Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

cinky
20. led 2011

@j.a.n.u.s. Jani dneska jsem mluvila s tetou a ta mi říkala, že mluvila se sestřičkou z porodního a taky jí řekla, že by se to mělo možná zavřít. Prý záleží kolik doktorů na stálo jim tam zůstane... ☹ Snad to dobře dopadne☹((

j.a.n.u.s.
20. led 2011

@cinky no vidis, uvidime-hlavne zadnej stres 🙂

dendasek
20. led 2011

cinky: presne tohle mi vcera psala i kamaradka...jeji znama je porodni asistentka..Takze uz se koukam kde budu rodit. Libi se mi Vitkovice..ty urcite nezavrou.

cinky
20. led 2011

@dendasek nevím jak je to s vítkovicema, ale poruba bude určitě otevřená...ale tam je zase pořád nával... uvažovala jsem o Havířově, tam to snad nezavřou.

A Jani já se kvůli tomu nestresuju🙂 Já porodím klidně i doma😀

dendasek
20. led 2011

cinky: vcera jsem cetla na netu, ze se ma zavirat Trinec i Havirov...Do Poruby neee...zadne dobre reference. Jsem pro Vitkovice...da se tam dokonce zaplatit VIP karta a vezmou te prednostne...je to hnus...ale chci mit jistotu. Prvni porod nic moc, tak snad ted to bude lepsi...chci byt v klidu.

cinky
20. led 2011

@dendasek Tak asi jedině do vítkovic... Já mám rodit až v červenci, to už to snad bude v poho... Držím pěstičky ať ti to dobře dopadne.
A známá rodila v porubě a chválila si to, akorát tam mají frmol... Tak nevím... Ono i na Karvinskou porodnici jsem našla negativní komentáře... Ono je to hlavně o lidech...
A když už jsem u toho, tak která nemocnice je fakultka? Nějak se v té Ově nevyznám 😀

dendasek
20. led 2011

cinky: ja se v Ov nevyznam vubec... 😅 Jsem puvodne z Orlove...pak jsem sla za manzelem do Rakovnika...takze v OV znam jedine Centrum, ale to je mi houby platne 😀
Prave do Poruby ne kvuli toho, ze tam maji pry porad naval...jenze to pak asi bude vsude, kdyz se ty porodnice pozaviraji ☹
Me se uprimne moc Karvinska porodnice nelibi..ale mam to kousek..a pokud bych prenasela jako u prvni..tak by bylo lepsi mit to kousek, nez nekam jezdit...no jsem zvedava..

cinky
20. led 2011

Aha🙂
Taky z té "naší" porodnice nadšená nejsem... Hlavně ty pokoje. Prý jsou po rekonstrukci a když jsem tam byla v listopadu, tak mi to tak nepřipadalo 😀 Všechno takové staré. Modlím se, aby byl volný nadstandart... Teda pokud se nezavře😀

j.a.n.u.s.
21. led 2011

@cinky
@dendasek
Neco noveho holky?
Furt sleduju net, a zatim nic....vcera akorat v radiu rikali, ze posledni termin maji (jako na dohodu) 5.2.2011 , ze se sesli tento tyden v Praze, ale k nicemu se nedobrali....
...budu informovat, pmam to prakticky z prvni ruky....hned jak budu vedet - dam vedet!

A kdyz, tak rodime doma , jak pise cinky 🙂 , no ja bych do toho aji sla, nebyt prvni porod tak na houby!!!!nTed bych mela strach, jeste po CS!

Mimochodem, dendasek....doprcic! Ted koukam, ty jsi taky rodila Elišku v 2007....vsechny holky co rodily (co znam) v 2007, mely problemove porody!!!! Prenaseni, spousta CS.....co se to delo???? Nepripada ti to tak?

cinky
21. led 2011

@j.a.n.u.s. nic nevím... s tetou budu zítra, tak třeba mi něco nového řekne...

zuzimila
21. led 2011

Chtěla jsem rodit v Karviné, jsem zaměstnanec. Nakonec jsem rodila v Porubě / Fakultní nem. /, musela jsem kvůli Zdendy, ale tu bych nedoporučila stran odd. šestinedělí, katastrofa. Sestry protivné, nezajímaly se, arogantní, až na jednu, paní Martu D., ta byla super. ochotná, milá, usměvavá. Porodní sály v Porubě o.k., ale šestinedělí hnus.

Pracuju v nem. Orlová, která patří pod Karvinou, jako zdravotní sestra, tudíž vím, jak by se měly sestry chovat. Pokud chcete si zachovat po porodu zdravý rozum a být v klidu a kojit, Poruba neeee.
Můj názor, moje zkušenost. Bohužel. A to je Fakultka " Baby friendly hospital", haha, to je VÝSMĚCH!

Rodila jsem 27.12. 10, tudíž zážitky zcela čerstvé.

zuzimila
21. led 2011

@cinky Fakultka je Nemocnice v Ostravě Porubě.

cinky
21. led 2011

@zuzimila aha! 😀 Moc děkuji.

zuzimila
21. led 2011

@cinky Není zač 🙂 .

j.a.n.u.s.
22. led 2011

@zuzimila jezis tak to je blby, a nejsi prvni od koho slysim tohle, ze to sestinedeli tam je humus humusaty!
Chtela jsem se zeptat, jde si ztezovat? I pozpatku? A kdyby jo, tak kde?

zuzimila
22. led 2011

@j.a.n.u.s. No fakt, hnus je to tam, až na tu jednu sestřičku. A vrcholem byla sestra v nástupní praxi / tzn. hned po škole s nulovou praxí /, která nás oslovovala " maminečko" a dupala po ušách. Bylo to směšné, mám 11 let praxe ve zdravotnictví a tohle mě tahalo za uši.
Jsem huba proříznutá, ale po porodu je stav jiný. Byla jsem ze všeho vyjukaná.

Stěžovat pokud možno hned, staniční nebo vrchní sestře, zavolat si je a říct. Stěžovat si lékařům nemá cenu, sestry mají jiné nadřízené, bud¨staniční nebo vrchní sestru 😉 .

j.a.n.u.s.
22. led 2011

@zuzimila ty brdo....to je strasny, presne jak pises, po porodu je vse jine....ja si to uz pamatuju jako v mlze...mela jsem nadstandart, takze me "otravovaly" malo...ale byla tam taky jedna (v Ka) takova protivna,mi vzdycky nosila El....bleee a jeste mi ukazovala jak ji koupat-no blee na druhou!

Vis co jako....maminy by si i ztezovaly, ale po tom porodu to je mazec, jsi rada, ze jsi rada....normos by ses ji zeptala na jmeno a proste si ztezovala nekam nahoru,ale jak vis, jestli to neni nekdo znamy od nekoho tam nahore zrovna....a to bych nechtela, aby se mi potom mstila(nebo miminku), a to si vem, ze ty "pypyny"-pokud jsou schopne se k tobe takto chovat, jak by se k tobe potom chovaly-kdyby vedely, ze sis na ne ztezovala......

zuzimila
22. led 2011

@j.a.n.u.s. Právě jsem chtěla rodit v Karviné, jelikož je to moje pracoviště, takže jsem se těšila na nadstandard zadarmo, taky jiný přístup, protože by věděly, že jsem od nich...ale nakonec jsem musela rodit v Porubě, po porodu se ukázalo, že vlastně nemusela, ale to člověk nikdy neví / manžel má poruchu krvetvorby a bylo riziko, že ji Zdeňula zdědí...nezdědil, ufff /.

Jde o to, že jsem sice sestra, ale matka jsem poprvé, taky jsem nevěděla, jak přikládat k prsu, malý byl unavený, měl těžký příchod na svět, Apgar skore 8 9 9, tak nic moc... Nic neporadily, nic neukázaly, strčily malému bradavku do pusy, prý musím i celý dvorec, haha, mám veeelké dvorce, tak na hubu dospělého chlapa, ne miminka...
Přikládat mě naučila kamarádky, když jsme přijeli domů.
Přístup těch sester k matkám po porodu je úžasný. Měly by chodit na kursy psychologie, laktační psychosa jim asi nic neříká.
Skoro 11 let jsem od školy pracovala s dospělýma, a přesto, že jsem byla dost přísná, nikdy bych si tohle nedovolila, abyla jsem sporavedlivá a ochotná , lidi mě měli rádi a v životě si na mě nikdo nestěžoval. Když jsem mohla, poradila, vysvětlila, ukázala...a to jsem dělala na interně, kde je věkkový průměr pacientů hrubo nad 70 let určitě.
Je to o lidech. Bud´tu práci máš rád, nebo ne. Já ji miluju / ale jsem ráda, že jsem doma s malým 🙂 /. A upřímně: NEDOKÁŽU SI PŘEDSTAVIT HEZČÍ OBOR NEŽ JE GYNEKOLOGIE A PORODNICTVÍ STRAN POHLEDU SESTRY! Já bych byla štastná dělat ženskou sestru - porodní asistentku - s maminkama a miminkama...

Měla jsem hnusný porod, ale moje dítě ještě hnusnější, nelze zapomínat na to, že pro dítě je to mnohem větší stres než pro matku, ale brzo jsem zapomněla na bolest, na ten strach o Zdendu nezapomenu nikdy!!!
Ale nejhorší zážitek krom porodu byly sestry na šestinedělí.

mamusa1611
23. led 2011

tak od dnešní noci ležím v porodce v Ka, začla jsem krvácet,ale už je to naštěstí dobré,miminku nic nehrozí..a zítra bych mohla domů..
Jenomže, potvrdilo se to co se šušká... Od 20.3. se porodka zavírá, jelikož odcházejí 3.z hlavních doktorů, (Fiala, Rejtová, a toho 3.nevim) sestry a ostatní personál jdou na dovolenou..ale zavírá se prý jen tak na oko,že se ještě neví,zdali se vůbec zavře...Každopádně na můj termín bude uzavřená (4.4) ale možná se dá opět do chodu...
Takže nyní další starost navíc, KAM jít rodit?? Potřebuji mily a vstřícný personál,jinak to nedám,což u Fakultky nehrozí... Chci přítele u porodu,nevím,kde ho dovolí bez kurzů,přitom u porodu byl už 2krat se mnou...Fifejdy jsou prý zastaralé...či co..O Havířově jsem slyšela o velké úmrtnosti... Tak ted babo raď...

j.a.n.u.s.
24. led 2011

@mamusa1611 tak mamuso, je dost blby, ze ses to musela dozvedet a potvrdit zrovna takto... :( doufam, ze jsi ty i miminko v poradku....
No a k tomu zavirani...to je maler....Lipka taky odchazi....jsem zvedava co bude....v pondeli(dneska) se maji setkat z ministerstva a odbory....pry jsou neustupni a ministerstvo nema nic moc v nabidce...takze uvidime.
Havirov se stejne zavira, Fifejdy jsou zastarale, ale do konce dubna je tam rekonstrukce...takze mamuso-ty zase nic :( no kazdopadne, chci vedet, kde budes rodit a das pripadne reference...ale jeste drz pohromade, jeste zustan cela 🙂
Drzim palecky. Co zapricinilo tokrvaceni? Rekli Ti?

cinky
24. led 2011

@mamusa1611 Četla jsem v sedmičce, že se fifejdy budou taky zavírat... Pak jedině Vítkovickou porodnici... Na havířov jsem zatím slyšela jen samou chválu... O úmrtnosti nic :-O

mamusa1611
24. led 2011

@j.a.n.u.s. Dneska jsem šla domu na revers,je to sice jen špinění,a doktor řekl,že bych dneska mohla domů,a ráno na vizitě doktorka řekne že ne? Tak kde sme? Je jedno,jestli ležím tam nebo doma..při odchodu jsem mluvila se sestrou,a ta řekla at se neplaším,že nikdo neví co bude,že ted sice budou mít dovolenou,ale že se to nějak vyřeší...tak nevím... Jsem zvedavá..kde co a jak..☹
jo bylo to po sexu, zničeho nic jsem cítila něco teplého tect po nohách, vyděsilo mě to,tak jsem volala sanitku.. Ale je to tam uzavřené,takže v poho.. Přitom sex jsem zakázaný neměla,a ještě jsem dostala zprda od take protivné sloveny...

mamusa1611
24. led 2011

@cinky jak jsem psala,vůbec nevim,kam půjdu, pak jedině počkat, až porod začne,a zavolat sanitu,někam mě odvést musí...

cinky
24. led 2011

@mamusa1611 nebo tak... Budu držet pěstičky...
Ale už by měli něco začít dělat. I když mi je lékařů líto, nemusí nás mít jako rukojmí.

j.a.n.u.s.
24. led 2011

@cinky havirov se tez zavira :(

@mamusa1611 jako doktorky? Ty , oni si nevidi do huby kolikrat a uz me to sere, jak zachazeji s tehotnyma....musime udelat osvetu doprcic!!!!!! A trosku je poucit....

http://www.iham.cz/cesty-ke-spokojenemu-porodu-cz/

cinky
24. led 2011

@j.a.n.u.s. tak pak asi ty vítkovice...

mamusa1611
24. led 2011

@cinky jj přesně tak! :-/

mamusa1611
24. led 2011

@j.a.n.u.s. Jj doktorky..rozumet jí bylo každé 5.slovo, a jak mi dělala vnitř.vyšetření rukou,tak jsem myslela,že porodím...☹

cinky
24. led 2011

@mamusa1611 proč takové vůbec pracují v porodnici?? nechápu...

j.a.n.u.s.
24. led 2011

@cinky
@mamusa1611
a ted se podrzte....Jedina cesta na Ostravu se taky uzavira pro auta :( z Karvine samozrejme....bude sjizdna jen pro autobusy....tak holky, letely jste uz vrtulnikem????
Opravuji most, uz je zuzeny, ale v dohledne dobe ho uzavrou pro auta....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru