Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
27. únor 2008

ahoj krist, tak to je teda hrůza, s tou Tvojí dr. 🙄 je to s prominutím k.... 😠 budeš volat kvůli těm monitorům do krumlova? tak dej vědět, jak se domluvíš 😉 já mám dneska tu kontrolu, tak jsem docela dost nervozní, mám jí totiž až v půl druhý 😒 ještě se do tý doby budu muset dát trochu do kupy, oholit (to zas bude nadlidskej výkon) a umýt hlavu 😉

kulllisek
27. únor 2008

Týýýýý jo, Krist, to musela být tedy návštěva, asi bych tam vrhla šavli 🤐

Nechápu, proč ti MUDr. nechce změřit pánev, mě ji měřila sestřička hned při vydání těhu průkazky 😅 A mám to poctivě zapsáno v těhu průkazce 🙂 A to jsi byla jako u svý MUDr.????

Kristý, složenkama to platit nechci, páč v dnešní době už dáváš za složenku 22,-- Kč a to bych se uplatila!!!! 🙄 Ale na to internetový bankovnictví bych se mohla poinformovat, platíš nějaké měsíční poplatky?

Panter, na protekci byste asi potřebovali hodně tučnou obálku 😖

panterka
27. únor 2008

kuli, přesně tak mi to připadá, prostě MM není podnikatel, tak jsou nám obyč známosti nanic 🙄 je to smutný, ale věřím tomu, že u určitých lidí by tohle nebyl žádnej problém 😠

kulllisek
27. únor 2008

Víš, Panter, spíš si myslím, že někteří lidé to berou jako samozřejmost a tu obálku už mají připravenou když tam jdou...no a pak se prostě na NORMÁLNÍ lidi nedostává!

Je to hnusnej korupční svět, ale bohužel s tím nic nenaděláme, dáš jednou (schrastíš veškeré úspory) a budou chtít pořád, tak už to chodí! Chjo, je to bída, ale nebudeme si tím kazit náladu!

Radši písni, jak ti je a co Hyneček, je ve školce??? 😉

krista
27. únor 2008

Panter oholení je pro mě taky nadlidskej úkon, ale nějak to zvládám naštěstí 😀 Už jsem si zvykla 😀
Jéé ne takhle jsem to nemyslela s tou protekcí - jako uplatit, myslela jsem nějaká zmíňka od mamči by nepomohla jo? 😖 Moc držím palečky na dnešní kontrolu, ať je všechno v největším pořádku 😉 🙂

Jo jinak na ty monitory jsem psala primářovi jak to vidí on, tak uvidíme, prostě jsem mu napsala (slušně) že moje Dr. na to s... a uvidíme 😉

Kuli máme ČSOB a tuším že to zřízení bylo zadarmo, tenkrát nám to cpali a já to nechtěla a neplatíme za to nic a ty příkazy tam vyjdou fakt na pár korun, dá se tam dát i trvalák, dobít kredit - všechno se autorizuje přes telefon 😉

dludli
27. únor 2008

Ahoj holky po ranu (dopoledni 😝 )

Kullli tys byla vcera po tom cviceni unavena? Ja byla uplne nabyta energii (jee nebo nabita? 😅 ) I Martin rikal jak mi to slusi 🙂 no a pak jsme lezli po nakupech, zvladli jsme vlastne jenom igy, ale koupil si nejaky dve kosile a dziny ja nakonec taky dve trika, tak to jsme toho pak uz mela plny brejle, a jak jsem byla pak uz unavena tak mi zase rikal ze vypadam desne.

Na ty polsatre jsme uz taky koukala chtela jsem si ho hned objednat, ale nakonec jsem nejak vyckavala, no a dobre ze tak, muzem je objednat spolu za jedno postovny. A z MMB jsem platila vzdycky pres net, a jak dostaly zensky penize, posilaly balicek. Tak to muzu pak koneckoncu zaplatit pres net za obe, kdyz budes chtit a bude.

Jo a jeste k tem kalhotam, moje velikost je tak 42, takze me se kalhoty nikdy nekupovali lip nez ted 😀 normalni kalhoty mit vubec nemuzu, ani bokovky, mam nejak citlivy podbrisek, vadi mi i cela rada spodaru 😅 proste ta gumicka, nejak mi roste bricho hlavne dole, nebo nevim 😕

dludli
27. únor 2008

kristy jak budes moct zmen Dr, tohle je des. Me se taky jednou u Trsove zvedal kufr, jak mela takovy ty "obouvatka" jak ja rikam 😀 ktery pouziva pri prohlidce proste v kyblu s vodou, z toho je vyndala, prohlidla a pak hodila zpatky, mco jsem doufala ze to je nejaka desinfekce nebo tak, ale radeji jsme se neodvazovala myslet na to, co tam vsechno je 🤐

panterka
27. únor 2008

holky, díky moc. nějak už jsem se s tím srovnala, tak chvíli počkáme a pak za ředitelkou ještě jednou zajdem a promluvíme si s ní 😕

já se dneska klepu nervozitou, tak uvidím, jak dopadnu, jsem fakt magor 🙄

jinak Hyneček je ve školce, on je tam náramně spokojenej, to já si zas nemůžu stěžovat, ale asi to všechno moc prožívám, jak jsem těhu ☹

krista
27. únor 2008

Dludli teda ta Trsová je taky chutná 😖 A ty chodíš teď už jen k Tůmovi? 😉
Mluvila jsem s tou kamarádkou jak jsme se tu bavili, že jí Tůma hodil proti její vůli k Trsové a chodí na UTZ do Metropolu, ptala jsem se jí, jestli je to fakt tak a jak jí to zdůvodnil, tak vážně - prostě má hodně těhulí tak jí musel přendat k Trsové ... to je hrůza co jsem o ní už taky slyšela 😖 a to s tím UTZ proč ona chodí k Metráči taky vážně nechápu 🙄

Holky tady na MK mi říkaly, abych si na tu mojí někde stěžovala a je fakt že by jí měli zavřít ordinaci, protože to je extrém 😖

Panter já věřím, že dneska všechno dobře dopadne a pro Hynečka se najde místečko a budeš mít lepší náladičku 😉 Kdy se vlastně dozvíš definitivní rozhodnutí co se týče toho Hynečka?

kulllisek
27. únor 2008

Panter, dneska budeme všechny držet palečky, aby to všechno bylo OK 😉

Dludli, já toho včera měla plný brejle jenom kvůli tomu, že mě bolí to koleno a ze cvičení jsem se docela belhala a když jsem čekala na Sadech na manžu a stála tam před tou jeho jazykovkou, tak jsem musela stát jenom na jedné noze, páč mi to koleno FAKT bolelo! Chjo, jinak včera nic moc, já mám radši tu PA Mirku Caplovou, tahle mi vůbec nesedla, cvičilo se rychle a tak nějak mi to přišlo nepoctivý! S Mirkou se cvičí pomalu a poctivě, aspoň tak se mi to zdálo. Možná i proto jsem včera dostávala výbuchy smíchu a byla celá taková nesoustředěná 😀

To je zajímavý, že tobě zase tahle Tamara seděla víc než Mirka, coooo? 😉

Jinak já jsem polštářek před 10 minutami objednala, prostě jsem si řekla, že do toho jdu, tak uvidím, co mi napíše. Ale příště bysme se mohly domluvit fakt dřív! Já se dneska zajdu zeptat do baňky, kolik by mě stálo zřízení netového bankovnictví a podle toho to zvážím! Mám taky ČSOB, tak doufám, že to nebudou moc velký židi! Ono by se to dalo zaplatit ještě jakoby bankovní složenkou přímo v bance, ale to stojí taky docela dost peněz, myslím! Takže nejlevnější bude to bankovnictví přes net, až to zjistím, dám vědět! Při nejhorším bych tuhle první objednávku musela zakásnout složenkou 😖

Holky, pro mě oholení je taky už pomalu nadlidskej úkon, a to jsem těhu teprve "málo" 😝

panterka
27. únor 2008

holky, fakt díky moc, odpoledne dám vědět 😉

krist, definitivně to bude jasný až v červnu, kdy se dělají seznamy dětí, ale snad se to dozvíme dřív 😕

jo, krist a cp včera u Gabi a Emminky? povídej, jak se mají, tak to všechno zvládají, a vůbec, dozvěděla jsi se něco novýho?

krista
27. únor 2008

Kuli tady máš o tom víc informací 🙂
http://www.csob.cz/bankcz/cz/Produktovy-katalog...

Ale hajzlíci nepíšou jestli je to zadarmo 😕 No nám to tenkrát vyloženě cpali, takže si myslim že zadarmo to bude, jim to taky ušetří práci, protože nemusí luštit ty příkazy vyplněný ručně 😉

Panter ty jo to je ještě doba, hlavně si s tím nelam hlavu, i když vím, že to nejde, že chcete pro Hynečka to nejlepší a že by chuděrka doplatil na to, že se narodil dýl 😖

Od Gábi jsem se dozvěděla všechno od prvních bolestí po poslední den pobytu v porodnici 😀 To je na strašně dlouhý vyprávění, ptala jsem se na sprchu, jak to že Emmi měřili - když říkali, že to nedělaji 🙂

Takže se vším byla max. spokojená, akorát uklízečky prý remcalky a ten poslední den co čekala na JM tak jí dost vyháněly, protože se jim to tam rozrodilo a potřebovaly postel 😖 a měla teda pořád hlad no 😀 Ta sprcha prý úžasná ve spojení s míčem, akorát by potřebovala dvě - jednu na záda a jednu na bříško 😀 Viděla jsem fotky Emmi po porodu a teď vypadá zase úplně jinak, včera krásně spinkala, když jsme tam přišli a asi po dvou hoďkách se probudila, nejdřív se 15 minut protahovala a pak začla kňourat, tak jsme se rozloučili, maji to doma moc hezký a myslim si, že jsem se dozvěděla všechno co jsem chtěla 😀

krista
27. únor 2008

Jo pan primář z Krumlova, je opravdu zodpovědný člověk, už jsem dostala odpověď 🙂

Vážená paní xxx,
dle doporučení gyn.-por.společnosti by se měl monitor natáčet od 37.týdne lx
týdně,od TP častěji dle uvážení porodnice,samozřejmě je možné jezdit k
nám,milerádi se o Vás postaráme,přijeďte kdykoli
zdravím Shon

Takže zítra jedu na monitor 🙂

kulllisek
27. únor 2008

Kristi, díky za info ohledně ČSOB, zajdu tam, nechám si to vysvětlit a poptám se na poplatky! Kdyby se mělo platit za vedení Internetbanking měsíčně něco paušálně, tak jim na to prdím! Pak to proberu ještě doma s manžou! Připadám si, že jsem oproti vám sto let za opicemi 😅

Jinak odpověď z ČK je úplně jasná, takže se na svoji MUDr. vykašli a zítra jeď! 😉

krista
27. únor 2008

Kuli ne 100 let za opicema nejsi 😀 Já to ani nechtěla, jak říkám - nám to vyloženě nacpali, vůbec jsem to nepoužívala a pak jsem si zvykla 🙂 Akorát že to je na manželovo jméno a jeho telefon a používám to já 😀 takže vždycky čekám než dorazí domů nebo mi přeposílá SMSky s autorizačním kódem 🙂 Oni by to udělali pro nás oba, ale já to nechtěla hrotit 🙂 Máme totiž jeden účet 🙂
Tak doufám, že dobře pořídíš, to ovládání na netu je lehoučký a všechno máš pod kontrolou 🙂

A kde chceš vůbec rodit ty Kuli? 🙂

kulllisek
27. únor 2008

Kristi, já jsem rozhodnutá pro porodnici tady v ČB, já vím, je to sice děs a hrůza, ale 😖 rodily tu obě švagřice a pár známých a zvládly to, ani si nikterak nestěžovaly a pochybuju, že by mě manžel vezl někam jinam, chudáček, ten bude nervóznější než já a bude rád, když trefí do nemocnice tady v ČB 🙂

Vím, že ten Krumlov je asi o 100% lepší, ale prostě to nechci nijak lámat přes koleno 😉

Jsem moc zvědavá na tvoji malou Kristýnku a na zážitky z ČK! 😵

krista
27. únor 2008

No to já jsem taky zvědavá 😅
Před xx měsíci se mi zdálo, že se mi narodil kluk 27.2.2008 v 22:10 nebo tak nějak 😉 Tak budu dneska hypnotizovat hodiny a nic takovýho nemůžu dopustit 😀

Já chci hlavně rodit do tý vody, tak uvidíme jestli to klapne, všichni říkají jak jim ta voda dělá dobře, ale třeba jí zrovna já nebudu chtít ani vidět 😝

kulllisek
27. únor 2008

Jééé, Kristý, to by byla prča, kdyby jsi večer porodila chlapečka!!! 😀 Zajímalo by mě, co by říkal na tu růžovou zavinovačku!!! 😅 A jaké bys dala jméno klučinovi? Jaké máte napsané?

krista
27. únor 2008

Kuli no ten by asi koukal hodně ten chlapeček, nejen růžová zavinovačka, ale i růžová postýlka a dalších dost věcí 😀 Ale oni nám to řekli asi 4x na 100% tak já s tím počítám že ta holčička to bude 😀

Jinak máme napsané jméno Jakub, ale já bych radši Lukáška 😅 Jenže to by bylo k příjmení ušišlaný a MM se víc líbí ten Jakub, tak jsem tady udělala kompromis, když to ten kluk nemá být 😅 😀

A já jsem si všimla až teď že čekáte holčičku 😅 To se stydim a gratuluju 😵 A jaký máte vybraný jméno pro klučíka? 🙂

dludli
27. únor 2008

jee kullli a kdyz ti bude pani psat kvuli tomu polstari enmohla bys proste jeste jeden priobjednat? Problem by to byt nemel....

JInak si nemyslim ze CK je lepsi, ma proste jine podminky. Chodim na tancovani s PA tady z CB tak jsme se posledne bavily byla takova rozladena, ze ma ta CB porodnice takovou povest. Byla nestastna z nazoru na aperiu, ja to tedy necetla, ale ona rikala ze to tam pise proste chronicka ztezovatelka a tak.
Kazdopadbne pravdu ma v tom, ze je to proste jinak kdyz v CB je za den 10 porodu a v CK 3, tak je jasne ze te mame se proste muzou venpovat jinak, tak yrikala ze CK si porody docela vybira, v tom smyslu ze co se jim nezda posilaji do CB, coz ma taky svoji logiku, ze tudiz ta pece je o necem jinem, hlaven takova ta lidska, aby se mama citila dobre. Myslim si, ze byt mily muzou byt i v CB a ze to je o lidech a je nom o tom, ze se jim musi chtit. Ale kdyz si proste predstavim situaci, ze nekde na sale bojuji o zivot mamy a miminka pri nejakym tezkym porodu, a nekde vedle si jina mamina, ktera nema potize "jen" rodi vymyslim kdo vi co, tak mam pochopeni, ze ji treba odbydou. Nerikam ze to je dobre nebo tak, jen ze pro to mam pochopeni.
V CB rodi proste vsechny porody i nejaky koplikovany, tudiz asi i ta ochota rodit v jine poloze ne klasika je mala, pac pri te klasicke Dr proste lepe vidi a ma vsechno vic pod kontrolou.

Mozna to bylo tady, nebo nevim kde jsme to vzala (zda cetla nebo slysela) ze snad primar CB mel rict at si fyziologicke porody jezdi do CK a v CB at nechaji misto na ty tezsi, no vsichni se certili, ale ja myslim ze to nejakou logiku ma. Mit nejaky potize pri porodu, strach o mimi, tak mi bude v tu rano jedno v jak yjsem poloze a jetsli mi supnou rutinne klystyr a holeni a nastrih, hlavne ze se to povede. No ale kdyz nebudou potize, tak bych si samoi chtela taky vymyslet hudbu u porodu a polohu podle meho gusta a tatinka porad u sebe....

Ja myslim ze se nakonec rozhodnu podle prostredi, kde se budu pri prohlidce proste citit lip.

Ono vsechno zalezi na tom, jak vam to podaji. Treba v CK nechavaji tlacit kdy ma mamka potrebu, jak to citi, a v CB to spis ridi, jako tlacit ted a tak. No je jasne ze bych radsi chtela podle sebe, kdyz me to nuti a ne kdyz chteji Dr. No a vcera na tom sviceni o tom zrovna ta PA mluvila, ze ale zase pri tom tlaceni kdy chce mamka byva ta vypuzovaci doba delsi, a ze v CB to chteji ulehcit te mame tim, ze ji reknou kdy no a ze ta faze vypuzovani byva delsi. No tak pak at si clpovek vybere ne?

Kullli me je Mirka mnohem sympatictejsi, ale to cviceni jako takove mi sedelo vcera mnohem vic, prave ze bylo rychlejsi, ze se i posilovalo bricho, vcera jsem mela proste pocit ze mi to neco dalo, to jsem zatim nemela ☹ mozna to bylo tema micema. Vim ze Mirka s tim nic nenadela, ze se tam jindy nevejdem, ale tak zase nemaji tam nechat prihlasit tolik tehuli, ne? Pak z toho nikdo nic nema.

kulllisek
27. únor 2008

Jééé, Jakub je moc hezký jméno...Kuba, Kubík, to je fakt pěkný! 😵
No, ale bylo by to překvápko, cooo??? 😀 😀 😀

My máme holčičku potvrzenou 2x, jednou od mého MUDr. a podruhé od MUDr. Čutky, tak to asi taky tak bude!
Pro holčičku máme jméno Viktorie, je fakt, že zvažujeme i Michaela (po mě), protože manžel jí pořád říká "ty moje malá Mišulko", takže je to ještě takové na vážkách. Mě se moje jméno docela líbí, ale když mi někdo řekne MICHALO (což si obvykle vychutnává tchýně), tak bych vraždila ☹

No a kdyby to byl náááááhodou chlapeček (kdyby naší krásné růžové holčičce nedopatřením dorostl pindík), tak to bude Viliam po tatínkovi (to je prostě nepsaný zákon, páč by to byl jediný pokračovatel rodu a manžovo tatínek je taky Viliam, takže to je JASNÝ). Je fakt, že kdybych měla dát jméno klučíkovi podle sebe, tak by to byl bez diskuzí Adam, to se mi mooooc líbí! No, Adámka bude mít moje nej kámoška ze základky, se kterou jsme těhu na stejně 😀

panterka
27. únor 2008

ahoj holky, tak jsem zpět ze sprchy 😅 zvládla jsem to 😉

dludli
27. únor 2008

😀 uz jste nekdy videly tolik preklepu pohromade? 😀

panterka
27. únor 2008

jinak se mi podařilo dočíst tu vaší diskuzi, vrátili jste se k porodnicím koukám 😉

dludli, já jsem poprvý rodila v budějcích a už tam nechci. je fakt, že porod ženská zapomene, ale to ponížení od PA ne ☹ dr. byl naopak skvělej, ale ten je až na samotnej porod. vím, že už je to tam asi lepší, ale ve mně je to už skoro 5 let... a nemůžu zapomenout na jedno VELKÝ minus, že tam se mnou MM nemůže být od začátku ☹

jinak s tím, že komplikace automaticky posílají do budějc, to taky není tak jednoznačný, jak jsem tam ležela, tak se mě sice dr. zeptal, jestli si ten porod v krumlově nechci rozmyslet, když viděl můj předchozí porod, ale to bylo jen v žertu a teď si mě tam navíc převedli do rizikový poradny 😉

zase ta péče o problémový případy a nedonošence je v budějcích bez diskuzí 😉

jo a my máme kluka potvrzený jen od jednoho dr. a pak od MM 😀 no, taky by to byla sranda, kdyby to nakonec byla holčička - to by byla Dorotka 😀

krist, tak primář je fakt frajer 😵

panterka
27. únor 2008

dludli, překlepy jsou maličkost 😀 my jsme rádi, že jsi tu s námi 😵

dludli
27. únor 2008

no ja to po sobe obvykle ctu a co fakt nejde precist ani domyslet opravim, ale tohle na me bylo moc dlouhy 😀

Jo a holky to tu sice uz psaly, ale Hynek a Jachym to je proste nadhera!!! Mame je taky v uzsim vyberu. Je ale krasna hlavne ta kombinace, ze budete mit oba 🙂

panterka
27. únor 2008

dludli, díky 😵 😵 😵
Hynek byl jasnej ještě před početím, ale Jáchyma jsme vymýšleli teprve, až když nám řekli, že to bude druhej chlap 😉 byla jsem z toho nešťastná, protože se mi fakt nic nelíbilo nebo se to nehodilo, ale nakonec jsme měli docela šťastnou ruku a budeme mít Jáchymka 🙂
dludli, já jsem to asi přehlídla, ale jaký jména máte vybraný vy? 😕

panterka
27. únor 2008

aha, tak teď jsem si to přečetla ještě jednou a píšeš, že je máte v užším výběru, takže ještě není úplně jasno?

dludli
27. únor 2008

no jasno neni, pohlavi vedet nechcem, takze rozhodujem o obou, a asi to bude nakonec tajny 😀 i kdyz AMrtin to uz vyklada vsude mozne, tak nevim. Spis je jasne co to nebude 😀

dludli
27. únor 2008

stehujeme kancelar, takze ja mizim, odpoji me od netu ☹ snad to preziju 😨 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru