Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
28. únor 2008

krist, tak to zas omlouvám svojí těhu demencí, to víš, já jí mám rozvinutou minimálně dvojnásob, jak jsem furt zavřená doma 😅

a jak vypadala? tam mluvila akorát slovensky ta Římanová, ale to byla Gabi, kdo psal, že by měla být na rizikovým těhu, ne?

krist, co bys pro mě neudělala, ne? 😀 😀 😀 😀

krista
28. únor 2008

Panter no tahle byla hodně hubená, mladší, tak kolem 30ti - 35let bych řekla a taky si myslím že ten podpis vypadá jako "Ř" 😉 A vím že to tady někdo psal, ale Gabcos asi ne, nebo jo? 😕

Dneska mi přijde manža dřív domů tak se na něj moc těšim a večer jdeme na návštěvu a teď půjdu asi ještě vybílit lednici 😀

Co ty jak je? 🙂

panterka
28. únor 2008

začla jsem brát ten gynipral, tak jsem zvědavá, jestli to moje břicho bude lepší 😉 snad jo

ta římanová má tmavý vlasy a je fakt drobná, já myslím, že by to taky mohla být ona 😉

to je dobře, že budeš mít TM doma, viď? taky si ho chudinko moc neužiješ ☹ mně chlapi přijedou s prahy kolem sedmý, přivezou koš a k večeři si objednáme pizzu, tak se těším, mám na ní hroznou chuť 😝

krista
28. únor 2008

Pardon, volala mi kamarádka 🙂

Panter to asi ona bude 🙂 Ale byla taková, jako ne špatná, ale odměřená trošku 😖
A počítáš si kolikrát ti teda tvrdne bříško? Třeba dneska kolikrát to bylo? 🙂

No moc si ho neužiju no 😖 Na zítra půjčujou řezačku na obklady takže MM bude dělat dokud nepadne vyčerpáním celý pátek a celý víkend, no tak aspoň dneska spolu budeme 😵 Jak se přidaly ty víkendy, tak mám pocit, že ho vůbec nevidím, i když jsem s ním třeba dneska byla celý den 😝

Pizzu já vůbec nemůžu v těhu 😀 Před těhu jsem ji milovala a teď mi nějak nejede 🙂 Ale takovej Mekáč to je něco 😅 No to budou kluci vyřáděný viď z toho Aquaparku, ti se mají 😵

panterka
28. únor 2008

krist, jj, odměřená, to ona je 😅 a taková bojácná, vypadá to, že se bojí, aby něco nespletla 😕

já to tvrdnutí radši nepočítám, ale tvrdne trochu slaběji, řekla bych, ale nevím, jestli si to nenamlouvám 😅 já když to počítám, tak se na to mnohem víc soustředím a pak mám pocit, že mi tvrdne ještě častěji, navíc jsem z toho nervozní, když vím, kolikrát mi ztvrdlo ☹

krist, a bude z toho aspoň TM mít nějaký penízky? hodily by se, ne? 😕 já si to bez manži vůbec nedovedu představit, i když tenhle víkend jede taky na služebku, zas do prahy a navíc přes noc, jedou něco měřit do metra, tak se vrátí až v neděli dopoledne ☹ no, Hyneček bude muset jít k našim, já bych se mu nemohla věnovat, přece jen pořád něco chce, abych se šla na něco juknout a tak, takže bych režim nedodržovala vůbec ☹ ach jo, už mě to štve

krista
28. únor 2008

Panter neboj, Hyneček i když je malej tak to chápe, že maminka čeká brášku a nemůže se mu věnovat jak by si přála, však ty to všem vynahradíš až bude Jáchymek s vámi 😵

No peníze, nejdřív to mělo být zadarmo, ale pak do MM začli všichni rýpat ať neni blbej, že vyplácal dovolenou, je tam den co den, už měsíc a dělá celej byt, ale MM furt že si o nic říkat nebude, že je to kamarád, pak už něco kamarád nadhazoval a vypadá to že asi nějaký penízky budou ... no když si mohl vodák kterej tam byl dvakrát 10 minut a jednou jeden celý den (a mimochodem blbě dotáhl pákovky - teče z nich voda 😝) vzít 7,7tis., tak MM by mohl taky něco vytěžit 😀

Doufám, že ty prášky ti zaberou, jako zabrali mě ty prášky na otoky 😵 Říkala jsem ti to? 🙂 Dneska jsem nandala prstýnky a mám nožičky úplně suprácký 😵

panterka
28. únor 2008

krist, my když jsme předělávali jádro, tak nám to dělal MM bratránek a bral si 1000Kč za den a to nám to tu pěkně zmrvil, já mám dlažbu koupelna, předsíň, kuchyň v jednom kuse a on, zkušenej obkladač to udělal tak, že mi nenavazujou dlaždice z předsíně do koupelny, no, to jsem teda zuřila, ale co můžeš 😒 je to příbuznej, tak nemůžeš říct ani ň, přitom nám dělal i první byt a v pohodě, úplně skvěle 😕 to samý vodák, dělal nám první byt, je to MM bývalej kolega z práce a naprosto v pohodě. teď už tady budem skoro rok a já mám furt baterii nad vanou nakřivo a navíc mi trčí (ty krycí kroužky nedolíhají na obkladačky), kdybych nekřičela, tak jsem měla přivod vody do záchodu přes celej záchod a tak, prostě jsem z toho byla na nervy, ale už jsem si teda musela zvyknout, protože to lepší nebude 🙄 ale zas nemůžeš nic říct, je to známej a nic si za to nevzal 😒 jsme se s MM shodli, že příště za to radši zaplatíme a budeme mít možnost reklamace, jenže MM si nedal říct 🙄

TM by si za to určo měl něco vzít, a hlavně Ti známí, kterým to dělá, by v sobě měli mít tolik slušnosti a rozhodně mu něco dát

to je skvělý, že ty otoky splaskly, fakt super 😉 a v tý nemocnici jsi se naptala, od kdy budeš docházet tam místo ke svojí dr.? jak to vlastně chodí?

krista
28. únor 2008

Panter ty jo to je blbý s těma známýma, no my jsme jim dopředu ukazovali náš byt a řekli jsme jim, že lepší to nebude, neni to MM profese a jestli to chtěji tak buďto to mít budou nebo si taky můžou zaplatit toho obkladače, no kdyby si MM bral 1tis. za den, tak dneska máme takových 25tis. určitě 😝
To ale chápu, že nejde 🙂 Doma jsme si dělali všechno sami, naštěstí jsme hodně věcí zmákli 🙂 Třeba spárovat jsem se naučila a už vím že to neni tak těžký - všechno se dá naučit 🙂

V nemocnici jsem se neptala 😅 Já budu asi k Dr. chodit dokud si mě tam bude zvát a dokud neporodim a na monitory to samý, snad bude mít příště umytou kozu 🙄

Prosímtě a co ten tvůj sen? 🙂 Jaký to bylo? 😀 Já v noci měla poslíky, kolem 1h ráno, protože jsem se dívala na hodiny, myslela jsem si, že musí být už ráno a přitom jsem nic nenaspala a dokonce mě budily hajzlové 😠 😀

panterka
28. únor 2008

krist, zas mi odpoledne padl net, ach joooooo 🙄

no a pak dorazili chlapi, tak jsem skákala kolem nich a pak jsme dávali dohromady koš 😉 už je doma a mám ho v albíku 🙂

krist, a víš, že já ten sen měla taky tak kolem jedný? protože jsem se pak v jednu probudila a musela jsem jít na záchod 😉 no, telepatie, prostě 😕 fakt jsem z toho snu měla pocit, že je to naprosto pohodovej porod 😉 žádnej nástřih, nic, a ještě Tě rodil můj dr. 😵 😵 😵 normálně jsem Ti ve snu záviděla a Kristýnka byla krásná, moc vám to holky slušelo (i když Tě neznám a ani si nepamatuju, jak jste ve snu vypadaly 😀 )

jo a ještě jsem Ti chtěla napsat, že ten MM bratránek přijížděl ráno v osm, dostal oběd a odjížděl ve dvě po obědě 😒

dludli
29. únor 2008

cau holky, jste tu meli vcere nejakou sokromou party 😀 ? My budem mit dneska party v praci, kolegyne odchazi a jde jinam a dneska je tu naposled, a ted kupuje nekde nejaky naminky 😝 tak se tesim na zranici 😝 😝 😝

panterka
29. únor 2008

dludli, jééé, já bych si taky dala, chlebíčky, zákusky a tak 😝 já si teď horko těžko vzala chleba se salámem 😒

dludli
29. únor 2008

no ja se taky uz tesim 😝

krista
29. únor 2008

Panter ty jo, ty jsi na mě fakt silně myslela 😀 Ještě jsem ty posly měla kvůli tobě ne 😀
No ještě přečkat dnešek!!! 😀

Jo a včera je jedno že jsi "vypadla", to se neomlouvej 🙂 Mě dorazil MM, takže jsem to taky vypla, měli jsme jít na návštěvu a nešli jsme nikam 😅 Známá to zrušila, tak nevím jestli se k ní ještě do porodu dostanu, ale domluvila jsem si na příští týden konečně přeinstalovat Windows - mám to dost rozhozený, tak se těším, snad to půjde, ale budu taky chvilku bez PC 🙂

A ten bratránek si jako dělal legraci z vás ne?! 😲 Když už tak měl pořádně zamakat, od 8 do 20ti 🙄

Dludli jé já bych si dala jarní chlebíček 😵 😝

A jak je dneska? 🙂

panterka
29. únor 2008

ahoj krist, Ty nerodíš 😀 😀 😀 nee, dospávala jsi, viď? já jsem se dneska nemohla vyhrabat z postele. ráno v 5h, když MM vstával do práce, tak jsem si vzala ten gynipral a horzně mi pak tlouklo srdce, tak mě to trochu vylekalo ☹ ale už je to ok 😉

krist, dneška už máš přes 10h pryč, tak to bys musela porodit do 14h, aby to bylo 29.2. 😀 😀 😀 to už je v pohodě 😉 vypadá to, že to nesihneš, viď?

nejlepší by bylo, kdyby se podařilo ten PC přeinstalovat v době, kdy budeš v porodce, abys nám pak mohla dát informace 😉

jo a mám ten koš, je super, je prostě obrovskej 😵

no a ten bratránek byl naprosto super, dokud nezačal žít s tou jeho pipkou a ta ho nutila, aby byl denně doma ve 3h i s nákupem 🙄 byla totiž na mateřský se skoro ročním prckem 🙄 už vidím, co by MM říkal, kdybych ho takhle odvolávala z práce 🙄

krista
29. únor 2008

Panter já jsem se spíš tak převalovala, poslední dny jsem vstávala kolem 6h a to se mi dneska nechtělo, venku prší, tak jsem se hezky převalovala 😝 😀

Ty jo ty mi teda přeješ 😀 To by si chtěla abych rodila 14 hodin? 😀

A četla jsi si příbalový leták na to Gynipralu? Jestli je tam jako vedlejší příznak třeba to bušení? Doufám, že už je ti líp 🙂

Jo tak to nevím jak to udělám s tím PC 😀 Je totiž bratr mojí kolegyně, takže se tam příští týden budeme stavovat, jinak to zase nebude 😝 Ale to je prý na hodinku tak uvidíme, jestli se mu to povede ☹

Koš jsem ti zapomněla pochválit, je moc krásnej, taky by se mi to líbilo, ale u nás to nemá smysl, však víš 😝

Hm. tak ta si to uměla dobře zařídit ta pipka 😀 Neříkám že občas MM cestou z práce nenakoupí - většinou když potřebuju vody nebo něco těžkýho a on jede z práce autem, ale jinak chodim teda nakupovat já naproti menší věci 🙂

kulllisek
29. únor 2008

Ahooooj holky,

dneska mám pátek 13.!!! Ráno to začalo tím, že jsem jela z Vltavy do práce 40 minut! Pak se to začalo srát v práci, vůbec nestíhám, do toho to hnusný počasí, takže teď jsem dodělala zase kus práce a už nějak nemůžu ☹

Dneska až přijdu domů, tak budu koukat do blba a úplně musím vypnout, nebo se z toho zcvoknu 😨 Prostě den BLBEC!

Jinak jak jste se bavili o ňaminkách, tak mám na pondělí objednáno 20 chlebíčků a valím pro cca 20 zákusků, páč v pondělí slavím narozky, tak koupím do práce nějaký dobrý vínko a asi se přežeru, holky, to bude bašta 😀

krista
29. únor 2008

Jé Kuli ty máš narozky 3.3.? 😵 No to je krásný 😵 Tak všechno nejlepší 🙂
Jak to že jsi jela tak dlouho tim busem? To byly zácpy? 😖 To je hrůza 😒

kulllisek
29. únor 2008

Ahoj Kristi, jooo, jsem 3. 3., díky za přáníčko 🙂

Já jezdím devatenáctkou z Vltavy k soudu, takže zadem okolo Kauflandu, byla tam nehoda, 4 auta v sobě 😨

Hele, ty jsi byla včera na tom monitoru nějak dlouho, cooo? 😉

krista
29. únor 2008

Kuli jj kolem dvou hodin jsem byla v porodce a pak jsem musela ještě počkat než mě MM dopraví domů 😀
Takže jsem vyrazila z domova kolem 8h a domů přijela kolem 15:30 nebo tak nějak 😝

Aha tak to je naprd takhle po ránu nehoda a ještě v pátek 😝 A v kolik dnes končíš? Snad nebudeš mít celý den - den blbec 🙂

kulllisek
29. únor 2008

Já končím za chviličku, oficiálně ve čtyři, ale to už musím stát na zastávce na MHD, takže o trochu dřív 😀

Už se fakt dneska těším domů, večer dávají Bydlení je hra - oblíbenej pořad a od osmi na Primě Zelenou míli 😵
Takže si udělám relax!

A co ty, jak je dneska, koukala jsem, že otoky ustoupily, cooo? To je dobře, kočko 😉

krista
29. únor 2008

Kuli Bydlení je hra mě taky moc baví, koukám na to v archivu on-line 😵 Ale teď mi nic nefunguje na tom PC, takže mám smůlu a večer kdyžtak půjdu za MM, se tam vetřu na tu stavbu, mě to tady nebaví ☹

Zelená míle je krásnej film, ale radši se dívat nebudu, je to na mě moc smutný ☹ 😀

Otoky ustoupily, sice to trochu pořád cítím, ale je to mnohem lepší, hlavně se cítím líp když mám prstýnky na rukách 😀

Tak to je fajn, že za chviličku končíš 🙂 Neboj dneska už bude dobře 😀 Tak ti přeju krásný víkend 😎 Ale asi bude ošklivej co se počasí týče 😝

kulllisek
29. únor 2008

Kristi, měj se bájo, já letím, ale určitě se ukážu ještě večer z domova 😉

krista
29. únor 2008

Kuli tak zatím a příjemnou cestu domů 😀

Kam pak se nám vytratila Panterka, zase nejde net? 😝

panterka
29. únor 2008

ahoj krist, akorát jsem sem nakoukla 😉 já jsem spala s prckem, jsem nejspíš po těch prášcích nějaká oblblá 🙂 pak přišel MM, tak jsem se mu chvíli věnovala, přivezl mi podepsaný fotky budějckých hokejistů, plakáty a čepice 😀 to víš, já jsem vášnivá fanynka, ale ted mám smůlu, začíná play-off a mě je permice na houby, ach joooooooo ☹

krista
29. únor 2008

Já o Panterce a Panterka tady 😀
Tak to mě mrzí, že nemůžeš ani za tím milovaným sportem 😖 To je ale dobře že jsi spinkala, dneska je takový ospalý počasí 😝

Já jsem psala MM jestli se můžu vetřít k nim - už obkládá, ale odpověď zatím nepřišla 😅

panterka
29. únor 2008

to je jasný, jdi to ukouknout 😉 já budu zítra sama doma, MM jede služebně do prahy, tak si naši vezmou Hynečka, to je hrůza, to zas bude nuda, nejhorší je, že ani v televizi nic není 🙄

net nám snad včera dali konečně do kupy, tak aspoň ten snad už nebude zlobit 😉

tak se můj táta domluvil se známým a ten pojede na hokej na mojí permici, tak jsem dostala nějaký penízky a ty si schovám na nákupy pro Jáchymka 😉

gabcos
29. únor 2008

Ahojky, zdravím..🙂
akorát jsme dorazili z procházky, nějak nás to kočárkování chytlo...🙂
🙂 Emmísek se už probral, zase nám tu křičí jak pavián,ale MM si ji vzal, tak jsem zvědavá kdy mě povolá na výměnu v uklidňování...🙂 Vůbec nestíhám dořítat, škoda, tak ráda bych zase koníkovala a diskutovala o 106...🙂

Snad se tu máte všichni fajn, bříška rostou a nezlobí !!! 🙂

krista
29. únor 2008

Gábi: pavián zní dobře 😀
Já už chci taky naší malou prďolku, vypadá to že 29.2. už to nebude - ťuk, ťuk, ťuk, tak už můžu vesele rodit 😵
Měj se hezky a pozdravuj paviánka 😀

Panter tak to je fajn, penízky se hodí, no já nepůjdu nikam ☹

panterka
29. únor 2008

ahoj gabi, jé, tak to je dobře, že už vesele kočárkujete 🙂 taky se na to těším, s Hynečkem jsme byli venku fakt pořád 😵

krist, TM se Ti neozval? taky máte v budějcích tak hnusně? 🙄 a prej to nemá bejt o moc lepší, já mám blbej pocit, že MM jede zítra do tý prahy a má bejt nějaká ta vichřice 😒

krista
29. únor 2008

Vichřice? 😨
To vůbec nevim, já vůbec nekoukám na zprávy tak vim prd 😅

MM napsal za hodně dlouho, že neví jak dlouho tam bude a tak nějak to okecával, že jsem mu napsala, že tam teda radši nepůjdu ☹ Já si tam připadám blbě, ale oni mi ho prostě úplně ukradli, mě se chce furt brečet jak jsem tu sama ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru