Porodnice v Jilemnici. Máte zkušenost?

beny
28. dub 2007

Ahoj maminy.Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Jilemnici? 😉

luthien.k
3. kvě 2013

Já jsem tedy s druhým porodem takové štěstí neměla, natrefila jsem tam na lékaře odněkud ze Dvora Králové, naprosto nepříjemný a arogantní chlap, co měl spoustu blbých keců, hrozně se divil, když mě šil a nebylo to pořádně umrtvené, že mě to bolí 😝 PA se snažila jakože být milá, ale moc jí to nešlo. Prostě jsem si tam před tou půlnocí, co jsem rodila, připadala, že tam fakt děsně otravuju. Potom na šestinedělí fajn, na nadstandartu, ale asi hlavně proto, že si mě tam nikdo moc jako druhorodičky nevšímal, naštěstí nebylo třeba.
@eficenka, celkem o tom pochybuju, že třeba ten doktor, co já jsem na něj narazila, by tam pod Tebou klečel třeba kdybys chtěla rodit na stoličce... Na takové věci je určitě lepší volit Vrchlabí.

leikkka
12. kvě 2013

ahojky, já rodila v roce 2010 a v roce 2013 a jsem naprosto spokojená - sice při prvním prorodu jsme neměla prodní asistentku pdole mého gusta, moc mi při porodu nepomáhala, naštěstí mně rodil můj lékař, tak jsem neměla obavy, ale při druhém porodu už to bylo super, porodní asistentka skvělá, celou dobu mě slovně podporovala. Lékaři a sestřičky super, rodila bych tam zas. Nejsme z okolí, máme to přes 25km, ale jsme za ni rádi

vondracek
1. zář 2013

@leikkka Můžu se zeptat, jestli jste se byli v Jilemnici v porodnice nejdříve podívat? Dá se dohodnou prohlídka porodnice a šestinedělí? Hodně lidí mi ji doporučuje, máme ji sice kousek dál, ale dojezd cca 40 minut. Docela nad ní uvažuji 🙂

lucca13
1. zář 2013

@vondracek Ahoj, musíš se tam nejdřív podívat aby o tobě věděli 🙂 sepíšou s Tebou anamnézu a ukážou ti kde co je a tak...(pokoje, porodní sály..)
Akorát se to nedá dohodnout předem, jeden den tam zavoláš a ten samý den tam jedeš :(...já už se o to snažím asi 3 týdny, minulý týden měli blázinec, tak zkusím teď v úterý zavolat a snad budou mít čas...

vondracek
1. zář 2013

Děkuju za Informaci. Já právě hledala info u nich na webu, ale nemají ho tam. V Jablonci nad Nisou mají přímo den a hodinu na tyhle prohlídky určené + pak objednání na sepsání porodopisu.. Asi se pojedu kouknout i tam a vyberem si. Máme ještě 3 měsíce do porodu, tak snad to vše stihneme. 🙂

leikkka
2. zář 2013

@vondracek ahojky, my jsme při prvním měli předporodní kurz, ale kouknout jsme se tam nebyli, chodim tam k lékaři, takže rodit jsme byli rozhodnuti tak jako tak tam 🙂 ale určitě když se tam stavíš a nebude fofr, tak ti rádi vyhoví a vše ukáží a nebo tam zavolej a domluv se 🙂 my jsme byli spokojeni - rodila jsem dvakrat - bydlime v JC - 35-40 minut od Jilemnice.

vondracek
2. zář 2013

@leikkka Děkuji za informace. Pokusím se tam s partnerem zajet a prohlídnout si to tam. 🙂 Já jsem z Turnova. Dojezd máme podobně, jen budeme rodit v zimě. Tak sad bude vše OK. 🙂

leikkka
3. zář 2013

@vondracek přes lomnici to zvladnete taky oki .-) ja rodila v rijnu - mrzlo a snezilo a pak v unoru v nejvetsi snehove kalamite hlavni je dojet do semilskeho kraje a pak uz vas kdyz tak sanita doveze🙂 tak mi to radil muj lekar a jeste jsem pro jistotu mela i cislo na soukromou sluzbu, kdybych musela rodit cestou🙂 urcitze se vam tam bude linit - rodici boxy se vsim vsudy - vana, sprcha, mic, zebriny apod, manzel byl celou dobu se mnou, maji vse pri ruce a na sestinedeli pak jsou taky super, ochotni pomoci a byt pri ruce🙂 jen si tam pak zajedte v 36tt sepsat porodopis, aby o vas vedeli, ale vezmou kohokoli🙂

vondracek
3. zář 2013

@leikkka Turnov je okres Semily, takže to by problém nebyl. 🙂 Auto máme 4kolku, tak snad to zvládne. A jako prvorodička si myslim že to tak rychlé mít nebudu, ač bych ráda. 🙂 Musíme ještě zařídit papíry ohledně příjmení miminka a pak si tam zajedem na návštěvu a případné sepsání porodopisu. 🙂 Díky moc za zkušenosti 🙂

jennyska
10. led 2014

Ahoj @leikkka @vondracek @lucca13 @luthien.k @beny a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Jilemnici do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-jilemnice/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

vondracek
10. led 2014

@jennyska Já nakonec rodila v Jablonci nad Nisou a byla jsem na 100% spokojena.

jennyska
10. led 2014

@vondracek tak to je skvělé, že máš výbornou zkušenost. Myslíš tedy, že bys ji mohla vložit do https://www.modrykonik.cz/porodnice-jablonec-na... ? 🙂 Tu tady totiž taky máme a určitě pomůžeš ostatním těhulkám, které se tam třeba chystají a právě se rozhodují mezi ní a nějakou jinou...

Děkuji Ti a přeji fajn den 🙂
J.

missa2
16. pro 2014

Ahoj maminky, už jsem jednou v Jilemnici rodila (plánovaný CS), vše super, nemůžu si vynachválit. Dnes je dceři 15 měsíců a zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Je tu někdo, kdo rodil císařem a šel po dvou letech opět na císaře? A udělali vám císaře po tak krátké době mezi těhotenstvím, nebo jste šli na standartní porod? Děkuji

tarra27
16. pro 2014

@missa2 podle mě tě nikdo nutit přirozene nebude...z Jílemnice znám jednoho lékaře, chodím k němu do soukrmé ambulance a je velice rozumný...Já rodila po 14měs druhou sekcí, plánovaně....a bez problému...ale ne v Jílemnici....určitě bych se nebála, že to jsou dve sekce tak brzy..... 😉

missa2
16. pro 2014

@tarra27 Takže jsi takto brzo rodila druhou sekcí? a jízva v pohodě? Neměla jsi nějaké komplikace? Najednou z toho začínám mít strach :( Jsem teprve v 6tt, ale včera mi doktor potvrdil, že těhotná jsem, ale netvářil se zrovna nadšeně. Prý je to brzy a jsou tady rizika. Docela mě to vyděsilo. Vím, že je to individuální, ale strach je... Takže je tam v podstatě "postup", že pokdu se rodí do dvou let po CS tak se dává opět CS?

tarra27
16. pro 2014

@missa2 Já jsem chtěla rodit sekcí...poprve byla dcera KP a podruhé jsme sekci naplánovali....nechtela jsem riskovat a plus mě přišel porod sekcí krásný, netrpěla jsem psychicky, že je neco blbě, že bych neco nezvládla apod...měla jsem krásný i když akutní císař. a podruhé plánovaný...a i po nem jsem fungovala dobře. Jizvu mám nízko, krásnou, v pohode ji schovám i do nízkých kalhotek....malou....podruhé šli stejnou cestou, takže mám jizvu jen jednu....a já si to nemužu vynachválit.....za mě super.
A to ted to vypadá, že budeme mít třetí miminko 🙂 snad teda dopadne vše dobře. 😉 takže vlastne do 4 let budu mít tři sekce...
a doktor byl v pohode...samozřejmě nemela by jsi delat prudké pohyby a nosit těžké věci, ale to se nedoporučuje ani v tehotenství....jo a když jsem čekali druhou dceru,nosilla jsem první na rukách poořád a hodně...a bříško me rostlo rychle a víc ...jsem zvedavá ted, mám test pozitivní a manžel když jsme mela v nedeli šaty, mi říkal, že ho napadlo, zda nejsem tehotná....a když ho ted povolím, mám ho jak ve 3 mes 😀 čím víc tehotenství tím rychleji ti povolí břicho....alle pak to doženeš a po porodu budeš sportovat....stahovací kalhotky a bude to dobré.... 😉

missa2
16. pro 2014

@tarra27 Třetí miminko?🙂 gratuluji!🙂 na kdy pravděpodobně čekáte? Třeba se tam nakonec jeste potkáme🙂)

tarra27
16. pro 2014

@missa2 já jsem nerodila v jilemnici.....tak asi ne...i když kdo ví... 😉 na konci leta, je to čerstve....zatím mám jen test poziivní,,,snad bude vše dobré 😉

missa2
16. pro 2014

@tarra27 aha, ja pravé myslela, ze v Jilemnici. A jak víš, prosim, ze by dělali podruhé CS?

tarra27
16. pro 2014

@missa2 doktor mi říkal, že tak brzy me do ničeho nutit nemůžou....a když by,tak jsem mu narovinu řekla, že když řeknu, že me pne, táhne a bolí hodně jizva, co udelají, tak se usmál a řekl, že me vezmu na sál 😉

já nevím, jak chceš rodit ty...já mela jasno, že chci sekci.... 😉 pokud chceš rodit normálne, možná te nechají....nebo takhle nutit te nemužou....já jsem chtela jednak pro svoje pohodlí a jednak pro mě to byla snadnější cesta i pro miminko....doktor mi řekl, že s císařem jdu s kůži na trh víc já....s klasickým porodem miminko.....

a já jsem navíc zdr sestra - ne porodní 🙂 takže já mám blíž k sekci 🙂

oliverka28
8. črc 2016

Holky prosím,vy co jste rodili v Jilemnické porodnici,co jste brali pro miminka,půjčovali vám oblečky,nebo jste museli mít svoje?

lucka662006
8. črc 2016

Rodila jsem v Jilemici 2x - jednou pred 4 lety, podruhe pred 2 lety. Prvni byl planovany cisar, vse super, predem dohodnuty nadstandard (dnes jiz nejde, ale zeptejte se radeji pri nastupu, mozna bude volny, ted se to proste dohaduje pri nastupu). Pri planovanem cisari vse ok, dcerku mi privezli 2 hod. po cisari a uz ji nechali stale se mnou na pokoji. Sestricky moc super, jen jeden pan doktor me vystrasil, ze ma mala selest na srdicku a ze pojedeme do Liberce na dalsi vysetreni - a to bylo vse, vubec mi nerekl kdy atd. Dalsi den jina detska doktorka, o zadnem Liberci nevedela... Z toho jsem byla hotova, na vse jsem se ptala, ale vzdy jen "nevim"... Nikdy se pak zadny Liberec nekonal, dnes bych si toho lekare "podala" .. kdybych ho znovu potkala. Podruhe prirozeny porod, vse super, maleho mi privezli 0,5 hodiny po porodu a uz ho nechali stale se mnou. Podpora kojeni - zalezi, na koho zrovna narazite, ale docela dobre. Jilemnici doporucuji. S sebou - obleceni detske neni treba, maji dostatek, jen na odjezd z porodnice. Pro sebe vlastni obleceni a vlozky. Nejake latkove pleny se hodi a detske pleny jednorazovky bylo jen 5ks a pak uz mit vlastni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru