Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

j.a.n.u.s.
26. bře 2011

@ewwik jo no, u prvniho cs: v nedeli odpol me rezali a v patek jsem sla rano domu...bez komplikaci...
Ted jeste sranda....vcera jsem si sla koupit poporodni vlojdy! Ty mega obrovske....v samaritanu a dovedela jsem se, ze po planovanem cs ti neodchazi ocistky!!!!!! Nemuzu posoudit, pac me se porod rozjel, byla jsem otevrena, ale skoncilo to sekci....ale pry kdyz je planovany, porodni cesty jsou zavrene¨-proto pak nic neodchazi, ze to z tebe vse odcucaji, tak nevim?!?!

Na porodni kurz jsem to "nejak" nestihala, diky tem strevnim chripkam! Kdyz jsem mela jit, poprve nebylo mi jeste dobre ze spitalu....pak jsem nastoupila s El a pak to chytla znova....a ted uz je asi pozde...no, ja jen nechci nejak nakazit jeste dalsi maminy....pokud se za 4 roky nic nezmenilo :D, tak si to vzpomenu, kdybych nahodou rodila prirozene. (pst, ale furt mam tu touhu)

j.a.n.u.s.
26. bře 2011

@gabrlinka vubec nevadi, mame ukecane maminy rady, ne?
Jak jsem ted lezela s malou, tak jsem mela upe super maminku na pokoji....to je fakt o stesti!
Pochopila jsem to tak, ze po CS davaji (pokud neni naval) na dvojluzak?

lucija
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. Tak Tě chytím aspoň tady.......proč máš vůbec plánovaný císař? Kvůli prvnímu CS?

mamusa1611
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. Jn.. Přesně! 😀 furt někdo otravuje...
Jj určitě pisnu.. 😉 tož co mi zbývá, musim no... Jsem se i ptala Fialy,jestli bych nemohla na cisaře... Že mám strach.. 😅 no prý jakože nemohla, že to bude určitě rychlé,bez komplikací... 😎 heh, mě teda potěšil..

j.a.n.u.s.
26. bře 2011

@lucija :D :D :D Ahoooj zlaticko, no protoze maly je vetsi....a nechteji riskovat komplikace...ale to mi rikal Soustek...prej 38tt se pujdu domluvit do porodky na kdy me teda vemou....jako vis co, ja se psychicky pripravuji na to....a pak me nechaj rodit treba normalne!....a to by te jeblo! (jak by rekl klasik)...

Jizva me bolela hodne dlouho (9mesicu se mi lecila), a vzdy napuchlo okoli kolem, kdyz jsem mela menses...i na to koukal, prenasela jsem, neotvirala se-vahovy odhad male byl 3880g a mela 4300g...a po pravde, jak si to fakt prehravam zpet-byl to mazec ty hodiny v bolestech a zadny pokrok....a nikdo se tam se mnou nebavil-to zacinala muj porod Rejtova(jako jeji sichta)....dokoncil ho Lipka(v polovine jeho sichty)

Jste zdravi?!

lucija
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. jejda :-/ a kolik má odhad Jonasek? Zdraví? Až na tu hlavu.... 😀 😀 😀 😀 Ale ne, zase už jsem Šímu nechala v pátek doma, zase chrchle jak tuber, takže pokud ho to nepřejde, tak v pondělí zase skočíme k mudře 😖 Už ať je teplo bo mě jebne (jak by řekl klasik) 😀 😀 😀 😀

lucija
26. bře 2011

Zase zase zase zase...no však to říkám, až na tu hlavu 😅

j.a.n.u.s.
26. bře 2011

@mamusa1611 hehe :D on je znamy na prirozeny porody, ale jak ma sekci, tak je pry taky jeden z nejlepsich....chci se domluvit primo s nim, jak uz jsem psala vyse....

Jo a nekde jsem cetla, ze v drivejsi Hippokratove prisaze, byla kolonka(pote stahnuta), ze lekari prisahaji, ze nebudou "norit nuz do tela" v dobe uplnku a novu.....ma to neblahy vliv na leceni jizev potom....

mamusa1611
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. Jj je, sestřence dal dokupy právě zbabraneho cisaře, a ma tam jen pidi jizvičku... 😉
Jéžiši... Tak to já vůbec o něčem takovém nevím.. 😀 ale tak pokud bys potřebovala nutně na operaci, šlo by ti o život, tak myslím,že je ti jedno, že to ma neblahy vliv na hojení jizev...😉 Hlavně že žiješ...asi proto to taky stahli... 😝

j.a.n.u.s.
26. bře 2011

@mamusa1611 no prave, ze v te dobe pravdepodobne ten uplnek byl :D pac to hojeni bylo na prd :D
Ale kdyz jdes planovane, tak to muzes "nejak" domluvit.....ja vubec nevim jak ten Fiala vypada :D

gabrlinka
26. bře 2011

@mamusa1611 jj, než se prořežou, jenže jak se prořežou, tak začnou další 😖 celou dobu nic, do 10 měsíců a pak za dva měsíce 4 zuby a další 4 se prořezávají, takže ty noci jsou bezva, ale co ti budu povídat,už pomalu trojnásobné mamině.... a tiše ti závidím, že vám do třetice vyšla holčička, my už mít další nemůžem (velké riziko jak pro mně tak i pro mimi) a to mi za to už nestojí, tak si holt počkám na vnučku 😵 moc ti přeju, abys už to měla za sebou a co nejmíň protivných lidí s otázkami typu: tak co, ještě pořád 2 v 1?neboj, brzičko už budeš mít svou holčičku u sebe, jéééé, já chci taky 😵 normálně tě přijdu navštívit a pokochat se tvou dceruškou 😀 ne, neboj, to měl být vtip....asi mám ještě nevybouřené těhu hormony 😀 mně to moje miminko tak rychle vyrostlo ☹ to snad není možný a připadá mi to jako bych rodila nedávno 😕

gabrlinka
26. bře 2011

@mamusa1611 jo a ještě ti moc přeji, abys chytla jen samý dobrý personál, i když to je asi jako vyhrát v loterii, ale možná že se někteří za ten rok změnili 😅

gabrlinka
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. díky, jsi zlatá 😉 jsem moc ráda, že se se mnou bavíte, i když už sem dorodila 😀 jojo, na dvoulužák dávají po cs, a já si přála, aby mně šoupli na ten bližší k wc, ale ne, dali mně až na ten úplně nejdál(myslím, že to byl pokoj č.1)tak než sem se prošoupala tou dlouhou chodbou, tak sem se málem polulala 😠 děs

mamusa1611
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. 😀 no,tak chodím k němu jakože každý týden, a fakt nevim,jak ti ho popsat... 😀 Já tam jsem vždycky jen na skok..v te ordinaci jen proletím tam a zpět, a ňák mě nenapadlo si ho detailně prohlížet... 😝 Co vím,že má tmavé,krátké vlasy, ale tak když se tam poptáš na primáře, tak ti určo řeknou, kdy má zrovna službu... 😉

@gabrlinka jj, no ty brďo, všechno to tak rychle uteklo,u toho druhého, a teď zase vše nanovo.,😲 od kojení, přes prdíky,noční vstávání,po zoubky... 🙂 No to zas budu vypadat, než do toho zase vlezu... 😝 😀
No jenom nezávid, ptž nic není jisté... UTZ se může mýlit,resp.doktoři, i když ji 3krát potvrdili, tak jisté to je jedině až u porodu...😒
Proč vtip? Však klíďo, aspoň si dítka vyhrajou... 🙂 ty se pokocháš holčičkou,ptž na vnučku si teda ještě nějaký ten pátek počkáš... 😉 však má roček teprv né? To já ještě tomu malýmu kolikrát říkám ,,moje miminečko,, 🙂 😵
To taky doufám, že tam nechytnu zrovna tu jednu mařenu, též je to slovena,taká nepříjemná ta dr... 😠 mi to připadá, to jejich chování,jakoby nevěděly,co je to rodit...🙄

gabrlinka
26. bře 2011

@mamusa1611 tak to nevím, kterou myslíš tou slovenskou mařenou 😀 ale zní to dobře 😀 já sem měla teda smůlu na ty dr. Lipka do mně rval tablety na vyvolávaní, třetí den ji do mně narvala Rejtová (i přes mé prosby, že už nechci, protože sem měla po nich šílený bolesti a otvírání žádný..... ale to je na dlouhé povídání, jestli si chceš počíst moje dva skvělé porody, nebo víš co, já ti je pošlu až po tvém porodu do IP ať tě zbytečně nestresuju 😉
to kojení bych brala hned, jsem kojila jen do 8 měs. pak už to asi malému nestačilo, nebo co, tak sme přešli na bebu, byl to pro mně ten nejkrásnější pocit na světě, kojit své dítě 😵
díky za pozvání, ale je to takové, se neznáme vlastně ani pořádně, pak tam stejně budeš mít svou rodinu, bych si tam připadala jak 5.kolo u vozu 😀 a budeš mít i tak dost svých starostí s malou a kojením a tak, já pak kouknu na fotky,jo? určo sem pak hodíš,že?

mamusa1611
26. bře 2011

@gabrlinka no já už právě nevím,jak se jmenovala..ale ted v lednu jak jsem tam jela na příjem, tak měla službu,vypadala jako uklízečka ne jako dr..😒 taková starší,silnější...Rejtová byla u obou mých porodů,taky jak do mě strčila ruku,tak jsem měla sto chutí ji poslat do pr... 😀 Teď je tam nějaká nová, taky ordinuje tady u nás s Fialou.. Tak jak budeš mít čas a náladu tak to pošli, hlavně chování těch dotyčných dr. ať vím,co od koho můžu očekávat... 😉

Ty aspoň do 8.měsíců,ale já u každého jen 2.týdny.. ☹ prostě nebylo mlíko... Navíc u druhého jsem šla na revizi dělohy, a malej musel jít hned na UM,ptž bydlíme dost daleko od porodky..
Neznáme,ale poznáme.. 😉 tak jasné,že né hned, je před náma léto, pěkné počasí..až bude čas,tak není problém se domluvit... 😉
A jinak fotky sem určo dám... 😉 už aby to bylo..

gabrlinka
26. bře 2011

@mamusa1611 tak sem ti to poslala do IP, ale zapomněla jsem napsat předmět, ale ty už budeš vědět 😉 díky za pokec, jdu si už lehnout, tak dobrou 🙂

j.a.n.u.s.
27. bře 2011

@mamusa1611
@gabrlinka
Babky, nezapomente na me :D ...leto, teplo, uuuu....

Rejtova slovena-matne si ji pamatuju v bolestech...ale ta uz tam neni.
Kunzova Barbora, je docela pekna zenska, ale normalne z ni jde strach. S ni bych normos rodit asi nesla, ze strachu bych se neotevrela!

Gabco, ocekavam taky IP.... ty porodni pribehy jsou nekdy silny kafe teda! Tomaskovi foukam zoubky!
Mamusko...my te za chvilku "ztratime", ze jo?!?! Hele, online porod! Bo to fakt muze co chvilu prijit holka!
Hlavne....usmivej se na ostatni kolem :D, nenech se "vytocit" nejakou blbkou doktorkou, a kdyby se nekdo takovy nahodou nasel, posli ho rovnou tam!...vsak vis kam!
Nic netrva vecne a kazda bolest se da rozdychat...jsi statecna zenska a budes to mit brzicko za sebou!
Napises mi sms? 773 573 158...myslim na vas!

gabrlinka
27. bře 2011

@j.a.n.u.s. díky, jsi hodná, dnešní noc byla lepší 😉
No, tak Rejtová mně bohužel rodila ☹ ale to už máte více v IP i Kunzová u druhého 😀
holky, já vám tak držím palečky, abyste chytli fakt ty lepší mudry 😵
jééé, tak to by bylo super, kdybychom se někdy sešly, já mám jen jednu kamarádku maminku 🙂
můžu si taky napsat tvůj telefonek? 😉

mamusa1611
27. bře 2011

@gabrlinka tak jsem si pročetla ty tvé porody... 😕 a jakože celkem mazec no... Ti doktoři asi fakt neví,co by,kde by..☹ Doufám,že já taky nebudu tak zarývat prsty do stěny...Snad to půjde rychle...

mamusa1611
27. bře 2011

@j.a.n.u.s. Já už fakt z toho asi zcvoknu.. 😒 každý den chodím do obchodu, tahám tašky, to u kluků nehrozilo... Co chvilu? Nevim nevim... Zatím žádne posliky,jako nějaké extrémní,tak jak u těch dvou,takže vůbec netuším,jestli to už pak bude přímo porod..☹ z toho mám největší strach..
Poslat víš kam můžu až bude po všem,radši... 😝 jj,opišu si číslo a dám vědět... 😉

j.a.n.u.s.
27. bře 2011

@mamusa1611 :D :D :D no to radej pockej :D

Ja jsem prenasela 14 dni...do ricinoveho oleje jsem nesla, nenasla jsem odvahu a uprimne-fuj!
...to tady byl jeste BIO od Elishky, a mezi nama to bylo dobry, tak jsme male chteli pomoct prirozene...chces-nechces-musis.....
...horke vany s cervenym vinem....plus zakusek (ten nevim proc :D)
...schody....okna....nic....zabetonovana :(
A porod? O tom radej pomlcim :D
Vite co me stvalo, ze je hafo knizek o tehotenstvi a porodech, ale nikdo me "neupozornil" na sestinedeli...to bylo pro me ze vseho nejhorsi....normos 6nedel....ja to mela 9mesicu!!!!! Vsechno, placky, ocistky, hojeni jizvy....hnus fialovej!
Kdybych vedela to co vim ted, zadala bych nekde o pomoc-fakt!
Doufam, ze ted to vse probehne dobre...
@gabrlinka no jasne, napis si ho taky 🙂

gabrlinka
28. bře 2011

@mamusa1611 jo, neboj, u tebe to bude rychlovka 😉 třetí porod je prý brnkačka, jako že rychlý, tak si myslím, že prsty do zdi ani nestihneš zarýt 😀 já vím, to čekání je nejhorší a ani sexík nepomáhá? 😎 prý ty spermie obsahují co ty tablety na vyvolávání porodu, ale jak prý ty cesty porodní nejsou ještě připraveny, tak prý nepomáhá nic, to sem tě potěšila,co?

gabrlinka
28. bře 2011

@j.a.n.u.s. tak čísilko sem si uložila a pak dáme srazík 😎 samozřejmě až budeš fit 😵 přátelství potvrzeno....
jinak je mi líto, že sis tak dlouho užívala s těmi problémy po porodu.... já mám dodnes hnusnou koloidní či keloidní jak se tomu nadává prostě hrubou jizvu hnusnou vystouplou a na plastiku nemám 😖 jo a mudra mi na ni doporučila jakýsi mazání za 800,- haha

gabrlinka
28. bře 2011

@gabrlinka jinak hlásím, že mi dnes přišla ms 😝 to zas budou dny, ale u mně teda je horší pms 😝

mamusa1611
28. bře 2011

@gabrlinka tak o víkendu měl přítel volno,tak jsme zkoušeli,a nic... Jinak má stabilně noční, a přes den jaksi posl.dobou nemám chuť...
Ale to ti byla dneska noc..☹ ješte teď je mi divně.. Šla jsem si lehnout až kolem půl jedné, a začla mě být zima,zle od žaludku, chtělo se mi na velkou, ale přitom nic... A do toho mi začlo tvrdnout břicho...sice žádné bolesti jen tuhnutí, ale usla jsem až kolem třetí... No myslela jsem že už je to tady,ale zaspala jsem to..😀 a i teď musim furt na wecko..☹ nevim,jestli je to nějaká příprava,či co...

gabrlinka
28. bře 2011

@mamusa1611 já myslím, že jo, jak se tělo takhle začne čistit, tak to přijde 😉 mně to u druhého začalo taky na velkou, pak průjmy a blití a nakonec sem skončila v porodce a břicho tvrdé furt, akorát sem se neotvírala, takže bohužel

mamusa1611
28. bře 2011

@gabrlinka no super, tak to fakt asi můžu čekat každou chvíly... 🙂
Ale take stavy,jak po flámu... No téda,tohle si u těch dvou nepamatuju... 😕

gabrlinka
28. bře 2011

@mamusa1611 buď ráda, že to máš jen jako po flámu a nebliješ jak já 😀 pak už ze mně stříkala jen voda, blééé jak si na to vzpomenu, takové oblouky, že sem se ani do vany netrefila 😝 😀 😀 pak sem radši jela do porodky, promiň, ale trošku jsem si zavzpomínala, exot, že? komu tak začínal porod? 😅
každopádně si to ale hlídej, pokud by se ti něco nezdálo, hned jeď....a asi víš, že pravé kontrakce poznáš podle toho, že si dáš teplou sprchu a jak ti budou sílit a budou pravidelné a jak už jsou prý po 5 min. tak je nejvyšší čas jet

mamusa1611
28. bře 2011

@gabrlinka tak každý to má jinak,no... 🙂 ale mazec..to fakt neznám... To jsem měla minulý týden, stah-trval asi 1-2 pak jen 3.min pauza a znova stah... A hodinu v kuse... Pak jsem si lehla a začlo to ustávat... Sice jsem byla vyplašená,ale kdo není že... 😀 a furt jsme 2 v 1 Doufám,že to nepříjde zrovna v noci... Jak tu nikdo není... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru