Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
25. dub 2008

Jitul fakt? 😀
Jj já vím že jste to nikomu neřekli, jste šikulky, že to vydržíte, akorát že jsi si vybrala růžovej kočárek pro holčičku a modrej pro kluka a teď máš smůlu 😀

jitulka1985
25. dub 2008

No právě, mám smůlu 😀 Ale neutrální se mi taky líbí celkem..... 🙂
A ještě jsem se chtěla zeptat:dělali vám holky u Dr. TP podle UTZ?Mně právě ještě ne, napsal mi jen TP podle pohybů což je blbost, protože já je měla už někdy v 17tt.

dludli
25. dub 2008

Kristy my si to nenechali rict, nejak tusime asi kluka 😵 ale uvidime, MM zase tudle rikal ze kdyz se narodi holcicika kupuje hned brokovnici aby odhanel napadniky, ze mu za ni zadn ypobudove nepolezou 😝 Bude to skvelej tata moc se na to tesim 🙂

dludli
25. dub 2008

holky jdu na obed 😝

krista
25. dub 2008

Jitul mě ani jinej TP Dr. neříkala, napsala mi dle MS a pak se vždycky podívala podle UTZ jestli to jakžtakž sedí, nějak víc to neřešila a na pohyby se mě ani neptala, ale znáš moji BÝVALOU Dr. 😝 jsem ráda, že jsem jí utekla slééépce, ale ještě k ní musim pro kartu ☹

Dludli tak jsem zvědavá jestli se tušení vyplní 😵 a zkoušela jsi prstýnek nebo takový ty kravinky? 😀 Dobrou chuť 🙂

jitulka1985
25. dub 2008

Dludli jste dobrý že to vydržíte si to nenechat říct......My bychom to asi nevydrželi, ale zas je pěkný že budete mít pak pěkné překvápko 😵
Tak dobrou chuť 😉

krista
25. dub 2008

Jo Jitul a pohyby jsem měla v 16tt a termín podle toho mi teda absolutně neseděl, takže to neřeš 🙂

jitulka1985
25. dub 2008

No právě, mně se to zdá taky jako kravina určit TP dle pohybů.Ale jedna známá mi právě říkala že by mi měl udělat přesnější TP dle UTZ a ještě mi nic nedělal.

krista
25. dub 2008

Jitul a u Čutky když jsi dostala zprávu tak tam nebylo kolik "tt" odpovídá dle velikosti?

jitulka1985
25. dub 2008

Kristý já tam mám jen velikost : odpovídá
Jinak se v tom moc nevyznám ani 😅

krista
25. dub 2008

No tak jestliže odpovídá tak odpovídá TP dle MS tak to vůbec neřeš, budeš určitě rodit v srpnu, ne-li v září 🙂
A nejsou tam napsaný ty rozměry, jako FL atd.??

jitulka1985
25. dub 2008

FL je tam 34mm (20+6)
Díky Kristý, ty vždycky poradíš 😵

kulllisek
25. dub 2008

Jéééé, tady se to rozkecalo 😵

Zuzí, já taky myslím, že budeš mít kluka, nevím proč, ale prostě taková intuice 😕 😅 Jééé, to bude sranda! Takže kočárek jste objednali, to je super, protože tady v Bejby vyjde fakt dost draze! Asi jako všechny kočárky! Je fakt, že když se kočárek koupí někde "za kopečkama", tak určitě vyjde levněji! Taky o tom přemýšlím, co holky psaly o tom Speedym, tak je vyšel za 15 tis. se vším všudy i autosedačkou a origoš taškou, pláštěnkou a uni nánožníkem!

Kamí, ahoooooooooooooj, já chodím teď víc sem do diskuze! Takže nakonec Maxi Cosi Mura? Tak to je super, že máte vybráno! Já jsem si byla taky na 110% jistá při poslední návštěvě v Bejby, že to bude Quinny, ale od té doby uplynulo už 14 dní a mě se to ještě začalo honit v hlavě! Takže já jsem ještě na vážkách, manža počítá s Quinnym. Ten ABC je taky super, ale prostě není do terénu, ty kolečka, to je bída! To už je lepší Quinny Buzz, má podobný podvozek, ale aspoň velká kolečka nafukovací! Ale ten je zase maličkej na sporťáček! Má krátkou zádovou opěrku. Mimo jiné, nemá Maxi Cosi taky kratší tu zádovou opěrku? Ale je fajn, že jste vybrali! A barvičku???? Jinak my máme výtah 68 😉 Jsou to šupáci, že je dělají takhle malý! Já jsem se ještě v úvahách vrátila k Jané Slalom, ale když jsem teď přečetla ty diskuze o tom, že za hodně peněz málo muziky a že je šíleně poruchový, tak na něj asi prdím!

kamiiik
25. dub 2008

Jsem byla na obídku..
Jitul mně taky napsali termín podle pohybů do průkazky 21.8. COž je určitě brzo. Ani si nejsem jistá jestli to opravdu už pohyby byli. Jak jsme byli u toho Čutky tak mi sedí velikost mimi přesně s tou prodlouženou OVu jak jsem měla. Podle MS jsem byla 21+0 a podle UTZ souhrn 20+3. Nic neříkal, že by bylo menší tak snad je to v pořádku. Jitul kdo ti dělal ten UTZ? Nám teď starej Čutka, ten je takovej zvláštní..A pořád mě šťouchal do břicha a říkal "Pohni se"..Mi bylo miminka úplně líto, se nechtělo otočit, aby ukázalo srdíčko.. 🙂

krista
25. dub 2008

Jitul a kolik "tt" přesně jsi byla dle MS na té kontrole u Čutky? 🙂

Kuli 15tis. je hodně slušná cena 😲 😵

kamiiik
25. dub 2008

No mně se Míšo u toho Maxi Cosi právě hrozně líbí ten sporťák a má výhodu, že jde otočit i proti směru jízdy což u Speedyho nejde a jde úplně položit takže tam může mimčo, i když mu bude korba malá. A ta trojkolka je vhodná jak do města tak do terenu. Právě mi potvrdila i to jak jsi říkala ty, že ten Buzz je fakt jen pro parádu do města a do terenu vůbec. Barvu ještě nevíme asi tu fialovou co mám v albu..Jo ještě je u toho Maxi výhoda, že má v ceně košík, madlo a dokonce jsem četla i deku do kočárku a ty adaptéry na autosedačku.. 🙂 Jsem zvědavá co nakonec vyberete vy. 😵 Ten Maxi Cosi je sice dražší, ale dostaneme od dědů 10000,- a taky jsem koupila použitou tu autosedačku tak se ta cena dá.. 😵

krista
25. dub 2008

Jitul určitě to tam máš takhle, příklad:
1 živý plod biometrie:
BIP 45mm /19+5/, HC 166mm /19+2/, FL 30mm /19+3/
souhrn: 19+3

Tak co máš u toho souhrnu a kolik jsi byla dle MS 😉 🙂

krista
25. dub 2008

Kami Mura je moc hezká, taky jsem na ní koukala, tak ať se vám dobře drandí 🙂

kamiiik
25. dub 2008

Jéé Jitul teď koukám do toho papíru a my máme taky FL 34mm (20+5).. 😵

krista
25. dub 2008

Jo zrovna jsme se včera o vás s MM bavili, protože jsme řešili jak nejsou tý výtahy v těch barákách, kde je málo pater, ty jsi mi tenkrát říkala, že vy jste nějaký vyjímečný že ho máte viď 😀

kulllisek
25. dub 2008

Kamí, to je bezva, teda, teď jsem ho šla zrovna očumovat na webový stránky a našla jsem na jedněch, že nemá 65 cm, ale 67 cm, tak to chce možná ještě v reálu přeměřit......http://www.darababy.cz/zbozi/maxi-cosi-mura-4
Ale jinak je fakt skvělej! Takže na kolik se zhruba dostanete s cenou?

Kristý, to teda je, za takový peníze bysme ho tady nesehnali!

kamiiik
25. dub 2008

Kristý no my máme čtyřpatrák a máme výtah..To je super. 🙂

Kristý to si pamatuješ z hlavy ty hodnoty?
Já tam mám tohle:
BIP 48mm /20+4/, HC 176mm /20+1/, FL 34mm /20+5/
souhrn: 20+3

Co je to HC? A bpn znamená bez nálezu? To mám u bránice, obličeje, ledvin..

krista
25. dub 2008

Kuli tak to se fakt vyplatí do toho jít, já to taky riskla a objednala přes net, s tím že se zárukou to pak bude horší, ale ušetřila jsem takový 4tis. určitě 🙂

krista
25. dub 2008

Kami nepamatuju, opisovala jsem to ze svojí zprávy 😀
HC je tušim hlavička, ale jistá si nejsem a bpn jsem taky zapomněla ale to dobře, když to tam je, myslim že to je něco jako bez toho nálezu jak píšeš 🙂 Prostě je to v pořádku 🙂 a ty jsi byla kolik "tt" na té kontrole?

kamiiik
25. dub 2008

Kulli no oni někde píšou 64cm a pak zase 67cm...Podle mě je ten výtah jako ten váš 68cm. On to Peťa měřil tak nějak narychlo. A ty se tam s tím Quinnym vejdeš? Známá psala, že se vejde a to maji taky tenhle výtah. Prý se to dá vychytat. Ono to široký u výtahu je jenom to železný u dveří a pak se trochu rozšiřuje. No já ho prostě chci, i kdybych měla ten výtah probourat.. 😀

kamiiik
25. dub 2008

No podle Skáli jsem byla 21+0 podle MS 21+2..Fakt nevím.

jitulka1985
25. dub 2008

Kristý já mám dle MS 20+2
Já mám:
BIP 49mm/20+5/HC 175mm/20+0/FL 34mm/20+6/Máme to Kamčo hodně podobný 🙂

Kamí já měla štěstí na mladého Čutku.ten je dobrej.Starý Čutka mi přijde trochu jako blázen 😀 Povídal si sám pro sebe když procházel čekárnou a na každého dělal nějaké vtipy 😀 Je takovej zvláštní co? 😀

kamiiik
25. dub 2008

No Jitul přesně tak. Jak jsme šli na tu amnio tak nám dělal UTZ mladej a teď starej. Taky si tam něco mumlal, jsem mu něco ani nerozuměla co říkal. No hlavně, že všechno zkouknul. Akorát s tou fotkou mě našval, je fakt hrozná, neni tam vůbec nic vidět. Jen dva fleky. Ještě máme to video 2 minuty, ale protože máme doma video rozbitý tak jsem ho ještě neviděla. ☹

kamiiik
25. dub 2008

Jitulko a kolik si teda dneska tt přesně?

krista
25. dub 2008

Kami nějaký dva dny, to je pořád pohoda 🙂 Důležitý je, aby se to nelišilo o několik týdnů 🙂

Jitul tak to taky parádně odpovídá 🙂

Jo starej Čutka je zvláštní, pamatuju si jak mi málem udělal ve 20tt díru do břicha, chudák MM koukal jako blázen když tam byl se mnou 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru