Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
23. únor 2008

Terka neboj, kontrakce poznáš !!!to mi věř !!!!!!!!!!!! 😀 😀 taky jsem se bála,že nepoznám že rodím,ale poznala jsem to hravě...🙂

panterka
23. únor 2008

krist, já určo ne, já vůbec nevím, co se tam píše 😅

krista
23. únor 2008

Gábi, no jo pak už mi nic nezbyde že 😅
A co Milan jak se tvářil jako hrdý otec? 😵 Já určitě obrečim až se malá narodí, jako jsem obrečela ty videa o porodu 😉 A jak by si celkově ten porod zhodnotila, byla to hrozně strašný? 😅 říkala jsi že kontrakce ke konci mazec co? 😅

krista
23. únor 2008

Panter já na něj taky peču 😝 Budu se pořád připomínat 🙂

krista
23. únor 2008

Gábi a co bříško? Jak se scvrkává? Bolí to nějak? Mám fakt pitomý otázky, ale já nevím 😖

gabcos
23. únor 2008

panterka, já nevím, neznám ji, ale říkali to holky v porodnici, co ji znají....

panterka
23. únor 2008

krist, dneska jsem našla papír, co si psala ta jedna mamina přes přirozenej porod, má tam seznam, co na sál s sebou. ona mi totiž půjčovala knížku o jménech a numerologii, když jsme ještě nevěděli, jak se bude malej jmenovat, no a ono mi to z ní vypadlo.
tak tam má tohle:
těhu průkazka
uznání otcovství (to se nás netýká)
průkazka pojišťovny
starou noční košili
pantofle do sprchy
pití, co mi chutná (neperlivou vodu naředit multivitamínem nebo něčím, co má energii, ev. energetický bonbony, hroznový cukr)
relaxační hudbu
aromatický olejíček citrusový plody

to je jen k tomu, o čem už jsme se bavily 😅

gabcos
23. únor 2008

v porodnici jsem nechala 7 kg, paráda...🙂 Bříško je, ale o doooost menší, takže jsem ráda...🙂 MM mi tvrdí, že by na mě vůbec nepoznal,, že jsem rodila...🙂

panterka
23. únor 2008

GAbi, já se s ní minulou středu potkala dole mezi dveřma, byla v civilu a přivezlo jí slovenský auto, tak mě to ani nenapadlo, no neva, to je jen k tomu 😅
GAbi, a co jsi Ty přímo u porodu využila?

krista
23. únor 2008

Panter no vidíš děkuju 🙂
Já třeba vůbec nemyslim an to pití, to bych si měla něco koupit a šoupnout do tašky a nemám pantofle do sprchy, já mám jen na pokoj potom 😖 Ach jo 😝

panterka
23. únor 2008

Gabi a kolik jsi měla celkem nahoře?

gabcos
23. únor 2008

No na porod si už dneska nepamatuji, příroda to fakt dobře zařídila, že to zapomeneš, tu bolest... 🙂 byla to fak síla ty bolesti ☹ , ale říkám si, že to fakt bylo rychlé - porodit za 3 hodiny od příjezdu do porodnice...🙂

ale třeba budeš mít ještě rychlejší porod......🙂 🙂

krista
23. únor 2008

Gábi tak to je moc super 😵
A za jak dlouho jste teda byli v C.K.? 🙂
Měl Milan plavky do sprchy nebo tam s tebou nechodil?
Jak jste měřily kontrakce?
Máte hodně fotek?

panterka
23. únor 2008

krist, to je jen náhoda, že mi to tu zůstalo, já jsem totiž tu knížku už vrátila a tohle jsem si asi v nemocnici založila do motorácký ročenky 😅

panterka
23. únor 2008

krist, já mám do sprchy ty crocsy od vietnamců 😀

krista
23. únor 2008

Gábi no tak to si nemyslim ani omylem, ale díky za podporu 😀 - s tím rychlým porodem 🙂
Já bych si to tak přála a kdo ne, ty jsi říkala že to přisuzuješ maliníku že? A já bych to zase přisoudila tomu jak jsi byla po celý těhu aktivní, že jsi pracovala hodně dlouho ap. - to se říká že pomáhá, já si to určitě vyberu ten porod, protože ty jsi se ho bála a já se ho moc nebojim, samozřejmě že nevím co mě čeká, ale beru to tak, že to přijít musí a uvidíme kdy to přijde, snad někdy kolem TP abych nemusela do C.K. každý den jako ty 😝

panterka
23. únor 2008

jj, Gabi, příroda to dobře zařídila, ale na ty protivný PA nemyslela 🙄

gabcos
23. únor 2008

panterka : já využila jen sprchu a ten balon ve sprše ( na sucho na pokoji to bylo au au na baloně) , no a parkrát jsem na byla čtyřech jako kočička na posteli a prodejchávala tam...ale horká (až vačící) sprcha zabrala nejvíce...🙂 🙂

celkem jsem přibrala 12-13 kg... ☹

krista
23. únor 2008

Panter tak já nevím jestli teď rychle něco ještě nekoupit 😖

panterka
23. únor 2008

krist, no, s tou aktivitou já nevím 😅 já i s Hynečkem skoro celý těhu proležela a pak i 5 týdnů v nemocnici s možností jen na záchod a do sprchy a rodila jsem rychle, prostě nejsem nosička, to už jsem pochopila 😀

krista
23. únor 2008

Gábi tak máš nahoře jen 5kg, to jsi kočka 🙂 Počkej s kojením shodíš ještě 10 😉
Tak na sprchu se těšim 🙂 Doufám, že mi nikdo nebude rodit na tom prvním sále, to bych měla po sprše co? 😕

gabcos
23. únor 2008

Terka, boty do sprchy nepotřebuješ, neber si je...!!!!
a pití jsem taky zapomněla, tak jsme pila vodu z kohoutku a jak mi jela, mňam mňam...🙂 stejně moc pít nemůžeš, jen tak si tím vlhčíš vychlo v puse...

krista
23. únor 2008

Panter tobě to taky závidím, teď už se fakt bojim, že tobude nekonečný 😖

panterka
23. únor 2008

co myslíš krist? ty pantofle? je fakt, že jsem měla i na první porod celý gumový pantofle, ale já myslím, že to s nima není tak horký, co Gabi? tak budeš ve sprše bez pantoflí, to já budu stejně 😉

krista
23. únor 2008

Gábi tak fajn, já stejně žádný boty nemám, takže neberu 😀 a to pití si asi do tý tašky hodim pro jistotku, ale taky by mi určitě jela voda z kohoutku kdyby nic nebylo 🙂 A bylo něco co jsi vyloženě postrádala, že jsi si to zapomněla zbalit a chybělo ti to?

gabcos
23. únor 2008

milan plavky neměl, byl na kraji sprchy, ja si držela sprchu přímo u břicha, tak nebyl moc mokrý...🙂 bylo by i divné, kdyby se svékl a šel tam se mnou...

fotek máme docela dost, nechala jsem si dovést foták do porodky a fotila malou i tam... 🙂
KOntrakce jsme měřila doma na digi budíku a v autě na hodinkách...

cesta do porodky byla pod 15 min. ale fakt to krosil...🙂

panterka
23. únor 2008

krist, nezáviď, není co, já nikomu nepřeju takový těhu jako mám já ☹ je to fakt hrozný, nevím, jak těch necelých 12 týdnů ještě vydržím 😢

krista
23. únor 2008

Gábi a co jídlo? 😅

Jo Panter ty pantofle jsem myslela, prdim na ně 😀

panterka
23. únor 2008

Gabi, tak to jste stopro nejeli podle předpisů 😀 😀 😀

gabcos
23. únor 2008

Jídlo teda nic moc, pořád to samé, každý den (mnekecám) jsme měli k večeri 2 rohlíky a syr (ten byl teda pokaždé jiny ) 😀
no k sndani taky rohlíky a k obědu takový mini porce, já měla pořád hlad...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru