Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
15. dub 2008

kristý, já myslím, jakou značku mají ty porodnický vložky tam... já mám ty samu a zdaj se mi malý 😅 no, vložky do podprdy měli v pátek v dm vyprodaný 😀 jinak takový záležitosti jako cvičení nebo masáže dělal Hynečkovi taky taťka 😉

krista
15. dub 2008

Gábi tak to zabral ten Baby Calm nebo Espumisan, protože to prděla až hodně pozdě na to 😉 Ale tim se nic nezkazí, ještě koupim dneska ten polštářek s peckama 🙂

gabcos
15. dub 2008

uvidíš, že to bude s těma prdíkama jen a jen lepší...🙂 🙂

krista
15. dub 2008

Panter musela jsem se jít podívat, jsou to Senta Fix Lohman & Rauscher, stojí 32,- a rozměr uvádí 7x23 cm 😉 Malý teda jsou, pravidelně jsem v porodce nosila tři 😅

gabcos
15. dub 2008

ten polštářek mají v DM, ale to asi víš...🙂
jjo, už skoro 2 měsíce, letí to jako blázen...🙂

panterka
15. dub 2008

Terko, díky 😉

krista
15. dub 2008

Gábi doufám, teď tam ale brouká, doufám, že se nebudí, jinak mě trefí 😝
Ještě že mi dneska přišlo to porodný, čekala jsem totiž výplatu a ta nikde 😠 Všechno nám doma došlo 😅

krista
15. dub 2008

A jak jsou velký ty tvoje Panter? 😀

gabcos
15. dub 2008

tak já jsem měla porodnické vložky jiný,ale nevím název...🙂 ale přišly mi velký tak akorát...🙂 ty jak uváděla Terka jsem měla jedny taky..🙂

gabcos
15. dub 2008

tak já mám naštěstí už výplatu i porodné...🙂 tak hurů na nákzupy oblečků, ještě jsem i nic nekoupila a všechno mi je malý nebo je to vytahané od bříška z těhu....☹

Váha dolů pořád nejde...☹

panterka
15. dub 2008

no, tak uvidím, asi budou stačit 😉
tý jo, prcek se nějak probral a mele se nějak moc, tak doufám, že se mu nechce nějak měnit polohu 😅

krista
15. dub 2008

Jo Gábi to mi povídej, nemám nic pořádnýho na sebe, chodim jako šupák, mě jsou malý trička a velký kalhoty 😖
U mě jde váha dolů pořád ať jim co jim, naštěstí, vždycky teda zhubnu třeba 2kg a pak kilčo naberu nebo nevim jak to dělám že když se vážím najezená tak mám míň než když se vážim ráno 😅 ale jsem ráda, že mám míň než před těhu, já byla a pořád jsem dobře vypasená 😅

Panter neboj koncem pánevním se ti snad neotočí 😀

panterka
15. dub 2008

holky, mám tu mamku s obídkem, tak se loučím, papapa a přeju co nejmíň prdíků 😉

krista
15. dub 2008

Nevim co tam ta šmudla vyvádí, vždycky zařve, tak já tam letím a ona spí jakoby nic 😅

gabcos
15. dub 2008

to já nevím proč nehubnu, jestli to nebude tím, že jím všechno i sladký...🙂 🙂 😀 😀

gabcos
15. dub 2008

panterka, tak pošli maminku s obídkem i k nám , ju??? 🙂 🙂
Copak máte dobrýho????

gabcos
15. dub 2008

tak mi jsme vzhůru...:-/ a já jsem si chtěla pořádně pokecat !!!!!!

krista
15. dub 2008

Gábi a já zase nevim proč hubnu 😅 Ale je fakt, že nejim skoro nic, protože nevím co jíst můžu, jím tak 2x denně, z toho jednou ráno a jednou večer, třeba dneska jsem ještě nejedla 😉
Zatím páá 🙂

Panter dobrou chuť 🙂

dludli
15. dub 2008

No pochmurny pocasi, pochmurna nalada, to jsi Kristy vystihla. Je mi dneska nejak na nic 😒 no ale aspon mimco se zacalo nejak vrtet, tak to jsem moc rada.

Kristy tak dneska je to lepsi? Ze by?

krista
15. dub 2008

Dludli oni se mimča cítí v bříšku stejně jako ty, jestliže ty nemáš náladu, tak ono jí taky nemá, takže se fakt neboj, nemůže tam pořád vyvádět 😀 🙂

Jj dneska to vypadá že je to lepší, dokonce teď spinká 😲 ale občas tam něco zakňourá, tak budeme určitě každou chvíli vstávat 😉

A jakto že je ti na nic? Něco tě bolí nebo tak? No venku je fakt hnusně, ještě že jsem si stihla zkočit ráno na poštu než pršelo 🙂 a večer jedeme nakupovat, my vždycky když jedeme nakupovat s autosedačkou tak prší!!! Ale fakt pravidelně, tak to hnusný počasí je dneska kvůli nám asi 😅

dludli
15. dub 2008

No prave ze ani nevim, to je snad nejhorsi, proste takovy to ze se mi nic nechce nci me nebavi, nejak mam pocit ze se nemam na co tesit (coz je samo blbost) a ze me nic netesi a tak, mozna kvuli tomu bydleni, ze porst eporad na neco cekam a zivot mi mezi tim utika no j anevim. Takovy beznadejny nanicovaty stav, snad to brzy prejde 😅

kulllisek
15. dub 2008

Ahojky holky, jéééé, vy jste toho nakecaly! To je super! Kristý, taky jsme byli včera na velkým nákupu, to byl hnus 😝 , nechali jsme v Globusu 4.500,-- Kč, až se mi protočily panenky! Kupovali jsme dvě dvojbalení Calgonitu do myčky po pětistovce, pak plínky Sleep and Play, měli akci za 199,-- Kč, holky, používáte je některá? Doufám, že nebudou nanic, koupili jsme 2 balení 😕 😅

krista
15. dub 2008

Dludli to je naprosto normální, to bydlení je pochopitelný že tě tíží, až to bude vyřešený určitě chytneš "novou slinu" 🙂 a budeš se na všechno těšit, hlavně až se vám prcek narodí, tak nebudeš mít čas na nic myslet, všechno bude utíkat ještě mnohem rychleji, ale je to radost 🙂

Kuli teda doufám, že váš rekord nepřekonáme 😀 Dřív jsme nechávali v Globusu po výplatě pravidelně takových 1,7tis. a naposledy když jsem tam byly tak 2,5tis. 😲 no taky v tom míváme prášek, aviváž, třeba barvu na vlasy, sprcháče ap. to je každá položka nejmíň za stovku tak ono se to nasčítá 😅 no ale tentokrát se bojim, že to budou min. 3tis. protože musim toho koupit hodně pro malou, došly vlh. ubrousky, krémy, taky v lékárně potřebuju hodně věcí 😖 No pak se pochlubim 😅
Jinak ty Sleep and Play jsem měla a pořád ještě mám, dostala jsem je jako dárek, měla jsem pocit, že se mi po nich malá oprudí, ale asi ne, protože jsem je přestala používat a malá je opruzená pořád ☹ nevim z čeho to má, je mi jí líto, vypadá jako bych se o ni nestarala a určitě jí to i bolí ☹

panterka
15. dub 2008

ahoj holky, teda koukám, vy máte nákupy 😅 no, já jsem se rozodla, že se dneska pojedu s chlapama podívat na Hynečka na plavání 😉 když mám zítra tu kontrolu, tak to nějak risknu 😅

krista
15. dub 2008

Panter to je super, určitě ti čerstvej vzdoušek prospěje 🙂 a zítřejší kontrola dopadne na jedničku 🙂

gabcos
15. dub 2008

jen nakukuji s Emmi v ruce- je dneska tak hodná... 🙂 🙂

Kulli: my používáme jen Sleep and Play - jsou dva druhy - s a bez heřmánku...my měli celou dobu bez a předevčírem jsme koupili s heřmánkem, tak jsem na ně zvšdavá, mají hezčí obrázky... 😀 😀

Malá má teda prdelku sametovou,k uňuchání... 😉 😉

panterka
15. dub 2008

kristý, on mě kdyžtak MM hodí domů, kdybych tam tu hoďku nemohla vydržet 😉 já už spíš nebudu mít příležitost na něj juknout... když se dostanu do nemocnice, ať už ležet nebo rodit, tak pak by to už asi neklaplo... s novorozencem asi neeee

kulllisek
15. dub 2008

Gábi, my jsme taky koupili s heřmánkem, když byly na akci za 199,-- Kč, tak to nekup, cooo? 😎 Tak jsem zvědavá! Už se nám to začíná docela hromadit, dneska jsem byla v Rossmannovi a koupila prsní vložky, byly taky na akci za 39,-- Kč 30 ks, no, uvidím, ale zkusit se má všechno 🙂

Panter, hlavně na sebe dávej pozor! A co že ti nebylo dobře o víkendu???? 😕

Kristi, ono když se ti to pak sejde všechno najednou, všechno naráz dojde, tak se člověk nestačí divit, zase na druhou stranu, teď nebudeme hoooooooooooooodně dlouho kupovat tablety do myčky, vždycky jsem se snažila vychytat akci až do doby, než jsem měla v krabičce poslední tabletu. Hele, jaké jsou ceny v lékárně v Globusu?

dludli
15. dub 2008

my mycku nemame 😀 a plinky tudle koupil z nahleho popudu MM huggies, jsou desne roztomily a mrnavy a strasne krasny 😝

Holky dneska zasla tchyne, byla desne mila, (jako opravdu) koupila ponozticky a takovou celkem peknou kosilku, no tak ted tu sedim koukam po realitkach, no nikde nic, tak si rikam zda to tu nejak nezkusit, no ale neco uvnitr mi rika ze ji nesmim skocit na spek. jenze bylo b zto tak jednoduchy to zrychtovat proti, no MM ted nema naladu o tom mluvit,a ja zrovna toho mam plnou hlavu, tak pisu aspon sem.

krista
16. dub 2008

Ahojky, jen nakukuju, mám řvouna na klíně 😠 kapky asi už zase nezabíraji, od 3h se kroutí a cca od 6:30 řev 🙄

Kuli, tak nákup 2,4tis. drogerka 630,- a lékárna 200,- no to je síla. Ale když už jsme u té lékárny, tak mi to nedá se nezmínit, já tam strašně nerada nakupuju, protože tam dělaji chytrý, posílám tam MM, ale včera jsem tam šla a to si pište že jsem odcházela nas..., přijdu tam a říkám že bych chtěla nosní kapky Nivea Baby, Magistra čumí jak tele, neřekne ani bůůů, tak říkám: "nemáte?" ne nemaji, tak Bepanthen (přičemž jsem "th" vyslovila jsem něco jako mezi "t" a "d") odpověď myslíte asi Bepanten??? to už jsem se nas... a říkám "ano "B" "E" "P" "A" "N" "T" "H" "E" "N" a celý jsem jí to vyhláskovala 😠

Dludli, chápu že by bylo jednodušší v mnoha směrech tam zůstat a tchýni zkousnout, ale bojim se že dopadneš jako já ☹ Narvala jsem sem peníze, máti mi do všeho remcá a jsem z toho psychicky v háji, protože vim, že jsem byla strašně blbá a stačilo aby mi matka řekla před dvěma lety, že se stěhovat nehodlá a mohla jsem mít daleko víc pěněz (neplatila bych to tady) a být šťastná, tady si občas připadám jako troska ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru