Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
7. bře 2008

ahojky, jsem tu na skok, jdu na složité kojení......☹

kontrola u Dr. dopadla špatně, malá přibrala 1 deko...☹ takže jdu rychle kojit, pak musím ještě z lahve a zase volat doktorce..☹((((((((((((((((((((((((

Terka mi psala, že má bolesti po 7 minutách, je to prý hruza,ale na prodo to nevypadá..skoro ji prý nevěří, že má bolesti...no a když nic , tka zítra půjde domů...je to fakt hrůza...☹

musím letět, až malá usne, tak přijdu a pořádně pokecáme... 🙂 🙂

dludli
7. bře 2008

ja byla neco vyridit ve meste a pak rovnou na obede a ted do sebe tlacim laskonku a ovocny rez 😝 Jezis tak snad se to te Kristy nejak rozjede, chuderka mala 😒

panterka
7. bře 2008

ahoj Gabi, díky za zprávu, chudinka malá ☹ vám taky držím palečky 😕 určo se ozvi, já budu číhat 😉

gabcos
7. bře 2008

jsem zoufalá..☹ snad hodinu jsem kojila, nejprve z prsa, pak jsem odstříkala a dala ji z lahve..tu nejprve zarantně odmítla a když to vypila (jen 20 ml) tak to všechno vyzvracela....a to mám jít volat doktorce..☹ ☹ ☹

panterka
7. bře 2008

Gabi, hlavně buď v klidu, malá to vycítí 😒 už někdy flašku měla? náš Hynďa, když se v porodce učil na flašku, tak to bylo ze začátku úplně stejný ☹ hlavně pozor, aby savička byla plná, když krmíš

gabcos
7. bře 2008

pila z lahve poprvé....jak aby byla savička prázdná??? jako ten dudlík???

panterka
7. bře 2008

jj, hlavně, aby ten dudlík byl pořád plnej mlíka, aby se tam nedostával vzduch 😉 neboj to bude dobrý

dludli
7. bře 2008

holky me porad vrta hlavou jinde pisou tehule o povinne prohlidce u praktika a u zubare, ale me se o tom gyn vubec nezminil, nikam me neposilal, nikdo o tom nemluvil .... tak nevim mam se ho ptat? Zase takovou vec by mi mel rict ne?

Gabcos drz se! Neporadi ti doktorka nejaky figl? No proste nebdue vase mala holt zrava, no, ono to tak yneni vyhra kdyz by se jeden porad cpal.

panterka
7. bře 2008

dludli, mně to říkala sestřička, když mi vypisovala průkajdu, taky tam jsou kolonky, tak jsem tam šla 😉

gabcos
7. bře 2008

dludli, jojo v těhu průkajdě na druhé straně je kolonka na zubaře a obvodáka...tam musíš kdykoliv během těhu zajít a oni ti dají razítko..a obvodák napíše základní info o Tobě...

panterka
7. bře 2008

Gabi, tak jak to s váma vypadá? volala jsi tý dr.?

gabcos
7. bře 2008

no v pondělí musíme hned na kontrolu, mám to pořád zkoušet dokrmovat mým mlíčkem z lahve...ach jo...☹

panterka
7. bře 2008

gabi, hele, já jsem vůbec nekojila, prostě já jsem mlíko neměla a Hyneček, jak byl malej a spavej, tak mi ho nevytáhl, takže jsme už z porodky šli s UM 😅 Ty Emmince dáváš svoje mlíčko, tak neboj, vy se natrénujete, jak říkám, Hyneček taky ze začátku blinkal, než jsem získala cvik 😉 prostě ten dudlíček musí bejt plnej, oki? a neboj to neznamená, že končíte s kojením 😉

gabcos
7. bře 2008

dudlík lahviřky byl plnej ale mám pocit, že nakonec když se konečně přemohla a začala pít z lahve, vyžahla to moc rychle, proto to blinkání...no nevím, uvidím co bude následovat při dalším kojení...jenomže takhle mě to kojení zabere min. hodku..vyvařit lahve,nakojit, odstříkat, dát ji z lahve....

panterka
7. bře 2008

gabi, já vím, je to těžký, ale zaběhnete se, uvidíš, nakonec se to srovná a už budete jen kojit 😉

gabcos
7. bře 2008

já v to doufám...🙂 🙂
navíc jsem nemocná, bolí mě v krku, hlava..šla jsem od doktorky do lékárny a tam mi řekli, že když je Emm takhle malá, že mi nic nedají, leda propolky na cucání, ty mám doma a nepomáhají...takže jsem tak trochu zoufala i z toho...☹

dludli
7. bře 2008

gabi kamaradka taky mela strach zda vydrzi kojit aspon mesic, chodila i k nejaky laktacni poradkyni ci co, malej porad nechtel poradne jist no a ted nevi jak ho ve 2 letech odstavit 🙂

No ja vim ze v ty prukazce to je, ale tak jsme si rikala ze mi o tom Dr snad neco rekne, preci nemuzu zkoumat kazdou kolonku a premyslet co to pro me znamena a zda nemam nekam jit. Tak me to tak zlobi 😠

Miso tobe neco rikal? Krom toho ocniho? Minule jsem se prave na ocni ptala, tak mi moh rict rovnou, ze si mam zajit i k zubari a k praktikovi 😠

panterka
7. bře 2008

gabi, tak to s tím taky může souviset, tak hlavně pevný nervy a klid 😉 nenervuj se, to je to nejhorší 😕

dludli
7. bře 2008

Gabi preju at se to brzy srovna, hlavne tvoje naladicka at je co nejdriv lepsi!
JInak se pro dnesek loucim, snad zvladnu zaskocit sem kvuli Kristy at jsme v obraze 😉
Tak zatim a preju pekny vikend 😎

panterka
7. bře 2008

dludli, papa a víkend si užij 😉

dludli
7. bře 2008

🙂

gabcos
7. bře 2008

díky a pěkný víkend Dludli...🙂

kulllisek
7. bře 2008

Ahojky holky,

Gabcos, to je teda des, hlavně nebuď smutná a nevzdávej to, určitě se to nějak zajede, jak říká Panterka! Nebude dlouho trvat a tyhle problémy budeme řešit taky! Chjo, to je práce! Určitě ještě napiš, jak pokračujete!!!

Zuzi, Tůma mi taky nic neříkal, jenom o tom očním, hele, já z něj mám takovej pocit, že on si myslí, že v dnešní době jsou nastávající maminy tak sečtělé a vzdělané, že to všechno ví! Já už jsem byla i u zubáka i u praktické, takže mám v průkazce orazítkováno! Jenom na plicní teda nepůjdu, nezdá se mi to důležité! Tůma mi neřekl ani prd, když jsem tam přišla, že jsem asi těhu, tak nic, jenom že jo a nic! Čekala jsem, že mi řekne aspoň nějaké info, jak se mám stravovat, na co dávat pozor, ale fakt NIC! To mi dost vadilo 😢

panterka
7. bře 2008

gabi, kdybys měla nějaký novinky o kristý, tak nám dej vědět, ju? 😉 díky 😵

gabcos
7. bře 2008

ahojky, jdu se hlásit..🙂
psala jsem Terce, protože furt na ni myslím...takže: nikam se to prý nehlo,má prý bolesti pořád po 8-mi minutách, křížové bolesti, ale pořád si ostatní myslí, že to ojsou jen posly...

to je fakt hruza, nechápu to, takové posly já nikdy neměla.... ☹

panterka
7. bře 2008

gabi, dík za zprávu ☹ moc radostná není ☹ ale pokud jí ty bolesti neotvírají, tak to asi posly budou, ne? 😕 já teda s poslama nemám vůbec žádný zkušenosti... 😅

jck
7. bře 2008

Ahoj holky, jdu za vámi a tady nic, aby jste neřekly, že jsem se na vám vyprdla 😀 jely jsme s Natálou na rychlo k babi, brácha přijel náhodou tak jsme se rozhodly - teda já, že pojedu k babi, tak nás tam chodit, nestihla jsem se ani rozloučit, moooooooooooc se omlouvám.
Jste toho nakecaly - jsem až byla překvapená toho dočítání 😀 😀

na zítra už se těším na nákupy...to je moje...a hlavně hadry pro Natálu... 😉 😉
My když jedeme do Lince tak jsme tam normální jízdou (v rakous předpisově) z Krumlova za hodinku, tak Bud. max 2 hoďky, když se neví kudy, jo a jezdíme přes Studándy do BanLeonfenden - Freystat - Dolní Dvořiště a domů. A když do Lince tak zpátky taky přes Studánky, z Lince na Dolňák je dálnice a nená cenu kupovat známku 😅

Gábi...co to kojení, jsem to moc nepochopila ☹ malá ti jako prso nechce ☹ zkus kouknout www.kojeni.cz, vím že holky na to hodně koukaly, když nastane ňáká ta laktační krize (nevím moc dobře co to jako znamená) já kojila bez problémů necelý 3 měsíce - měla jsem pro Natálu málo ☹ a jinak Natála zvrací skoro po každým jídle a při kojení a sunaru opravdu skoro vždy ☹ jako si při krkání ublinkne nebo po krkání, ale tak jako i hodně, nikdo mi nedokázal říct proc to je a co to je? 😖 a moje mamina mi říkala, že já jsem si takhle ublinkávala tak do roka a půl (to mám vyhlídky ☹ )

nevíte náhodou co má Terez za dr.?

tak papá zítra písnu co jsem pořídila

gabcos
7. bře 2008

Ahojky jck..nee, malá prso chce, a jak..saje jak divá,ale i tak nepřibývá, prostě si bere asi málo...:-/ na tu stranku o kojeni mrknu, díky...🙂

Terka má Dr. Vandasovou, poliklinika jih

jck
7. bře 2008

Gábi já myslela dr. v nemocnici 🙂
a jinak já Natálu úplně normálně kojila min. půl hodiny a když byla tak malinká jako Emmi, tak to byla hodina úplně normálka, občas si u toho dáchla, ale když jsem jí "kozu" sebrala tak začala tahat, nebo prostě spala (záviděla jsem holkám co vyndaly kozu kdekoli a dítko bylo za 10 minut napapané a my kojily prostě doma v klidu, ratši 😅
a s přibýváním to moc neporadím, zkus ty stránky, co vím tak co holky potřebovaly to tam našly...hodně štěstí 😉

dludli
7. bře 2008

Tak jsem jeste pred spanim nakoukla, novinky zadne ☹ snad se nam tu zitra Kristy neobjevi, to by bylo fakt na prd 😔

Misko takze sis tam proste dosla na vlastni triko? 😲 Ty jo ja mela Tumu pomalu za boha, tak me tohle docela zlobi. 😠 Ja se ho schvalne ve stredu zeptam, akorat tam vzdycky jdu "no kamaradku tu poslal gyn na ocni..." ani chudak nevi ze je to on sam 😀 no tak zase bude "no kamaradka rikala...." no ale kdyz mi to nerekne on sam 😒 jasne ze bych s nim nemusela nic resit a zajit si k tem doktorum rovnou, ale jsem proste zvedava co mi povi, Nebo bych to nejradsi nechala byt, schvalne kdy si jako vzpomene mi rict ze bych mela k zubari a k praktikovi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru