Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
14. dub 2008

No vidíš, paráda 😵 Pomalu ale jistě bude všechno nachystáno a toho 22.5. budeš s Dr. Fialkovičem rodit 😀

panterka
14. dub 2008

no, spíš uvidím, co mi řekne ve středu 😅

krista
14. dub 2008

Určitě to bude dobrý 😵
A jak ti tvrdne často bříško?

panterka
14. dub 2008

Terko, dneska je to pohoda, zatím snad 4x, a to je nádherný 😵 jenže ono je to jak kterej den 😅 to zas budu za blbce, už mě ani netlačí ten spodek, jak jsem Ti psala

krista
14. dub 2008

Já musím tak páá 🙂

Mě ten spodek tlačil taky jen nárazově 🙂 Psala jsem to tady holkám a říkala jsem jim, že určitě bude mít vyšší CS a měla jsem, ale pak mě to tlačilo ještě jednou a to se mi CS nezvýšil, tak uvidíš 😉 Já už fakt musim, to bude zase řevu ☹

panterka
14. dub 2008

tak páááá 😉 no, mně už poslední dvě kontroly ani cs neříkali ani nenapsali do průkajdy

krista
14. dub 2008

Jsem tu zase na chvilku, malá vydržela asi 15 minut nebrečet a usmívat se na mě 😵 Už jsem si dělala naděje, ale pak zase brečela a teď tak nějak podřimuje, doufám, že bude spinkat 🙂

Jo já vím, že ti ten CS neříkaji, ale něco o otevírání nebo zkracování čípku ti říkali ne? 🙂 To bude ono 🙂

panterka
14. dub 2008

kristý, mně jen měří čípek pomocí utz a pak mi Bartošová řekla, že se jí to zdá měkký 😅 jinak už nic, cs mi psal dr. do průkazky do předminulý kontroly

gabcos
15. dub 2008

Dobré ránko,

tak jak je holky, Terka, Panterka, Dludli, Kullisek, JCk ???? 😉 😉 😉

JSem se dneska nějak dobře vyspsla, mám super náladu, tak snad to vydrží a Emmi bude hodná..🙂 ZAtím je, už půl hodinky se culí, brebentí, no paráda...🙂

Jak se dneska cítíš panterka???

a co prdíky Terka??

přidala jsem do alba fotečky Emmi tak mrkněte jak nám roste...🙂

kulllisek
15. dub 2008

Ahojky Gábi, koukala jsem do albíčka, Emminka je nádherná, je to kočička!!! Jak tam sedí na té sedačce, tak jí to moc sluší, je to beruška!!!! 😵 😵 😵 Co vy a prdíky? Ještě pláčete?

To je paráda, že máte dobrou náladu....to já jsem tady v práci dneska jako mimoň 🙄 Počasí naprd, teprve úterý... 🙄 😖

jck
15. dub 2008

Ahoj holky, dobré ránko, deštivé 😠 😠
dneska jsem chtěla jet k babi a prší 😠 tak budeme doma ☹ , to je hrůza to počásko 😖

gabi...nebyla si se podívat náhodou v tom sekáči u toho Senovážnýho? příští týden jedu do Bud. s Natálou na kožní, tak jestli má cenu se tam zastavovat (ani pořádně právě nevím jestli tam vůbec něco je 😅 )
Emmi je už krásná velká holka, strašně to letí, zrovna dneska ráno jsme si s Vencou říkali, že už nám bude příští měsíc 8 měsíců, letí to jak blázen 🙂 fotky jsou super, hlavně ta, jak je Emmi na tom gauči...tak už je vidět velká holka... 😉

doufám, že už Kristýnku netrápí tak ty prdíčky (lumpové 😠 )

panter...ještě se s Jáchymkem držte, ať jek z něj pořádnej kus chlapa až se narodí 😉

včera jsem viděla malýho chlapa, jedna holka teda ze Spolí má chlapečka, když se narodil měj něco hodně malinko přes 2 kilča, je to takový hovínko, krásný 😀 oproti Natále je ho půlka 😀 😀 ve 33tt jí praskla voda, tak frčela hned do Budějc, říkala mi, že by jí tam stejně malýho odvezli, tak jela rovnou 😅

tak vám přeji krásný den i když s deštěm 🙂

panterka
15. dub 2008

dobré ránko 😉

Gabi, tak na fotečky jsem koukala 😉 malá je úžasná 😵 je to neuvěřitelný, ale fakt rostete jak z vody 🙂

jck, díky, zatím se držíme, ťuk, ťuk, ťuk... o tom 33tt mi ani nemluv, zítra ho končím 😀 já můžu rodit za ten měsíc (ode dneška už vlastně za měsíc bez jednoho dne 😀 ), tak to snad uteče 😉 zítra jdu na kontrolu k Fialkovičovi, tak jsem zvědavá, co mi řekne, jak to vypadá... taky si chci napsat seznam, na co se ho chci zeptat 😀

jinak tašku jsem ještě nesbalila, zvládla jsem si jen udělat seznámek, tak se do toho chci pustit dneska, ale všechno už mám, jen mi chybí vložky do podprdy 😅

kulli, drž se, to počasí je faaaaaakt hnus 🙄

kulllisek
15. dub 2008

Ahojky holky, to počasí dneska fakt stojí za dvě věci... 🙄

Panter, tyyyy jo, ty už to máš fakt za pár! Hele do ČK potřebuješ porodnické vložky? Já jsem se včera ptala v lékárně tady v nemocnici a tam mě odkázali na zdravotnické pomůcky 😒 Ale četla jsem na stránkách ČB porodnice, že tady všechno dávají (vložky, jednorázové kalhotky, plenky a oblečení pro mimi), tak si s tím nedělám nějak starosti...spíš jenom nadoma v šestinedělí. 🙂

gabcos
15. dub 2008

Kullisek: my prdíky nemáme....ťuk, ťuk, ťuk....🙂

Jck: ten sekáč jsem nenašla, na Lannovce je tolik sekáčů, že nevím jaký je ten pravý, nikam jsem tedy nešla...☹
pokud tam půjdeš tak pak dej vědět, jaký to tam je a hlavně KDE je...🙂

jinak díky moc za pochvalu Emmi..🙂

Kullisek, jojo, v ČB v porodnici dávají všechno, ale my rodily v Krumlově a tam nedávají nic...🙂

jck
15. dub 2008

panter...jestli můžu radit 😅 tak si kup vložky do podprdy od Chicca, mě se teda šikovaly nejvíc, jsou takový jako (aulweisky-nevím jak se to píše) udělá to jakoby gel a to bylo pro mě nejlepší a na noc jsem věděla, že toho mlýčka to vsákne hodně 😅 (mají je na Špičáku v Loydu: neco málo přes 100 ta krabička), ale jsou opravdu super.

kullišku...co vím tak teď v Krumlově v porodně dají jen oblečení na mimi a takovou krabičku prví pomoci-vatičky, kysličník atd., ale poslední tam byla Krista tak ti určo písne a vložky poporodní jsem si kupovala v lékárně v Budějovickým Ternu a byly i celkem levné 🙂

tak se mějtě papa, jedu k babi

panterka
15. dub 2008

kulli, já vím, že v budějcích jsme vložky měli k dispozici neomezeně, i toaletní papír a tak, ale tady v krumlově neee 😒 jen tenkrát dávali k dispozici na den 5 plínek pro mimčo a to nám nestačilo 😅 nevím, jak je to teď, ale tenkrát mi museli jednorázový plínky přivézt

panterka
15. dub 2008

jck, díky za radu, musím zaúkolovat manžu 😀

dludli
15. dub 2008

Cauves holky, tak vcera tak krasne a dneska 😒 navic kdyz jsem si vcer avecer lehla tak jsem si uvedomil ze za cely den se mimi nejak poradne neozvalo, vecer nic, to vetsinou vyvadi nejvic 😕 v noci taky nic rano tak ynic tak tu tak sedim a sleduju se a premyslim jestli mam nejak plasit nebo proste co, nechci zbytecne vyvadet, jen jsme z toho nervozni, ALe mozna jen nema naladu, obvykle mu vadi kdyz sedim u PC a jsem tak jako predklonena ke stolu, ze se tam asi nevejde, tak me stoucha do zeber no a dneska nejak nic 😒

panterka
15. dub 2008

dludli, tý jo, už máš 30tt 😲 no, tak to já musím prcka budit, když ho delší dobu necítím 😒 to mě pak chytaj hysteráky, dokud se neozve

gabcos
15. dub 2008

dludli, tak ho zkoušet budit, já byla taky nervózní, jak blázen, když se mi půl dne neozvalo a budila jsem o 106...🙂 🙂

krista
15. dub 2008

Ahojky holky 🙂

Vy jste toho napovídali, nevím na co všechno reagovat 🙂

Tak prvně - prdíky super, dneska je malá zlatíčko, usmívá se, prdí, no jsem šťastná, ale bojim se to zakřiknout, teď hezky spinká, občas si pobrečí, ale nic tak děsivýho jako bylo teď těch 14 dní nebo kolik 😲 Buď zabraly ty Baby Calm nebo Espumisan (který jsem včera znova nasadila) nebo večerní masáž bříška - dělal MM a malá mu u toho kupodivu nebrečela 😲 uvidíme!!!

Panter držím palečky na zítřejší kontrolu 🙂

Dludli zkus dělat nějaký dřepy nebo se projít někde do schodů pokud to jde 😉 Ale dneska je takový chmurný počasí, je dost možný že prostě prcek nemá náladu, neboj se 🙂

Kuli v ČK ti dají ty vložky jen na porodním sále v průběhu porodu (i když já jsem tam stejně vyplácala balík, protože mi bylo blbý si o ně říkat, když je mám, ale jak mi praskla voda tak jsem to musela měnit furt 😲 i kalhotky) a kdyby si je náhodou neměla tak ti je daji i na pokoj, ale moc nadšení nejsou 😅 co vím tak ty vložky maji na 100% v lékárně v Globusu, MM mi je tam kupoval 🙂 a daji ti jinak opravdu jen věcičky pro mimi, ale plínky a vlhčený ubrousky musíš mít svoje 🙂

Gábi jdu juknout na Emminku 😵

panterka
15. dub 2008

ahoj kristý, a jaký vložky mají v tý lékárně v globusu?

panterka
15. dub 2008

jinak opatrná gratulace ke zlepšení prdíků 😅

krista
15. dub 2008

Gábi je kouzelná 😵 Už bere do ručiček i hračky? Na to se těšim u Kristulky 😵

Panter porodnický vložky 🙂 Vložky do podprdy maji jinak klasicky v lékárně 🙂

krista
15. dub 2008

Jo a já používám normální od DMka a jsem taky spokojená, moc mlíka mi nevytejká, asi protože malá je fakt žrout 😀
Díky Panter, bojim se, ale že to peklo ještě přijde 😅 😝

gabcos
15. dub 2008

Terka, tak to jsem moc rááááda, že je dneska od prdíku klid, jen tak dále !!!!!!! 🙂 🙂
Teri, u nás dělá masáž bříška zásadně jen Milan a Emmi si to užívá a vůbec nebrečí.....tak to je třeba v tom, Kistýnka se chce proste masírovat od chlapa...🙂 🙂

gabcos
15. dub 2008

jojo, má ráda takový ten " špendlík", ten vydrží mít v ruce třeba 10 minut a "hrká" s ním... 🙂 🙂

krista
15. dub 2008

Gábi asi jo, je to potvůrka ta naše Kristý 😀
Ale nějak mi tam kňučí v ložnici 😲 Doufám, že nebude vstávat, spí sotva půl hoďky 😝
On je u nás problém v tom, že MM chodí pořád pozdě domů a já nechci čekat s koupáním bůh ví na kdy, takže včera koupal poprvé úplně sám, s ničím jsem mu nepomáhala, dělala jsem véču, jinak koupeme většinou spolu a on se právě bál toho olejování, protože jednou to zkoušel a Kristýnka mu hodně brečela 😝

Jo Gábi a to prdí Emmi u toho masírování? Já nevím jestli to může mít takovej pozdní účinek, ona se vyprděla až dneska, tak dvě hoďky zpátky 🙂

gabcos
15. dub 2008

nee, prdí po masírování..... 🙂 🙂

krista
15. dub 2008

Gábi za chvilku máte dva měsíce co? 🙂 Strašně to letí 🙂
A pasete koníky jsem koukala, to jste šikovný, Kristulka je trošku líná 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru