Porodnice v Karviné. Míáte zkušenosti?

ili5
5. pro 2009

Zvažuji zda rodit v této porodnici, nebo jet do OV do Fakultky. Prosím máte některá zkušenost s touto porodnicí? Děkuji moc. 🙂

margitkas
7. pro 2009

Ahojky já jsem v Karviné rodila v červnu 2009 a musím tedy říct PERFEKTNÍ 🙂 .Vřele doporučuji.Sice nevím jaké to je v OV,ale tady jsem byla velice spokojený.Primář i ostatní lékaři superní.Sestřičky jak na novorozencích ,tak na šestinedělí hodné milé,ochotné 😉 .Je tam dokonce nový samostatný porodní sál s vanou,s novým por.lůžkem .No Doporučuji. 😵

ili5
autor
7. pro 2009

Ahoj, díky. Ten rodící pokoj s vanou jsem viděla, je ale jen 1 a pak se heká jen za plentou, to se mi tam moc nelíbilo a ty záchody na chodbě.... Nadstandart jak bude obsazen, jsou jen 2 tak nevím. Primář a asisten je super, k asistentovi chodím do poradny, ale bojím se, že mě budou rodit ty 2 slovenky, prý hrůza, tak nevím. Jak dlouho Ti trval porod?

simi.w
7. pro 2009

Jaké dvě Slovenky ? Myslíš doktorku Rajtovou a koho ještě ?

margitkas
7. pro 2009

No jo je fakt,že to tam není úplně dobře vyřešené,ale pokud už budeš rodit budeti to jedno.Nevím tedy kterou druhou slovenku taky myslíš?Mě Dr.Rejtová rodila a dobré.Taky jsem sice slyšela.že je přísná a mamky na ni nadávají ,ale vím ,že Dr,Konečný tak na toho si dávej bacha,ten prý vyložené p......Já rodila pět a půl hodiny a měla jsem vyvolávaný porod.

ili5
autor
7. pro 2009

jsou tam na stálo 2 slovenky, přes týden každý den. Konečný už tam nedělá. K němu bych nešla, sousedka přišla o dělohu, nechal jí tam placentu a za 14 dní málem vykrvácela. Dělá se už tady ultrazvuk po porodu? Jak jsem rodila před 17 lety, tak se automaticky dělal, jestli Ti nenechali kus placenty v tobě a 2 holčiny měli cosi, tak šly na vyčištění. Je to dobré, že na to hned příjdou na UZ.
Před 3 týdny rodila známa a chytla zrovna jednu z nich a prý jak ji šili, tak myslela že umře, že ji to špatně umrtvila a odmítla ji to umrtvit znova, tak ji šila za živa, hnus.

margitkas
7. pro 2009

jasnačka druhý den po porodu se dělá ultrazvuk,ale to už by měla být rutina všude.

ili5
autor
7. pro 2009

No sousedka rodila před 5 lety a nedělali a přišla o dělohu. Já tam rodila před 17 lety a dělalo se to. Tak to je super.
Čím Ti vyvolávali porod, kapačky, nebo intim tablety, injekce? Já bych chtěla injekci, ale ne všichni ji dávaj, raději nacpou kapačky a trap se. 5,5 hod není zas tak strašné, takže ses dlouho netrápila, bylas i nastřihnutá? Tvé první miminko?

margitkas
7. pro 2009

Aha ,tak to je divné,holt špitály?A co ty kde jsi poprvé rodila ty?A jaké to je v OV ,že uvažuješ o Karviné?Den před porodem mi zavedli itim tabletu,v noci byly jen slabší kontrakce a druhý den ráno mi zavedli další tabletu,dopoledne píchli plodovou vodu a pak už se to rozjelo hodně rychle.Ještě jsem dostala kapačku s Oxitocinem a to už frčelo.Nastřihli mě,ale malý mě i přesto natrhnul celkem hodně-měl velkou hlavinku.Jo jo první mimčo.A co ty máš nějaké špatné zkušenosti?

ili5
autor
7. pro 2009

J8 rodila v Karviné, to tu ještě byli doktoři. Měla jsem to domluvené u Šturce, ten už tam pár let taky není.
Neslyšela jsem moc plusu na ty slovenky, tak se bojím. Vidíš i Ty jsi natržená a to Tě nastřihla. V Ostravě fakultce rodila švagrovka a super, co pokoje s tatínky, je jich tam více, tak pokoje kde byla, super. A kvalitní doktoři, měla komplikace a vše OK. Rodilo ji více doktorů.
Ale je to od ruky pro mě, tak zvažuju. Asi zavolám kdo má službu a podle toho se rozhodnu. Nějak ani tady moc ohlasů nikdo nepíše, moc lidí tu nechce rodit a utíká. Ještě mám čas, tak snad se rozhodnu. Nejsem nejmladší, tak se mi moc dobře rodit už nebude 😀

margitkas
8. pro 2009

Aha ,tak pokud to máš od ruky a navíc se bojíš těch dvou doktorek,tak nemáš co řešit.Jdi rodit do Ovy.A to ,že jsem byla natržená za to doktoři nemohou,malý měl opravdu velikou hlavičku.A kdy máš termín?Já ti to řeknu takhle,na ten špitál v Ka lidé nadávají a to je právem,stojí to tam za....Ale myslím si ,že zrovna porodnice tam je a velmi dobré úrovni.A to že tady nikdo nepíše ,tak tady asi chodí málo lidí co jsou z Ka.Volba je na tobě.Ale já být tebou tak rodím v Ostravě.

ili5
autor
8. pro 2009

nemám Karvinou daleko, právě že tu Ostravu mám od ruky, jsem z Karviné 10 min od špitálu. NO, já tam i dělám, ale nejsem si jistá furt. Musím se domluvit s dr jestli mě odrodí, uvidíme, ještě mám 6 týdnu čas. Mě dělá Uz aby zjistil jak je to s mírama a velikost pánve, jak to vypadá, jinak bych šla na císaře, zatím v poho, dnes má mimi 2 170 g chlapík.

margitkas
8. pro 2009

Aha tak to potom proč nezkusit Havířov?a mimochodem také pracuji ve špitále v Ka.Tak to je tedy pěkný chlapík.

ili5
autor
8. pro 2009

Jo? a kde? Jestli to není moc veřejné!?

margitkas
10. pro 2009

Ahoj,no raději to opravdu nebudu psát kde dělám ,protože ten špitál je malý,no.....já myslím,že sama víš. 😀

ili5
autor
10. pro 2009

Máš pravdu, malý a drbárna jak hrom. 😀

jennyska
13. led 2014

Ahoj @ili5 @margitkas @simi.w a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Karviné do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-karvina/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru