Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
1. bře 2008

ale já to nevidím ráda, když kouká na simpsonovi, to přece jen není pro děti 🙄

krista
1. bře 2008

Jo já Simpsonovi taky miluju a taky jsme si s MM říkali, že to snad dřív bývalo pro děti, dneska už je to o něčem jiným 😅

V kolik ti má vůbec TM dorazit? 🙂

panterka
1. bře 2008

zítra ráno, budou vyjíždět ve 4h ráno z prahy, takže přes noc budem sami ☹ nejhorší to bude od toho 10. do 14., to bude MM na slovensku a my se nejspíš budem muset aspoň na dva dny přestěhovat k našim 😒

krista
1. bře 2008

Jakto přestěhovat k vašim? Aby se mohli starat o Hynečka nebo proč?

panterka
1. bře 2008

ono nejde o přestěhování, oni bydlí ob panelák 😀 ale asi se k nim nakýblujem přes noc, čtyři dny sami, to by na mě bylo moc ☹ jen nevím, kdy. Hyneček má dost nabitej program, a naši to s ním budou muset zvládnout sami

panterka
1. bře 2008

teda teď koukám, že už je založenej listopad 2008 😲 i když tam asi ještě není žádná mamina, tak je to ale síla 😲 😲

krista
1. bře 2008

Panter jj hrozně to letí ty měsíce 🙂 Já si pamatuju jak jsem před devíti měsíci psala do března holkám, že bych k nim hrozně ráda patřila 😵 😀

No já se budu muset taky někam odstěhovat až nám budou měnit okna, ale to nebude ob panelák, navíc s malým mimčem to bude fakt super 😖 Nebo nevim jak to jinak zvládneme 😖

panterka
1. bře 2008

jj, myslím, že už jsme o tom mluvily, u nás zas hrozí ty výtahy ☹ je to práce, ale s mimčem v tom asi fakt nebudeš moct být ☹ a máš kam jít?

krista
1. bře 2008

Panter no mohla bych jít k babičce 20km od Č.B., do toho baráku kde má bydlet máma a bydlí tam i teta, ale moc se mi tam nechce, je tam jen jeden pokojíček a to tam ještě máma má bordel že je zmenšenej na poloviční a já bych jí to teda neuklízela, táta před dvěma lety zemřel, do dneška tam leží jeho hadry 😖

Pak mi říkal MM, že bychom mohla k jeho kolegyni, maji 3+1 a děti ještě nemaji, takže taky jeden volnej pokojíček, ale já nechci být nikomu na obtíž, s malou se budeme teprve sehrávat, určitě bude často plakat, no nevim, jestli budou dělat ty strany postupně - a jako že asi budou, tak bych se odstěhovala jen do obýváku a pak zase naopak 😉 Když to bude nesnesitelný, tak prostě někoho zneužiju 😖

Navíc si neumim představit jak se stěhuju?! Jako sama v pohodě, ale s mimčem - postýlka, hadříky, pleny ... no je toho hodně 😝 Tak uvidíme, už je ale březen a zase v tomhle debilním baráku nikdo neříkal nic o tom kdy se to bude dělat, tady se nedá na ty lidi spoléhat 😠

panterka
1. bře 2008

no, u našich, když tam měnili ty okna tak je měli vyměněný za jeden den, ale pak ještě vyzdívali ty špalety, nebo jak se tomu říká 😒 byl to teda bordel ☹ je fakt, že s mimčem je to všechno mnohem složitejší, natož pak to uklízení a tak ☹

to u nás s těma výtahama je to taky sranda. už kvůli nim měla být schůze v listopadu, ale furt bylo ticho po pěšině. akorát teď přišla pozvánka na schůzi, kde je jako jeden bod napsáno výtahy-informace, tak jsem na to zvědavá. naším je budou měnit v květnu, tak doufám, že to nebude ve stejným termínu 😒 mohlo by se to zvládnout v létě, až budem na chalupě 😕

já bych třeba nikdy nešla k MM rodičům, to by mě muselo trefit 😕

krista
1. bře 2008

Panter omlouvám se, měla jsem tady kamarádku 🙂

No to by byla pecka kdyby vám to měnily ve stejným termínu jako rodičům 😲 V létě by to bylo fajn, aspoň by vás to neomezovalo 🙂

U nás to samý s těma schůzema Panter, měli totiž ty okna měnit v tom listopadu, ale pak se udělala schůze, že prý se na nás na byťáku vyprdli a bude se to dělat až teď, no jsem nadšená a hlavně jsem zvědavá kdy se do toho teda pustí a taky mě štve, že se to mohlo stihnout za nižší DPH 😒

Jo a k MM rodičům bych teda taky nikdy nešla 😅 Bydlí s nima ještě mladší brácha a sami se pořád někam stěhujou, už asi dva roky a odstěhovaný furt nejsou, no tam by mě kleplo 😅

panterka
2. bře 2008

dobré ránko 🙂

krist, koukám žádný zprávy, takže jsi ještě celá 😉

tak u nás se počasí celkem umoudřilo 😉 nic moc, ale jde to. a hlavně MM je už domaaaaaaaaa!!!!!!!!! 😵 😵 😵 teda včera jsem ho do sedmi večer nemohla sehnat, protože jak dělal v tom metru, tak neměl signál na žádným mobilu a já už byla pěkně na nervy ☹ ale pak se ozval a že asi budou vyjíždět po jedný, tak jsem na něj prakticky od čtyř čekala ☹ no, ale přijel až v půl sedmý a v sedm vstával Hyneček, tak jsem toho moc nenaspala ☹ naštěstí si Hynečka na dopoledne vzali ještě naši, takže jsem si mohla aspoň na 2 hoďky zdřímnout 🙂

jinak dneska musím porušit režim a udělat oběd, ale bude to jen rychlovka, tám péct sekanou a k tomu bramborovou kaši a polívku z pytlíku 😅

jinak omlouvám se, že jsem včera už nenapsala, ale koukala jsem na kvasku 😅

krista
2. bře 2008

Ahojky Panter, jj celá 🙂

Mě včera dorazil MM asi v 21:30 tak jsem měla radost, říkal že má hotovou celou koupelnu a kousek haly, ale stejně když se na to objektivně podívám tak si myslím, že to dneska nestihne 😖 Všechno ho bolí, je unavený jako nikdy, hrůza, ale domluvili jsme se že nějaký den po práci v týdnu si dá volno, potřebuju s ním jít vybrat mu dárek k narozeninám, tak se nepodělaji když se jeden den nemákne, je to člověk a ne stroj 😝 Zase mu to prý ta slepice kritizovala, já tam být, tak tam z ní určitě porodim vzteky 😠 😀

Hlavně se moc nenamáhej u toho obídku, škoda že nejsi blíž, já bych ti pomohla, stejně tu dělám prd 😖

Na Kvasku jsem taky po očku koukala, spíš jsem to poslouchala, je to hezkej film 🙂

A jak je ti dneska? 🙂

panterka
2. bře 2008

ahooooj krist, tak už se mi to tu vaří a peče a MM ještě spí 😅

stejně je to nejlepší, když mám ty naše chlapy u sebe, viď? já byla už tak nervozní a vůbec jsem nespala... stejně je TM šikulka, jde mu to od ruky a asi má i svatý nervy, viď? 😒 já bych byla asi dost nepříjemná, kdyby se někdo takhle choval, měli by být rádi, že jim to udělá, jinak by platili jak mourovatý 🙄

dneska taky přemýšlím, jestli pojedu s chlapama k MM segře, švára má totiž narozky (teda včera měl) a já nevím, jestli tu oslavu zvládnu, já vydržím sedět tak hoďku, tak nevím, jestli to chlapům bude stačit 😒 no, kdyžtak pojedou opět sami, navíc ta cesta autem, není to sice daleko, ale mně to natřásání nedělá dobře 😕 počkám, až se MM vzbudí a pak se domluvíme 😕

jinak to dneska jde, jsem asi víc psychicky unavená, než že by mě zlobilo to břicho, tak snad dobrý, zítra začnu počítat a to bude teprve mazec 😕 protože já to takhle nějak nevnímám a vůbec nemám představu, kolikrát mi ztvrdne 😅

panterka
2. bře 2008

teda koukám, že dneska ještě ty miminka na net nedali, ach joooooooo ☹ tak snad později

gabcos
2. bře 2008

Ahojky, dobré ránko...🙂

Tak dneska máme za ebou zase "veselou" noc, Emm nechtěla spát, křičela na celé kolo, takže jsme se do postele dostali ve 4 ráno....včera řádila vichřice EMMA, že?? Jak dokonale to sedí, nevím, zda ji nepojmenovali po naší beručce...🙂 😀

Jinak na net jsem taky koukala a prd...

Panterka, tak at bříško nezlobí a netrvdne !!!!!
čauvec Terka..🙂

krista
2. bře 2008

No vidíš hned jsem na ty miminka myslela a ještě nic ju, no tak třeba zítra, když dneska neni pracovní den, neboj dočkáme se 😵

S tou oslavou - já jsem se v těhu taky moc neúčastnila tadytěch akcí hlavně tak v půlce mě hrozně bolely záda a já nikde dlouho nevydržela, na Silvestra jsem si brala kojící polštář ke známým abych to tam ustála 😅 takže oni tě pochopí když tam nepřijedeš neboj se, ale zase chápu že být pořád zalezlá doma je na palici ☹

Tak jsem zvědavá kolikrát ti to bříško ztvrdne 😖

Já jsem si našla na netu recept na znojemskou omáčku tak jí zkusim uvařit, šla jsem totiž nakoupit ale jak je dneska neděle tak tam nic neměli a nebo už měli všechno shovaný tak jsem si donesla máslo a chleba, z toho asi živá nebudu 🙄

Tak zatím pá 🙂

panterka
2. bře 2008

ahoooj holky 😉

gabi, jejda, to znám, akorát u našeho Hynečka to bylo až od 6 týdnů a ne v noci, ale večer 😀 o to to bylo jednodušší 😅 ale ono to bude jenom lepší a lepší, uvidíš 😉

krist, asi máš pravdu, navíc nějak na ty kecy nemám náladu, pořád mám pocit, že na mě koukají tak, jako že prostě nejsem schopná ani jedno dítě odnosit normálně ☹ ale já za to fakt nemůžu ☹ asi budu doma, kdoví, jestli chlapi vůbec pojedou, já MM říkala, že bysme tam mohli zajet na chvíli někdy v týdnu k večeru, že to bych vydržela, navíc když přijel tak pozdě 😒

znojemská je s okurkama, viď? jejda, já nejsem vůbec kuchařka, mě hlavně vařit nebaví a ani to moc neumím, většinou se ani nepouštím do něčeho složitějšího a na klasický jídla chodíme k našim 😀 obdivuju každýho, kdo vařit umí a vždycky jsem si přála mít doma chlapa, kterej by uměl vařit 😅 bohužel, MM teď sice musí, ale předtím tak akorát ohřál párky 😀 😀

a ty miminka, to mě pěkně štvou, vždycky to tam v neděli bylo a teď nic 😠

panterka
2. bře 2008

tak jsem koukala, že budějcký miminka už tam jsou 🙄

krista
2. bře 2008

Jé ahojky Gábi, já jsem si tě nevšimla jak jsem to psala 🙂 Asi Emmi něco vycítila 😀

Tak něco jsem uvařila, ale znojemská to teda neni ☹ Jsem nemehlo ☹

Panter takový myšlenky si vůbec nepřipouštěj - máte krásnýho zdravýho Hynečka, bude i krásnej zdravej Jáchymek a v roce 2014 ještě krásná princezna 🙂 Spíš by to ostatní měli chápat, že to neni prča, nějakej klidovej režim pitomej 😖

Jo teď koukám, že píšeš o tom vaření, tak mě tvůj obdiv fakt nepatří, protože já to neumim, to moje spíš chutná jako houbovka bez hub, nevím co jsem tam dala špatně ☹ ale už ani nevim jak to ochutit, aby to nějak chutnalo, navíc ty okurky tam vůbec nepustily chuť ☹

To jsou šmejdi že Budějovický tam daly a Krumlovský ne 😲 Tak třeba to dělaji postupně a ještě během dne přibydou 😵

krista
2. bře 2008

Panter koukám že tam ty mimča dávaji vždycky v sobotu, tak nevim proč teď vynechali 🙄

panterka
2. bře 2008

tak, holky, tady zase začíná foukat ☹ no fuj, doufám, že to nebude tak silný jako včera, i když to bylo jen chvilku 🙄

krist, teda mě taky vždycky naštve, když dělám něco, co vypadá jednoduše a já to prostě zkoním 🙄 třeba jsem pekla buchtu, která mi jindy nedělá problém, ale tentokrát jsem prostě nenašlehala šlehačku a bylo to v háji 🙄 no, teď už dělám jen osvědčenou buchtu, která se mi vždycky povede, je dobrá, ale hroooozně sladká 😀

víš, ono je to těžký, když tam nikdo v těhu žádný problémy neměl a já jsem zase dopadla takhle, oni si neuvědomujou, jak se o to mimi bojím, jak o Hynečka, tak teď o Jáchymka 🙄 no nic, klasika 🙄

tak jsme se s prckem naobědvali a MM ještě spí, tak nevím, nevím, kdy bude vstávat 😒 ale budit ho nebudu, ať si pořádně odpočine, protože večer bude muset žehlit 😅 už by Hyneček neměl co nosit do školky 😕

teda já se tu nudím, to je neskutečný 🙄

krista
2. bře 2008

Panter tady je to úplně to samý, zrovna jsem psala do jednoho tématu, že malá se chová podle počasí, protože teď to tady fičí a lítá a malá to samý v břiše 😀

Tak to já dělám pořád jen bábovku protože vim že na ní nic nezkazim a taky dvě osvědčený buchty 😀 Jakmile se do něčeho dělaji třeba dvě složitý polevy a ještě něco do třetice tak se na to radši vyprdnu 😀 To musim mít fakt náladu 😝

O nudě mi nepovídej ty jo, vůbec nevím do čeho píchnout 😖 Psala jsem MM že bych za nim zašla, ale jak to tam venku lítá tak nevím, asi spíš až k večeru, abychom mohli autem jet domu, pěšky tam a zpátky se mi nějak nechce 😝

panterka
2. bře 2008

tak MM už vstal, najedl se a domluvili jsme se, že na ty narozky pojedem až kolem třetí a že pojedu s nima, bude to na chvíli 😉 no, cítím se dobře, tak to risknu 😅

tak jsem si aspoň umyla hlavu, abych trochu vypadala a začnu vymýšlet, co na sebe 😉 doufám, že až přijedem, tak už tam ty mimi budou 🙄 pak se ozvu, jak jsem to zvládla. ¨

zatím papa kristý 😉

krista
2. bře 2008

Panter tak hezký zbytek dne 😵
Já jsem psala MM, tak za nim půjdu, ale až tak kolem 20h večer ☹ Se tu zatím ukopu, čauky!! 🙂

gabcos
2. bře 2008

tak Emmi je už na netu,ale není to moc lichotivé, červené flíčky na žloutence...☹ 😒 v novinách je černobílá, tak vypadá pěkně...🙂 Teď už má ale pleť modelky..🙂

krista
2. bře 2008

Gábi vždyť je krásná 🙂 Hned první foto 😵

Mě bolí břicho už docela dlouho a mám ho tvrdý, asi půjdu dát vanu, dneska už jsem jednu sprchu měla, to budu rozčvachtaná 😝

gabcos
2. bře 2008

že by to bylo Terka tady??? 🙂 🙂

krista
2. bře 2008

Gábi asi ne 😅
Začla jsem tomu věnovat pozornost až posledních zhruba 50 minut, ani nevím jak dlouho to bolí 😅

První interval byl po 14ti minutách, další po 12ti a další po 11ti, ale je to podle mě slabý na porod, než jsem došla do sprchy tak to dalo pokoj, jsem zvědavá za jak dlouho to začne teď zase v 16:43 mi to zkončilo 🙂

Jak to má bolet Gábi? 😀 😅

janina84
2. bře 2008

Ahoj holky, doufám, že se k vám můžu přidat 🙂 Ještě dnes ráno jsem si myslela, že budu rodit tady v ČB, ale od rána pročítám tuhle debatu a pořádně jste mě nahlodaly... 😀 Jsem zklamaná z toho, že tatínkové s váma nemůžou být celou dobu atd. Jestli je to pravda, tak to je teda pěkně blbý 😠 Ale zároveň si neumím představit dojíždět do ČK, pokud naše malá bude líná jako je doteď a já třeba budu přenášet... Já už teď dojíždím ke své doktorce a jsem ráda, že aspoň ty poslední dva týdny bych to měla tady. No uvidíme jak to nakonec dopadne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru