Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kosarka
10. dub 2011

Ahoj holky, tak Jaroušek má povolené od úterka plné kojení. Nechci to zakřiknout, ale od té doby je v pohodě. Asi mu to dělá dobře, že se může pořádně nacpat. Ani se mu nedivím, ale jsem nesmírně šťastná. Na druhou stranu, jak baští do plna, ztrácím mléko, zjišťuji, že malej chudák tahá a už tam hlavně večer nic není. Jak to za celý den vytahá, i když dneska už i ráno jsem mu musela dát z obou. Nemáte nějaká skušenost a radu jak to zachránit? Jsem z toho fakt nešťastná.

jaru30
10. dub 2011

@kosarka Ahojky,
říkali nám na kurzu, že čím víc bude pít, tím víc se bude mlíka dělat.
Ale asi ne 😕 No, každopádně je třeba hodně pít. A píšou, bejt v psychickým klidu a hodně spát. Ale to se s mimčem lehko řekne, co, hodně spát....😅
Já třeba furt pila Gravimilk, ten se dá sehnat všude. Míchala jsem si ho s mlíkem a byla to dobrota 😵 A s tím psych. klidem je to fakt. Po smrti mamky jsem o mlíko přišla, takže cca v půl roce jsem kojo ukončila.

A nebo se prodávaj přímo homeopatika na podporu kojení, kamarádka si je chválila. Ale zase nevim, jestli homeo věříš.

Teď mě momentálně nic dalšího nenapadá, kdyby něco, písnu. 🙂

Tak jen tak dál, ať Jarouškovi pěkně chutná 😵

kosarka
10. dub 2011

@jaru30 Ahoj, strašně moc děkuju. O tom pití jsem to slyšela, snažím se hodně pít. Taky si dám skleničku piva, to prý taky pomáhá. Potom piju kojící čaj, ale asi je to všechno furt málo.

Je pravda, že psychika dělá hodně, myslím, že jsem o něj přišla jak jsem se trachovala o Jarouška. Jen jak papal po troškách, tak mi to prostě nepřišlo. V nemocnici jsem jen odstříkávala a to prý kojení spíš zastavuje, než podporuje a to jsem odstříkávala 6 dní a pak ještě mezi. Docela mě to trápí, kojení je fakt pohodlný a strašně si ho užívám. Tak snad se to ještě podaří zachránit, uvidíme. Ale moc tomu nevěřím. Skusím si koupit ještě ten gravimilk. S homeopatiky zkušenost nemám žádnou, takže fakt nevím ☹

Strašně moc ti děkuju 🙂

zdeniii
10. dub 2011

@kosarka Ahojky, neboj ono se rozkojíš 🙂 já jsem taky měla pocit že ztrácím mlíko, ale ono se to zase rozjede... zkus pít i Nutridrink, to myslím pomohlo mně 🙂 a pak ty čaje na podporu kojení, ty jsem pak musela přestat pít protože mi mlíko vyloženě stříkalo a malá nestíhala pít 🙂)
Klidně dej pít z obou prsů, ale nejdříve nechej pořádně vypít jeden a pak až dej druhý 😉
Všechno bude v pohodě uvidíš!!! Kojení je nádherné 🙂 Helenka se mi odstavila tenhle týden úplně, na jednu stránku sem za to moc ráda, le na druhou mi to stejně trošku mrzí, že už není tolik "moje" 🙂))

zdeniii
10. dub 2011

@kosarka joo a fajn rady jsou na těchto stránkách http://www.kojeni.net/

hotarova
11. dub 2011

@kosarka žádný strach! myslím si, že taky tělo potřebuje trošku času, než si zvykne na tu novou situaci, předtím si přece nekojila plně tak si myslím, že je normální, že toho mlíčka bylo míň, protože prostě poptávka byla nižší, Teď se to změnilo a určitě se to brzy upraví a budeš mít mlíčka akorát. Z vlastní zkušenosti můžu poradit to pivo. Mně hodně pomohlo. Pila jsem tak 3 denně🙂 nealko od Bernarda. Má i celkem dobré různé příchuti. Pak taky je dobrá melta, Caro s mlékem.

kosarka
12. dub 2011

@zdeniii To tě chápu, že je ti líto, že už nebudeš kojit. ale koukám, že Helence bude rok, tak je to zase možná dobře. Alespoň na druhou stranu nemáš problém s odnaučováním a odstavováním. Někdy to bývá pro maminky taky záhul. Navíc Helenka už baští skoro všechno ne? Tak jí holt to jídlo chutná víc. Já to měla s Míšou taky tak. Odstavila se mi sama, za to moc ráda baštila, fakt jí chutnalo. A je hezké koukat na roční dítko, jak se hravě krmí samo 🙂

Jinak jsem nakoupila Caro, Gravimilk, čaje, tak snad to ještě rozjedem.

kosarka
12. dub 2011

@hotarova Ahoj, asi to bude tím, že ta poptávka byla nižší, dokonce jsem se dočetla, že právě, když je toho mléka hodně a malý odběr, právě to omezování množství, tak že se ta tvorba pozastaví. Tak snad to je jen přechodné. Včera jsem byla u dětskýho, tak jsem mu to rovnou řekla, div mě málem neseřval, vedl si svou kojit, kojit, kojit. Nikdo ale neřekl, že se toho chci vzdát, jen jsem chtěla poradit, čím ho popřípadě dokrmit, kdyby měl fakt hlad. No vím, že už se ho ptát nebudu. 😉

A co vy? Jak válčíte doma? Dočkali jste se nakonec té stoličky? A ty mlíčko máš v pohodě? Moc na vás myslím. papa

hotarova
12. dub 2011

ahoj holky. mám zánět v prsu, tak ležím jak lemra v posteli. Přikládám tvaroh. bolí to jak čert.
@kosarka válčíma, no🙂. stoličku pak měla rovnou normální, tak nevím kdy byla ta smolka, možná už při porodu a nevšilmi si toho.

kosarka
15. dub 2011

@hotarova Tak jak se kurýruješ? To je mi tě líto, sice jsem to naštěstí nezažila, ale slyšela, že to strašně bolí.

S tou stoličkou je to taky paráda, člověk se přeci jen bojí, když to není tak, jak to má být 🙂 Hlavně, že je to O.K. 🙂

hotarova
14. kvě 2011

Ahoj. tak co u vás všech nového? u nás zaplaťpánbůh vše ok. malá pěkně roste, už se začíná i smát a broukat si a pást koníky. zítra nám bude 6 neděl.
bohužel se mi doslechlo, že z krumlovské porodnice odchází asi 2 nebo 3 doktoři. Nevím, jak to tam teď zvládají. to je moc škoda, bylo to tam fakt super ☹

evejka
18. kvě 2011

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím. U nás vše v pohodě, blížíme se mílovými kroky k prvnímu roku, začínáme si samy stoupat (bez držení), chodíme kolem nábytku, kroutíme se na muziku, děláme čmaryky s pastelkama a jsme občas raubířkovský. V neděli jsme měli křtiny, tak to byla velká sláva. Já si v pondělí při nějakém špatném manévru s juniorkou blokla záda, tak dneska jdu na nějakou nápravu i s Hani, tak jsem zvědavá, jak to přežijeme 😀 Jinak máme radost ze sluníčka,pořád kojíme a přejeme všem hodně zdraví a pohody 😉

kajulka001
22. zář 2011

ahoooj je tu nekdo kdo bude rodit v brzke dobe????? 🙂

zdeniii
22. zář 2011

@kajulka001 ahojky, v brzké době zrovna ne, ale v březnu se tam chystám 🙂

kajulka001
22. zář 2011

@zdeniii ja prave jestli se nenajde nekdo s kym by jsem se tam potkala do brezna cekat nemuzu 😀 😀 a prvni porod byl v Krumlove??

zdeniii
22. zář 2011

@kajulka001 to chápu 😀 Jjo v Krumlově a s druhým tam chci taky 🙂

kajulka001
22. zář 2011

@zdeniii takze je to tam dobry?ja tam lezela ve 30 tydnu na tom pokoji pred porodem a super

zdeniii
23. zář 2011

@kajulka001 bylo to tam moc fajn. Já byla moc spokojená a proto se tam chystám znovu. Už jen proto abych měla při porodu klid 🙂)) a pak na šestinedělí taky 🙂)

kajulka001
23. zář 2011

@zdeniii ja si taky nemuzu stezovat sestricky super az na doktory ne ze by byli zly ale neumeli se vyjadrit k mymu zdravotnimu stavu a nevedeli si rady tak si me preposilali sem tam

zdeniii
23. zář 2011

@kajulka001 nu a taky jídlo teda nic moc 🙂 ale zásoby z domova to vynahradily 🙂))
Hlavně, že už jsi ok a bryz budeš mít dalšího drobečka u sebe.

kajulka001
23. zář 2011

@zdeniii no zas tak ok jeste nejsem ☹ jaterni testy se mi snizili ale porad jsou zvyseny dneska mi doktor rekl ze me nenecha prenaset takze kdyz do ctvrtka neporodim tak v patek nejspis do porodnice do toho mam malo bilkovin a to mam dohanet jogurtama mlikama atd zrovna veci ktery mi vadi na zlucnik jeste ze uz to je jen na par dnu 😒 jinak s jidlem to mi povidej pry clovek z hladu sni vse ale tam to teda pravda neni 😀

zdeniii
23. zář 2011

@kajulka001 jéje tak uvidíš... co zkusit ricinový koktejl? Mně pomohl 🙂

kajulka001
23. zář 2011

@zdeniii a co to je??to jako pomaha na vyvolani??

zdeniii
23. zář 2011

@kajulka001 jjo přesně tak je tady na to diskuze na MK, jako nápoj na vyvolání porodu...
Já ho vypila večer a ráno jsem jela do porodnice :_)

kajulka001
23. zář 2011

@zdeniii a z ceho se to dela??slysela jsem ze jsou nejaky takovy koktejly a nektery jsou i nebezpecny kdyz si toho das vic ale uz nevim jak se jmenovali a z ceho byli

zdeniii
23. zář 2011

@kajulka001 zítra ti napíšu recept, byla jsem teď na školení tak to mám v knížce zaosané přesně ju.
Ale je to z ricinového oleje, alkoholu (trochy) a meruňkového džusu

kajulka001
23. zář 2011

@zdeniii ok tak za zkousku nic nedam a byl aspon porod rychlej 😀

zdeniii
26. zář 2011

@kajulka001 píšu ti raději do IP 🙂

kajulka001
26. zář 2011

@zdeniii ok 🙂

zdeniii
10. říj 2011

@kajulka001 ahojky, tak jakpak vše dopadlo? Grartuluju k miminku!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru