou do jednorázovek. chceme být přes léto na chalupě. tak sice je kde plínky sušit, ale je tam problém s praním a vyvařováním (leda na kamnech), nemáme tam automatku, ale jen starou tatramatku a v tý se to fakt nedá 😅 jakou značku plínek máš připravenou?

dludli
22. únor 2008

Holky pamatuju si jak na chate kdyz jsem byla mala stalo u pumpy nekolik kyblu a machalo se a a machalo....a porad kolem dokola 😀 Tedy kdyz mamka prala na brachu, ne ze bych si pamatovala na svoje plinky 🙂

Krist jak ses ptala jeste na toho Dr, tak je fakt ze Tuma tam ma vzdycky desne lidi, ale tedy poslat me k Trsove to tedy nevim. Snad to nemohl udelat bez jejiho souhlasu? Myslim te kamaradky? Ja jsem k Trsce chodila akorat pro prasky a vzdyck yjsme vedel aze kdyby mi melo neco byt ze jsu jinam. Jsme moc rada ze jsem se domluvila s Tumou, tak nejak to vyznelo, jak nemeli v ordinaci na PK jih UTZ, tak chodili vsechny tehule k Tumovi do Metropolu jen na ten UTZ , no nam se to mimco pak nakonec nepovedlo, tak revize atak, a jak se Tuma o me staral tak jsem se proste zeptala sestricky, jesli bych mohla chodit uz jenom k nemu, no a nebyl to problem.

K te hudbe, nam ted na cviceni rikala PA ze je dobre zacit nejakou hudbu poustet si uz ted, ze na ni bude mimi zvykle, ze se pri ni zklidni a tu si vzit pak k porodu. Tak mozna o necem popremyslim, ze mimi na neco naucim 😀

krista
23. únor 2008

Panter koupila jsem Tesco fialové na zkoušku a když nebudou vyhovovat budeme zkoušet dál až po Pampersky a co ty? 🙂

Dludli já si poušítím občas hudbu na kolotoči na postýlce, tak uvidíme jaký to bude mít efekt až budeme malou uspávat 🙂

Co se týče toho Dr. sama nevím, jestli se kámoška bránila. Ona mi jen řekla, že Tůma toho má hodně, že jí dal na těhotenskou poradnu k Trsové a že jí nemusí 😖 A někdo taky psal, že chodí na UTZ přímo k němu, nevím jestli ty ... ale ona musí lítat až k Metropolu 😒 Nechápu 😖

agentka
23. únor 2008

Ahoj holky,ted jsem náhodou narazila na tohle téma.Rodila jsem v Krumlovské porodnici a musím říct super.Úžasný sestry jak na gynekologii tak na dětským,skvělej přístup,prostě super.Akorát mě rodilMudr.Říman,a to nebylo nic moc,sprasil mi šití 😠
ale jinak super.Co se týče Trsový,je to děsná doktorka,odešla jsem od ní v 5. měsíci,

krista
23. únor 2008

Ahojky Agentko to je super, že přidáváš další zkušenost, s tím Římanem mě to mrzí ☹ Můžu se zeptat, jestli už je to OK? Jestli jsi zahojená po takový době? A ty bydlíš v Č.B. a taky jsi volila Krumlov? 🙂

panterka
23. únor 2008

krist, já jsem s Hynečkem používala prakticky jenom huggiesky, ale zas mi holky červnovky říkaly, že huggiesky nejsou to, co bývaly. že je vylepšili a to vylepšení nebylo nic moc, tak nevím 😅 mám jeden balíček z DM těch newborn 2-5kg a protože nám tu už otevřeli tesco, tak vyzkouším určo ty, jen jsem něco zaslechla, že ty mají až od tý velikosti mini, od 3kg. tak uvidím.
no, jak jsem psala, Říman na mě taky moc dobrej dojem neudělal, už před těma 5,5 lety po tom potratu to byl takovej frajírek a řekla bych, že se moc nezměnil, takovej seladon. ale on tam myslím není furt, má svojí praxi, tak nevím. mě přijímal v noci s tím krvácením a MM ani nepozdravil 🙄 no, trocha slušnosti by mu neškodila 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru