Porodnice v Jilemnici. Máte zkušenost?

beny
28. dub 2007

Ahoj maminy.Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Jilemnici? 😉

gobix
29. dub 2007

Vlastní ještě žádné, ale příští pátek bych si ji měla vyzkoušet 🙂 už mám sbaleno a doma máme všechno přichystáno, tak jen záleží na miminku, kdy se rozhodne 😀 Ségra v Jilemnici rodila už 3x a byla moc spokojená...s péčí doktorů i sestřiček, s pěkným prostředím oddělení i s profesionalitou. Samozřejmě člověk může zrovna narazit na sestřičku, která se špatně vyspala, nebo můžou nastat komplikace, ale kde jinde to není? Obecně jsem ale slyšela od mnohých maminek chválu !!! Máš ještě čas, tak až budu mít zkušenosti vlastní, ozvu se... 😎

beny
autor
29. dub 2007

gobix:díky za názor.Je fakt že mám ještě hafol času,ale už ted přemýšlím kde co a jak. 😉 Jo já chodim do Jilemnice na polikliniku k svému doktorovi a jsem spokojená,jen jsme chtěla vědět jaká tam je porodnice.Tak držim palečky aby vám to všechno klaplo a byly jste zdraví. 🙂 Pak se kdyžtak jestli budeš chtít ozvy.Pa pa 😉

ikis
29. kvě 2007

Ahoj beny,i já se chystám do Jilemnice.všechny mé kamarádky tam odrodily a byly moc a moc spokojené!!! 🙂 Je to tam pěkné a moderní...před pár týdny otevřeli další,nové porodní boxy! 😵 a přijde mi to tam takové mnohem klidnější než třeba v Jablonci,Liberci...

hanik
29. kvě 2007

beny 😀 ...ja se ti zkusim pak pozeptat na chaloupce. 😉 😎 22.6 je tam sjezd rodaku, tak snad na nejakou maminu narazim ...teda znam tam jen jednu a ani nevim, kde rodila ..tak snad v jilemnici. 😎
ale slysela jsem chvalu na vrchlabi. 😉 ..se to dostalo az do phy. 😀

tejinka
29. kvě 2007

Ahoj, já hlásím, že jsem se v Jilemnici narodila 😀 . No jo, je to pár let zpátky, ale myslím, že se to změnilo ještě k lepšíííííímu!!! Teď tedy slyším samou chválu na Vrchlabí, ale před XX lety to bylo spíš naopak. 🙂

ikis
30. kvě 2007

Ahojky,Vrchlabí bylo vždy perfektní!! Už jen kvůli tomu,že se tam mohlo rodit do vody a dávali přednost přirozeným porodům před císařem.Jenže potom odešel primář porodnice,potom další doktor a další...a nakonec se Vrchlabí zavřelo ☹ Ale od 01.05.07 je opět otevřené 🙂 nevím sice na jaké úrovni,ale porody do vody už nedělají...

beny
autor
30. kvě 2007

holky jsem ráda že mi sem píšete názory 😉 ale Vrchlabí tam teda nejdu ani za zlatý prase,mám to dál než do JIlemnice a navíc tam preferujou moc přírodní přirozený porod 😖 to fakt ne a navíc je to prý zas zavřený tak nevím 😉 ale já chci Jilemnici.Musím se pak zeptat jestli tam dělají nějaký předporodní kurzy a šla bych tam aby mi to ukázaly atd. 😉 Jo a taky jsem se narodila v Jilemnici 😀

berdicek
31. kvě 2007

Ahojky, ja jsem se v Jilemnici take narodila, ale uz je to hodne dlouho 😀 . Pochazim ze Semil a co vim, tak porodnici v Jilemnici si holky docela chvali, jeste vice chvaly jsem ale slysela na porodnici v Turnově.

ikis
2. čer 2007

Ahoj Berdicku, to je ale náhodička,i já pocházím ze Semil 😉 Turnov je prý taky fajn,ale není prý tak útulný a moderní jako Jilemnice.ale ono až tam budeme na porodním sále hekat,tak bude asi uplně jedno,jestli je vymalováno na modro nebo oranžovo 😀

beny
autor
2. čer 2007

holky je fajn že dávátee tipi na porodnice 😉 no já to přeci jen do Turnova mám krapet dál.Do jilemnice to mám cca 10Km 😉 tak doufám že to výjde a budu tam a kdyby se třeba sešla náhoda a rodil by moje mimi přímo můj gynekolog 😉

ladza
14. črc 2009

Ahojda, všechny zdravím. Chtěla bych obnovit tuto diskuzi. Nerodila jste některá z vás v poslední době v Jilemnici? Jak jste tam byly spokojené? V září se tam chystám porodit své druhé dítko, tak hledám nějaké info o tého porodnici. Co všechno si tam mám sebou vzít atd.

imiska24
23. črc 2009

Ahoj Ladza,já myslím že jsi se nemohla líp rozhodnout..
Jsou tam bezvadný doktoři,hodný sestřičky,vaří tam dobře a je tam taková domácí atmosféra.
Jinak maj krásný e-mailový stránky :mmn jilemnice 😅

katwind
23. zář 2009

Ahoj holky, obnovuji diskuzi. Před 12ti dny jsem porodila Honzíka, a to v Jilemnici🙂 Za sebe říkám, že tam podruhé chci znovu, porod byl vyvolávaný, ale všichni byli super, bylo to fakt v pohodě. Jmenovitě jsem narazila na PA Pohořalou a Kuhnovou a doktorku Novotnou. Všichni se chovali báječně. Na dětským to bylo taky fajn, jen jedna sestra byla nepříjemná, nevím, proč tu práci dělá (na dotaz, jak správně mu mám dát bradavku do pusy, aby mě to nebolelo, odpověděla hnusně "doma na to taky budete muset přijít sama") 😝 ale byla jediná, jinak fakt vše super. Jen jsem teda měla nadstandart a byl tam se mnou dva dny mnažel, což bylo absolutně super! 😵

imiska24
5. únor 2010

přidávám osobní zkušenost´:jestli budu ještě někdy rodit,tak jedině v Jilemnici.
Krásný prostředí,super sestřičky a hlavně nej doktoři.
Jmenovitě pak patří největší dík primaři MuDr.Vocáskovi.Protože jsem měla porod komplikovanej,jsem moc ráda,že u toho byl tenhle profesionál s lidským přístupem.
Jilemnici dělá opravdu dobré jméno a celé odd. včetně toho gyn. je úžasné!!!!!!!!!!!!!!!!

myscha
7. únor 2010

Taky jsem tam v nedávné době 2x pobyla a byla jsem spokojená, i když určité výhrady bych měla (nejspíš zbytečný nástřih u druhého porodu, odnešené miminko po prvním porodu bez nějakých informací ), ale jinak se mi tam líbilo.
Chování sestřiček a doktorů je skvělé, vládne tam dobrá atmosféra a přístup k rodičkám, nezažila jsem tam žádnou zamračenou a protivnou osobu. Když čtu, jak se v některých porodnicích personál chová, tak zírám, nic takového jsem tady nezažila a to jsme si tam poprvé pobyli týden, takže jsme tam poznali většinu osazenstva. Když nám nešlo kojení, tak všichni pomáhali a snažili se, přístup doktorů byl taky pečlivý.

Můj názor je, že Jilemnice je třeba oproti Vrchlabí, nebo některým jiným porodnicím poněkud konzervativnější a pokud by tohle zlepšili, tak bych neměla vůbec co vytknout.

krista
14. únor 2010

dela • 27. duben 2008 ve 22:59
Ahoj holky,blíží se mi termín porodu a chci se zeptat,rodila jste některá z vás v Jilemnici?Jaký to tam je?Dávají tam bez problémů maminkám epidurál,když si o něho řeknou?A jaký tam jsou sestřičky a lékaři?

kachnicka01 • 1d, 12tt • 15. květen 2008 v 10:05
ahojky dela - rodila tam moje segra a kamaradka taky a obe tam byly spokojene.. jaky tam jsou sestricky nevim, ale holky si ani jedna nestěžovala - nikoho protivnyho tam nepotkali.. Ja teda rodila v Turnove a tam jsem byla moc spokojena. Jo a epidural nevim - v Turnove ho normalne holky mely a v Jilemnici fakt nevim...

leosek • 1d • 26. červen 2008 ve 12:09
ahojky delo,
rodila jsem před čtvrnácti dny podruhé v Jilemnici, a stejně jako poprvé jsem byla maximálně spokojená.
Nic tady není problém - epidurál dají okamžitě,jakmile je na to vhodný nález,nikdo se netváří na nic kysele.
Personál - porodní asistentky, sestry a lékaři - jsou všichni na jedničku. Naprosto perfektní přístup, jsou moc hodní a hlavně se k rodičkám chovají neskutečně přátelsky a lidsky. Nechtěla jsem klystýr, a nebyl to žádný problém, ani holení ani cokoli dalšího. Samozřejmě jsou pravidla,která se musí dodržovat, ale přístup byl fakt perfektní. Moc obdibuju jejich práci, tentokrát jsem poznala, že má velký smysl. Druhý porod byl daleko horší a náročnější,než ten první a všichni mi moc pomohli.
Byla jsem tady vážně mooc spokojená a všem tuto porodnici doporučuji.
Na oddělení šestinedělí - jak sestřičky ženské tak dětské a dětský doktor -vše na jedničku, vysvětli kojení, péči o dítě - prostě vše. Skutečně si nemůžu na nic stěžovat.
Bylo to opravdu suprové, škoda že už mám odrozeno kdybych se měla znovu rozhodovat,tak jdu zase do JIlemnice a nikam jinam.
Rok od roku tady stoupá úroveň - teď mají nové porodní sály a jsou bezvadné.
tak maminky, kdo se rozhodnete, určitě nebudete litovat.

posta • 1d • 4. únor 2009 ve 14:22
Ahojky, před třemi měsíci jsem rodila v Jilemnici. A byla jsem tam velmi spokojená. Doktoři, sestřičky, všichni velice ochotní. Hlavně se mi líbilo, že jsem měla dceru 24 hodin u sebe. Až budu podruhé rodit, určitě to bude v právě tady.

andykov • 1d • 4. únor 2009 v 16:57
Ahoj, já sice ještě nerodila, ale taky jsem se rozhodovala jestli třeba ne do Jilemnice, jen je to prostě už hodně daleko od Liberce Co jsem slyšela, tak je to tam fakt super. Personál, doktoři atd. Prostě moc ochotný. Epidurál je tam zdarma. Hodnocení Jilemnické porodnice je ještě větší než Jablonecké a to i přesto, že Jablonec je úplně nově zrekonstruovanej a maji tam dost nadstandartů jako třeba porod do vody a na pordodní stoličce atd. Být ve svém rodném městečku a ne v Liberci, jdu 100% do Jilemnice, ale takhle je pro mě lepší volba Jablonec

gwendolina • 9. únor 2009 v 09:53
Ahoj, rodila jsem v Jilemnici své druhé mimi a musím říct, že to bylo naprosto super . Všichni mi vyšli maximálně vstříc, než provedli nějaký zákrok nejdříve se zeptali na souhlas a vše vysvětlili i když jsme byli poměrně v časové tísni(rodila jsem se vším 2 a půl hodiny). Měli neskutečně lidský přístup vůbec jsem si nepřipadala jako někdo kdo by je obtěžoval. Mám s čím srovnávat první mimi jsem rodila v Turnově .
Jilemnici mohu jen doporučit.

luthien.k
3. bře 2010

Taky připojím svůj názor na Jilemnici, už je to skoro devět měsíců od porodu, tak jsem měla čas, aby se mi ten názor trošku rozležel. Je veskrze pozitivní 😉 Nicméně pár mušek se našlo, hlavně při samotném porodu. Byly totiž obsazeny oba porodní sály, tak jsme s mm skončili v místnosti, kde nebylo vůbec nic pro tišení porodních bolestí nefarmakologickými metodami 😒 Sestra nás tam nechala samotné, jen chodila občas poslechnout mimi přes bříško. Nejhorší byly monitory, kdy se musí klasicky ležet, kontrakce nekontrakce. Vím, že už existují i malé přenosné monitory, které rodičku tak neobtěžují, takže škoda, že s nimi nedisponují i v Jilemnici.
Jinak jsem měla porodní plán, PA ho sice prostudovala, ale později se jím nikdo moc neřídil, například jsem chtěla co nejiintimnější prostředí, žádné osoby navíc a pak mi při tlačení fandili jako na fotbale hned čtyři lékaři (zrovna se střídaly směny...). Pak jsem chtěla nechat dotepat pupečník a položit malého hned na břicho - to se nestalo, udělali to klasicky - hned ostřihnout, vypláchnout očička a pusinku, zabalit a pak až ke mně. Navíc jak se střídaly ty směny, tak PA z noční seznamovala PA denní se stavem rodiček a tak, já zrovna tlačila a tak polovinu doby bez rad a povzbuzení PA 😒 Takže si myslím, že malej by se narodil o něco dřív, kdyby se mi víc věnovaly.
Manžel byl ale spokojený, že nás nikdo pořád s něčím neotravoval 😀 Já to vidím trochu jinak...
Následná péče byla fajn, sestřičky ochotné, i když poněkud rozlítané (bylo plno), lékaři super (gyndaři), pediatr poněkud svérázný a ne zrovna sympatický, ale to je věc názoru a rozhodně to malému nijak neublížilo 🙂 Jen snad jedna dětská sestra byla vysloveně můra, ostatní bezvadné, i poté, co jsem několikrát volala pro radu i po odchodu domů. S kojením jsem je otravovala pořád, aby mi radily a kontrolovaly správnost přisátí a tak 🙂
Co mě zarazilo dost, bylo jídlo pro kojící - samé dost nevhodné, hlavně nadýmavé věci... Výběr nic moc.

Ale jak jsem psala, celkově jsem byla spokojená.

korbicka
1. čer 2010

Ahoj holky.
I já rodila v Jilemnici. Je to už téměř půl roku a doteď nevím, co si myslet..... S manželem jsme dostali k dispozici svůj pokoj se vším, co si rodička může přát. Vana, sprcha, balon..... Přijmuli nás v 11 dopoledne s napůl odtečenou plodovkou a bez kontrakcí a otevřenou na 1cm. Takže se čekalo, až kontrakce samovolně přijdou...... Pokud prý nepřijdou sami do 12 hodin, vyvolají mi je. Do 7 večer bylo vše super. Strašně příjemná a hodná PA, pořád kontrolovala a ptala se, jestli něco nepotřebuju. Ale v 7 večer se měnili směny a to byl konec. Já pořád bez kontrakcí, ale taky už 8 hodin bez jediného pohybu miminka.PA říkala, že ani ozvy se jí nelíbí...... V 10 večer klistýr a pořád jen 1cm..... Měla jsem horečku 38, nervy na pochodu!!! Po vyšetření ze mě začla vytékat úplně zkažená plodovka!! Hnědo zelená..... a pořád bez kontrakcí..... Já se o malého tak moc bála!!!! Brečela jsem a PA říkala, ať se vyspím, že mě to ráno v 7 vyvolají!!! No chápete to?? Asi chtěla mít klidnou noc, protože v 7 ráno se opět střídali směny.....Plodovka zkažená, přes 10 hodin bez pohybu a prý se vyspěte........ Tak jsem chytla panický záchvat breku a přišla doktorka proč brečím......tak jsem jí to řekla a ona šla za PA....... Po chvíli se vrátili a že mi píchnou oxitocin!! HURÁAAAAA!!!!! Od té doby za 2.5 hodin byl Kubíček na světě!!!!! Nebyl na tom moc dobře, už se mu u mě moc nelíbilo!!! Neumím si představit, co by se stalo, kdyby ho chudinku vyvolali až v 7 ráno!!!! Pořád to mám před očima a straší mě to ve snech...... Navíc mě vadilo, že mi ho nedali na bříško hned po porodu, ale až omytého a v zabálce ☹ Jinak celý personál šestinedělí je naprosto skvělý!!!!! A dokonce PA se na nás chodila dívat a byla jak sluníčko......asi si byla vědomá toho, co vše se mohlo stát...... Nevím, jestli tam půjdu ještě rodit!!!!

imiska24
2. čer 2010

jé,tak to je hrozný,korbicka.Tak to já měla úplnej luxus porod.Tak to jsis tedy užila a malej chudinka měl taky ne zrovna veselý přivítání na ten svět.No hlavně že jste to oba zvládli a jste v pořádku.Jakýho jsi měla gynekologa u porodu,jestli to není tajný?

korbicka
4. čer 2010

Já nevím, jak se jmenovala..... byla to strašně příjemná mladá paní doktorka s kudrnatými delšími vlasy 🙂 Na ní nemůžu říct jediný křivý slovo!!! To ona řekla, že ten oxitocin píchneme hned...... O vše se starala PA a doktorka chodila jen na vyšetření... Ale ona byla vážně úžasná!!!

luthien.k
5. čer 2010

@korbicka, Ty mě děsíš! Já jsem si říkala, že podruhé už tam půjdu v pohodě, ale jak to tak čtu.... 😠

slunicko76
16. srp 2010

ja jsem v Jilemnici rodila v kvetnu. Porod mi museli vyvolat protoze jsem mela tehotenskou gestozu, nastesti jsem mela u porodu sveho drSisra, ktery je uzasny!!!!!!!! Pan primar Vocasek je take perfektni,ale nebyla jsem moc spokojena s dr.Hauswitzovou, ta mne strasila ve snech uz pred porodem a pri porodu jsem na ni take narazila! Jinak je tam vsechno opravdu v pohode, hlavne uplne uzasne PA i detske sestry!

myscha
28. srp 2010

slunicko76

čím tě strašila Hauswitzová? 🙂 Já ji extra neznám, měla jsem ji teda u porodu, ale to bylo tak rychlý, že jen přišla, střihla a dítě vytáhla 😀
Jelikož to byl druhý porod, tak mě teda nazlobila tím nástřihem, měla jsem to v por. plánu, že nechci, když nebude nutné a nutné mi to teda nepřišlo. No ale byl to fofr, tak to nejspíš nestihla přečíst no.
Ale jen mě zajímá, s čím si byla nespokojená. Mně přišla taková studená, ale třeba se pletu, viděla jsem jí v podstatě jen 2x, pak ještě na vizitě.

slunicko76
16. zář 2010

@myscha jo,studena jak led. vysotrovani od ni bolelo jak cert! No a prijemnym chovanim taky moc neoplyvala!Jinak mi nerekla jediny slov, co se deje a tak! A to v ty nemocnici delam uz skoro 15let.No a proste mi celkove prijde protivna!

marmla
5. led 2011

Tak koukám, že každá jste si zažila své, ale to se dá říci o každé porodnici.
Já mám termín příští týden a volim Jilemnici, po dvou přenášených dětech, jsem se rozhodla rodit v termínu a jediná porodnice co mi vyšla vstříc je právě ta v Jilemnici. Tak doufám, že budu moci napsat jen dobré zprávy a péče bude taková jakou si představuji

sukyna
24. dub 2013

Zdravím, já rodila v Jilemnici už 2x a za pár týdnu se tam chystám opět a doufám, že naposled 😀 . Jelikož jezdím do Jilemnice i do poradny, tak budu rozhodně rodit tam. Vždy jsem tam byla velmi spokojené, super doktoři a sestry taky, jak dětské tak i na šestinedělí. Mohu za sebe jen doporučit

ivcacekb
30. dub 2013

@sukyna ahoj, taky chci rodit v Jilemnici 🙂

eficenka
2. kvě 2013

@sukyna
a můžeš si tam vybrat porodní polohu ? ( ne tu klasickou na koze? ) díky...

sukyna
2. kvě 2013

Já tam rodila napoledy před 6 lety, to jsem rodila na koze, ale myslím, že s jinou polohou není problém. Myslím, že pak stejně kvuli placentě a eventuelnímu šití musíš na kozu 😲

lera1
2. kvě 2013

Rodila jsem v Jilemnici před 4 měsícema a naprostá spokojenost 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru