Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

hotarova
28. bře 2011

@kosarka chudáček malinký. no, ale rozhodně máte nejhorší zasebou a už ro bude jen dobré. Tak ať Jaroušek krásně přibírá a ty už nemáš žádné starosti.

hotarova
28. bře 2011

mám zítra,ráno přijít do nemocnice, taky mě čeká vyšetření na porodní cesty. jak tak čtu @kosarka tak ani nemá cenu se pak chystat domů, jestli se taky tak úspěšně doktor ve mně poštourá a rozjedou se kontrakce. už bych byla i ráda. už mě to čekání nebaví.

kosarka
28. bře 2011

@jaru30 No to já taky doufám, že jsme si to vybrali na hodně dlouho. Snad už bude jen dobře. 🙂
Jinak na dětským v CK mě zklamali hodně. Mě nenapadlo ani řešit jestli CK nebo CB, prostě CK bylo blíž, tak jsem tam jela. Ale kam se hrabou v tomhle na CB. Docela katastrofa. 😠

kosarka
28. bře 2011

@hotarova Jo, děkujem. Přibírat asi začne až bude moc normálně papat, zatím jsem ho vážila a není to slavný. Ale snad se to srovná. Ve středu jdeme na kontrolu, tak se trochu bojím co nám řeknou. Doufám, že s tou váhou se prostě srovná.

No Maruško, jestli jdeš na kontrolu porodních cest, tak si fakt myslím, že do rána porodíš. 🙂 Když do mě Kloss sáhl poprvé, měla jsem poslíčky a po druhé fakt celou noc. Ale malej byl mocccc vysoko, takže tam zůstal. Ale jestli ta tvoje princezna je na to jít ven připravená, tak si myslím, že z toho fakt porodíš. No dej pak vědět, jsem zvědavá. A držím moc palečky a přeji krásný a rychlý porod a hlavně milej personál, i když ten tam je 🙂 Hodně štěstíčka 🙂

jaru30
28. bře 2011

@kosarka Já to neposoudím. S dětským oddělením v Krumlově nemám zkušenost. A snad ani mít nebudem, hlavně ať jsme zdraví. Já chválim krumlovský gynekologicko-porodnický oddělení 🙂

Každopádně si budu pamatovat, že na další porod do Krumlova, ale na dětský holt radši do Budějc 😝

hotarova
28. bře 2011

@kosarka díky díky. ozvu se.

hotarova
28. bře 2011

jinak dětské oddělení v ČK má bohužel hodně špatnou pověst. to už jsme slyšela z více stran. bohužel tady je další důkaz 😖 . naše pediatrička automaticky, jakmile se vyskytnou nějaké problémy, posílá do Budějovic, i když to do Krumlova máme blíž.

hotarova
28. bře 2011

@kosarka s tou váhou se to stoprocentně srovná. není žádný důvod, proč by tomu tak nemělo být.

zdeniii
29. bře 2011

@kosarka ahoj, to je mi moc líto co se stalo... Jaroušek už bude jen a jen v pořádku uvidíš a poroste před očima.

Jjo je pravda, že o dětském v ČK se říká hodně špatného... bohužel... je to taková škoda, když si vezmu že porodnice je super!

evejka
31. bře 2011

@kosarka No teda holka zlatá, v mých očích jsi matka bohyně...tímhle vším si projít...ale věřím, že to bude už v pořádku. Jsem moc ráda za info o dětském na ČK...taky mi tam přišli dost vlažní, ale neměli jsme problémy, tak jsem s nimi nemusela nic řešit. Držím palce, přeji hodně zdraví a neboj, Jaroušek všechno dožene 😉

hotarova
31. bře 2011

ahoj holky, furt jsem tady, nakukuju, zatím se nic neděje🙂

jaru30
31. bře 2011

Ahoooj,

@hotarova to je v pohodě. Ona tě napíná do poslední chvíle. Termín máš přece až zejtra 😉 😀
Já taky furt nakukuju, jestli uuuuž 😀

@kosarka Tak jak se Jarouškovi daří? 😵

evejka
31. bře 2011

@hotarova Držím palce, taky nakukuju...ale chodíme už kolem nábytku a je to teda dycinky s rozběhem (zatím mým) 😀 těšíme se na další pokládek. Přeju klidný a rychlý průběh...já už se taky těším, i když si to s tou naší raketou nedovedu nějak dublovaně představit 😀

kosarka
1. dub 2011

@hotarova
@jaru30
Ahoj, určitě to s tou váhou bude dobré, jakmile začne pořádně papat. Ubíval mi na váze, tak jsem mu dala vyšší dávku jídla a pro změnu mi druhý den blinkal. Jeho bříško to ještě nezvládá, takže musíme pomalu, ale určitě už je to na dobré cestě. Jen vydržet, někdy je to náročný, je hladovej, kroutí se, takže několik hodin jen chovám. Ale i tak díky za to 🙂

kosarka
1. dub 2011

@hotarova

Jinak co tu ještě děláš? Já fakt věřila, že po "pošťourání" fakt porodíš. 🙂 Co ti řekl dr.? Že to je k porodu nebo ještě ne?

kosarka
1. dub 2011

@evejka

Děkuju, je pravda, že pár dní to bylo fakt hodně náročný, ale naštěstí to dobře dopadlo, to papání se už doladí a bude to dobré 😉 Jinak když člověk vidí ty malá miminka na tom neo. oddělení, tak to je fakt mazec. Je pravda, že některé věci teď hážu za hlavu a nějak neřeším. A vím, že jakmile mým dětem něco bude, nechci o CK ani slyšet a hurá rovnou do CB. Ten přístup k těm malým dětičkám, které neumějí ani mluvit aby si mohli říct co je bolí, by měl být fakt na jiné úrovni a ne tam, jak to předvedli v CK.

hotarova
1. dub 2011

@kosarka tak nakonec jsem ve úterý byla jen na monitoru. doktor mě neprohlížel, že až příště. na kontrolní monitor jdu zítra dopoledne, má tam být dr. Říman, tak nevím jeslti mě bude i prohlížet.

kosarka
3. dub 2011

@hotarova Tak jak si dopadla? Jsem strašně napnutá 🙂

jaru30
4. dub 2011

@kosarka Ahoj, myslim, že už má možná svojí holčičku v náručí 😵 Jinak by podala hlášení 🙂

kosarka
5. dub 2011

@jaru30 Ahoj, tak jestli můžu, tak @hotarova se 3.4. narodila Mariam. Má 3,30 kg a 51 cm. Čímž jí samozřejmě mooooc gratuluji a oběma přeji strašně moc štěstíčka a šťastný návrat domů 🙂

jaru30
5. dub 2011

@kosarka No paráááááda!!!!! 🙂 díky za info!!!!!!!!!

@hotarova moc moc gratuluju k holčičce! Ať roste jako z vody, je spokojené zdravé miminko a vy spokojení rodiče 😵
Těším se na fotečku, další okaté princezny 🙂

@kosarka bude taky fotečka? 😉 🙂

evejka
5. dub 2011

Jupííí, tak moc gratulujeme!Další princezna do party...přejeme hodně zdravíčka a pohody...co porod?Těšíme se na hlášení 😀

kosarka
5. dub 2011

Byla jsem dneska v porodnici za @hotarova, maminka vypadá šťastně a Mariam je krásná 🙂

@jaru30 Polepším se a fotečky dodám. 🙂

kosarka
8. dub 2011

@kosarka Tak jsem přidala fotečky. 🙂

hotarova
8. dub 2011

ahoj holky. od včerejška jsme doma. zatím se tak všichni sžíváme v nové sestavě. je to krásné! díky moc moc všem za gratulace.

hotarova
8. dub 2011
jaru30
8. dub 2011

@hotarova jééé, to je kouzelná princezna 😵 😵 😵 Tak ať vám to sžívání jde jako po másle. Ale ono půjde. Navíc už máš doma malou pomocnici 😉
A jak jsi byla spokojená? 🙂

hotarova
8. dub 2011

spokojená jsem byla nadmíru. vážně super. povyprávím víc až bude víc času.

evejka
8. dub 2011

@hotarova No to je nádhera....já snad půjdu těhotnět už teď 😀 😀 😀 moc gratuluju a přeji krásné první jarní dny doma...teprve teď začne ta pravá sranda 😉 😎

zdeniii
9. dub 2011

@evejka jen těhotni! 🙂) my se také snažíme 🙂)
@hotarova gratuluju k miminku!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru