Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

jck
16. dub 2008

panter...tak to je super 😉 😉 😉 dva týdny to už je nic, proti tomu co máš za sebou 😝

kulísku...má už být krásně, já v to doufám už dva měsíce a pořád nic 😅 a proč nejdeš rodit do Krumlova?

dludli
16. dub 2008

Holky (miso) tak jsem dneska zvladla plavani ale jak jsem vylezla z bazenu tak sotva lezu a musim zase letet 😕 tak paa a vecer se pocitam nehnu 😨

kulllisek
16. dub 2008

Ahojky Zuzi, tak to je paráda, stálo to zato? Co vodička, byla teplá? A kolik tam bylo maminek?

Jck, jeden čas jsem o tom Krumlově uvažovala, ale nakone jsem si to rozmyslela, přece jen, když jsem tady z ČB, nechci manžela hnát až do ČK a chci, aby za mnou mohl každý den po práci zajít a říkám si, že to tu nějak přežiju, je to vlastně jen pár dní! Nehledě na to, že se ještě neví, jestli mi nenaordinujou císařský řez a to bych se pak domluvila s MUDr. Tůmou, protože ten tady v ČB dělá císaře a tyhle "horší" věci a aspoň bych věděla, že mu můžu věřit 🙂 Takže to s beruškou nějak zvládneme....ale je fakt, že by s tím prostředím v té porodnici mohli něco udělat...

dludli
17. dub 2008

Misko no tehuli by tam mohlo byt klidne o pulku min, kdyz se svici neco na ,miste tak ok, ale kdyz se pak nejak plave dokola, tak do sebe hodne vrazime, porad se musis ohlizet no z toho jsem na nerv ale jinak fajn. Tedy ale kdyz jsem pak vylezla z vody tak jsme myslela ze se nehnu, to jsou ty kila navic sakra citit. Nohy me nenesly. No taky jsem spala jak spalek a rano nemohla vstat.

dludli
17. dub 2008

No a co jinak maminky - bojovnice s prdikama? Kristy jaka byla noc?

gabcos
17. dub 2008

Dobré ránko,

jak se vede???
my měli včera aktivní den...rozhodla jsem se i přes nepřízeň počasí vyjet s Emmi ukázat ji kolegům do práce...🙂 Nízkopolaýní bus jde jendou z hodinu, tak jse to riskla a jela nomálním...měl vysoké tři schody..☹ vždycky se ale našli ochotní lidě co mi pomohli, řidič busu dělal že mě nevidí...☹

Při jízdě busem se venku spustila šílená půtrž mračen, tak sjem nevěděla zda se vrátit nebo do práce dojet...🙂

Dojeli jsme a jsem ráda..Emmi měla asi hooodně dobrý den, v práci měla super náladu, na všechny se smála, povídala jim, nechala se chovat, no paráda...🙂 takže z ní byli kolegové totálně nadšeni..

Cesta zpět opět průtrž mračen, opět bus se 3 schodama,ale zase mnoc ochotní pánové...🙂
Mladá paní a kočárek je super kombinace, všechny se můžou přetrhnout... 😀 😀 😀

Takže holky, nebojte se cestování !!!!!!!!! 🙂 🙂

gabcos
17. dub 2008

Dludli, jaké máte vybraná jména pro mimi???? 🙂

krista
17. dub 2008

Ahojky 🙂

Panter gratuluju ke kontrole 🙂 😉

Kuli já jsem jako dítě hodně spala a skoro vůbec nebrečela, proto se moje matka diví jak mi může dítě brečet 😠

Gábi tak to ti závidím 😉 U mě dělali všichni že mě nevidí, tady na Máji naštěstí jeden mladej kluk přiskočil když už jsem to chtěla vzdát, protože nikde nikdo a na Jihu mi pomáhal pán co sám sotva chodil, takže mi ho bylo i svým způsobem líto 😉

Jinak jsem přišla oznámit, že včera i dneska totální řev, navíc MM měl v noci vysoký teploty takže jsem skákala kolem obou, měl zimnici, jednou vedro, jednou zima, naštěstí si vzal dovolenou a teď leží, ale mě už taky bolí v krku, to by bylo podruhý co bych byla za šestinedělí nemocná, poprvé to malá nechytla, ale jestli to chytí teď tak mě trefí ☹ Za chvilku jdu do lékárny pro Sab, už to prostě nemůžu vydržet, dneska se vyprděla a pak se asi 5 minut smála, ale to je všechno, jinak se vůbec nesměje, protože je vidět jak je nešťastná, že jí to bolí 😢

Tak páá ☹

gabcos
17. dub 2008

Jeeje, zapomněla jsem panterce poblahopřát, jsem já to sklerotik....☹
Takže panterka moc moc ti gratuluji, je paráda, že si užiješ těhu ještě jinak než z pelíšku....🙂🙂

Terka, to mě moc mrzí,ale to je divné, když chvilku prdí, že ji to pak zase nejde, ne??? Fakt myslíš že to jsou ty prdy??? Aby si ji těma všema kapičkama spíše neublížila neý pomohla...☹ já nevím, zašla bych k té doktorce, to mě už nepřijde normální...☹ Nechceš té doktorce aspoň cinknout???

Martinovi přeji brzké uzdravení a ty se drž, ať to taky nechystneš !!!

kikita.nikita
17. dub 2008

Ahoj holky, nerada vám narušuji dizkuzi, ale potřebuju něco vědět... ☹ Včera jsem byla v c.b. na genetice, miminko je zdravý a je to holčička 🙂 Myslela jsem že tam mají ten 3D ultrazvuk, ale dělali to na 2D. Mám fotku ale normání, chtěla bych fakt tamty lepší. Nevíte kde nejblíž tady se dá objjednat na 3D ultrazvuk? díky

gabcos
17. dub 2008

Ahojky,
no Krista tady odtud jela na 3D až do PLzně...

já když jsem byla ale naposledy v Č.B. na monitorech, tak se tam bavili doktoři o tom, že tam 3D už dělají, tak tomu nerozumím...☹

jck
17. dub 2008

Ahoj holky, snad dneska vyleze to sluníčko 😎 😎 😎

kikino...na 3D musíš do Prahy nebo Plzně, tady to nikde nedělají. Krista byla myslím v Plzni, tak ti poradí 😉 a veliké gratulace k holčičce a jak se bude jmenovat? 🙂

Gábi...Emmi je zlatíčko, to se neboj holky se umí předvádět 😀 já když vyrazím s Natálou někam mezi lidi, tak by si "hubu roztrhla" jen úsměv 😅 a na chlapy dvojnásob 😉 jsou to holky vyčůraný 😀
Já jsem teda v autobusu nikdy problém neměla, že by mi nikdo nepomohl a většinou jsem někoho poprosila a v pohodě, akorát se vždy ptali kde to můžou chytit 😅

Kristi...manžovi brzké uzdravení, prý zase řádí chřipky...kámoška má nemocnýho malýho (10 měs.) tak si to taky užívá, včera mi volala a je na nerv 😅
A co ty vaše slavný prdíky, už se to zlepšilo. opravdu s tím nemám zkušenosti, ale myslím si, že když po týdnu střídáš léčbu, tak nezabere nic. Nevím co jistě spíš usuzuji, že týden je pro mimčo málo, když už na to trpí 😕

kikita.nikita
17. dub 2008

Díky. Já právě nikde nenašla že by se tu dělal. A včera na genetice nic takovýho v nabídce nebylo ☹ no nic, tak pojedeme k příbuzným na návštěvu 😅 uděláme si výlet

gabcos
17. dub 2008

kikita, tak tam zkus ještě zavolat a zeptat se na to, je to fakt divný....

jck: mě se taky jen ptali, kde mají ten kočárek chytnout a pomohli bez řečí...🙂
No jo, holky jsou koketní už od malička...:--)

krista
17. dub 2008

Gábi Emmi je zlatíčko, já se teď bojim s malou někam vyjet, stačilo když jsem byla na poště, řvala tam jak siréna 😲

Jck já si myslim, že 9 dní je dostatečně dlouhá doba aby ty kapky zabrali! Četla jsem v diskuzích že holkám to zabralo většinou hned, nemám nervy na to abych čekala další týden a navíc máme tu lahvičku dobranou, tak nebudu kupovat další když je 2x dražší než ten Sab 😖 Někdo si to pochvaluje, tak uvidíme, zkoušela jsem masáže bříška, cvičení, teplý polštářek s těma peckama na bříško, Fenykl. čaj, Espumisan (který jím doteď 😉) ... poslední volba je Sab, Hipp spokojené bříško nebo probiotické kapky, víc trumfů nemám 😒

Kikito jo já byla v té Plzni jak ti holky říkaly, je to tam moc super, je znát že je to soukromé, protože je tam milý přístup 🙂 Máme asi 20min. DVD a 7 fotek, za 800,- 😉 a nelituju 😵

Jo jinak díky za přání uzdravení, on pořád chodí jako na motýly, můžu mu věčně nadávat ☹

panterka
17. dub 2008

holky, děkuju za gratulace, ale moje radost byla předčasná, za chvilku jedem do nemocnice ☹

krista
17. dub 2008

Panter jakto co se děje? 😲 😢

krista
17. dub 2008

Panter!!!

dludli
17. dub 2008

Gabcos jmena vlastne nemame, s holkou jsme uplne v koncich, tak snad to bude kluk! 😀 Jinak by se chuderka jmenovala nevim jak. Mame oba sve favority, uplne jine, a nejak se nam ani jednomu nechce ustoupit 😅 tak to asi bude muset byt uplne jine jmeno. no nebo nakonec v nouzi skoncime u meho jmena? No nevim. JInak jsme jmena nechteli dopredu rikat 😅

gabcos
17. dub 2008

panterka???????????? co se děje????????????

panterka
17. dub 2008

ááále, dneska v noci mě chytlo pořádně břicho, prostě bolesti, 3 hoďky jsem nemohla spát a dneska ráno jsem mluvila s doktorem, jestli je to teda normální (říkala jsem si, že jsou to asi ty poslíčci) a on mi řekl, že by to být nemělo, že si mám lehnout a jestli to ještě bude zlobit, tak mám přiject... no, není to tak hrozný jako v noci, ale zlobí to (bolest mi jde do zad), tak tam zajedem, dokud tam je můj dr., abysme nemuseli jet v noci na blind... uvidím, co mi řekne, ale spíš počítám, že si mě tam nechaj

gabcos
17. dub 2008

Dludli, vy jste ale tajnůstkáři....🙂 🙂

krista
17. dub 2008

Panter snad nerodíš 😲
Ale mohly by to být i ti poslíčci, já je měla podobné jako popisuješ, neboj, bude to v pořádku 😉
Držím palečky 🙂

gabcos
17. dub 2008

Panterka..☹ to mě moc mrzí,ale snad to nebude nic zlého a nehrozí předčasný porod..☹
Uvidíš, že to bude dobré a pofrčíš zase domů...🙂

Moc držíme palečky!!!!!!!!!

panterka
17. dub 2008

Terko, já si to taky myslela, tak jsem to v noci nehrotila,ale dr. říkal, že by to nemělo být, tak využiju toho, že je tam Fialkovič a jedem radši teď než čekat zase na noc... já se ozvu, jak to vypadá, tak zatím papa

krista
17. dub 2008

Panter a proč by to nemělo být? Jako že je to brzo nebo jak? Tak dej pak vědět, páá 😉

gabcos
17. dub 2008

a Terka co jinak, jaké dělá už Kristýnka pokroky??? 🙂

necheš fakt té doktorce brnknout??

krista
17. dub 2008

Gábi říkaji mi všichni že to musim vydržet, já nechci před Dr. vypadat jako naivka, která si myslela, že jí nebude vůbec brečet dítě ☹ třeba teď klidně spí, jen malinko se kroutí 😉 Ono to neni tak že by řvala celej den v kuse, ale řve dost často a je fakt znát že tlačí a když to z ní vyleze, tak je tak spokojená 😵

Pokroky to je těžký jak často pláče tak to nejde hrát si nebo tak něco, je vidět že už nás pořádně vidí, poslouchá, kouká na hračky na hrazdičce, usmívá se - když je jí dobře, vaše Emmi byla v tomhle týdnu určitě dál 😉
Co všechno teď Emmi umí? Kdybych se tu zítra neobjevila, tak jí přeju všechno nej. ke dvěma měsícům 😵 😵 😵

gabcos
17. dub 2008

Děkujeme za přáníčko...🙂

No naše Emmi taky skoro nic neumí, pořád si jen hrajeme a dělá to samé...pozoruje hračky, culí se na mě, povídá, čutá nožičkou do hrazdičky aby hrkali hračky, drží tu hračku špendlík v ruce, pase koníky...no a asi nic,já nevím....takže je na tom Kristýnka stejně, je stejně šikovná !!!! 🙂 🙂

No Emmi se teĎ dvakrát po ránu taky trochu kroutila,ale jen tak 5 minut, zacvičila jsem nožičkama, chytla "na tygříka" a tím se ji vlastně masíruje bříško...no a pak jsem dvakrát po sobě přebalovala nálož v plínce... 😀 😀

gabcos
17. dub 2008

ááá právě se probudila, tak zatím pá, mrknu později 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru