Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
3. dub 2008

Gabi, tak koukám, že my jsme regulerně pásli ve 2 měsících 😉

dludli
3. dub 2008

no me to snad ani nemrzi, ale byl to zahul. Ona me nicim neprekvapi, vim o ni sve, a vlece se to dva roky, ted to vsechno vidi trochu jinak i MM tak hlavne ze jsme se nejak rozhoupali a rozhodli co s nama. Ted budem resit kam 🙂

panterka
3. dub 2008

dludli, a to já brala jako horor, že tu včera byli tchánovci na návštěvě... je mi vás líto ☹

gabcos
3. dub 2008

však mi panterka taky nepaseme nějak dlouho, vydrží pár minut, na to dlouhodobější si taky ještě počkáme...🙂

gabcos
3. dub 2008

a tak koukáš do bytečku, dludli??? Nebo nějak uháníte toho chlápka od pozemku???

panterka
3. dub 2008

jsem zvědavá, kdy se vám přetočí na bříško, Hynečkovi byly 4 měsíce 😉 já to beru spíš jako zajímavost, protože Hynďa byl nedonošenej a ještě k tomu kluk 🙂 přece jen ty holčičky bývají šikovnější 😀

gabcos
3. dub 2008

tak my jsem už zase vzhůru.... 🙂 by mě zajímalo kde bere tu energii,, když skoro vůbec nespinká... ☹

panterka
3. dub 2008

Gabi, aspoň víte, že jí máte 😉 tak to se zatím teda měj, papa 🙂

krista
3. dub 2008

Tak malá mě nechala doluxovat, pak začla vyvádět, tak jsem jí nakojila a teď zase vyvádí jako blázen, čekám jak dlouho to vydržim, protože nepomáhá chování ani nic jinýho 😒

panterka
3. dub 2008

Terko, jak už jsem psala Gabi, tak i já si pamatuju, že Hyneček kolem těch 6 týdnů prostě bezdůvodně vyváděl 😉

krista
3. dub 2008

Panter to je dobrý, ale nám jsou 3t a 5 dní 😖
Tak jsem právě přebalila, dala jí dudlíka a je chvíli klid, ale začla mě bolet hlava jako blázen, ty migrény s tím pláčem dohromady mě asi zničí 😢

Tak tu dneska končim, protože to vypadá že musim zase kojit, nevim co se to naučila za režim, že kojim každých 20 minut, pak si schrupne a kojim znova 🙄

panterka
3. dub 2008

Terko, jenže náš Hyneček první měsíc fakt prakticky prospal 😅 byl proti vám malinkej 😉
tak se mějte a držím palečky, ať se Kristýnka srovná 😉 pa

dludli
3. dub 2008

gabcos na chlapa s pozemkem jsme se uz vybodli, MM to jeste vcera zkousel ale ma neustale vypnuty telefon. Takze ted koukame po byte, jelikoz chceme co nejdriv vypadnout

kulllisek
3. dub 2008

Ahojky Zuzi, jsem ráda, že tě tu vidím!
Je mi to líto, s tou tchýní, málokdo má tchýni, se kterou si rozumí, my na tom nejsme o nic lépe, vždyť už jsem vyprávěla! A docela mi vaše situace připomíná tu naší, kdy jsme fakt potřebovali HNED pryč a tak jsme chvátali s tou stavbou a manžovo stařík se na nás taky vybodnul, tak nám nezbylo nic jiného, než koupit byt, protože sami bysme tu stavbu nezmákli, když byl manža po operaci a FAKT NEBYLO ÚNIKU!
Takže s dědkem to nevyšlo...je to pěknej bejk, ať se tím pozemkem zadáví 😠
Ženská, hlavně se moc nenervuj! NESMÍŠ, nedělá to dobře ani tobě, ani prckovi 😨
Jaký bylo v úterý cvíčo?

Kristý, docela tě lituju ☹ , je to těžké, nějak se s tím režimem poprat! Vůbec si to (zatím) nedokážu představit, ale vím, že nás to taky čeká 😲

krista
4. dub 2008

Ahojky holky 🙂

Panter tak malá taky spala - tak první týden teď je to boj 😀

Dludli teda to mě mrzí, ale chápu že chcete co nejdřív vypadnout, jsem na tom podobně 😅 Ale ještě nevim jak se to vyřeší, do půl roku to každopádně bude 😉

Kuli no já mám pocit, že ten režim si neumim udělat jen já nebo co 😲 Všichni se mi diví, že nejsem schopná naplánovat kdy vyjedu ven s kočárkem apod. ale pro mě to vážně neni sranda a malou neomezuju v jídle, takže když prostě vidím že má hlad (aniž by brečela - protože to je prý špatně dávat jíst až když brečí) tak jí dám najíst 😅
V noci jsme si zase užili, budu se opakovat - ale mám těch prdů po krk 😝

A co vy jak je dnes? Já uvidím jak se bude malá chovat, jestli bude zase řvoucí den nebo co a kdyžtak jí pořádně nakojim a pojedeme na půl dne ven, doma na to nemám nervy 😝

gabcos
4. dub 2008

Ahojda,

tak jsme doma z kontroly v šesti týdnech...🙂 Oproti Kristýnce od Terky jsme "malý píva"..🙂
Máme 4 050 g a měříme 54 cm...🙂
Doktorka Emmi moc chválila, jak reaguje na podněty, zvedá hlavičku a tak...tak jsem moc ráda...🙂

Ptala jsem se znova na naušničky, takže:

od 6-ti nedělí se mohou píchat, ale doporučuje se až 3. měsíc, kvůli tom, že se mění tvar ušního lalůčku a kvůli tomu očkování...

tak nevím...asi ještě chvilku počkám... na druhou stranu bych už chtěla mít Emmíska s naušničkama...🙂

krista
4. dub 2008

Ahojky Gábi, no to máte teda jen cca o 200g víc než my 😅 Ale vykrmená prý malá neni, jsem se schválně Dr. ptala, zase bych nechtěla aby byla nějaká obtloustlá 😕 😅
Já jsem na ty náušničky už domluvená, tak doufám, že to bude v pohodě 🙂

Jinak jsem musela malou šoupnout do toho kočáru, vyváděla zase šíleně, v kočáru se uklidnila, ale venku pršelo tak jsem jen nakoupila a cca po hoďce šla domů, teď ještě dospává u balkonu, doufám, že až se probere tak bude mít lepší náladu 😝

Gábi a jak často kojíš?? Já kojim snad pořád, to bude taky možná tim že je Kristý těžší 😅

dludli
4. dub 2008

Ahoj kocky, tak jsme rano byli kouknout zase ja na jeden domek, no v pondeli se uvidi vic, jelikoz by se nam moc libil jinej domek a do pondelka se maji majitele vyzvejknout zda slevi nebo ne. Je to za 2,6 mil a cenu to ma tak 1 mil 😀 no tak uvidime co z nich vypadne, i kdyz nechcem tak jsme se oba s MM k tomu dost upnuli 😕

Kulli jo cvico bylo docela fajn, i kdyz ne na micudach ☹ hele premyslis nad tehu plavanim? Ja bych mozna zacala od pristiho tydne, odpadlo mi tancovani, 3 aktivity v tydnu bych asi nedala ale 2 budou ok

kulllisek
4. dub 2008

Ahojky kočky,

Kristý, nedej na řeči ostatních, že si neumíš udělat režim...to víš, všem se to povídá, když třeba děti už vychovaly!Hele, každá z nás se do toho musí dostat, taky mám strach, jak to bude! Prostě není to chvilková záležitost, abys měla mimi naučené, že se jde v deset dopo spinkat, pak se probudí na papu, po obědě ven s kočárkem...jééé, to by ta mateřská dovolená byla fakt dovolená a nééééé stavy na pokraji zhroucení (občas) 😅 Prostě vydrž, uvidíš, že se brzo začnou projevovat pokroky!!!!

Gábi, to je fajn, že je Emminka takhle mooooc šikovná, je to princezna!

Zuzi, já plavat nebudu, za prvý by mě neuvolnili z práce a za druhý mám strach z nějaké infekce, jsem ráda, že těhu probíhá v poho a nerada bych si něco zpískala ☹ Jinak už se moooc těším na další cvíčko...možná bysme se mohly pomalu zamyslet nad těma přednáškama, já nastupuju mateřskou 14. 5. a pak nevím, jak to bude, může se stát, že když bude krásně, pojedu k našim na Šumavu třeba na 14 dní, takže už bych pak přednášky nestíhala! Taky bysme mohly jít omrknout tu porodnici...známá ze snažilek je v 30TT a šla by taky! Co ty na to? 😉

dludli
4. dub 2008

Miso no ja sem tohle vsechno chtela nejak zacit resit az budu doma, tedy jak zkonci duben. Doufam ze se s Tumou domluvim na nejaky neschopence. Kdyz bych nastupovala 8 tydnu pred TP tak my to vychazi na 6.5., takze do konce smlouvy to stejne nedam, tak moc doufam ze mi na ten prechod da PN a nejlepe tak, abych mohl anastoupit az 6 tydnu pred TP.
Ty prednasky mas na mysli ty 4? To se ale zacina vzdycky na zacatku mesice ne? To by jsme duben uz nedali. No jak rikam pocitala jsme ze vsechn ytyhle prednasky a prohlidky salu atd poresim behem kvetna. ALe muze to byt klidne driv. Jen na prohlildku chci urcite jit s MM

dludli
4. dub 2008

Kristy nevim jak ostatnim, co se divi ze nemas rezim, ale me je jasne z eto neni zadna sranda a ze at clovek chce nebo ne musi se spis prispuzobit miminku on, nez ze by rekl 4 tydeni Krostynxce, takl ted koukej zavrit oci a spat! 😠
Vsechno to nejak samo prijde, proste nekdo se szije rychleji, nekdo ma bourlive mimi a trva to dele. Dospeli jsou ruzni a ruzne prizpusobivi, stejne tak miminka. Takze asi tak.

krista
4. dub 2008

Dludli držím palečky, aby se to bydlení už nějak vyřešilo 🙂

No holky co se týče toho režimu, tak teď jsem se dívala do jednoho tématu, že je to normální, že malá spí třeba jen 45 minut, pak dvě až tři hoďky vzhůru a zase 45 minut, to je ale síla, na začátku spala 3 hodiny tak jsem doufala, že to tak bude pořád 😅 a v noci se budí po asi po dvou hoďkách ... no jsem zvědavá jak to bude dál, děsim se vždycky v noci než jí uspim kolikrát budu vstávat a hrozně usínám u kojení - to musí být pohled na mě 😅 😀

Kuli já jsem se taky bála chodit plavat kvůli infekci a nakonec jsem jednu chytla i bez plavání tak jsem se na to radši vyprdla ☹ Ale je to škoda, protože mě bolely hodně záda a tohle je fakt super relax 🙂

dludli
4. dub 2008

kristy a co kojit proste v posteli? No a kdyz obe usnete tak se nic nedeje no ne? 🙂 Ale nevim zda nemam mylne predstavy 😨

krista
5. dub 2008

Dludli já kojim v posteli ale vsedě 😀 Vleže to prostě neumim, v porodnici jsem se s tím akorát trápila než mi dovezli koj. polštář 😝 Ale někomu to vleže vyhovuje 🙂 Mě z toho akorát bolely ruce a záda 😅

panterka
5. dub 2008

ahoj holky, přeju pěknou sobotu 😉
Terko, koukám nová fotečka 🙂 pěkná 😵

spachmanka
5. dub 2008

ahojík,zdravím vás po dlouhé době..něják nestíhám sem koukat 🙂 😉 už bych nejradši rodila..sem jak slon,vše mě bolí..snad to rychle uteče 😝

krista
6. dub 2008

Ahojky, přeju hezkou neděli 😀
Děkuji za pochvalu fotky 🙂

To byste nevěřili jak je Kristýnka hodná když je táta doma 😲 Je to zlatíčko, včera skoro celej den a celou noc spinkala 😵 Uvidíme jak dneska 🙂

krista
6. dub 2008

Panter máš super pupík 😵

panterka
7. dub 2008

Ahooooooooooooj kristý 😉 tak to je super, že je malá tak hodňoučká 😵 dej mi vědět, jak to bylo dneska v noci... uvidíš, že čím bude větší, tím to bude lepší 😉
díky za pochvalu pupíku 🙂 no, zdá se, že moc nevyrostl, tak aspoň že tak, protože už se valím jak koule 😅 jinak hlásím, že kočík už mám jen na dvou místech, včera naši přivezli podvozek z chalupy, tak ho maj doma a už je jenom bouda u nás 😀
no a dneska mě čeká počítání tvrdnutí, protože zítra jdem na tu kontrolu... fakt to ale děsně letí, protože to znamená, že jsou další tři týdny pryč 😕

jinak, holky, dneska je tu faaaaaaaakt hnusně... sněží 🙄 fuj, fuj, fuj, a to chlapi chtěli jít zase jezdit na kole 🙄

krista
7. dub 2008

Ahojky Panter no super, já to vím, že jdeš zítra na kontrolu, Fialkovičovi končí dovča že 😀
Tady taky sněží, ráno lilo a teď toto 😲 Vločky velký jako pěst 😲 😖

Počkej však on ti pupek ještě naroste 😅 Mě včera známý nevěřili když jsem jim ukazovala fotku z 38tt - oni mě dlouho neviděli, mysleli si, že je to udělaný 😅

S tím kočíkem to je super 😀 Dneska v noci bylo dobře, poprvé spinkala celou noc sama v postýlce, řekla jsem si, že s to konečně musíme naučit - hlavně já jsem byla líná se v noci natahovat 😖 a zjistila jsem, že to jak se budila často byly fakt ty prdy 🙄 🙄 🙄 Protože dneska jí nic netrápilo a spala v klidu pokaždý tři hoďky, včera nám přes den vytuhla dokonce asi na 4,5h, to už jsem jí chtěla ale budit protože to bylo pozdě večer, takže jsme šli spát až kolem 23:30 😝

A jak jsi na tom s tím tvrdnutím dneska?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru