Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
11. dub 2008

ahoj kristý 😉 gratuluju ke kyčlím 😵 ale ty prdíky mě teda mrzí ☹ moc bych vám přála, aby to už konečně přešlo ☹

spachmanka
11. dub 2008

Ahojík,zdravííííííííííííím 🙂

krista
12. dub 2008

Ahojky, nebudu se opakovat, je to děs, ty kapky bereme už 4 dny a snad žádný výsledky, nasadila jsem zpátky fenyklovej čaj, dávám ty kapky občas už i mezi jídlem, ale jestli to do příštího týdne nezabere, tak objednám ty probiotický 😉 S nervama jsem fakt v háji, pak jsem protivná jak na malou tak na MM a malá už se směje, ale převážně na MM, na mě skoro vůbec 😒 protože MM přijde a dělá s ní kravinky, ale já jsem na tohle vysílená ☹

A co vy holky, jak je o víkendu? Mimochodem jsem zase od 8 cca do 20h (možná dýl) sama ☹

gabcos
12. dub 2008

Ahojky, gratuluji moc ke kyčlím !! 🙂

ty prdky mě mrzí, to je divné, že nic nepomáhá, a jsou to vážně prdy co ji trápí??? ☹ ☹
aby ti pak pomohly i ty probiotické...tam taky není účinek okamžitý,ale za pár dní....

panterka
12. dub 2008

ahoj holky...
kristý, to mě mrzí ☹ opravdu ☹ je to na nic a nechceš ještě zkusit ten espumisan, jak psala GAbi?

jinak mně dneska ráno v sedm porodila spolužačka ze střední chlapečka... ve čtyři jí odešel krvavj hlen, tak jeli do porodky a malej by po sedmej na světě... 3,8kg 52cm 😉

krista
12. dub 2008

Gábi určitě to budou prdy ☹ Nic jinýho mě nenapadá, dávám jí často jíst, přebaluju, sleduju i teplotu, ale pořád tlačí až rudne a řve!!! Já nevím jak dlouho tohle ještě vydržim 😖 Teď se tam zase kroutí, ale nehuláká, to přijde 😖 Je na ní vidět jak chce spát, ale nemůže prostě usnout, jak musí furt tlačit 😒

Panter ten Espumisan jsem brala taky něco přes týden a nezabralo to 😖 😉 Jinak kámoška měla super porod 😵 Závidím takový porody 😵

No tak já zase letím, dala jsem si teď co nekřičí do trouby hranolky, snad se dneska konečně najim, hezkej víkend 😖

krista
12. dub 2008

Teda tam mělo být hezkej víkend 😎
To vypadá jako bych vám ten hezkej víkend nepřála 😝

krista
12. dub 2008

Panter moc hezká postýlka pro Jáchymka 😵

panterka
12. dub 2008

ahoj kristý, díky 😉 my jsme jí dneska dali dohromady... ona vlastně byla postavená celou dobu, protože je to ta 140x70, která jde přestavět v klasickou malou postel, v tý spal Hyneček a doteď jsme jí tam měli připravenou, kdyby Hyneček v noci přišel, ale dneska jsme jí zas dodělali pro Jáchymka 😉 je to síla, nějak se mi zdá, že se to blíží...

taky jsem se rozhodla, že si příští týden sbalím tu tašku do porodky, teda shodli jsme se s MM, že si to sbalím do takovýho malýho kufříku na kolečkách 😉

krista
12. dub 2008

No Panterto už by si pomalu ale jistě mohla 😀
Já mám ted malou na kline a musim jí mít v sedací poloze v každý jiný brečí, doufám že jí tim nekazim páteř 😕

Tak pa pa 🙂

panterka
12. dub 2008

Terezko, pořád prdíky trápí? ☹ teda já si to vůbec nedokážu představit ☹

krista
12. dub 2008

jo pořád ty prdy, pisu jednou rukou tak omluv kdyztak preklepy 🙂 já si taky nedovedu predstavit v jakym stavu bude moje psychika jestli to bude jeste na dlouho 😝 mm dneska prijde jeste dyl jak v 20h ale pry zitra bude doma, tak mu dceru s potesenim odevzdam, muze si to vyzkouset 😝

a co ty jak je dneska?

panterka
12. dub 2008

Terko, tak je pošli na procházku s kočíkem a dej si oddych, fakt je to potřeba 😕 budu Ti fakt držet všechny palečky, aby to bylo lepší...

u mě dneska na houpačce, po obědě jsem zalehla, protože mě bolelo břicho, tak jsem spala a pak jsme dělali tu postýlku, tak zas zápřah a já si musela dát koupel, aby mi to povolilo, teď už je to v pohodě 😉

krista
12. dub 2008

Povedlo se mi dopravit jí do postýlky 😝 To je na tom to pozitivní, že se vždycky ti řevem unaví, ale to je tak všechno 😀
A jak tě bolelo bříško? Jako podbřišek, no bacha na to!!! Šetři se! Teď jsi kolik "tt" přesně? 🙂

krista
12. dub 2008

Jo a zkoušela jsem rektální rourku, strašně jsem se zaradovala jak se vykakala, vyprděla, usmívala se na ně a dvě minuty na to zase řev, tak jsem to zkoušela znova, ale to už řvala vyloženě kvůli zavádění tý rourky, protože to byl úplně zoufalej řev, tak si vyber 😒 ☹

panterka
12. dub 2008

dneska jsem 32+3, no, ono ani tak moc nebolelo, ale měla jsem pocit, že mi hrozně tlačí na dolejšek, víš, jako by se mi tam mělo všechno vyvalit... znáš ten pocit? je to normální? 😕

jo a ještě jsem se Tě chtěla zeptat, jak poznám, že mi praskla voda 😅

panterka
12. dub 2008

s rektální rourkou nemám fakt vůbec žádný zkušenosti... ani jsme jí doma neměli 😒 já nevím, a poradit se s dr.? třeba by Ti poradila nějakej fígl... my jsme teda hodně cvičili nožičkama, ale tohle jsme fakt s UM nepoznali 😒

krista
12. dub 2008

Panter to poznáš na 100% vůbec se toho neboj, já tady na MK hrozně hrotila když jsem měla ty výtoky, že mi určitě praskla a prd z toho, je to opravdu takový "rup" jak hodně holek popisuje a vyvalí se z tebe strašně obrovský množství vody, mnohem víc než jsi schopná třeba načůrat 😀 Tak neboj to fakt poznáš 🙂 Nepraskla ti doufám? 😀

Ten pocit na ten dolejšek jako máš ty jsem měla taky a na kontrole jsem měla vyšší CS 😒 😉

krista
12. dub 2008

Panter s těma nožkama jsem dneska cvičila snad půl dne, bolí mě záda jako prase 😅 jak jsem nad ní byla furt shrbená, dřív u toho cvičení s nožičkama nekřičela, že to fakt k něčemu bylo ale teď řve hodně a to ti nedá pokračovat když vyvádí, pak jsem taky masírovala po koupeli hodně dlouho bříško - taky řev (výsledek žádný), nahřívala jsem dečkou do elektriky - taky řev (výsledek žádný), už jsem začla ty kapky dávat i mezi jídlem a máme hned půl skleničky pryč 😲 No příští týden kdyžtak koupim ještě Sab - jsme se domluvili s MM a kdyby to nevyšlo tak až ty probiotický 😉

panterka
12. dub 2008

no, tak to jsem ve středu zvědavá, už abych si psala seznam, na co se chci Fialkoviče zeptat, chudát, asi ze mě bude mít šok 😅

nee, nepraskla, ani nic podobnýho, ťuk, ťuk, ťuk... jen mě to tak napadlo.. jsem prostě taková druhorodička na nic 😒 jako holky u nás v červnovkách psaly, že už mají posly, tak jsem si říkala, že kdyby na mě posly přišly, tak už jsem dávno v nemocnici, jak jsem vyplašená 😅

panterka
12. dub 2008

my jsme si u dr. stěžovali jednou na prdíky a dala nám právě ten sab simplex, ale já ho prakticky nepoužila, nějak se mi ekloval 😒 já Tě obdivuju, jak se znám, tak bych byla vyřízená a psychicky bych to fakt nezvládla ☹

krista
12. dub 2008

Panter no jo, já už taky měla v tvým "tt" posly, ale ty s tím tvým rychlým porodem viď 😀
No aspoň by tě prohlídly, když jsem tam já mohla dělat blbečka 😀 😝

A na co se chceš Fialkoviče ptát? 😀 Nezkoušela jsi vydyntat telefon, že by si si zavolala k porodu? 😀

krista
12. dub 2008

Panter neni co obdivovat kdyby si mě viděla jak tady vyvádim, tak mi malou sebereš 😀 Jo já jsem si právě u Dr. taky postěžovala a doporučila taky Sab a ještě něco (co jsem zapomněla) možná to byl ten Baby Calm co máme teď, ale jistá si nejsem, myslim ale že víc kapek už neni 😲 Koukala jsem i na rady tady na MK, celý témata jsem prolezla a prakticky nic novýho, ještě je nějakej čaj HIPP spokojené bříško, to si jedna mamina moc chválila, tak to taky zkusim 😉 a pak psaly dávat fenyklový čaj přímo dítěti 😲 to si ale asi nelajznu 😲

panterka
12. dub 2008

já vlastně nevím, rozhodně se ho chci zeptat na toho malýho, jak to vypadá s velikostí a tak, protože mám strach, aby v pořádku rostl, když mi s Hynečkem vyvolávali porod kvůli tomu neprospívání, jestli ho ještě zkontroluje, protože holky v červnovkách psaly, že už nás vlastně žádnej utz nečeká 😒 na to, jestli by mě mohl rodit, se ho chci taky zeptat, ale nevím, jestli to nenechám na MM příště... tentokrát tam totiž půjdu poprvý bez něj 😅 😀

panterka
12. dub 2008

jinak já jsem posly neměla ani s Hynečkem, tak vůbec nevím, jak se liší od normálního tvrdnutí břicha 😅

krista
12. dub 2008

Panter bůh ví jak to tenkrát v těch Budějkách bylo, ty si sama říkala, že to nějak vyhrotili ne? 😲
Myslím s Hynečkem 😉
Teda takhle to hodit na TM 😀 Jj UTZ ve 32tt je vlastně poslední, tak máš kliku že tě vezme ještě ten příští týden 🙂

panterka
12. dub 2008

jak říkám, druhorodička na nic 😀

panterka
12. dub 2008

právě že už ten utz mám za sebou, teď už jen záleží na něm, jestli mi ho bude dělat nebo ne... no, ve středu kontrola, pak mám 14 dní dovolený, tak nevím, jestli budu mít kontrolu zase za 3 týdny nebo dřív u někoho jinýho 😒

krista
12. dub 2008

Panter no tvrdnutí neni bolest jako na MS ne? To ti prostě ztvrdne břicho a je to bolesti celkově, celá děloha, že? To jsem měla taky při porodu a při poslech to neni 😉 Posly je bolest jako na MS a měla by si je rozehnat sprchou, kdežto klasickej porod ne 😉 Mě teda ty údajný posly - jak mi říkaly v porodce rozehnat sprchou nešly, podle mě to byl prostě porod 😝 Nevím jestli jsem to sem psala, ale zpětně si říkám jak jsem byla pitomá, lezla jsem tam div po čtyrech, měla jsem si říct primářovi aby mi píchnul vodu (jako tý pani co tam šla a nic jí nebylo) on je pan primář moc hodnej a vstřícnej, nemusela jsem tam trpět jako blbec 😠 😒

gabcos
12. dub 2008

Ahojky holky!!

Terka, přidávám se do klubu zoufalých matek...☹ Emmi od dvou hodin řve a řve ařve...no spíše se vzteká a hysterčí.....je to hrůza...mám z ní migrénu...nají se a zase řve...teď jsme koupali, tak byl ve vaně klid,ale už je zase řev....prdy to nejsou na 1000% , nekroutí se, netlačí, prostě se vzteká.....☹
Volám S.O.S. .... 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru