Porodnice v Jilemnici, jak to tam chodí?

radova23
4. pro 2013

Ahojda,kdo rodil v jilemnici ( ne před 10 lety) jak to tam chodi ? Co vše si tam vzít,je pravda že maji pokoje po dvou ? a je pravda že v případě porodu cisařem muže tatínek stát za dveřma s okenkem ?

luciferkaklaris
8. črc 2016

@radova23 Ahojky, chystám se tam taky rodit a co vím jistě, je, že pokoje jsou po dvou a nadstandard pro tebe za 450 Kč, kdybys chtěla i partnera u sebe, tak 750 Kč. Na jejich stránkách se dočteš, co si vzít s sebou, ale oblečky pro mimčo ti půjčí, pokud budeš chtít (to jsem zvěděla přímo od jedné PA). Kdy máš termín??

lomanta
8. črc 2016

@vercalucka to je p. Pohořalá, už na ni telefon asi nemám, ale zkus si zavolat do porodnice, treba ho daji 😉

luciferkaklaris
8. črc 2016

@vercalucka Telefon na paní Pohořalou je 776 048 774 🙂

lomanta
8. črc 2016

Pokoje jsou opravdu po dvou. Já rodila před 3 lety. Na pokoji má každá svoje vložky, každé ráno je sestra doplní, už nevím, kolik jich bylo na den. Já jsem si radši vzala svoje a bylo to lepší. tamto je taková bunicina v sitce a docela se mi to zachytavalo za stehy, takze jsem pak pouzivala svoje. Plinky na mimco jsou jen myslim na prvni den, potom vlastní. Gel na koupání mimča tam mají. Oblečení pro miminko, zavinovačka, vše půjčí erár. Sestry ochotné, člověk se nemusí bát zeptat nebo poprosit o pomoc. Když si nepoprosíte, tak berou, že je vše OK. Jídlo vám dovezou až do pokoje, takže se jí v klidu, když je čas a nemusíte někam do jídelny. Jen se pak chodí na utz ledvin do nižšího patra. Jinak se nikam nemusí lítat. Kdyžtak můj porod mám tady popsaný https://www.modrykonik.cz/blog/lomanta/?post_ty...

sonrisa108
11. čer 2017

Ahoj, rodili jsme v Jilemnici teď v Červnu 2017. Vybrali jsme si jí na doporučení. Asistentky i doktorka plně respektovaly můj porodní plán, který jsem si sestavila podle webu porodního domu u čápa - požadovala jsem co nejpřirozenější porod, s možností pohybu vč.druhé doby porodní, takže jsem vlastně ve dřepu mohla pěkně tlačit skoro až do konce (zrovna naproti rodila paní dnem pánevním takže se nám moc nikdo nevěnoval a neorganizoval nám to) no a pak jsem odrodila na dvě kontakce v tom jejich křesle, ale za podání oxitocinu a spinální analgezie o což jsem sama nakonec musela pořádat protože se mi porod vlekl už od druhého dne po třech minutách a stahy mi neotvíraly skoro vůbec hrdlo. Monitor mi byli ochotní natočit i ve stoje. Mohla jsem si napustit vanu nebo si dát sprchu kdykoliv jsem to potřebovala, Poskákat na míči...Po porodu zůstáváte dvě hodiny na sále a máte miminko pořád u sebe, nikam ho neodnáší. Vážení a koupání jde odložit. Optají se jestli chcete aby podali miminku vitamin K injekcí nebo kapičkama, a že budou rozkapávat očička kapičkama.
Nadstandardní pokoj byl zrovna volný, rooming-in je samozřejmost. Jídlo bylo fajn, takový školní jídlena výběr ze tří druhů, často teplá večeře a i druhá večeře v podobě svačiny. Manžel si to pochvaloval jako na hotelu protože jeho porce byly fakt velké🙂
Jediná nespokojenost byla v tom že nás tam zdrželi kvůli hlouposti - nepřibírání na váze o den déle díky tomu že se malej stihl před vizitou pěkně vykakat a vyčůrat, tak nám to tam udělalo shodek ale na to nebrali zřetel. Sestry na šestinedělí všechno rády vysvětlily, koupání, kojení, péči. Na pokoji je připraveno 10 ks vložek po porodu na den, erární oblečení- body, kabátek, čepička, zavinovačka, mycí emulze pro mimi, žínka. 5ks plenek bela happy 2-5kg jako dárek...

mabendov
13. čer 2017

@sonrisa108 Ahoj 🙂 Díky za info. Já bych tam snad měla rodit v září takže info jsem moc ocenila. 👍 😉

filip2017
5. lis 2017

Ahojky, četla jsem vaše doporučení na Jilemnickou porodnici, chtěla bych se zeptat, platí se něco u přítomnosti otce u porodu? Bohužel jsem to nikde nenašla, moc moc děkuji 🙂 Monča

mantaray
5. lis 2017

@filip2017 myslím, že manžel platil 500 Kč. S prvním synem určitě, teď si nejsem jista na 100 %.

filip2017
5. lis 2017

@mantaray děkuji rok 2016-17? Ono se to rušilo nebo mělo

mabendov
5. lis 2017

@filip2017 manžel platil 500 Kč. Asi informace o zruseni poplatku do Jilemnice jeste nedosla. Tak treba casem. 🙂

mabendov
5. lis 2017

Jo a nadstandart je taky 500 Kč za noc. Nastesti se zrovns uvolnil, priplatila jsem si a byla jsem moc spokojena.

mantaray
5. lis 2017

@filip2017 jj letos. Je to tak jak je psáno níže. Tam se to jaksi nezrusilo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru