Porodnice v Jilemnici, jak to tam chodí?

radova23
4. pro 2013

Ahojda,kdo rodil v jilemnici ( ne před 10 lety) jak to tam chodi ? Co vše si tam vzít,je pravda že maji pokoje po dvou ? a je pravda že v případě porodu cisařem muže tatínek stát za dveřma s okenkem ?

mantaray
4. pro 2013

@radova23 taky se tam chystám, tak jsem zvědavá na zkušenosti. Zatím vám můžu říct, že tam minulý týden rodila kamarádka (po druhé) a se vším naprostá spokojenost! A druhá tam rodila dvakrát a to samé! Recenze na internetu vynikající 🙂 Pokoje jsou myslím po dvou a nadstandart stojí 400 Kč/den

radova23
autor
4. pro 2013

@mantaray jojo prave že recenzi maji vybornou a třeba mě do trutnova nikdo nedostane 😀 Jinak nadstandar hezky,ani ne drahy to vím ..... 🙂 ale pokud maji pokoje po dvou a to vsechny,tak bych klidne opustila myšlenku nadstandartu .... předtim jsem rodila v nachodě,4 na pokoji a proste nevyspala jak tam deti brečely, v noci se točila sprcha porád dokola a třeba do me se dvě z nich dost opiraly že mam díte už v 21 letech a že jsem blazen ze jsem si to nechala atd ( jim bylo pres 30 let a meliy první) atd atd ...... vubec nevim co si vzit sebou ..... na netu pisou ze plinky,oblečení,atd dodavaji pro mimina a kamaradka zase tvrdi ze vsechno svoje,tak ja nevim. a dokonce jsem slyšela že když je náááhodou cisař tak tatínek muze koukat a fotit skrz dveře s okenkem ... to bych kdyztak ocenila ! 🙂

mantaray
4. pro 2013

tak já se na to zkusím vyptat kamarádek 😉

mantaray
4. pro 2013

ale já si nadstandard asi zaplatím 🙂

radova23
autor
4. pro 2013

@mantaray mno taky nad nim přemyslim ale když si řeknu,dat za to,že tam je televize a vlastni sprcha skoro stejne jako za mesicni inkaso doma 😀

radova23
autor
4. pro 2013

@mantaray nojo ale to je obecne,třeba nachod když si privezes svoje oblečeni,servou te a tatínek je musi poslat domu a daji ti tam jeden cely baliček plin pro miminko a co ti zbyde,vezes domu,me zbyla presne pulka ....

mantaray
4. pro 2013

@radova23 aha tak nevím je to přímo z jejich stránek 😕 napsala jsem kámošce tak vám dám echo 🙂

radova23
autor
4. pro 2013

@mantaray supeeer dekujíííí 🙂

mantaray
4. pro 2013

Tak kámoška píše, že všechno co je tam vypsaný + balík plínek navíc a dva balíky vložek 😀 ale o tom císaři neví - rodila normoš a druhá taky

ivcacekb
4. pro 2013

Rodila jsem v červnu, ustupují od nástřihů, nechtěli mi dát epidural, i když u sepisování porodopisu to nebyl problém..nakonec mi po 12 hod. dali aspoň spinál na 2 hoďky. Co je na seznamu budete určitě potřebovat, určitě doporučuji dost vložek-v porodce jsou na příděl, plínek máte 5 a pár vlhčených ubrousků, co jsou v kufříku pro maminky(jsou tam různé vzorky, Domestos atd.), oblečení je erární, látkové plíny jsem měla své i žínku, pokoje jsou po 2, ale po zkušenosti si příště zaplatím nadstandart. Jinak personál krom 3 lidí super, kuchyně také. I když to máme o dost dál než Jičín, tak příště chci rodit zase tam. S císařem nevím jak to je, ale můžete si zavolat sestřičkám a i po telefonu jsou ochotné nebo se můžete přijet podívat kdykoliv-pokud nemají zrovna porod. 🙂

jennyska
10. led 2014

Ahoj @radova23 @ivcacekb @mantaray a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Jilemnici do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-jilemnice/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

mantaray
10. led 2014

@jennyska až to bude aktuální tak určitě 🙂

radova23
autor
10. led 2014

taky taky až bude aktualní 🙂
@jennyska

jennyska
10. led 2014

Ahoj @mantaray a @radova23 skvělé! Tak držím palce, ať vše dobře dopadne a těším se na Vaše příspěvky! 🙂

hedusa
14. dub 2014

Maminky, zajímá mě. Zda po porodu po odvezení na pokoj vám vzali mimi? Popřípadě za jak dlouho vám ho přivezli? Nebo byla možnost být neustále s miminkem?

jabadabadoo
5. říj 2014

@hedusa Nevím, zda je to ještě aktuální. Malého nám nechali na porodním sále i po porodu než mi dokapala kapačka..., pak jsem si chtěla odpočinout, navíc mi bylo zle, zvracela jsem po porodu... měla jsem dlouhý a náročný porod, tak mi ho pak přivezli na 22 hod., jinak jsem s ním mohla být pořád. 🙂

jabadabadoo
8. říj 2014

tak oprava, do 22 hod. mi ho nechali na pokoji a na 22 hod., jsem jim malho vezla na sesternu, abych se vyspala. 🙂

aknurim
26. lis 2014

Holky nevíte jestli jestli Vám dají miminko hned po porodu k Vám? Myslím kvůli prvním kontaktům?

missa2
16. pro 2014

Ahoj maminky, už jsem jednou v Jilemnici rodila (plánovaný CS), vše super, nemůžu si vynachválit. Dnes je dceři 15 měsíců a zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Je tu někdo, kdo rodil císařem a šel po dvou letech opět na císaře? A udělali vám císaře po tak krátké době mezi těhotenstvím, nebo jste šli na standartní porod? Děkuji

mantaray
16. pro 2014

@aknurim ano mně ho dali 🙂

vercalucka
9. led 2016

Ahoj holky potřebovala bych poradit, půjčovala si některá z vás monitor dechu od paní z Poniklý? Nevzala jsem si letáček a chlap si pamatuje jen že byla z Poniklý, chtěli by jsme si ho půjčit. Jen nevíme kde to tam je, případně nějakej kontakt. Díky 🙂

vercalucka
10. led 2016

@aknurim Mě dali dceru okamžitě, jen jí trošku otřeli a šup k mámě, pak jí vyšetřili a dali tatínkovi ale pak jsem jí měla u sebe pořád a s prvním přisátím taky pomůžou 🙂

oliverka28
8. črc 2016

Holky prosím,vy co jsme rodili v Jilemnické porodnici,co jste sebou brali miminků?

leikkka
8. črc 2016

vlhčené ubrousky, vše ostatní jsem měla vždy k dispozici. Manžel pak při propouštění domů přivezl oblečení na cestu domů 🙂

oliverka28
8. črc 2016

@leikkka Moc děkuju,za deset dní mám nástup na plánovaného císaře a ani jsme nedostali seznam co Sebou a protože jsem prvorodička tak vůbec nevím,v každé porodnici je to jiné.

lucka662006
8. črc 2016

Rodila jsem v Jilemici 2x - jednou pred 4 lety, podruhe pred 2 lety. Prvni byl planovany cisar, vse super, predem dohodnuty nadstandard (dnes jiz nejde, ale zeptejte se radeji pri nastupu, mozna bude volny, ted se to proste dohaduje pri nastupu). Pri planovanem cisari vse ok, dcerku mi privezli 2 hod. po cisari a uz ji nechali stale se mnou na pokoji. Sestricky moc super, jen jeden pan doktor me vystrasil, ze ma mala selest na srdicku a ze pojedeme do Liberce na dalsi vysetreni - a to bylo vse, vubec mi nerekl kdy atd. Dalsi den jina detska doktorka, o zadnem Liberci nevedela... Z toho jsem byla hotova, na vse jsem se ptala, ale vzdy jen "nevim"... Nikdy se pak zadny Liberec nekonal, dnes bych si toho lekare "podala" .. kdybych ho znovu potkala. Podruhe prirozeny porod, vse super, maleho mi privezli 0,5 hodiny po porodu a uz ho nechali stale se mnou. Podpora kojeni - zalezi, na koho zrovna narazite, ale docela dobre. Jilemnici doporucuji. S sebou - obleceni detske neni treba, maji dostatek, jen na odjezd z porodnice. Pro sebe vlastni obleceni a vlozky. Nejake latkove pleny se hodi a detske pleny jednorazovky bylo jen 5ks a pak uz mit vlastni.

oliverka28
8. črc 2016

@lucka662006 Moc děkuju,můžu se ještě zeptata,za jak dlouho Tě po císaři pustili,také ho mám naplánovaný.

lucka662006
8. črc 2016

@oliverka28 Ahoj, císař byl ve středu a pustili mě v neděli. Takže nástup v úterý, večer nabídli prášek na uklidnění (nechtěla jsem, nemusela jsem si brát). Ráno v 5 budíček, změřit teplotu, na monitor, ultrazvuk, zda je stále mimi hlavičkou nahoru, a v 8 císař. Najednou byla malá venku, ukázali, odvezli, já na nějaký pooperační pokoj - léky proti bolesti, po 2 hod. na nadstandard, malou přivezli a už stále se mnou. U císaře manžel nebyl, nevím, zda může být.

oliverka28
8. črc 2016

@lucka662006 Nám práve vůbec nic neřekli,když jsem tam šla kvůli termínu,jen že nástup den předem do jedné hodiny,tak doufám,že při tom příjmu se dozvím všechno,kdy má přijet přítel a tak,ještě jak je to poprvé,tak je z toho člověk celý vedle. Jinak moc děkuju,jsi zlatíčko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru