Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
15. únor 2008

no mě to taky napaslo,ale to magnezko brala většina těhulek v unorovkách a ty už mají porod zdárně za sebou...navíc jsem ho ke konci proti vůli doktora přestala brát....ale nevím...

mamka nás všechny 3 holky taky prý přenášela, tak nevím, jestli to je dědičné...🙂

krista
15. únor 2008

Gábi je to možný a jak dlouho mamka rodila? Měla rychlý porody nebo ne? Moje mamka mě teda taky přenášela, dokonce 15 dní, jestli to takhle půjde tak se mi malá narodí na narozky 😝 ale prý pak porodila přirozeně, že jí to nevyvolávali 😉

gabcos
15. únor 2008

mamka taky přenášela tak 14 dní, ale myslím, že mě by nenechali v řádném případě takhle dlouho, když už se jim to nelíbí teďka... ☹ porod moc easy neměla, nechtěla o tom se mnou teĎ mluvit, aby mě prý nevylekala....☹

krista
15. únor 2008

Jo já si taky myslim, že dneska tak dlouho už přenášet nenechaji 😉 A taky jsem slyšela, že jedna těhule šla na vlastní žádost na svůj termín si lehnout do porodky, že si to nechá kdyžtak vyvolat a taky teda nakonec porodila sama (ona rodila vždycky v termínu 🙂) takže jde i tohle 😉

Neboj určitě neni všechno dědičná záležitost, třeba ty budeš mít právě porod jednoduchej a rychlej 🙂
Určitě to nebude prča, ale zvládneme to 🙂

gabcos
15. únor 2008

Terka, jdu se na chvilku natáhnout, jsem mrvá..ráno to vstávaní, pak celý den v nemocnici + ty nervy.... jsem fakt úplně vyřízená....

krista
15. únor 2008

Jasně natáhni se, hezky odpočívej a na zítra držím palce!! 🙂

gabcos
15. únor 2008

ještě dneska určitě zajdu...🙂 a zítra se zase ozvu co a jak....

panterka
15. únor 2008

ahoj Gabi, tak hlavně ať je všechno ok, Emminka má krásnou váhu, úplně ukázkovou 😉 já jsem Tě teda faaaakt neviděla, měla jsem pocit, že tam vůbec nikdo nebyl 😅 nevíš jak se jmenovala ta doktor? a jak vypadala? a co ten doktor?
já mám tu cukrovku naštěstí ok, jinak bych si musela jít lehnout na den do nemocnice, aby mi udělai nějakej větší test, tak aspoň že tak

panterka
15. únor 2008

krist, já taky beru magnezko a brala jsem ho i v prvním těhu a myslím, že u mě přenášení nehrozí 😅 naopak 😕 já taky věřím, že spousta věcí v těhu je dědičných, moje mamka sice měla všechny tři těhu bez problémů, ale rodila ani nevěděla jak (jednoho bráchu dokonce doma, protože sanitka nestihla přiject 😅 ), no a můj porod za tři hoďky tomu odpovídá 🙂 proto se taky porodu vůbec nebojím 😉

krista
15. únor 2008

Jé Panter tak zrovna rodit bych teda nechtěla 😀 ale rychlý porod - kdo by si to nepřál 😵 😵 😵

panterka
15. únor 2008

krist, no, tenkrát naši bydleli v Černý v Pošumaví, takže to nebylo tak rychlý jako kdyby bydleli v Krumlově jako teď 😀 ale mamka říkala, že dobrovolně by doma nikdy nerodila

panterka
15. únor 2008

Gabi, doufám, že jsi ok 😕 nějak se neozýváš 😕

krista
15. únor 2008

Panter neboj, jsem s Gábi domluvená, že dá vědět až pojede do porodnice a myslim si, že slovo dodrží 🙂
Určitě přišel manža tak se muchlujou 🙂

V Černý to taky znám 🙂 Já jsem zvědavá jak dlouho budu rodit já, jinak mám od rána pořád MS bolesti 😕 Jsou tam sice malý přestávky ale jinak jsou pořád 😖

panterka
15. únor 2008

krist, tak doufám, že jsou to pořád ještě poslíčci, kdy máš ukončenej ten 37tt? jen doufám, že kdyby se něco dělo, tak se to dozvím, kdyžtak se zeptám holek v plánovalkách, ale Ty tu s náma ještě budeš a pak mi vylíčíš, jak jsi rodila do tý vody 🙂

krista
15. únor 2008

Panter, jo asi to budou poslíčci, je to fakt slabý, taková středně bolestivá MS, občas hodně mírná, nikdy to neni hodně silný a kdyby bylo tak už bych se plácala ve sprše 😀

Jinak ani nevim kdy ho mám ukončený, dle MS jsem 35tt+5 a dle UTZ 36tt+2 tak co myslíš? 😅 😀

panterka
16. únor 2008

jééééé, krist, tak to já vůbec netuším, mně ani s Hynečkem ani teď nikdo termíny podle utz neupravoval 😕 no, každopádně jsou to 4 dny, tak v tom snad nebudou hrát žádnou roli. nakonec budeš ještě přenášet 😉

panterka
16. únor 2008

krist, gabi dneska zas jela do tý porodky, tak mi dej pak vědět, až se ozve, jak dopadla. díky

gabcos
16. únor 2008

Ahojky, tak dneska dopadla kontrola dobře, monitor byl výborný, tak se mi moc a moc ulevilo, asi Emmísek neměl včera svůj den.....🙂

Děkuji moc, že jste na mě myslely !!!!!! 🙂 😉

panterka
16. únor 2008

ahooooooooj gabi 🙂 to je supéér! 😉 tak jsem koukala, že jsi mě včera viděla 😀 já jsem ale trubka, já Tebe ne, nebo aspoň netuším kdy a kde 😅

gabcos
16. únor 2008

no já tě viděla, když jsem šla kolem té místnosti, zrovna si držela v ruce ten kelímek s "ee" pitíčkem...🙂 takže si nevnímala okolí...🙂

panterka
16. únor 2008

gabi, tak to jooooooo 🙂 to já Tě fakt neviděla, zrovna se mnou sepisovala anamnézu. musela jsem se jí zeptat, v čem byl ten můj první porod tak blbej, protože mně to přišlo rychlý a malej byl oik, tak mi to tak nepřišlo. je fakt, že to 34tt, nevyšla mi placenta a dostala jsem transfuzi, ale prostě mě to přišlo ok - teda až na hnusný chování v budějcký porodnici 😅

gabcos
16. únor 2008

já musím o víkendu porodit, v týdnu tam mám zase každý den dojízdět ráno na monitory a manželovi se to fakt nehodí a sama se autem už nerisknu..náhoda je blbec....

zkouším všechno možné, jak Emmíska vypudit,ale ona se nedá...☹

panterka
16. únor 2008

takže taky sexujete? to prý působí jako provokačka 😀 a jak to jinak vypadá, prohlížel Tě dr., jak se otvíráš? 😕

gabcos
16. únor 2008

no včera jsem se nechala zlomit po hoooodně dlouhé době na vyvolávací sexík, už jsem byla fakt naštvaná a manžel mě popichoval že to je tím, že nesexujeme...ale stejně prd...nic z toho, s Emm to ani nehlo...🙂

naposledy mě vyšetřoval můj gynekolog, min.týden, to jsem měla CS 7 a prý vše připravené na porod....

ale dodneška kde nic tu nic.... 😠 😠

panterka
16. únor 2008

gabi, tak to vypadá dobře, ta 7 😉 jenže víkend je krátkej, chápu. ty dětičky si jdou na svět, kdy chcou. a nemáš nikoho jinýho, kdo by Tě sem vozil?

gabcos
16. únor 2008

bohužel, jsme tu sami bez příbuzenstva, přistěhovali jsme se sem z východních Čech, kvůli manžel.práci....takže jsme tu jen sami dva... ☹ ☹

panterka
16. únor 2008

a jak to teda budeš řešit? asi Ti zbývá jen bus, co? 😒

gabcos
16. únor 2008

no busem se mi moc nechce, to je tak hoďka, co?? ☹ a mě se dělá v buse špatně, natož v tomhle stavu... ☹ nevím jak to ještě vyřešíme, pořád doufáme, že se malá umoudří a odrodíme o víkendu...🙂 🙂

panterka
16. únor 2008

budu Ti držet palečky 😉 jinak Ty bys na ten monitor jezdila asi taky takhle po ránu, viď? tak to bývaj ty busy plnější, je to protivný ty školáci 🙄
gabi, ještě jsem se Tě ptala, se kterým doktorem a doktorkou jsi se včera v porodce setkala?

gabcos
16. únor 2008

jo, doktor se jmenoval Vladan Klos ( takový holohlavý, trochu zadrhává) a ta doktorka na UTZ nevím, mladá, brejlatá, drobná a pěkná....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru