Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
1. dub 2008

no, dneska je to takový nějaký divočejší, začínám mít pocit, že mi břicho neroste, ale prcek jo, takže se mi tam nějak nemůže vejít 😅 uvidíme v úterý, jak jsme veliký, doufám, že ani velký ani malý 😕

a jak jste se jinak zaběhli? už si malá vytvořila nějakej režim?

krista
1. dub 2008

Panter no právě že režim neni, dneska se třeba budila v noci po hodině na kojení a to jedla dvacet minut z jednoho prsu než usnula 😲 to se mi nestává 😖

Takže režim fakt neni, je to těžký, hlavně když brečí kvůli těm prdům debilním 😠 Nejlepší je, že se k nám na návštěvu pozvala MM sestřenice a já prostě nevim jak jí říct, že na návštěvu nemám náladu, to by bylo nejmíň na víkend a přijela by s celou rodinou, je dost náročná a já nemám čas tu kolem nich skákat, vyvařovat do toho kojit a konejšit malou aby neplakala 😲 Řekla jsem MM ať to vyřídí on, já na to peču 😝

panterka
1. dub 2008

Terko, tak to se Ti nedivím, já jsem neměla do konce šestinedělí návštěvy moc ráda 😒 některý lidi jsou prostě neodbytný, ani já se nikam necpu na návštěvu, když se někomu narodí mimi, počkám, až se zajedou a srovnají, takže většinou to je fakt až po tom šestinedělí 😕 a hlavně jsem nesnášela, když byl někdo takovej, že chtěl Hynečka za každou cenu chovat... a taky mi vadily neumytý ruce... beru jako samozřejmost, že než na miminko šáhnu, tak si umyju ruce, když se na něj přijdu někam podívat

krista
1. dub 2008

Panter já mám návštěvu skoro ob dva dny, fakt super 🙂 Já ráda vidím lidi, ale třeba tchán už tu byl snad 100x!!!! a to nikdy nevezme tchýni, která by malou viděla určitě nejradši a s..e mě s prominutím, že když malá spí tak on do ní rejpe aby vstávala, je praštěnej nebo co? 😅 Já jsem ráda, když mi zabere a on by nejradši aby byla furt vzhůru, pak se diví, že brečí 😖

A to maji přijet zase tenhle víkend - tchán 😝 A jak jsem tu minule psala, tak se k nám pozval dokonce přespat a MM řekl, že to ani omylem a raději ho odvezl 😝 Takže máme půlku nádrže v háji a MM asi nevyjde do výplaty (většinou máme nádrž na měsíc), ale dobře mu tak, aspoň vytáhne to kolo 😝

panterka
1. dub 2008

Terko, to jsi vlastně psala 😒 jako by vás tam takhle nebylo už dost ☹

panterka
1. dub 2008

je fakt, že je návštěva a návštěva, ale já jsem do svéhlavá, takže si toho moc nenechám líbit, no, snad už to všichni kolem pochopili, hlavně tchánovci 😒

panterka
1. dub 2008

taky jsem četla, že vám nejvíc vyhovujou dupačky? 😕

krista
1. dub 2008

Jo Panter co se divíš? 😀

krista
1. dub 2008

Nejvíc mi vyhovujou overálky 😉 Ty nosíme doma pořád, ale máme jen čtyři a máme taky umění pokakat a poblinkat klidně 3 za den 😀 a další na řadě jsou dupačky 🙂 Co vyhovuje tobě? 😉

panterka
1. dub 2008

no, já totiž na dupačky nedám dopustit, my jsme overálky používali jen na spaní 😉

krista
1. dub 2008

Takže jsi se divila že máme stejný názor? 😀
No je fakt, že v těch overálkách vypadáme jako v pyžamu pořád 😀 Ale vyhovuje mi to víc než nějaký kaťata apod., to nosíme jen když máme všechno špinavý 🙂
Zítra jdeme k doktorce, jsem na nás zvědavá 😲

panterka
1. dub 2008

teda, mně se hlavně overálky moc nelíbily, víc se mi líbilo, když jsem dala bodýčko a dupky, bylo to takový rozbitý 😉

panterka
1. dub 2008

já jsem právě nikdy na tyhle miminka neuznávala kaťata do pasu a ještě s gumou, o rifličkách nemluvím 😒

panterka
1. dub 2008

tak to zítra dej rozhodně vědět, jak vám to u dr. dopadne 😉

krista
1. dub 2008

Panter mě malá vždycky vřískala když jsem jí dlouho slíkala u přebalování tak proto radši ty overálky 🙂 Já jsem hlavně zjistila, že musim přebalovat po kojení nebo v přestávce mezi kojením, jakmile jsem přebalovala před tak se mi pravidelně počůrala a pokakala při tom a teď musím zaklepat že se mi to dlouho nestalo a nebrečí mi u toho - jak kdy 🙂 My máme overálky z Tesca Cherokee a George a malá v tom vypadá jako princezna 😀 A hlavně mám jen dvě bodýčka s dlouhým rukávem (tři zadky s krátkým 😝) a radši chci něco s dlouhým rukávem tak to máme spíš k tý doktorce 😝

A už se malá vrní, tak asi uteču, moment 🙂

krista
1. dub 2008

Už se dovrněla, to byl asi jen nějakej tik 😝 Jak jste vůbec dopadli se školkou, něco novýho? 😲

panterka
1. dub 2008

právě že náš Hyneček nosil pořád bílý bodýčka s dlouhým rukávem (teda pokud nebylo horko), dost dlouho, asi do roka... no a přes něj dupačky a když bylo potřeba tak svetýrek nebo přízovej kabátek, taky bílý bodýčka s dlouhým rukávem byly první, co jsem Jáchymkovi koupila 😀

panterka
1. dub 2008

Terko, já jsem školku přestala řešit, teď někdy v dubnu by to mohlo být jasný 😒 uvidíme, když nepůjde do předškoláků, tak mu aspoň musím vysvětlit, že to není kvůli tomu, že by byl hloupější než ostatní děti ☹

panterka
1. dub 2008

jinak se musím pochlubit, už nám prcek jezdí na kole sám 😵

krista
1. dub 2008

Panter neboj když na to dojde pochopí to, právě proto že je moc šikovnej a chytrej 😉 Ale moc ti přeju, aby mu to vyšlo!!! 🙂
No já nakupovala jako ďábel, to víš neměla jsem zkušenosti, takže mám kopu bodýček s krátkým rukávem - i co jsem dostala 😖 S dlouhým jich pár taky mám, ale třeba blbý barvy nebo čísla, nemůžu třeba dát dohromady zelený bodýčko a červený dupačky, to se děsně bije 😝

krista
1. dub 2008

Panter no vidíš - talent po tátovi 😵 😀

panterka
1. dub 2008

to je jasný, proto jsem měla hlavně bílý, ale já jsem na tu jednoduchost ujetá 😒 ani si nedovedeš představit, jak je těžký někdy sehnat něco jednobarevnýho, o bílý už ani nemluvím ☹
pak jsem ještě měla bodytílka a ty jsem dávala pod overálek na spaní 😉

krista
1. dub 2008

Ty jo, tak bodytílko nemám ani jedno 😀
Já vždycky malou osáhávám a když je teploučká tak usoudim že neni potřeba víc navlíkat, snad to dělám správně 😅

Taky u vás prší? 🙄

panterka
1. dub 2008

taky, taky, mamka šla s Hynečkem shánět nějaký sportovní šusťáky, tak nevím... no, MM by měl každou chvíli přijet ze služebky, tak jsme domluvený, že mamce brnkne a přiveze je, aby nezmokli 😒 no, stejně nic nesehnali, mě z toho trefí, tyhle nákupy jsou na infarkt a to nás ještě čekaj sandálky, to nechci vidět, to je každej rok utrpení něco sehnat... v tomhle je to s holčičkama podstatně jednodušší, protože na ty maj spoustu věcí 😅

krista
1. dub 2008

Panter no uvidíme 🙂
Sandálky mě čekaji s MM a to bude stejný jako s vašim Hynečkem 😀 😀 😀

Já radši popádím, protože malá se vrní, nechci to nechat zajít tak daleko že bude brečet, zatím pááá 🙂

panterka
1. dub 2008

kristý páááááá 😉

gabcos
1. dub 2008

holky, máme rekord...od 1 hodiny nespala a pořád řev řev řev.... 😠 😠 😠 takže si asi dokážete představit jak vypadám... ☹ a ani teď to na spánek nevypadá...☹ asi máme ten spurt či co... 😠 😠

dludli
1. dub 2008

tak koukam ze maminy si stale uzivaj 😅

premyslim co je bodytilko? 😅 😕

Kristy jinak ja mam bodycek dobrych 20 😀 takze ja nebudu muset ani prat ale rovnou vyhazovat 😀 jenze oni jsou takovy krasny a roztomily, ze se to proste neda nekoupit. Za to dupacky nemam poradne zadny, ja tedy mam porblem ze moc nepoznam dupacky od pyzamka 😀 😅

panterka
2. dub 2008

dobré ránko, holky 😉 tak jsem tu po včererjším velkým zklamání z hokeje ☹

dludli, bodytílko, je tílko, který se zapíná mezi nožičkama jako body 😀 já ho hodně využívala, ale to neznamená, že ho musíš používat taky 😅 prostě každýmu vyhovuje něco jinýho 😉 no a dupačky jsou bez rukávků a jako pyžamka já mám overálky 😉 ale jak říkám, každej na to může mít jinej názor a hlavně, že mu to vyhovuje 😉

krista
2. dub 2008

Ahojky holky 🙂

Gábi tak to tě lituju, něco podobnýho jsem měla nedávno, hrůza 😒 Jakej spurt máte? 😕

Dludli a to máš všech těch 20 v jedný velikosti? 😀

Panter mám pocit, že kdybych viděla bodytílko a bodýčko tak nepoznám rozdíl 😅 Nemáš to někde v albu? 😀

Na 11h jdeme k Dr., tak nám držte palce, snad přibíráme 🙂 Jinak má malá pořád zanesený očička - jedno víc, bojim se, aby to nebyl už nějakej zánět, pořád to vymývám, ale přece jenom ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru