Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
13. bře 2008

moc ne, jak jsem už psala, 5 plínek dostaneš do začátku...pak každé ráno děti "sbírají" na vyšetření a vrátí ti je přebalené, převlečené...🙂 takže já spotřebovala tak 20 +- plínek

panterka
13. bře 2008

to znamená, že mi stačí vzít jen ten jeden balík těch nejmenších, když je jich tam 28? kdyžtak mi další přivezou 😉
a jak jste spinkali? a papali? kdy jdete k dr.? určo z vás bude mít radost 😵

gabcos
13. bře 2008

já měla sebou balení newborn od pampers, kde jich je 44 ks a polovinu jsem vezla domů, tak myslím, že určitě....🙂 kdyžtak ti donesou, kdyby Vaše mimi extrémně kadilo a čůralo...🙂🙂

my měli super noc, Emm pěkně spinkala hned po kojení...jinak pořád vážím a přibývá..🙂🙂 na kontrolu jdeme zase zítra ráno, tak jem zvědavá co nám doktorka řekne, snad nás pochválí..🙂

panterka
13. bře 2008

tak to je super 😉 já mám připravený huggiesky, a těch je tam 28, jinak není problém, aby mi je někdo dovezl
Emminka je šikulka, tak to už jste holky, fakt v pohodě, co?

gabcos
13. bře 2008

huggiesky používají i v porodnice, série Medvídek Pů...🙂
no mám z Emmi velikou radost !!! 🙂 🙂

panterka
13. bře 2008

já jsem huggiesky totiž používala s Hynečkem a moc nám vyhovovaly 😉
hlavně, že jste tu krizičku překonaly tak rychle, to je super, a Ty jako mamča už jsi v pohodičce, ne?

krista
13. bře 2008

Ahojky holky,
nestihnu všechno dočíst 🙂

Díky za pochvalu fotek 🙂

Gábi Emmi se koupe asi ráda jak koukám? To u nás nehrozí 😖 Malá u toho řve jako čert, zrovna dneska se na to chystáme 😝 První noc docela OK, do 12ti jsem nepsala, pak nespala zase malá když se mi chtělo tak jsem asi do 1:30 kojila, usnula, spala do 3:30, pak zase kojení, usnula asi ve 4:30 a pak jsme vstávali v 8:30, takže docela dobrý 🙂 Akorát mi prďola už odrovnala všechny přebalovací podložky protože zásadně čůrá a kadí když je rozbalená a přebaluju jí 😝

Gábi jak často chodíte k té Dr.? 😲

Jinak jsem tu na to pořád sama, MM sice dovolenou má, ale dělá u toho kamaráda, aby to měl rychle hotový, tak já to mám fakt stejný bez chlapa ☹

panterka
13. bře 2008

ahoj kristý 😵

panterka
13. bře 2008

krist, tak to my jsme měli budíka po 3 hodinách, vstali jsme, přebalili, hodinu krmili, pak 2 hoďky spali a pak zas budík a všechno kolem dokola 😀 no, už se na to zase těším 😀

jsem se Gabi ptala, kolik potřebovala těch plínek do porodnice? kolik jste jich spotřebovaly vy?

krista
13. bře 2008

Panter asi tak jak psala Gábi 🙂 Půl tašky jsem vezla domů 🙂 Takže +-20 🙂
Takže myslíš že bych to taky měla dělat s tím budíkem? Když ona malá nejde vzbudit ani mokrou plenou přes tvář 😀 To jsem si ověřila už v porodce 😝

gabcos
13. bře 2008

Terka, jojo Emmi se koupe moc ráda, hlavně teĎ, když už se může koupat celá i s pupíčkem..takže je potopená až po hlavičku...🙂

koukám, že má EMmi stejnou zálibu, přebalím ji a než si vezmu řistu oplínku, celá se mi počůrá, takže oblečky , podložka, prostě všechno...takže je jak modelka a několikrát za den si mění oblečky..."honí vodu", no...🙂

k doktorce bychom tak často nechodili ale my měli problém s tím, že vůbec nepřibývala, takže musíme dvakrát týdně na vážení...teĎ už ale začala, tak si myslím, že zítra tam půjdeme napoledy na to vážení...🙂

já jsem už taky sama, uvidíš že to zvládneš, je KRistýnka přes den hodná??? Naše beruška už nechce po kojení spát...vyžaduje nosit a povídat si sní, ukazovat věci a tak..prostě už pozoruje co se dá...🙂

krista
13. bře 2008

Malá už kňourá, tak já jdu, koukala jsem na net na odsávačky, asi si budu muset nějakou pořídit 😉

Zatím pááá 🙂

panterka
13. bře 2008

krist, já myslím, že vy asi na jídlo budit nemusíte, nebo jo? 😕 my jsme museli budit, protože jak byl Hynďa malej, tak se sám prakticky na jídlo nebudil, takže jsme to měli nařízený od dr. už v nemocnici 😉 praktikovali jsme to tak asi měsíc, max. 6 týdnů a pak už jsme to nechali na něm 😉

tak s těma plínkama super, vezmu jeden balík huggiesek 😉

a co jinak princezna, jak si jí užíváš? kočíkovat dneska asi nepůjdete, viď?

krista
13. bře 2008

Gábi jj malá taky už moc nechce po kojení spát, v porodnici vždycky zalomila a doma pořád kňourá 😝
Tak jsem ráda, že už přibýváte a nebudete muset tak často, já dneska musim té Dr. zavolat, je tam až odpoledne, snad nebude problém že volám až dnes 😕
Malá fakt nebrečí když jí nic neni, takže hodná opravdu je, akorát když už řve tak se jí dost zanáší očička, tak pořád čistíme a my ještě nemůžeme celý pod vodu tak spolu pořád válčíme 😝

Ty Gábi já úplně zapomněla přihlásit malou na komunální odpad byla jsi tam?

panterka
13. bře 2008

tak pááááá, mamčo, a pak nám zase písni 😉

gabcos
13. bře 2008

no nevím jak v KRumlově, ale tady je hnusně, prší , vítr, zima, brrrrr..takže kočíkovat nepůjdu ani já....

krista
13. bře 2008

Panter já taky kočíkovat nepůjdu, ještě se mi s ní ven nechce, i když vím že vzduch by byl fajn, ale tam je tak hnusně 😖

gabcos
13. bře 2008

nee, nikde jsem ji nenahlašovala, myslíš jako nahlásit ji na evidenci obyvatel na MěÚ???
Řešila jsem to s někým a doufám, že to nějak nahlásí porodnice, nebo ne???

panterka
13. bře 2008

Gabi, zrovna na to koukám z okna, fuj ☹ už to vypadalo na jaro a zas se to zkazilo 😒
s tím koupáním... já jsem se toho našeho králíčka koupat i bála, tak to u nás za mě vzal taťka-profík 😉 no, Hynďa je prostě potápka 🙂
jo a s tím čůráním, to buďte rády, že nemáte kluka 😀

panterka
13. bře 2008

taky jsme Hynečka nenahlašovali, to udělá matrika, aspoň myslím, jen jsme si došli na zdravotku pro průkajdu s rodným listem

gabcos
13. bře 2008

buď ráda, že je Kristýnka hodná, u nás se řve i když ji nic není 🙂 je napapaná, přebalená, a stejně brečí...vyžaduje si pořád pozornost...

krista
13. bře 2008

Gábi myslím že porodnice to nenahlásí 😕
No já tam určitě pošlu zítra MM než pojede ke kamarádovi, než mít nějaký nedoplatky 😖 a i na byťáku musíme malou nahlásit, ach jo, furt jenom lítání 😒

Jo a je to na evidenci obyvatel 🙂

gabcos
13. bře 2008

a tam se musí zajít osobně nebo to stačí nahlásit přes telefon???

krista
13. bře 2008

Gábi a jsi si jistá že nemá prdíky nebo jí nebolí bříško? Kolikrát se malá tak kroutí, musim si udělat ten hnusnej fenyklovej čaj 😝

krista
13. bře 2008

Gábi tak to netušim tohle, Panter fakt ho přihlásili??

A nahlašovala jsi to do práce Gábi? Já normálně včera na pojišťovně zjistila že v práci mě nenahlásili na mateřskou 😠 Idioti!!! 😠

gabcos
13. bře 2008

prdíky ji taky trápí,ale to už poznám... 🙂 🙂 masírujeme ji bříško a tak...čaj nepiju, myslím, že nepomáhá...navíc je "ee".. ☹

panterka
13. bře 2008

krist, tím, že vydaj rodnej list, tak se podle mě dostane do evidence obyvatel 😉 ale brnknout tam pro jistotu můžete 😉
jo, jen pro ukázku, práce našeho miminka 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kajule
13. bře 2008

Kris, na ten fenyklovej caj pozor...u nas prohanel vic me jak Patu. 😀 😀 😅 😲 😎

panterka
13. bře 2008

vím, že MM byl akorát pro rodnej list a pro průkazku pojištěnce 😉

krista
13. bře 2008

Ty kráso Panter 😀
Tak mi naštěstí nemáme pinďu tak tohle snad nehrozí 😀

Už musim, tak páá 🙂

Tady píšou nutno přihlásit tak nevim ☹
http://www.babyonline.cz/porod/sestinedeli/co-p...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru